... ślub :) ...

E tam, syn znajomych na ślub (cywilny) przyszedł na czarno, panna młoda w czarnej kiecce i goście też na czarno się jakoś poubierali (tak sami z siebie), podobno babeczka z USC udzielająca ślubu weszła na sale, rozejrzała się i "O, widzę, że państwo informatycy".  😁
Nooo dobra... został mi niewiele ponad miesiąc bycia panną. 😂
mundialowa, mnie niecałe dwa. 😍 Dzisiaj byłam na próbnym makijażu i fryzurze i każdy kto mnie widział (pomijam M., ale u mamy w pracy, dziewczyna która mi robi paznokcie + jej współpracownice...) był zachwycony. 😅 A mnie to już w ogóle brak słów... 😜 😜 😜
Nawet to wykorzystałam i zrobiłam sobie zdjęcie do dyplomu 😁 A za 40 minut jedziemy na sesję narzeczeńską z naszym fotografem do [url=https://www.facebook.com/Ogród-pełen-lawendy-234255756959807/]Ogrodu pełnego lawendy[/url].  😍
Doubler, my dzisiaj zaklepaliśmy termin - 3 sierpnia. 🙂
Dziewczyny! Jakie macie torty? Własnie sie przeraziłam ich cenami  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
21 czerwca 2018 06:41
rtk, nie mamy. 😁
mundialowa, extra! Mnie już wszyscy mówią: ooo, to już tak blisko, za chwilkę! A ja tak "coooo? 🤔 PRezecież masa czasu jeszcze!" 😁 Także masz jeszcze bliżej niż my. 😁

rtk, my będziemy mieć taki . 😜 Tylko to jest zdjęcia z innej cukierni niż my bierzemy. 😉 Płacimy za niego 70 zł/kg (1 kg - 10 osób) + do tego 100 za dekorację.
Doubler pięknie tam.Ja nie pojade bo 90 % znajomych miało tam sesje  😁
Ja za tort płacę 2 tys na 200 osób.
rtk, popytaj w mniejszych cukierniach. Ja miałam tort 3,5 kg za 90 zł 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 czerwca 2018 16:15
bera7 ale tanio  😲 z cukierni?  😀

Doubler piękny! Taki klasyk  😍

(btw. 666 strona wątku  😁 oby to było na szczęście!  😉 ).
rtk ja za tort płaciłam 160 zł za każde 30 osób. Kupiony w cukierni i nie dość, że sami przywieźli i to w dodatku na drewnianym krążku to jeszcze był na serio pyszny 🙂 polecam sprawdzić mniejsze cukiernie i umówić się na degustacje 🙂
Ja brałam z sali i płaciłam +5 zł od osoby, więc wychodziło poniżej 1000 zł za tort przy prawie dwustu osobach.  2000 zł to strasznie duzo :O
desire   Druhu nieoceniony...
21 czerwca 2018 21:38
mundialowa, a liviaclue? https://liviaclue.pl/ myśle, że coś by Ci skroiła fajnego i niedrogiego 😍   
wy tu o tym, że nie wypada w czarnym, a na weselu naszych świadków ja i połowa bab była w czerni i granatach 😂

ja miałam sukienke z asosa na swoim ślubie, kosztowała mnie.. 70 zł.  🤣  odsprzedałam za ponad 200. 😉 i trzeba uważać na rozmiary, są większe niż metka mówi. 😉
smarcik, tak. Mała wiejska cukiernia. nie chciałam żadnych udziwnień tylko pyszny tort śmietanowy. Taki był 🙂.
U nas ciasta chodzą po 15-25 zł za kg. Ja trochę zagrałam rozmawiając o cenie. O tym że to tort weselny powiedziałam na końcu rozmowy jak już cena padła.  Może inaczej cena byłaby wyższa  🙂
No drogo drogo no ale co zrobić.Kucharka na wsi wzięła by przez pół,ale na pewno nie zrobi takiego jak ja bym chciała bo nawet nie ma takiej patery no i zdobiony marcepanem to też drożej niż śmietaną , żywe kwiaty,przywóz na miejsce,więc z tego cena wynika.
Rtk ja idę w poniedziałek na próbowanie tortów i wybieranie smaków, wyglądu itp. Jaram się, to chyba jak na razie najprzyjemniejsza część  😁 Dam znać, jak wrażenie 😉
Libella a no widzisz bo dla mnie to był największy dramat bo ja np w ogóle tortów nie lubię i chętnie ominęła bym ten punkt imprezy.
smarcik, dziękuję, my się w nich zakochaliśmy jak tylko go zobaczyliśmy, a że nam pasuje do całej oprawy to tylko dodatkowy plus. 😁

