Stajnie w Warszawie i okolicach

rybka   Różowe okulary..
06 czerwca 2018 12:42
Powiedzcie mi. Istnieją w ogóle w północnej okolicy Warszawy do 40km od Warszawy stajnie z warunkami dla koni z COPD (wystarczy czystość, brak siana i słomy na korytarzu, ew. boks angielski) ALE i z warunkami do jazdy (chociaż plac i przeszkody) do 800zł? czy wszytsko 900-1500?


Nie wiem czy o ten region dokładnie Ci chodzi, ale czasem odwiedzam stajnie Pod Lasem, mają drewnianą stajnie z boxami angielskimi, mała halę, plac do jazdy, wielkie padoki i konie stoją na trocinach jeśli trzeba. O pozostałe kwestie musisz dopytać, bo nie mam aż tak dobrego rozeznania.
https://www.facebook.com/Stajnia-Pod-Lasem-276895582377868/
[quote author=EchelonMaja link=topic=46.msg2789035#msg2789035 date=1528271127]
Powiedzcie mi. Istnieją w ogóle w północnej okolicy Warszawy do 40km od Warszawy stajnie z warunkami dla koni z COPD (wystarczy czystość, brak siana i słomy na korytarzu, ew. boks angielski) ALE i z warunkami do jazdy (chociaż plac i przeszkody) do 800zł? czy wszytsko 900-1500?


Nie wiem czy o ten region dokładnie Ci chodzi, ale czasem odwiedzam stajnie Pod Lasem, mają drewnianą stajnie z boxami angielskimi, mała halę, plac do jazdy, wielkie padoki i konie stoją na trocinach jeśli trzeba. O pozostałe kwestie musisz dopytać, bo nie mam aż tak dobrego rozeznania.
https://www.facebook.com/Stajnia-Pod-Lasem-276895582377868/

[/quote]

Dzięki ogromne to nasi znajomi. W kawałek od nas spory, ale nawet o nich nie myslalam
[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2788953#msg2788953 date=1528224169]
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂
[/quote]

W tej okolicy żadnej takiej nie ma...musisz szukać w innych rejonach ,albo w stronę Łochowa,Wyszkowa....
czesc, kolezanka poszukuje stajni po zachodniej stronie wawy , tak do 30 km od Bemowa. z halą , padokami i dobra obslugą . cos mozecie polecic ?
[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2788953#msg2788953 date=1528224169]
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂


W tej okolicy żadnej takiej nie ma...musisz szukać w innych rejonach ,albo w stronę Łochowa,Wyszkowa....
[/quote]
No właśnie też tak myślałam od początku... Chciałam się chyba tylko w tym upewnić... No nic czyli emerytura czeka nas daleko od siebie.
[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2789155#msg2789155 date=1528293049]
[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2788953#msg2788953 date=1528224169]
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂


W tej okolicy żadnej takiej nie ma...musisz szukać w innych rejonach ,albo w stronę Łochowa,Wyszkowa....
[/quote]
No właśnie też tak myślałam od początku... Chciałam się chyba tylko w tym upewnić... No nic czyli emerytura czeka nas daleko od siebie.
[/quote]

Wiesz co popatrz na okolice Łochowa tam nie jest tak daleko wbrew pozorom: jest obwodnica,jedzie się szybko ( większość trasy to 2 pasmówka) i ceny troszkę niższe: jeśli to emerytura to naprawdę warto a myślę,że spokojnie będziesz mogła z 2 razy w tyg do konia skoczyć...forumowa Megane ma teraz miejsce u siebie: opieka na 1000%, łąki,czyszciusieńko w boksach,dobrej jakości siano itd. Kameralnie,miło i mega tanio.
W tych okolicach polecam Zakolej Ranch, świetne miejsce na emeryturę dla konia
Na emeryturę jeszcze nie szukam na tę chwilę, ale jako że już wiem co mu dolega to wiem za czym się rozglądać. Chyba, że będzie z nim bardzo źle nagle to będziemy myśleć szybciej :p
tatiana.chrominska, nie jest to bardzo blisko bo ok 40-50 km (ale zależy gdzie na tym Bemowie mieszka) polecam Rzęszyce, piękne miejsce, super obsługa, bardzo fajni pensjonariusze, padoki są (nawet trawa jest i to nie wbita kopytami w piasek). Hala jest.
Powiedzcie mi. Istnieją w ogóle w północnej okolicy Warszawy do 40km od Warszawy stajnie z warunkami dla koni z COPD (wystarczy czystość, brak siana i słomy na korytarzu, ew. boks angielski) ALE i z warunkami do jazdy (chociaż plac i przeszkody) do 800zł? czy wszytsko 900-1500?


