Stajnie w Warszawie i okolicach

Martita   Martita & Orestes Company
05 czerwca 2018 09:50
ashtray Ano też prawda.
Co potrafiło zalać . Rzeczka która jest 10 metrów poniżej  😁 😁 😁 Ale pomijając te tzw mankamenty ( jak kupno farby do odmalowania )  , to 30 km od W-wy. a cena  rewelacyjna , ( działka 1 ha pod zabudowę stajni w tamtym rejonie kosztuje więcej )  O czym ty w ogóle piszesz. 😲 Cena w ogłoszeniu jak ja się interesowałem była 2200 potem jeszcze dużo spadła. Za tyle to możesz sobie mały domek kupić a nie coś takiego  http://www.krainajeziorki.pl/Zaplanuj-Jazda_Konna/a,200/Stajnia_Luzak

Ale abstrahując od tematu , fajna stajnia za niewielkie pieniądze była koło Chojnowa , tyle że sprzedana i nowy właściciel zainwestował tam niemała kasę . Trafiają się tylko trzeba szukać .  Ciekawe ile ta koło Płońska . tyle że to niekomercyjna stajnia i niekomercyjne  zadupie hektar od W-wy 🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
05 czerwca 2018 10:08
Smok10, byles tam podczas deszczu? Wyobraź sobie że łabędzie i kaczki pływały po padokach. Jak zwykle wiesz wszystko najlepiej, jak mnie to irytuje...

Żeby nie było, życzę nowym właścicielom jak najlepiej. Inaczej się generalnie patrzy jak już się obiekt kupiło, a nie dzierżawi. Wtedy mozna inwestować.
Soryy ale akurat byłem w trakcie ulwy . Źle trafiłaś  😁 Z resztą to już nie moje małpy i nie mój cyrk , tylko żałuję że się z gościem nie dogadałem  😤 O  pewnych rzeczach trzeba mieć odrobinę pojęcia . Hala więcej kosztowała niż cały ośrodek  😤
Martita   Martita & Orestes Company
05 czerwca 2018 11:18
Smok10 I serio twierdzisz, że cena tak drastycznie spadała bo córce się jeździectwo znudziło?  😎 Nie był to jedyny powód. Trzeba było kupować skoro tak Ci się podoba  😁
W jednym się zgadzamy, że poprzedni właściciel to o koniach pojęcia nie miał za grosz.
W jednym się zgadzamy, że poprzedni właściciel to o koniach pojęcia nie miał za grosz.


I to pewno najważniejszy powód.  😉 A że się nie dogadałem  a komuś innemu się udało to tylko gratulacje  , będą następne . 😁 Ludzi bez pojęcia którym się wydaje że to świetny biznes nie brakuje , więc można poczekać  😉

O , następna https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-grodziski-zabia-wola-120m2-mzn2031105676
famka   hrabia Monte Kopytko
05 czerwca 2018 14:29
to dom i stajnia Farida A. o ile się nie mylę 
BUCK   buttermilk buckskin
05 czerwca 2018 14:37
to dom i stajnia Farida A. o ile się nie mylę 


nie mylisz sie w połowie 🙂  drugie pół to była Żona.  i to jest ten kolejny powód dla których stajnie wystawiane sa na sprzedaż, czyli rozwód....
famka   hrabia Monte Kopytko
05 czerwca 2018 14:38
BUCK, wiem tylko nie wywlekam  😉
BUCK   buttermilk buckskin
05 czerwca 2018 14:43
BUCK, wiem tylko nie wywlekam  😉


mówisz "wywlekam" ja mówię że urealniam 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
05 czerwca 2018 14:44
"urealnia" to się jak dobrze pamiętam to już X lat 😉
BUCK   buttermilk buckskin
05 czerwca 2018 14:48
"urealnia" to się jak dobrze pamiętam to już X lat 😉


fakt że X lat.... dla mnie WIELKA szkoda.... ja jako klient i mój konio mieliśmy u Elki genialną opiekę  :kwiatek:  ah jej.....
Dziewczyny, co się buduje tuż obok domkowej stajni Kostrzewy?


Paa jeśli myślimy o tym samym to stajnia Korony się rozbudowuje - budują zewnętrzne place i karuzelę
a jeśli nie o to tez jestem ciekawa bo to moje okolice 😉
Smok ja akurat nie szukam pod Warszawą, ale chętnie zapoznam się z ofertami "za grosze" w ładnej okolicy z bezpośrednim wjazdem gruntową drogą do lasu 😉
To se poszukaj. Ja też się chętnie zapoznam. Z tych dostępnych ofert to trzeba trochę poczekać aż się urealnią do popytu. 🤣
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂
Smok, no szukam. To Ty twierdzisz, że są oferty stajni na sprzedaż za grosze  🙄 a moich obserwacji, to "za grosze" są tylko kupcy...
Smok, no szukam. To Ty twierdzisz, że są oferty stajni na sprzedaż za grosze  🙄 a moich obserwacji, to "za grosze" są tylko kupcy...


