Kącik WEGE :-)

Amelia -> 😉


Becia23, jak jeszcze będziesz w Krakowie, to idź koniecznie do tych Noren, kopara Ci opadnie, kubki smakowe oszaleją i nie będziesz już chciała jeść gdziekolwiek indziej  :kwiatek:
Noreny uzależniają, dosłownie. Ja jak muszę jechać do KRK, czy to z obowiązku, czy to rekreacyjnie - zawsze jako kulminacyjny punkt programu widzę wizytę w tej knajpie  😁 i od razu mi się serducho cieszy <: 
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
31 stycznia 2018 07:25
Meise, wielkie dzieki :kwiatek: :kwiatek: mialam tam isc, ale sie nie wyrobilam czasowo. W Krakowie na pewno jeszcze bede wiele razy, wiec nastepnym razem pojde. Polecasz jakies konkretne dania?
Becia, tam jest gigantyczna karta. Ciężko coś polecić, bo ze 100 dań daję sobie rękę obciąć, że wszystko jest zajebiste  😀 💘

Ach, muszę jechać do Kraka na przegląd królików, na bank tam zajrzę (-:
w Auchanie duzo zdrowej zywnosci i bezgluta na super promocjach 🙂
Wpadam z pytaniem.
Macie jakieś fajne pomysły na wegetariańskie dania, które sprawdziłyby się na weselu? Albo może byłyście na weselu z opcją "wege" na którym coś Wam bardzo przypadło do gustu? Szukam inspiracji 🙂
Meise, dziękuje pięknie :kwiatek:
  Dopiero zajrzałam do wątku.
Libella Uderzaj do nerechty, bo ona miala mega wegetarianskie wesel  😜. Ja tez, ale bylo mniej pysznie. 2 lata temu zaliczylam 100% weganska impreze i tez bylo pysznie. Musialabym sobie przypomniec szczegoly, ale napewno moja malutka wtedy coreczka wyjadala krem o smaku mango na bazie mleka kokosowego ubitego na lekka pianke w formie deseru po obiedzie.
Mój 100% wegański tort na 30stke mojego mężczyzny  😍



(boże, jaka beznadziejna jakość, nie kumam czemu tak poleciała..)

Kosztował mnie mnóstwo nerwów i stresu, ale wyszedł bajecznie pyszny! Tyle komplementów nigdy żaden mój wypiek nie dostał  😍
Chcę być Twoim mężczyzną 😍 😍 😍 Też mam 30tkę w tym roku, nada się? 😂 🤣
Meise ale bym jadła  😍
Awwwwww, jak mi miło  😀 😀 😀 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
amnestria, be my guest  😎

Powiem Wam, że to mój drugi tort w życiu a wypiek może 4-ty  😁

Tak naprawdę to chciałam zamówić tort, ale najlepsza cukiernia w mieście była już totalnie zawalona zamówieniami i nie wyrobiliby się.
Biszkopt jest na bazie waniliowego alpro, w środku jest mus wiśniowy, świeże kiwi, tarta czekolada, każda masa na bazie mleka kokosowego, no i chemiczne truskawki z Maroka, które były całkiem do rzeczy  😁
Tort przejechał 550 km i nadal smakuje wyśmienicie  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 kwietnia 2018 19:09
czy macie jakiś wegański przepis na ciasto drożdżowe by było choć trochę zbliżone do brioszek albo maślanych amerykańskich bułeczek? Tęsknię 🙁 a nie chce używać wegańskich margaryn, I don't feel it.

generalnie, doszłam do ładu z drożdżami i chałki robię wyborne, ale dynia mi się skończyła i pragnę mięciutkich bułeczek.
Daj olej kokosowy a zamiast dyni super się pure z batatów sprawdza
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
30 maja 2018 12:25
Dziewczyny - polecicie jakies dobre wege jedzonko we Wroclawiu? :kwiatek:
Z typowych wege knajp to Wilk syty!!! Oprócz tego polecam pizzę z pieca na szewskiej/Vaffanapoli, buły bao z ”osiem misek”, pierogi ruskie z „LVIV”, makarony w Ragu, przepysznego chili burgera w Ltd, ramen w Panda Ramen, sajgonki warzywne i udon w sosie teryiaki w „woo thai”. 😍
Baszta, Ahimsa, Zyzna, Najadacze, Vega- jest tego troche we Wroclawiu 😍
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
30 maja 2018 14:22
Dzieki ogromne!  :kwiatek: Niestety nie dam rady wszystkiego wyprobowac w tym pobycie, ale bedzie po co wracac 😀
Baszta, Ahimsa, Zyzna, Najadacze, Vega- jest tego troche we Wroclawiu 😍
Takie właśnie miałam wrażenie – byłam okołosylwestrowo, i naprawdę dało się wyżywyć! Nawet w opcji wege+bezglut.
Macie jakieś swoje ulubione soki warzywno-owocowe? Chodzi mi o soki wyciskane w domu. Szukam inspiracji, bo w tym upale nic nie jestem w stanie jeść.
Ja w te upalne dni stawiam na koktajle
Biorę mleko migdałowe, banana i później co dusza zapragnie  😁 najczęściej robię sobie z truskawkami (mrożonymi lub nie) albo z mrożonką owoców czerwonych, w sensie tam są maliny, truskawki, porzeczka itd
Ale polecam również smoothie z miętą, pietruszką, melonem i szpinakiem (i na osłodę dodaję syropu z agawy, a żeby było zimniejsze i fajna konsystencja to jeszcze 2-3 kostki lodu)
Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam  👀
Ja też niestety z sokiem nie pomogę, ale ostatnio wszystkie smoothie robię z mlekiem kokosowym - konsystencja taka sama jak na wodzie czy innym mleku, a ma dużo więcej kalori, co dla mnie się liczy, bo w upale też jem mniej niż powinnam. No i kokos smakuje mi wakacyjnie i czuję się bardziej fancy, pijąc coś kokosowego, jakoś lepiej wchodzi 😁 Mój zestaw podstawowy jest identyczny jak Twój, Rudaska8), tylko mleko wymieniam pomiędzy migdałowym a sojowym albo kokosowym i wszystkie możliwe kombinacje są dla mnie ok z każdym z nich. Mleko kokosowe jest też dostępne w małych kartonikach chyba po 100ml, akurat żeby spróbować na jedno czy dwa użycia. Można je też stosować tylko jako domieszkę do dosmaczenia, jeśli ktoś woli mniej kalorii.

