ciąża, wyźrebienie, źrebak

Mamy ją - jelenia klaczka - prawie klon małej którą w zeszłym roku straciliśmy.  😲
Gratulacje!! Wrzuć fotkę 🙂
Gratulacje!!!!! Niech Ci zdrowo rośnie .
Gratulacje! Ogromnie się cieszę.
KaNie  Ale cudo!! Jak marzenie!  💘  zdradzisz po jakich rodzicach ten ideał?  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2018 10:31
falabana koniecznie czekam na zdjęcia  😍 gratuluje
KaNie faktycznie, malowana jak z bajki  😍


Dawno nas tu nie było 🙂 nadrabiam zaległosci- Brego, któremu mija 4 miesiąc  😍
Dzieciak cieszy się życiem.  Tylko matka momentami ma już dość 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2018 10:36
Udał Ci się, przepiękny!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2018 10:38
Dziękuję  :kwiatek:  Muszę się pochwalić że ma fenomenalny charakter 😉 Przyklejka taka, że odgonić sie nie można 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 czerwca 2018 14:15
falabana, cudownie! Same baby, hehe. Ale chyba tak chciałaś. Niech się zdrowo chowa.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
03 czerwca 2018 16:56
Słuchajcie. Mam klacz pierworodke. Była w maju u ogiera, jej pierwszy raz. 19 dzień po ostatnim naskoku okazało się, że koń jest niezrebny, ba! Wyszło że już jest po owulacji. Dobra, przekalkulowałam sobie wszystko, może ma wcześniejsza owulację niż standardy mowia. Wytypowałam datę następnej, uzbroilam się w weta i USG przed wyjazdem do ogiera, a tu... Koń od daty USG cały czas objawy rujowe ma, srom czerwony, ogon w górze, że spokojnej zaczęła być pobudliwa i nietykalska dla mnie, dzisiaj produkuje ogromne ilości śluzu, to już 3 tydzień jej rujki, prawie mnie skopała.
Co o tym myśleć. Weta poinformowałam, planuje względnie umówić się na jutro na USG, bo jutro będę w stanie jeszcze konia zawieźć do ogiera. Jadę we wtorek na szkolenie i wrócę dopiero w piątek wieczorem. W planie było wysłać konia w sobotę właśnie do ogiera...
Zatem przedstawiam klona Fidelity (nawet te same skarpetki) dla tych co z zeszłego roku pamiętają. Zrobię wszystko by się dobrze chowało ale na razie jeszcze mega stres te pierwsze dni. Imię na F .. jeszcze nie mamy.



maleństwo - tak - u nas same baby - Tylko mąż i Spot ogierek... a tak to duuuuużo bab.

Podsumowując - 4 klacze urodzone w 302 309  337 oraz 327
Czyli chyba faktycznie dziewczyny się wcześnie rodzą. Podsumowując każda jedna idealna na swój sposób. Każda zupełnie inne - z charakteru, wyglądu. I teraz żeby to odchować i pogodzić z normalną pracą...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2018 18:15
jeny jakie cudo  😍 tfu tfu tfuuu...  😍

Nic dodaję ostatnie zdjęcie i spadam na kolejne tygodnie walki o mgr :P
emptyline   Big Milk Straciatella
03 czerwca 2018 20:03
zabeczka17, młody to normlany klon mamusi, nawet ta mikro odmiana na łbie identyczna. 🤣
falabana, o jaki cudak!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2018 20:07
To prawda, śmiejemy się, że póki co ma wicherek biały kształtem jak naciągane serce 😉
A znając życie jak cudak podrośnie to będzie miał taki sam kleks jak u matki 🙂
Aaa.. nie jedną nogę ma białą przy kostce. Prawa tylna - widać na zdjęciu 😉  😁
falabana, prześliczna.
Słuchajcie. Mam klacz pierworodke. Była w maju u ogiera, jej pierwszy raz. 19 dzień po ostatnim naskoku okazało się, że koń jest niezrebny, ba! Wyszło że już jest po owulacji. Dobra, przekalkulowałam sobie wszystko, może ma wcześniejsza owulację niż standardy mowia. Wytypowałam datę następnej, uzbroilam się w weta i USG przed wyjazdem do ogiera, a tu... Koń od daty USG cały czas objawy rujowe ma, srom czerwony, ogon w górze, że spokojnej zaczęła być pobudliwa i nietykalska dla mnie, dzisiaj produkuje ogromne ilości śluzu, to już 3 tydzień jej rujki, prawie mnie skopała.
Co o tym myśleć. Weta poinformowałam, planuje względnie umówić się na jutro na USG, bo jutro będę w stanie jeszcze konia zawieźć do ogiera. Jadę we wtorek na szkolenie i wrócę dopiero w piątek wieczorem. W planie było wysłać konia w sobotę właśnie do ogiera...


