popręg

lusia722, :kwiatek: LeMieux wygląda obiecująco 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 maja 2018 18:49
A istnieje identyczne futro, ale na krotki fartuch?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 maja 2018 09:54
Istnieje
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 maja 2018 20:18
A zdradzisz gdzie? szukam już od jakiegos czasu ale co nie wpisze w wujka google to to nie to...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 maja 2018 20:40
W tym samym sklepie, niestety nie lubię linków z telefonu wstawiać.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 maja 2018 21:57
Tak, tak dziekuje, juz tez znalazlam🙂 To chyba jedyny sklep, ktory taki ma. Oby pasowal🙂 :kwiatek:
Potrzebuje porady. Jaki popręg możecie polecić na ciepłe dni, który nie będzie obcierał? Obecnie mam neoprenowy ale jest za gruby – klacz się bardzo poci. Myślałam o sznurkowym? Nada się dla delikatnej skóry?
Nie sądzę aby był popręg pod którym koń się nie spoci w ciepłe, a tym bardziej gorące dni. Ja, jak i wiele innych osób, w tym profesjonalni jeźdźcy używamy na delikatesy futra. Przez cały rok.
gllosia dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie, nie będzie popręgu pod którym koń się nie spoci, ale może mylnie założyłam, że pod różnymi popręgami konie pocą się inaczej.
Obecny neopren nie obciera i nie obcierał ale w upały klacz pod nim dosłownie płynie. Dlatego na teraz szukam czegoś lżejszego, cieńszego. Widzę, że sznurkowe bawełniane kosztują 200zl i więcej ( 😲 ) toteż chcę wybadać czy warto czy nie warto.

Zalety naturalnego futra doceniam, a do profesjonalizmu mi (niestety) daleko 😉

Pod każdym popręgiem koń ci się spoci, pod skórzanym np. również. Tak samo pod czaprakiem, nie istnieje żaden cudowny materiał, który by przed tym chronił.
Ja np. futra nie lubię, bo to w pielęgnacji uciążliwe i długo schnie, a zimą szczególnie, ale i tak wolę to niż neopren, przynajmniej mogę każdego dnia brud wyszczotkować, a z neoprenem nic nie zrobisz. Niestety pod skórzanym popręgiem mi się koń obciera, a skórzany jest moim zdaniem najłatwiejszym i najbardziej higienicznym popręgiem do użycia.



Zalety naturalnego futra doceniam, a do profesjonalizmu mi (niestety) daleko 😉




Polemizowałabym z tym, czy ono jest naturalne 😉 Jedni podają, że naturalne, inni że sztuczne, więc już sama nie wiem. Z profesjonalizmem co ma grzyb do wiatraka? Wspomniałam o profesjonalistach, bo oni też tych popręgów używają bez względu na temperaturę, więc skoro ich konie mogą np. skakać w futrze w upale i nikt z nich nie szuka zamiennika, który sprawi, że będą się mniej pocić, to nie szukałabym też zamiennika na neopren. No chyba, że jest tu ktoś kto zna jakiś cudowny "lżejszy" popręg i podzieli się informacją, ale ja się nie spotkałam jeszcze 😉
Według mnie popręgi z futrem inaczej rozkładają ciężar, bo są szersze i mi koń się pocił pod nim mniej niż pod memory foam lub klasycznym neoprenem- tak jakby jednak wysokość futra powodowała minimalnie większą oddychalnośc.
ushia   It's a kind o'magic
28 maja 2018 15:48
futrzane sa super jezeli chodzi faktycznie o oddychalnosc, aczkolwiek kon oczywiscie ze sie spoci
gdyby nie byly tak upierdliwe w utrzymaniu to bym uzywala 🙂

Zoote - jezeli szukasz popregu pod ktorym sie kon sie spoci to nie znajdziesz
jezeli szukasz popregu od ktorego sie kon nie obetrze - to musisz sama wyprobowac
na 99% naturalne futro go nie obetrze

cala reszta - co kon to obyczaj
moj sie obciera od skorzanych - bardzo
od neoprenowych - troche
od pcv/sympateksu - czyli teoretycznie najbardziej chamskich i prostackich - wcale  😁

fajne popregi oddychajace to kieffer air tex
sa robione z materiału tkanego w 3d - "na macanego" moze dawac wrazenie takie jak neopren, ale neopren to guma otwartokomorkowa zgrzewana z tkanina, a tu jest tak tkany, ze powstaja dwie warstwy a pomiedzy nimi cos w rodzaju pianki z włokien

inna sprawa, ze moze byc tez kwestia ksztaltu popregu - profilowanie na mostku, tak, zeby reszta popregu byla dalej od łokci konia potrafi zdzialac cuda  🙂