[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2788953#msg2788953 date=1528224169]
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂
[/quote]

fc-dabrowica okolice Wołomina 10 km na wschód. Pełna infrastruktura.
Wiecie może jakie stajnie będą musiały się przenieść ze względu na lotnisko Baranów (o ile powstanie)?
[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2788953#msg2788953 date=1528224169]
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂


W tej okolicy żadnej takiej nie ma...musisz szukać w innych rejonach ,albo w stronę Łochowa,Wyszkowa....
[/quote]

A coś w promieniu 20km znajdzie się coś? I czy są tu osoby, które stoją w Barchowie?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 czerwca 2018 07:53
[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2789508#msg2789508 date=1528440477]
[quote author=fanta_13 link=topic=46.msg2788953#msg2788953 date=1528224169]
Poszukuję stajni dla konia z astmą na południe od Wołomina. Ktoś może coś polecić?🙂


W tej okolicy żadnej takiej nie ma...musisz szukać w innych rejonach ,albo w stronę Łochowa,Wyszkowa....
[/quote]

A coś w promieniu 20km znajdzie się coś? I czy są tu osoby, które stoją w Barchowie?
[/quote]

Zależy czego i dla jakiego konia szukasz - przy trasie na Węgrów (tj. jadąc od strony Okuniewa drogą 637) masz po kolei - Fiord Ciopan, a dalej stajnie z okolic Stanisławowa - w Wólce Czarnińskiej, Sokólu, Kolonii Stanisławowskiej i Porębach Starych, kawałek dalej koło Dobrego jest jeszcze Stajnia w Mlęcinie. I tylko dwie z nich bez hali.
Maxymalnie 20km od Wołomina dla dorosłego wałaszka z astmą. Potrzebujemy przede wszystkim dobrej opieki, codziennego padokowania, siana dobrej jakości i to wszystko za nieduże pieniążki. Zaczynam mieć obawy, że zostanie mi go wywieźć gdzieś właśnie pod Łochów i odwiedzanie raz w tygodniu.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 czerwca 2018 09:35
Nie wiem co oznacza sformułowanie "nieduże pieniążki", niestety z praktyki wiem - że w małych pieniądzach trudno jest koło Wawy znaleźć stajnia z dobrą opieką, świetnym sianem i do tego infrastrukturą dla kaszlaka (lane hale, place, boksy angielskie). Kwota 700-750 pln to chyba niezbędne minimum, jakie w tych okolicach trzeba zapłacić za boks.
edit: literówka
Infrastruktura nam nie jest potrzebna🙂
fanta_13 a w Zagościńcu nie da się dogadać?
Co to dla Ciebie znaczy "niewielkie pieniądze"? 300 czy 600? 🙂
Do Łochowa jest prawie 40 km, dojazd jest niezły (pkp, pks, auto) jesteś zmotoryzowana?

Barchów polecam, można się dogadać z właścicielem, aby koń stał na ściółce, którą sama kupisz, więc z codziennym wybieraniem z pelletu nie ma problemu. Cena podstawowa 500 (codziennie dościelane a wybierane chyba raz na tydzień), za dodatki typu "codzienne wybieranie i dosypywanie ściółki" jest coś dodatkowo płatne, ale nie są to ogromne pieniądze. Są łąki, konie są padokowane, jest przyzwoita oświetlona ujeżdżalnia, myjka, socjal, w którym można się też przespać, jak nie chcesz wracać tego samego dnia do domu.
Ogólnie jak za te pieniądze, to niektóre stajnie podwarszawskie nie mają takiej infrastruktury 🙂 (piszę tu o stajniach bez hali, bez kwarców itp🙂 )

Co do siana, to jest ono zmorą większości stajni. Jak popatrzyłam, czym karmią w niektórych w tym sezonie, to ja tym nawet bym nie chciała pościelić, tzn. chodzi mi o to, że jak stajnia ma 30, 40 koni a o siano trzeba walczyć na rynku, bo np. rok był mokry i jest przerośnięte, szare, bez zapachu, to trzeba brać to, co jest i tak niektórzy robią (większość). Jest jednak grono ludzi, którzy zapłacą więcej, ściągną siano z daleka, aby tylko nie tracić na jakości usług. Takie stajnie zazwyczaj są zapchane i są do nich kolejki. 🙂 W tym roku na razie sianokosy są pomyślne, tzn nigdzie nie powinno być siana stęchłego, szarego czy spleśniałego. Może być jedynie droższe, bo susza i siana jak na razie jest mało. Nie wykluczam jednak, że niektóre stajnie będą zaopatrywały się w siano zeszłoroczne (bardzo słabe) bo tanie i jest go jeszcze sporo na rynku.
Sokóle są bezbłędnie... Mucha nie siada... Bosko tam jest.. Ale cena 1100
Ma ktoś z Was namiary na stolarza który nie za milion monet zrobił by mi pakę na sprzęt ?
Megane nieee nawet nie biorę tego miejsca pod uwagę
500 max 600😉
Tak autko mam i może uda mi się niedługo wybrać do Barchowa obejrzeć miejsce, a potem policzę koszty dojazdów. Dzięki 🙂
Fanta13 to ja (poza obecną sytuacją leczenia pękniętego rysika) mam na stajnie jakieś 1300 i nie mogę nic sensownego dorwać mieszkając niedaleko od Ciebie... to niestety masz mega problem, bo w tej kwocie to same (sorki za wyrażenie) rudery totalne ...no ja inaczej miejsc typu Zagościniec nie widzę, już nie wspomnę o stajni Sarmacja...
Możesz zadzwonić do Kozaka,ale tam nie jest sprzątane w boksach tylko dościelane obornik wywozi się raz na miesiąc czy raz na 3 tyg ( nieważne dla konia z problemami oddechowymi to zabójstwo totalne)