Po nieopatrznym kupnie litrowego kartonu mleka kokosowego  😂 robiłam ostatnio:
-mleko kokosowe + banan + jabłko + pół garści suszonej żurawiny
-mleko kokosowe + banan + jabłko + młody szpinak/jarmuż + suszona żurawina (całkowity brak posmaku trawnika, jaki mógłby przeszkadzać w zielonym smoothie, ogólnie jak tylko mam jakąś zieleninę, to wrzucam kilka garści)
-mleko kokosowe + banan + pomarańcza/mango/truskawki/jagody/gruszka
-lody waniliowe  🤣 + mango + pewnie jeszcze coś
-mleko kokosowe/sojowe/migdałowe + banan + cokolwiek leżało w kuchni
-chciałabym niedługo coś z arbuzem i miętą

Do każdego smoothie dodaję zwykle coś dla wzbogacenia, np. łyżkę masła orzechowego (nie czuć w smaku, a dodaje kalorii i tłuszczu), trochę płatków owsianych albo ugotowanego ryżu (zagęszczają, ale jak się nie przesadzi, to dalej jest do picia, a wchodzi trochę białka/węgli/błonnika), siemię lniane, orzechy, jeśli tylko blender sobie z nimi poradzi, suszone owoce... A do smaku syrop klonowy, imbir, wanilia. Ja lubię słodkie, jak widać po powyższej liście, i stanowczo bardziej muszę przytyć niż schudnąć, ale wszystko można dostosować pod siebie. Zdarzało mi się robić smoothie nawet na wodzie i też było ok, najwyżej dawałam jednego banana więcej dla gęstszej konsystencji. A można w drugą stronę, już mleko kokosowe + pomarańcza jest konsystencji soku, a daje coś ciekawego.

Wpis nie był sponsorowany przez producentów mleka kokosowego  😉
Jesteście w stanie polecić mi jakieś wege knajpki w okolicach Kołobrzeg-Koszalin? Ewentualnie restauracje, które mają w menu więcej niż jedną pozycję bezmięsną? Moje rocznicowe plany poszły w las, muszę wykombinować w trybie "na teraz" inny sposób na spędzenie wieczoru.
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Ja to średnio lubię mleko (krowiego to wcale, a roślinne to tak od biedy, ogólnie nie lubię konsystencji), więc koktajle to nie dla mnie  🙂 Ale ta propozycja z syropem z agawy jest ciekawa, coś pokombinuję dookoła tego  🙂
U mnie stałym zestawem jest:
1) banan + marchew
2) szpinak, pietruszka, cytryna i jabłko
więc coś pomyślę z Waszymi zestawami i znajdę zastępstwo dla 'mleka'.


madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 czerwca 2018 17:38
a po prostu smoothies? Lepsze niż soki 😉 rozcieńczam wodą jeśli są za gęste.

ja zaś potrzebuję jakieś bardzo lekkostrawne źródło białka. Wszystko co strączkowe zjem, to wymiotuję. A nabiału nie mogę 🙁
Lazuryt00, w Kołobrzegu polecam Penne Chef bez krewetek w Pasta e Pesto, zapiekane makarony w Patio, wegańskie pizze w Pizzeria Fernando, niestety nie mamy żadnej wege knajpki, ale w większości restauracji będą wege zupy, sałatki, makarony itp. Z opcją vegan będzie ciężko.
Florcik byłam już w Pasta e Pesto i makaron mi właśnie smakował, tylko że wzięłam wtedy jedyną opcję bez mięsa z papryczką i czosnkiem. Przejdą same nawet wegetariańskie. Ale kurde, potrzebuję pójść gdzieś, gdzie nie będę mieć jednego czy dwóch dań... za dużo wymagam, że też plany mi się posypały 🤦 Na pierogi pójdziemy, macie jakiś bar mleczny tam?  🤣

Trudno, wyjdzie na to, że kupimy bezalkoholowego szampana, plastikowe szampanówki, weźmiemy pizze na wynos i heja na kocyk na plażę  😜
Lazuryt00, pierogi i placki w Cafe&Restaurant Złota, „Pierogarnia w Porcie”, cśs wege powinnaś znaleźć w Between Cafe&Restaurant.
Infantil mój ulubiony na lato to szpinak, jabłko, trochę soku jablkowego, ananas i cytryna. Fajny, taki nie za słodki 😉 a w wersji słodkiej można dodać banana.
Hej 🙂 chciałabym zapytać czy bierzecie witaminę B12? Jeśli tak to jaką polecacie?
Przy diecie wegetariańskiej nie trzeba, przy wegańskiej już tak, z polecenia dietetyka B12 Veganicity 1000, 1-2 razy w tygodniu. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się