Kastorkowa   Szałas na hałas
28 maja 2018 21:36
Ja mam futro na popręg robione samemu, ma dość długą wełnę (dłuższą niż te sklepowe) i futro idzie tylko od konia i nawet po konkretnym terenie jest ono tylko z wierzchu wilgotne i schnie bardzo szybko. Zdecydowanie zapewnia lepszą oddychalność, miałam kiedyś takie sklepowe co mają tą wełnę krótszą i fakt było ciężko je utrzymać w jakimś tam stanie.
fajne popregi oddychajace to kieffer air tex
sa robione z materiału tkanego w 3d - "na macanego" moze dawac wrazenie takie jak neopren, ale neopren to guma otwartokomorkowa zgrzewana z tkanina, a tu jest tak tkany, ze powstaja dwie warstwy a pomiedzy nimi cos w rodzaju pianki z włokien

Też bardzo polecam te popręgi, oddychające, nieobcierające i pod nimi koń się aż tak nie poci jak pod neoprenem.
Sporo tańszy a podobny do air texa jest popręg klimatex kavalkade, mam oba i porównanie - air tex zdecydowanie wygrywa ale ten klimatex jako tańsza alternatywa też jest dużo lepszy niż neopren.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 maja 2018 09:36
Też mam tego kieffera i zdecydowanie to najlepszy jaki miałam, baaardzo oddychający, nie obciera, jest mięciutki 😉
czy ktoś korzysta z popręgu Kavalkade soft "Dekor"? Jak odczucia? Czy nadaje się dla koni, które mają mało miejsca za paszkami?
Lepszy wybór ten czy anatomiczny?
Faktycznie taki soft i fajny dla koni z problemami mięśni brzucha?
Według mnie popręgi z futrem inaczej rozkładają ciężar, bo są szersze i mi koń się pocił pod nim mniej niż pod memory foam lub klasycznym neoprenem- tak jakby jednak wysokość futra powodowała minimalnie większą oddychalnośc.


Skojarzyło mi się to z popręgiem, który kolega stajenny zamówił u pana Marka-rymarza z Ursusa. Jest dużo szerszy od standardowcyh popręgów i składa się ze skórzanych pasków – czyli jest w pewnym sensie przewiewny, bo paski idealnie się nie stykają.

Nigdy wcześniej takiego popręgu nie widziałam.
Szukam popręgu wszechstronnego  profilowanego (asymetryczny) z nieobcierającego materiału ale nie futrzane i nie skóra bo to upierdliwe w utrzymaniu...(możliwe, że tym się skończy dla dobra konia no ale na razie szukam alternatywy ;p )  Ma ktoś coś sprawdzonego do polecenia?  :kwiatek: :kwiatek:
i nie skóra bo to upierdliwe w utrzymaniu...


Odniosę się tylko do tego, ale skórzany popręg jest najłatwiej i najszybciej utrzymać w czystości 🙂
[quote author=pitoszek link=topic=117.msg2789411#msg2789411 date=1528393513]
i nie skóra bo to upierdliwe w utrzymaniu...


Odniosę się tylko do tego, ale skórzany popręg jest najłatwiej i najszybciej utrzymać w czystości 🙂
[/quote]

Popieram! A mam konie "niskozawieszone" i jeżdżę w naprawdę różnych warunkach. Sprawdza się idealnie.
Co możecie powiedzieć o popregach skórzanych Stubbena? Jak jakość, skóra, wytrzymałość? Jest szansa, że nie będzie obcierał mi konia?
SzalonaBibi, Puma o! to mi się wydawało, że jest odwrotnie, to mnie pocieszyłyście  😀  :kwiatek:
Czy ma ktoś może popręg treningowy firmy KAVALKADE SOFT? jest bardzo mięciutki i delikatny, ale czy wytrzymały?  😉
Jakie ogólne wrażenia z użytkowania go?  🤔wirek:
Ja mam zwykły skokowy skórzany popręg Stubbena, chyba już od ponad 10 lat (!) i jest super, bardzo polecam.
Przegrzebałam wątek nieco i nadal nie wiem w jaki rozmiar celować popręgu ujeżdżeniowego  🙄. Na pewno nie mogę przekładać tego,na długość popręgu z siodła wszechstronnego,bo w siodle,które właśnie sprzedałam mój koń miał 125cm, a w siodle,które mieliśmy wcześniej 110cm (oba siodła 16 a koń podobnie okrągły  😁,więc to kwestia jedynie długości tybinki i przystuł...). Dodatkowo,jeśli chciałabym wybrać popręg profilowany, to muszę jeszcze lepiej tą długość dobrać. Jest szansa,żeby to jakoś...zmierzyć bez przymierzania popręgu?

edit.Nie napisałam, jakiego popręgu szukam  😁
Jeśli masz docelowe siodło pod ręką, i konia też, to po prostu założyłabym siodło i zmierzyła konia miarką krawiecką - od przystuł do przystuł, to na pewno da Ci już jakiś obraz. 😀
ushia   It's a kind o'magic
26 czerwca 2018 09:43
oba wygladaja zacnie 🙂
ja bym brala tecne bo nie lubie neoprenu 😉
Zle wkleilam linki, dwa razy ten sam, a jeszcze mialam ten poprreg na mysli : https://www.gnl.pl/popreg-skorzany-profilowany-hkm.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się