jak jest po owulacji to jest po owulacji, takie objawy "rozjechane" z tym co pokazuje obraz na usg bywaja czasem. Pamiętaj że ona nie pierwszej młodości to się nie dziw że dziwnie to przebiega. Albo sobie odpuść albo zawieź do ogiera i zostaw na miejscu aż będzie pokryta w czasie owulacji. Badać na miejscu, jak stoi u ogiera i kryć np jak jest 3.
Wszystkie one i większe i maleńtasy przeurocze  😜

Louisa i jak kobyła?
KaNie uwielbiam takie dłuuuugie nogi i korpusik jak wypasiony kurczak  🤣 fajna dziewuszka.

Nasz Imbir kończy dziś 3 tyg a ja oczywiście mam ostatnie foty jak miał kilka dni, z pierwszych wyjść na łąkę.
zabeczka - nie mogę się napatrzeć na to zdjęcie, jest boskie  😍 😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2018 20:55
Dziękuję, z nimi zawsze tak jest. Mały lubi cos wywinąć przy okazji ukraść cale show. 😉 urodzona gwiazda 😉 a ja pękam ze smiechu za każdym razem 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
03 czerwca 2018 21:37
Magda, śmiejemy się że jej się spodobało. 😉 Dobra, czyli ogólnie iść zgodnie z planem i zobaczymy jak się ułoży.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 czerwca 2018 07:32
falabana, ale masz stado juz! Jakie plany odnosnie zrebakow?

Kurcze, moja zeszloroczna zrobka z powodzeniem moze uchodzic za conajmniej dwulatka. Wielka jakas taka, budowa tez juz w ogole nie zrebieca. A matka drobna, 161 cale. Ciekawa jestem na ile to geny, a na ile wplyw wychowu i zywienia. Nie mam w ogole porownania, bo to moj pierwszy zrebak.
Szafirowa, i jedno i drugie ma wpływ 😉 a to że matka 161 to nie wyklucza, że dziadkowie byli wysocy 😉 z resztą ojciec chyba dość wysoki jak na młp?
Szafirowa znam kobyłkę 155, która dała 8 źrebaków - jeden tylko miał 160 a reszta 168 i więcej 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 czerwca 2018 09:36
Matka mojego poprzedniego konia miała jakieś 160-165, a dała chłopa 184 😉 a tatuś nie był wiele od niej wyższy...
A ja się martwię, bo mój ma 159 🙁 w 25 lutego skończył 2 lata, matka 172 ojciec 169  🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 czerwca 2018 10:15
Tu reguły chyba nie ma, bo jeden z moich obecnych koni jest 10 cm niższy od rodziców. Ma 6 lat, nadal liczę, że urośnie... 😁
Także różnie to bywa.
A ja się martwię, bo mój ma 159 🙁 w 25 lutego skończył 2 lata, matka 172 ojciec 169  🤔

a po co Ci przerośnięty, dwuletni dryblas? Ciesz się, że spokojnie rośnie. Pamiętaj, że te przerośnięte często mają później problemy ze stawami.
[quote author=naovika link=topic=57.msg2788437#msg2788437 date=1528102634]
A ja się martwię, bo mój ma 159 🙁 w 25 lutego skończył 2 lata, matka 172 ojciec 169  🤔

a po co Ci przerośnięty, dwuletni dryblas? Ciesz się, że spokojnie rośnie. Pamiętaj, że te przerośnięte często mają później problemy ze stawami.
[/quote]

Kolega obok z boksu młodszy o miesiąc ma już 164, dlatego tak troszkę się zmartwiłam  😡
ma jeszcze 3 lata na rośnięcie. Dobrze odżywiaj, daj się wybiegać jak najwięcej i będzie dobrze 🙂 no chyba, że słabo rośnie bo niedożywiony :P
AnetaW, super imię 🙂 konik oczywiście też !zabeczka17, ale piękny się zrobił!!! Głowa cudna!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się