Konie zimnokrwiste i pogrubiane

PumCass   zachowaj zimną krew!
04 czerwca 2018 13:53
zembria Tak, wywiało nas w duecie - PW 🙂
Rudzielc_23, na tych fotach wcale nie wygląda na wymagającego tuczenia :-P fajnie się prezentuje
zembria, tak, my zawsze w pakiecie 😀




foto by PumCass :kwiatek:
harja ale strzelił zadkiem w górę :-) Z moim to teraz trawa zrobiła swoje ale w zimę spadł mi z wagi. Musze mu obcinać owies bo mu rzuca się na głowę do tego trochę denerwuje się w hali. To powoduje że spada z masy, mam nadzieje ze po konsultacjach żywieniowych,  zmianie pszy i włączeniu jęczmienia do diety nie zgubi mi aż tyle w tą zimę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 czerwca 2018 07:13
harja, PumCass fajnie, że chłopaki razem są 🙂 Nie muszą chodzić sami na padok, jak większość ogrów.
PumCass   zachowaj zimną krew!
05 czerwca 2018 08:29
Nie mają wyjścia  😁 na szczęście dogadują się wręcz idealnie.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 czerwca 2018 08:32
Synek szynek ściemniał  😍
Moja "mała" kończy dziś 11 lat!  🤔 Jaki i kiedy to się stało?  😵
Zdrowia Słoniku, przede wszystkim zdrowia.
Euphorycznie ładną by byli parą do bryczki  😜

Rudzielc_23, trzymam kciuki :kwiatek: ja za to chyba niedługo zamiast odpasać będę musiała odchudzać Boczka...
zembria, mały chodzi z ojcem odkąd skończył pół roku. No i faktycznie, nie mieli wyjścia, musieli się zgodzić 😁 - mam nadzieję, że już zawsze będą się tak fajnie dogadywać 🙂
Na_biegunach, jak tak teraz patrzę, to chyba faktycznie trochę tak 😀
Euphorycznie, wszystkiego co najlepsze dla pannicy! :kwiatek:
PumCass   zachowaj zimną krew!
10 czerwca 2018 10:29
Euphorycznie Spóźnione Wszystkiego Najlepszego!
Rudzielc_23 Fajny ten Twój rudzielec  😀 z jakiego jest połączenia?

Wybaczcie za lekki spam moim dziadem, ale nowy dom daje chęci do częstszego sięganie po aparat 😁

Wielmożny w pracy...


i Wielmożny po pracy...

(foto. Harja :kwiatek🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 czerwca 2018 12:10
Pan Wielmożny zachwyca jak zawsze 😍 Jak kiedyś zniknie w tajemniczych okolicznościach to... ja nic nie wiem na ten temat 👀
PumCass, nie no klasa! więcej spod siodła bo wiecznie tylko z terenu wrzucasz!
PumCass   zachowaj zimną krew!
11 czerwca 2018 19:26
zembria Będę pamiętać gdzie (nie)szukać  🤣
Burza  :kwiatek: spod siodła to mało co nadaję się do publikacji 🤣 no i w terenie czujemy się jak ryby w wodzie. Plac to nie nasza bajka 😀
Rudzielc_23 haaa jak bliźniaki  😜
Po czym jest Twój Rudy? Podglądam tego Albiona i kombinuję czy my byśmy się zmieściły...  😡
Euphorycznie PumCass tatuś KWPN (Kingsten) a mamusia jest NN ale typ zimnokrwisty.

harja ja zaczęłam od odchudzenia po kupnie, był strasznie otłuszczony, aż się przelewał. Nie martw się jak zacznie pracować to zgubi tłuszczyk przecież najważniejsze to "najpierw masa, potem rzeźba"  😁

Euphorycznie Nie robiąc reklamy Albiony są cudowne, ale z tego wyrośliśmy i mam teraz większego prawie identycznego. Nie wiem co zrobię jak z niego wyrośniemy  😵 bo jest większy rozmiar jeszcze ale już raczej nie dostępny w PL.
Większy, znaczy szerszy? A skąd go zdobyłaś? Twój konik jednak drobniej na zdjęciach wygląda niż moja  😵
Te panele są bardziej na płaskie plecy chyba? Nigdy nie umiałam tego ocenić po zdjęciach.  😡

Nienawidzę szukać siodła.  😕
Tak ja teraz kupiłam większy rozmiar łęku, jeszcze mu narazie do niego brakuje trochę ale ten co mam na sprzedaż już cisnął, wiec jak pojawił się większy to brałam odrazu. Swojego na re-volcie upolowałam, ale na ebayu jest ich sporo. A kształt paneli można w nich łatwo zmienić bo są na wełnie.