Jedyna stajnia w okolicy ,w której koń będzie bezpieczny,dostanie jeść ( i na pewno nie zgniłe) to Groteska. Aczkolwiek swoje wady też ma i o ile w ciągu lata ich nie widać to zimą wylezą ze zdwojoną siłą...ale jeśli policzysz koszty dojazdu i czas to Cię wyniesie tyle samo..
Nie no, w Zagościńcu stały konie na trotach, to chyba miały wybierane codziennie i uzupełniane? 😉
Dlatego napisałam, aby się dogadać. W Zakolej też standardem jest wybieranie raz na jakiś czas, a tylko dościelane, ale konie na specjalistycznej ściółce mają czysto. Mają boksy angielskie, więc przy copd to dość fajna alternatywa, tylko angliki są mniejsze. No ale fakt, dojazdy pewnie tanie nie są.
Fanta, a duży ten Twój koń?

Pytanko z innej beczki: który wet ma najbliżej do Łomianek?? nic skomplikowanego: morfo+biochemia . Stała współpraca 🙂 ale potrzebuję ,żeby było robione z sensem: w sensie rano i na czczo i żeby krew nie jechała do labo pół dnia.... 🙂 prosze o wyrozumiałość ale tutaj szybciej się dowiem niż w wątku o wetach .
Ja korzystałam z dr Graszki i Łuczaka 😉
A Łuczak to nie jest od rozrodu?? hmmm... jak się nic innego nie znajdzie to zadzwonię 🙂 dzięki
Od rozrodu, ale krew do badań pobierał 😉 wyniki interpretował 😉 Dr Ł. jest z Babic, więc ma blisko do Łomianek 😉
Widzę na fb, że stajnia w Krubkach-Górkach szykuje się do otwarcia 😉 może jeszcze w wakacje się uda? Jakaś alternatywa będzie. Ciekawe, czy ceny będą konkurencyjne 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
10 czerwca 2018 19:15
RatinaZ, nie przesadzałabym z tą opinią. Dodaj „moim zdaniem” do poprzedniego postu 🙂

Moje konie stoją od ponad 2 lat w Vedze koło Radzymina i gwarantuje Ci, że jeść dostają, są bezpieczne i nie zginęły ;D
Jak każda stajnia Vega ma swoje plusy i minusy.
Do tej pory rzeczywiście błoto na jesień i wiosnę dawało tak popalić, ze chciało się wyć ale jeszcze zawsze osoby prowadzące stajnie starały się rozwiązywać nasze problemy z pdokowaniem.
Ash nie mam nic do Vegi, aby nie było, ale bym koni w błoto nie wstawiła. Ja rozwiązuję problemy z padokowaniem na start 😉 nie liczę na właścicieli stajni 😉 tam są niestety tylko dwa wyjścia: 1. Koń w boksie i wychodzi na hale na treningi, lub 2. Koń stoi w błocie
Jakie jest prawdopdobieństwo, że w przeciągu najbliższego roku/dwóch w Zielonkach stanie (a przynajmniej na poważnie zacznie się budować) hala?
Podobno prace mają rusząć teraz, w czerwcu 🙂
Od rozrodu, ale krew do badań pobierał 😉 wyniki interpretował 😉 Dr Ł. jest z Babic, więc ma blisko do Łomianek 😉
Widzę na fb, że stajnia w Krubkach-Górkach szykuje się do otwarcia 😉 może jeszcze w wakacje się uda? Jakaś alternatywa będzie. Ciekawe, czy ceny będą konkurencyjne 😉


Widziałam zdjęcia..no hala jedna z najpiękniejszych  😍 piękna stajnia powstała: gratulacje dla właściciela, mega gratulację dla projektantów...

ash sorki wielkie w sumie zapomniałam o Vedze...fakt bardzo mocno się ta stajnia poprawiła od jakiegoś czasu,też jest na tą chwilę godna uwagi jesli chodzi o ten przedział cenowy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się