Jak sobie wolisz , każdy ma inne obserwacje i szuka czego innego. Na początku wszyscy się cenią tyle że jak przychodzi co do czego to sprzedają za ułamek ceny wywoławczej. Nie ma zbyt wielu klientów na stajnie . Tak np. było z Rumianką . Jak usłyszałem cenę od właściciela i za jaką została po latach sprzedana to nie wiem czy 20 % ceny by wyszło  . To samo jest z tą z okolic Płońska . A ta też już wisi bardzo długo i klient powoli chce negocjować i prawie 3 X tańsza od tamtej https://www.otodom.pl/oferta/sprzedam-stajnia-sarbiewo-stadnina-ID2Ch9G.html
Myjnia i lążownik  😲 właściciel nie sprawdza takich ogłoszeń za ponad dwa miliony i zatwierdza z błędami? 😉
Myjnia i lonżownik  😲 właściciel nie sprawdza takich ogłoszeń za ponad dwa miliony i zatwierdza z błędami? 😉


Raczej nie ma pojęcia co pobudował i jak się teraz tego pozbyć . 😁 😁 😁 Jak większość  😉
Ja tak z ciekawości odnośnie tego ogłoszenia. To norma 34 boksy na 5,5 hektara? Odliczając grunt pod budynkami, placami do jazdy, lonżownikiem i stawkiem (chyba widziałam stawek na zdjęciach), to na padoki zostaje jakieś 3 hektary. Znaczy się pastwisk brak, bo konie to zadepczą w tydzień, no i tak trochę tłoczno na tych padokach. No, ale ja jestem ze wsi zabitej dechami, więc się nie znam 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 czerwca 2018 22:53
Smok10, ty tak po wszystkich stajniach na sprzedaż jeździsz i pytasz?
zielona_stajnia, w podwarszawskich stajniach to niestety norma 🙁
A tak odnośnie tych dwóch ogłoszeń, to średnio ciekawe są te okolice i dlatego się nie sprzedają, bo z jednej strony niby pod Warszawą, ale jednak daleko, z drugiej strony w kierunku mazurskich jezior, ale jednak jeszcze nie Mazury... tak trochę nigdzie. A najważniejsza jest lokalizacja, bo budynki można przerobić, ziemię można dokupić, ale lokalizacja zostanie 😉
Smok10, to chyba poprzedniemu właścicielowi Rumianki nie wpadłeś w oko, bo ja słyszałam ładnych 7 lat temu cenę blisko tej sprzedażowej 😉
A akurat trochę transakcji na stajnie w mazowieckim mam w operacie szacunkowym, który robiłam w zeszłym roku, więc dysponuję bardzo konkretnymi danymi.

Jeśli o Luzaku sądzisz, że wymagał on "tylko trochę kosmetyki", to nie masz zielonego pojęcia o tym obiekcie 🤣 Farba tam to był najmniejszy problem. A te realne - tak, to one właśnie wpłynęły na cenę. Jak to taka okazja życia, to trzeba było kupować i sprzedawać pod te hektarowe działki pod domy 🤣 Aż dziwne, że kolejki kupców na taki deal nie było (i serio, nie zastanawia Cię, czemu nie było?) 0_o

Sarbiewo dla mnie to opcja na stajnię dla zamożnego hobbysty, ale tacy z reguły jak już mają hobby i budżet, to budują sobie od nowa coś własnego, w swoim stylu. A tutaj:
- jest bardzo daleko od Warszawy, na pensjonat dojazd opada,
- na zamkniętą stajnię treningową za mała infrastruktura (brak hali, karuzeli)
- na rekreację punkty A i B (daleko od miasta, hala też jest potrzebna)
- na hodowlę za mało terenu.

Na stajnię wystarczy mieć dobry pomysł. Na sprzedaż wystawiane są te, które takiego pomysłu nie miały.
famka   hrabia Monte Kopytko
06 czerwca 2018 06:44

To samo jest z tą z okolic Płońska . A ta też już wisi bardzo długo i klient powoli chce negocjować i prawie 3 X tańsza od tamtej https://www.otodom.pl/oferta/sprzedam-stajnia-sarbiewo-stadnina-ID2Ch9G.html


z tym natomiast miejscem jest jakiś inny problem o którym nikt nie chce powiedzieć nic na głos, ogłoszenie wisi już długo miejsce prosperowało bardzo dobrze aż pewnego dnia ... się zesrało

BUCK to pensjonat już nie działa  ?
BUCK   buttermilk buckskin
06 czerwca 2018 07:06
[quote author=famka link=topic=46.msg2789002#msg2789002 date=1528263899]


BUCK to pensjonat już nie działa  ?


mamy czerwiec, czyli od pół roku nie działa juz całkowicie..... kto potrzebuje to p.Farida znajdzie w stajni Lisówek trochę bliżej Warszawy, a ja trzymam kciuki ze Ela kiedys otworzy pensjonat samodzielnie bo Jej opieka nad końmi była naprawde z najwyzszej półki, a o to jest naprawdę bardzo trudno ...
Na stajnię wystarczy mieć dobry pomysł. Na sprzedaż wystawiane są te, które takiego pomysłu nie miały.


I tu jest cała kwintesencja tematu. A co do kupna , to w dobrej cenie nie zawsze jesteś pierwszy .  😕
P.S  Zawsze są jakieś drobne mankamenty , pytanie ile trzeba włożyć żeby je usunąć i za ile kupić obiekt.  😉

Jeśli ktoś szuka stajni z dobrą infrastrukturą a przy tym konie mają dobrą opiekę, siano do woli , wychodzą na pastwiska na cały dzień, boksy codziennie sprzątane  to polecam ta stajnię http://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat-45km-od-warszawy/o/111366/?lokalizacja=6&sortowanie=0 
Dodam jeszcze że jest instruktor na miejscu.
Powiedzcie mi. Istnieją w ogóle w północnej okolicy Warszawy do 40km od Warszawy stajnie z warunkami dla koni z COPD (wystarczy czystość, brak siana i słomy na korytarzu, ew. boks angielski) ALE i z warunkami do jazdy (chociaż plac i przeszkody) do 800zł? czy wszytsko 900-1500?
BUCK, ah to twojego konia kiedyś u niej widziałam. Z takim większym boksem z boku stajni angielskiej.. no ale boksy spoko ale teren.. sizale, sizale, sizale.. ja myslę, że dobrze się dzieje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się