dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Haha on akurat ze Szczecina nie pochodzi, także się nie odniosę. 😀

Od góry był robiony przez fizjo, sprawdzany przez weta, jeśli regularnie chodzi i jest pilnowany, to jest wszystko ok, nie przeciąża żadnej nogi bardziej, wszystko jest w miarę równomiernie rozłożone. Wyrzucam sobie bardzo, że jak się pojawiła ta linia pęknięcia, to wtedy nic nie zrobiłam. 🙁 Może nie doszłoby do tego, co jest teraz. Kowal mówi, że on ma tendencję do mocnego wyszuszenia się kopyt w okresie wiosenno-letnim i teraz już za późno na profilaktykę niestety, także muszę walczyc z tym, co jest teraz. Dziękuję za rady. :kwiatek:
a problematyczne kopytko to przednie prawe ?
Lewe. Prawe jest całkiem całkiem. 😉
Grace, - robi go kto inny i jest kuty ortopedycznie. Szczelina była od spodu, dodatkowo trudna do wyprowadzenia boso, bo rozpychał ja piach. Oczywiście nie to było przyczyną kucia, a sama szczelina była tycia i niegroźna - tak z 2-3cm w górę może, bardziej defekt wizualny. Miałam nawet trop, że to bakteryjne 😉
Nawiasem nowy kowal przed wyjaśnieniem co jest nie tak sam zauważył, że kopyta są krzywo obciążane i musiało to conajmniej rok trwać... po zmianie koń znowu chodzi prosto i nawet tyłami lepiej chodzi, przestał je ciągać. W ciągu pół roku, gdzie koń tak na prawdę pracuje dopiero 2 miesiące mam ogromną zmianę w ruchu i odczuciach z jazdy. Dziś żałuję wygodnictwa i zaufania poprzedniemu kowalowi 🤔
keirashara, dzięki, my tez po zmianie werkowacza, na efekt znaczący  jeszcze musimy  poczekać.

blucha, a co z tym prawym przednim ? (patrząc od głowy konia - jak rozumiem)
Czy zna ktoś sposób na wzmocnienie bardzo słabych kopyt u konia z tendencja do częstych podbić?
Kobyłka aktualnie dostaje ungulat, kopyta są regularnie smarowane, dodatkowo jest podkuta na skórzane podkładki, żeby zmniejszyć ryzyko podbicia. Niestety kopyta Tamary b.wolno rosną. Szukam czegoś co mogłoby jej dodatkowo pomóc.
magda13, - a wyniki miała robione? bo suple w ciemno przy dużych problemach to trochę słabo, sprawdziłabym też kucie.
keirashara, - na razie miała robione tylko rtg kopyta, żeby wykluczyć inne, dodatkowe problemy i wszystko wyszło pięknie. Chciałabym zrobić jej trichoskopię włosa i zobaczyć co wyjdzie, ale to nie jest mój koń i muszę porozmawiać z właścicielem. Jeżeli zaś chodzi o kucie to wydaje mi się, że wszystko jest poprawnie, bo czówa nad tym dwuch, konsultujących się że sobą kowali.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 czerwca 2018 08:28
magda13Spróbuj
magda13, - ja bym zrobiła włos oraz krew i do tego dobrała suplementy. Możliwe, że ma jakieś braki konkretnego minerału, którego brak zaburza organizm i wzrost kopyta, więc trzeba go uzupełnić intensywniej niż takim ogólnym preparatem.
keirashara słyszałam, że krew nie jest tak precyzyjna, jak badanie włosa, bo w wypadku braku jakiegoś minerału organizm stara się zrównoważyć braki we krwi i pobiera je z innych struktur w organiźmie, ale dzięki za pomysł. Zastanowię się nad tą krwią
keirashara słyszałam, że krew nie jest tak precyzyjna, jak badanie włosa, bo w wypadku braku jakiegoś minerału organizm stara się zrównoważyć braki we krwi i pobiera je z innych struktur w organiźmie, ale dzięki za pomysł. Zastanowię się nad tą krwią

Mnie z włosa niedobory nie wyszły, z krwi - owszem  😉
odnośnie badań włosa/krwi - najlepiej zrobić oba jak Moona, a gdy jakieś parametry sa zaburzone badanie powtórzyć.
Z punktu widzenia dietetyka to daje najwięcej informacji, choć żadne z nich nei jest jednoznaczne w 100%. O ile o krwi i homeostazie organizmu conieco wiadomo, tak o formowaniu włosa wiadomo bardzo niewiele.

