Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

witam, sorry za off top ale jestem zdesperowana... 😡 😡 czy jakaś dobra dusza mogłaby mi cos kupić w ikei?? mam upatrzone zasłony ale koszt wysyłki do Krakowa kosztuje 49zł... help
Hej 🙂 Czy ktoś z was szuka może konika do towarzystwa albo do lekkiej rekreacji/terenów. Niestety nie mam czasu dla swojego i chętnie oddam go komuś w darmową dzierżawę 😀
Dziewczyny i chłopaki, czy znacie może jakichś lekarzy sportowych w Łodzi, którzy wezmą kasę i klepną badania bez ich wykonywania? Tak, wiem, wbrew przepisom, zuo, niedobro i jestem okropnie leniwa. W zeszłym roku nalatałam się za tymi badaniami, zrobiłam wszystko i super. Ale w trakcie sezonu okazało się, że NIKT z moich znajomych się tym nie fatygował. Powiedzmy sobie szczerze, że żeby te badania coś wykazały, to musiałabym być nieźle umierająca. Więc czy znacie kogoś typu "wejść-pieczątka-zapłacić-wyjść"? Jeśli tak, to poproszę info na PW. 🙂
Czy ktoś jest może z okolic Zgierza, Łagiewnik Nowych i zna tamtejszych handlarzy, hodowców koni, jakieś okoliczne stajnie?
Czy jest tu ktoś ze stajni Zbyszko... ?
stoi ktoś z re-voltowiczów w ŁKJ ?
Czy ktos zna tę stajnię? Jakies opinie itp?
http://www.stajniakapi.pl
Trzymaj sie od niej z daleka.
Trzymaj sie od niej z daleka.


Mozna wiedzieć dlaczego? Zainteresowało mnie to, że nowa, ciekawie wygladająca stajnia ale zero jakiegokolwiek reklamowania jej.
Kochani Stajnia Olimpia Sobień ? Chodzi mi o opinie o tej stajni. Planuje wstawić tam konia w trening
ola8719 bez obaw 🙂 profesjonalne podejście,  świetne warunki dla koni.
Cześć wszystkim!
Zaczynam cicho myśleć o powrocie do jazdy (przez ostatnie kilka lat jeździłam bardzo sporadycznie). Czy ktoś mógłby polecić jakieś fajne miejsce w Łodzi lub okolicach (jeżeli poza Łodzią, to najchętniej okolice Retkinii), gdzie mogłabym pojeździć, na spokojnie wszystko sobie przypomnieć? Typowo rekreacyjnie, bez aspiracji sportowych. W pełni satysfakcjonowałoby mnie pojeżdżenie 2-3 razy w tygodniu, czasem wyjazd w teren. Raczej nie jazdy w zastępie.
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź  :kwiatek:
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
21 maja 2018 22:12
W okolicach południa Łodzi to mogę polecić Neguero, tj była stajnia Grot 🙂 w Starowej Górze, ale w sumie z Retkini to nie aż taki kawał 🙂
Również polecam Neguero.
Jazdy praktycznie indywidualne 😉
https://www.facebook.com/stajnianeguero/
Polecam Neguero także! 🙂 Na Retkini nic ciekawego nie ma, zwłaszcza od Smulska trzymaj się z daleka.
Dziękuję Wam bardzo! Faktycznie daleko nie jest, a nawet nie wiedziałam o istnieniu tej stajni 😉
W dniach 22.06-24.06.2018 w Ośrodku Campoverde w Łodzi odbędzie się klinika ujeżdżeniowa z p. Anną Bienias.

[CIACH]
Jest ktoś z okolic Tomaszowa Maz/Opoczna? Szukam dobrego kowala, ale na prawdę dobrego! Mieszkam na pograniczu woj mazowieckiego i świętokrzyskiego, więc kowal może być z Końskich jak i z bliższych okolic mazowieckiego. Będę wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek:
Hej 🙂

Poszukuję opinii dotyczących stajni w Ksawerowie (Pod Pabianicami). Jeśli ktoś mógłby coś powiedzieć o tym obiekcie to poproszę tu albo na priv 🙂

Miłego dnia 🙂
Ale chodzi ci o hotel czy o możliwość nauki jazdy?
Hotel 🙂
Właścicielem jest proboszcz, rozmawiałam z nim tylko telefonicznie (w grudniu), ciężka to była rozmowa bo sprawiał wrażenie, że nie chce nikogo na hotel. Jedno co mi się nie podobało, pan oprzątający zamykał konie koło 17 (pora zimowa więc i tak ciemno na dworze), ale potem chyba nikt tam nie zaglądał. Nie chcę skłamać dlatego niech mnie ktoś poprawi - to było tylko takie odniesione przeze mnie wrażenie po rozmowie z tym panem oprzątającym. Podobno jest monitoring. To tyle co wiem.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
06 czerwca 2018 13:02
Nie radzę 😉 jak coś więcej chcesz wiedzieć to priv 🙂
Halo, halo - to nie reklama tylko zaproszenie 🙂 Jestem związana zawodowo z filmem a zwłaszcza z animacją, znam osiągnięcia profesora Daniela Szczechury i jestem mega ciekawa co zmontował tym razem - w temacie koni i sportu 🙂 Muzeum Kinematografii, wtorek 12 czerwca, godz. 17😲0. Zapraszam!
https://www.facebook.com/events/217650922167209/

opis ze strony:
Wspólnie ze studiem ANIMA-POL zapraszamy na pokaz najnowszego filmu Daniela Szczechury "Czy koń wie, że wygrał...". Szczechura - wybitny twórca animacji - tym razem zrealizował dokument. Film opowiada o tygodniu z życia jeźdźców wybierających się na zawody hippiczne. Oko kamery rejestruje wszystkie aspekty tej podróży, począwszy od drobnych prozaicznych czynności, a skończywszy na emocjach związanych z zawodami. Twóca próbuje uchwycić istotę relacji łączących człowieka i zwierzę w tej widowiskowej, lecz trudnej dyscyplinie sportu.

Po seansie zapraszamy na rozmowę z reżyserem filmu oraz Jadwigą Wendorff, prezesem Studia Filmowego ANIMA-POL.
Łodzianie! Czy jakaś stajnia w okolicach Łodzi nie poszukuje instruktora (na sezon lub na stałe)?
Moja koleżanka się sprowadziła w tamte strony, zupełnie nikogo nie zna i nie wie nawet gdzie zacząć szukać.
Łodzianie! Czy jakaś stajnia w okolicach Łodzi nie poszukuje instruktora (na sezon lub na stałe)?
Moja koleżanka się sprowadziła w tamte strony, zupełnie nikogo nie zna i nie wie nawet gdzie zacząć szukać.

Może w Brzezinach by chcieli w El Dorado?
Czy gdzieś w naszych okolicach kupię łuskę słonecznika stacjonarnie?
Niestety szanse marne. W Zgierzu już nie, w Niewiadowie też nie. Innych źródeł nie znam, zostaje zamawiać.
Kurcze szkoda 🙁 a może ktoś byłby chętny na coś z oferty Jar-Pasz? Będę odbierać zamówienie osobiście, więc mogę przywieźć więcej 🙂
Ja od nich zamawiam trawokulki z lucerny i trawy, ale chwilowo tylko lucerna jest dostępna. Gdybyś faktycznie jechała to daj znać  🙂 A gdzie to byłoby do odbioru?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się