Też nie lubię, skokówki na niego nie zlazłam jeszcze... żeby i mnie i jemu pasowała, i jeszcze wpasował się w budżet. dramat...
Ja szukam właśnie dresowego siodła tylko i wyłączeni i wcale nie jestem pewna czy mam jakoś lepiej.  😵
a orientujesz się w jaki rozmiar wg prestige się wpasowujecie? Ona też pewnie z tych krótszych?
Euphorycznie, - albion wypada bardzo szeroko, mój zwierz miał 36/37 z prestige, a albion MW jest idealny, nawet na grube czapraki - jak mi z mięśni teraz spadł, to nawet futro wpycham. Plus tak jak Rudzielc_23 mówi, jest na wełnie i można go łatwo modyfikować - choć to siodło zadziwiająco dobrze leży na wielu koniach. Ja kocham Albiona slk miłością wielką i nie siedziałam w lepszym siodle.
Rudzielc_23, - Erre robi skokówki z podobnym układem jak Albiony, albo skokówkę Albiona właśnie. Idzie dorwać w ludzkich pieniądzach 🙂
Szukam własnie skokówki Albiona, ale zawsze jak jest to coś z nią nie tak (uszkodzona), albo rozmiar. Ta skokowka to w teren i żeby raz na jakiś czas poskakać więc nie che na nią wydawać zbyt dużo. Dużo wszechstronnych się pojawia. Te moje oba to SKL i też go kocham, zakochałam się od pierwszego styku mojego zadku z tym siodłem  😍
Rudzielc_23, - też mam slk i te same odczucia, lata temu znajoma mnie wsadziła i zrobiła mi krzywdę, bo już żadne siodło nie chciało być takie wygodne 😉 I trochę ponad rok temu upolowalam swojego, prawie z nim spałam 😂
Ze skokowką rozumiem, ja długo dojrzewalam do sprzedaży swojego wszechstronnego, właśnie z powodu terenów i podskoków... no i tego, w tereny jeżdżę w albionie, mikro skoki w albionie 🤣 Muszę w końcu wystawić, bo tylko kurz ścieram.
Nie wiesz nawet jak się cieszyłam ze akurat jak muszę wymienić siodło pojawił się Albion SLK z szerszym łękiem. Bo już w histerię wpadałam na myśl kolejnego przymierzania siodeł. Skakać w swoim nie potrafię ale w teren jeżdże, ale gdybym miała wybór to jeźiła bym w skokowym, nie zawsze ale często bolą mnie plecy jak mój koń przekłusuje teren w tępie kłusaka.
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=4119.msg2791079#msg2791079 date=1529052337]
a orientujesz się w jaki rozmiar wg prestige się wpasowujecie? Ona też pewnie z tych krótszych?
[/quote]

Obecnie mam euroridinga titan II fit 3 i w wątku z siodłami podpowiadają, że to ok 34.
Teoretycznie mogłoby być okej - a jaką albiony mają terlicę? Obecnie mój koń najlepiej się czuje w sattelprofi mojej trenerki.
W euroridingu odmawia współpracy już.
http://www.albionsaddlemakers.co.uk/saddle-technology tu jest wszystko o terlicy. To moje ma napis Adjusta więc można sądzić że to ta terlica.
Rudzielc_23, co prawda, to prawda :kwiatek: tak gadam, ale cieszę się, że nareszcie zaczął porządnie przybierać.. Byle teraz nie przesadzić w drugą stronę 😉
Cześć Wam!
Przyszedł ten przeze mnie upragniony moment,kiedy mogę się pełnoprawnie w tym wątku udzielać  😅 😅

A więc zakupiłam pół ziemniaczka o jakże poważnym imieniu Hyperion  🤣
Młody,4,5 roku,wstępnie nauczony w siodle,po chłopsku,bo po chłopsku,ale sam chodzi w tereny,rozumie łydkę i respektuje wędzidło. Zadziwiająco odważny,wszędzie wejdzie,niewiele rzeczy robi na nim wrażenie.

Stało się niestety to czego się najbardziej obawiałam 🙁 Muszę izolować go od swoich staruszków i to dość konkretnym płotem. Stały ze sobą przez płot,kobyła zaczęła się grzać z okazji nowego konia,a ten,jakby nigdy nic przeszedł po włączonym pastuchu,połamał drewniane słupki i wdarł się na staruszkowy wybieg. Trochę spuścił wpierdziel starszemu wałachowi,kiedy ten próbował bronić grzejącej się kobyły. No i tak,teraz czekam aż kobyła przestanie się grzać. Myślicie,że wtedy temat może się uspokoić? Jeśli nie uda się ich z sukcesem połączyć niestety nie będzie mógł u mnie zostać 🙁 Mimo,że jest on spełnieniem marzeń,moje emeryty są dla mnie priorytetem i to one mają mieć jak największy komfort życia. Poprzednia właścicielka jest zaskoczona jego zachowaniem,bo u niej niejednokrotnie był łączony z innymi końmi i nigdy nie było żadnego problemu.

Więc mimo,że się cieszę bardzo z nowego towarzysza,tak martwię się chyba jeszcze bardziej 🙁

Takie oto maleństwo :
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/35295511_432428777167387_4805985403981004800_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d304018345baa0a9713734a61890b226&oe=5BA40EBF[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/35297253_432428710500727_6432723719247888384_n.jpg?_nc_cat=0&oh=068b95a93d23071fc8c83a116abe6d54&oe=5BAD850A[/img]
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 czerwca 2018 11:59
Reyline a on jest wykastrowany? Jeżeli tak, to kiedy? Może za mało czasu minęło od zabiegu jeszcze?
Fajny ciapek tak poza tym 😀
zembria był kastrowany ponoć w wieku ok 2 lat. U poprzedniej właścicielki stał normalnie z kobyłami,widziałam,nie było żadnego zainteresowania z jego strony. Przyjechał do mnie i jak by mu nagle jajka odrosły...

Boję się mega,że jego zachowanie nie unormuje się i będę miała duży problem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 czerwca 2018 13:16
A, to faktycznie "trochę" czasu już minęło. A ile jest u Ciebie? Może potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację. Sytuacja rzeczywiście mało fajna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się