Widziałam dziewczyny pytania odnośnie pękających kopyt. Niestety niema na to krótkiej recepty. Napiszę"elaborat" na ten temat jak będę miała chwile  🤣
Bardzo chętnie przeczytam ten elaborat. :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 czerwca 2018 13:42
Wrzucam Wam kobyłę która jest po dopasowanych suplach od Podkowy.
Dzisiaj kopara mi opadła.
Nie ma teraz bata, abym kiedykolwiek kupiła coś innego np witaminy, jak naturalne dobrane do potrzeb klaczy suple.
Pod koniec czerwca robię badanie włosa , bo jednak da mi to więcej informacji w kwestii mikro-makro.
Krew w sumie to stan na dany dzień i chyba godzinę, bo  chociażby ilość magnezu może się zmieniać w ciągu doby diametralnie.
Polecam ogromnie.
ps. Koń nie był prany w szamponie od 3 lat. Polewany wodą 3 tyg temu.
Też czekam na elaborat
Chyba nie do konca ten temat, ale moze ktoś się orientuje czy istnieje jakiś zamiennik preparatu Equistro Haemolytan 400?
Weterynarz zalecił, nie ukrywam, że cena zbiła mnie z nóg.
Koń po pokleszczówce (na 99% 🙄 ) także chodzi o wzmocnienie i odbudowe krwinek.
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi  :kwiatek:
ae, nie jakoś mega tańszy, ale zawsze coś: ja podawałam ze wskazania dra Viverosan z Derbymed.
ae, Foran Feratone jest zamiennikiem też i chyba w lepszej cenie
paa, buu - dziękuję!  🙂 Po konsultacji z weterynarzem zamówiłam Foran. Spróbujemy 🙂  :kwiatek:
Zakupiłam drony - elektrolity i biotynę więc zdam relację za jakiś czas.
do tej pory jechałam na biotynie offcinalis  ale nie mam porównania jak bez tego specyfikubo od razu jak kobyłę nabyłam to zaczęłam podawać.
elektrolity do tej pory st. Hypolit ale ostatnio nie było i maz mi kupił over horse... straszna porażka. Co z tego, że większe wiadro w niższrj cenie jak przy normalnym dawkowaniu to trzeba tego sypać furę.. a efektow nie widać.
Znacie jakis suplement ktory moge podawac zrebnej klaczy zeby uzupelnic wapń? Klacz dostaje otreby pszenne dlatego najlepiej jakby w tym suplmecie fosforu nie bylo albo bylo bardzo malo. No i przydalby sie w nim magnezmi wit. D dla lepszego wchlaniania. Polecicie cos ? :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 lipca 2018 13:45
kreda pastewna
majek   zwykle sobie żartuję
02 lipca 2018 08:51
A ja potrzebuje balancer na luzna kupe dla seniora, bez dodatku wegla. Kon z serii `wiecznie w lekkim stresie`. Ma ciagle brudny tylek i moglby lepiej przyswajac zarelko - zalezy mi, zeby raczej przytyl niz schudl.
Najchetniej w formie proszku.
Najlepiej jakas miedzynarodowa marka dostepna u mnie w UK.
Gillian   four letter word
02 lipca 2018 09:00
Detox z Epony z bentonitem?
majek   zwykle sobie żartuję
02 lipca 2018 10:37
Dziekuje, Gillian. Jak na razie nie moge sie doszukac, czy Epona jest dostepna w UK.
Nie chce sciagac zza granicy. 
Szukam boostera na zawody, stosował ktoś niżej podane suplementy? Faktycznie dodają energii czy lepiej zaopatrzyć się w jakiś booster w tubce?
https://www.nubaequi.pl/pl/suplementy-dla-koni-equina/106-equina-energy-xpro.html
I
http://www.horsepower.pl/equimins-per4mance-booster-extra-energy-premiks-w-plynie-zapewniajacy-dodatkowa-porcje-energii-w-czasie-zawodow-1l-p9950
:kwiatek:
Majek w UK na pewno dostaniesz balancer dla starszych koni Lincolna Balancer Veteran 🙂 no i KER ma też fajne produkty
Jaki mozecie polecic podstawowy suplement ? Wazna dla mnie jest spora zawartosc wapnia bo aktualnie na samym owsie te proporcje wapnia z fosforem nie sa zbyt dobre i fajnie byloby to zrownowazyc oraz miedzi(kon ma widoczne przebarwienia na grzywie i ogonie), wet zalecil wspomoc miedzia wlasnie. Dodam ze to klacz niedawno co zazrebiona 🙂 Z gory dziekuje za jakies propozycje bo szukam szukam i nic 😀
majek   zwykle sobie żartuję
04 lipca 2018 12:17
hhorse, dziekuje. 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się