Libella, my pojechaliśmy we 4 (razem z moimi rodzicami). Dostaliśmy dwa talerze tortów, talerz ciast i kolejny - ciasteczek. Zjeść tego nie szło. 😁 Ale fajna sprawa, polecam! 😁

Dekster, to czemu nie omijasz? 😉
za 2 tyg wydaję siostrę za mąż 😉 Będę jej świadkową czy są jeszcze jakieś ukryte obowiązki oprócz kościoła i doglądania jej na weselu ? I takie trochę głupie pytanie nie zamierzam przyjmować komuni jak dyskretnie dać znać księdzu ? Wystarczy kiwnąć głową ?
chętnie dołączę do pytania. Koleżanka poprosiła mnie o świadkowanie, co prawda ceremonia dopiero w przyszłym roku ale już się nie mogę doczekać 😁 póki co pomagam na ile mogę w organizacji, chodzę oglądać suknie i pomagam jak coś trzeba wyszukać albo doradzam jak trzeba wybrać, ale zupełnie nie wiem czy są jakieś określone obowiązki już podczas ślubu i wesela, poza ogólną pomocą i doglądaniem panny młodej
mimibell, jak chodzi o komunię, to poza parą młodą, reszta gości z tego co wiem musi podejść do księdza i się ustawić w kolejkę do przyjęcia komunii - więc po prostu nie idziesz. W każdym razie zawsze tak na ślubach widziałam., 😉 Co do obowiązków - dobrze się bawić. 😁 Najlepiej zapytać Panny Młodej czego ona od Ciebie oczekuje. Oczywiście prócz podpisu w kościele to moja świadkowa załatwia mi podwiązkę (miała kupować, ale jednak pożycza), trzyma moje kwiaty w kościele, będzie miała skrzyneczkę na koperty przy życzeniach. Do tego mam nadzieję, że ogarnie trochę gości i to co się będzie działo na sali - w razie jakichkolwiek problemów liczymy na to, żeby świadkowie ogarnęli to sami, bez angażowania nas (tak, da się :hihi🙂. Pewnie będą chować wszystkie butelki wina jakie dostaniemy. Takie podstawowe rzeczy, nie wymagam w sumie od niej nie wiem czego. To są też rzeczy, które ja bym robiła, będąc świadkową. 😉
dziękuję  :kwiatek: Nasz proboszcz to i tak traktuje nas jak lekkich dziwaków heh po wyczynach mojego śp dziadka który zostawił kartkę na której było napisane co ma powiedzieć na jego pogrzebie, przez kombinacje chrztu naszej córki po moją młoda której wiecznie czegoś brakuje ...
Dekster, to czemu nie omijasz? 😉
[/quote]
Oj dziewczyny jeśli nikt Wam się nie wtrąca w organizację wesela to uwierzcie mi dużo wygrałyście .Wiele rzeczy bym ominęła,wielu osób bym nie zaprosiła no ale cóż.
Ugięłam się teściowej jeśli chodzi o kościół no i co?Mam kościół w remoncie.
Jak to w sumie sama mawiam :"czasem lepiej mieć spokój niż rację"  😉
Ja sie zakochałam w torcie naked. Chca 1100 za tort dla 100 osob. O kurczę..
Same kwiatki na ten tort to pewnie z 50 zł jak nie więcej.
rtk, nasz też miał być naked, ale w końcu wyszedł taki. 450zł za tort na 45 osób.
Dekster, nie no ja rozumiem, ale ja masy marcepanowej nie znoszę, nie lubię mocno słodkich kremów. Bita śmietana, lekki biszkopt to dla mnie ideał tortu. Fakt, że my wiele rzeczy robiliśmy z mocnym oszczędzaniem, więc i tort był w wersji dla ubogich 😉
Ale przynajmniej widziałam, że znikł w 90% a podchodzili goście po dokładki.

Zawsze na weselach mi żal wyrzucanego jedzenia, często o północy kiedy jest tort goście są już tak nafutrowani, że tort zostaje na talerzykach dosłownie skubnięty dla spróbowania i wyrzucony. Jak pomyślę, że kilka stów miałabym wyrzucić do kosza to mi żal 😉
Ja resztę tortu zabrałam do domu i jedliśmy go jeszcze 2 kolejne dni na rodzinnych posiadowkach. A tort wybrałam z obrazka 😉
bera7, dlatego na ślubie, na którym byłam w kwietniu, bardzo mi się podobało, że jak był obiad, to zaraz po obiedzie był tort, bo przynajmniej ludzie go zjedli, a nie po alko i wielkim obżarstwie 🙂 A żal byłoby go nie zjeść! Pierwszy raz się spotkałam z taką wersją tortu 🙂 Każdy dostawał taki "implant" :P

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 czerwca 2018 17:56
rtk skróć link bo na telefonie rozjechał forum 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się