Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Witajcie, potrzbuję namiary na godnych polecenia weterynarzy głównie ze Śląska. Problem dermatologiczno-kopytowy. Mogą być też namiary na wetów z innych województw, napiszę maila z prośbą o opinie.
desire   Druhu nieoceniony...
12 maja 2018 22:08
marralo, problem kopytowy  W.Wojtyczka świetny kowal, dermatologiczny -  dr Hanna Buch-Kupczyk

Milve, Szymon Gracka robi całkiem ok (ma tarnik elektryczny), jeśli potrzebujesz na cito, aczkolwiek lubi sie coś ostatnio spóźnić lub przełożyć wizyte na następny dzień.  🙄
[s]pytałam w watku mazurskim, ale może tu zagląda więcej osób:
polecicie mi jakigoś dobrego weta na TUV, ktory nie zdziera jak za zboże, w okolice Iławy (Grudziądz, Kwidzyń; Ostróda).
Kontaktowalam się z A. Bestry, ale ma trochę zawalony terminarz, a ja być może będe potrzebować kogoś na szybciej.
:kwiatek:[/s]
Juz zalatwione 🙂
Hejka!

Zastanawiam się nad zrobieniem rezonansu / tomografii głowy u mojego wałacha z headshakingiem.. Może ktoś z Was posiada informację, czy gdzieś w PL / DE / CZE można wykonać to badanie na stojąco, bez konieczności kładzenia konia ?
Ten sprzęt jest tak skonstruowany, że raczej tylko na leżąco. I w znieczuleniu-dla bezpieczeństwa pacjenta, sprzętu i ludzi.
Godzilla o ile dobrze pamiętam to w klinice w Chantilly pod Paryżem mają na stojąco. Możesz do nich napisać zapytanie.
Odnośnie headshaking Manolo na szkoleniu ciekaąa historię opowiadał o klaczy, która była leczona na headshaking przez dłuższy czas. A okazało się, że to grzywa dotykająca uszu ją tak drażniła. Po związaniu kłaków headshaking minął  😜
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 maja 2018 07:17
Potrzebuję porady, bo już zwątpiłam..
Komu pokazać konia, który od prawie pół roku ma problem z okolicą stawu kolanowego w tylnej nodze? Koń od pół roku nic nie robi, przez trzy miesiące stał w boksie co było najgorsze, bo mocno to się odbiło na jego głowie. Diagnozował go dr Turek, dr Kalisiak, stwierdzili uszkodzenie więzadła i dziurę w ścięgnach. Zero zaleceń co dalej, co można zrobić więcej, oprócz grzania tej nogi. Jestem w stanie go zawieźć wszędzie, byleby otrzymać konkretną diagnozę i wiedzieć na czym stoimy lub żeby zrobić z tym coś więcej, bo na chwilę obecną wisimy w braku informacji.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 maja 2018 08:30
dr Radomir Henklewski  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 maja 2018 09:00
efeemeryda, no właśnie czytałam o jego klinice. Miałaś może z nim styczność?
Ja nie efeemeryda ale dr Henklewskiego również szczerze polecam. Bardzo dokładnie podszedł do naszego przypadku, przedstawił kilka możliwości co do zaleceń, szczegółowo przebadał. Także borykałam się z brakiem konkretów (różne diagnozy) u poprzednich wetów, których wzywałam. Dziś (gdyby coś się działo z nogami - odpukać) brałabym od razu dr Henklewskego.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 maja 2018 09:17
Dobra już umówiony. Dziękuje!!! :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
28 maja 2018 10:09
oczywiście miałam wiele razy i polecam go z całego serca  :kwiatek:
Witajcie, szukam pilnie dobrego weterynarza z kujawsko-pomorskiego, najlepiej z specjalizacją w dziedzinie chorób dróg oddechowych !!!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 czerwca 2018 11:16
Poleci ktoś weterynarza z okolic Nysy ?  :kwiatek:
Melissa, a może spróbuj podpiąć się pod kalendarz wizyt Blanki Wysockiej ? Jeździ po całym kraju i specjalizuje się w układzie oddechowym właśnie.
http://www.leczeniekoni.pl
Melissa, a może spróbuj podpiąć się pod kalendarz wizyt Blanki Wysockiej ? Jeździ po całym kraju i specjalizuje się w układzie oddechowym właśnie.
http://www.leczeniekoni.pl

Dzięki za pomoc  🙂 , ale z tego kalendarza wynika,że na razie chyba jej nie będzie w kujawsko-pomorskim  🙁.
Kogo polecacie do wykonania TUVa z okolic Ełku/Białegostoku?
Melissa, zadzwoń zapytaj. Te kalendarze to są wizyty "pewniaki", a może akurat da się doczepić twoją okolicę gdzieś. Może ktoś się już zgłaszał, ale dla jednego konia ciężko wpisywać termin do kalendarza? Gdzieś mi coś świta, że w okolicy czerwca było coś planowane na pomorskie, więc może też kujawsko-pomorskie wchodziłoby w grę.
darolga   L'amore è cieco
10 czerwca 2018 20:19
Kto w PL zajmuje się tapingiem?
My w razie potrzeby wzywamy na pomoc Panią doktor Joannę Kołodziejską-Lesisz z przychodni VET&PET (Warszawa) . Pani doktor bardzo sympatyczna z pełnym zaangażowaniem i troska podchodzi do podopiecznych. Moim zdaniem jak najbardziej godna polecenia.
Polecicie kogoś do TUV z kujawsko-pomorskiego? :kwiatek:
Hej kochani poszukuje dobrego i sprawdzonego weterynarza , do zdiagnozowania problemu kulawizny u młodego konia. Weterynarz województwo śląskie okolice Katowic. Był już u nas Pan Koziej oraz Gracka- ten drugi skasował trochę pieniążków prześwietlił cała tylna nogę wzdłuż i wszerz, dla porównania druga. Prześwietlenia czyste, rzepa kolanowa nieruchoma-nie przemieszcza sie, próby zgięciowe w normie. Potrzebuje konsultacji. Na ten moment jedynym miejscem które zostaje jest miednica lub problemy neurologiczne. Dodatkowy aspekt-kon nie okazuję bolesności w okolicy miednicy. ...cały charakter kulawizny polega na tym że koń nie dokracza lewym tyłem i przy nagłych zrywach lub po 'ujechaniu" widać że utyka. Koń nie ma problemu z cofaniem. Ogólnie jest to strychujacy maluch. Żadnych stanów zapalnych. Sytuacja poprawia się gdy koń chodzi na lonzy co drugi dzień (regularnie) -nasza praca trwa ok 20 minut. Oraz dużo pomaga unikanie klusa, dużo galopu i dragów. Czy ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić? Na ten moment diagnoza brzmi "nie wiem-moze wyrośnie". Lub czy możecie polecić kogoś godnego zaufania ? Ewentualnie fizjoterapeutę?
Często kulawizny na zady są spowodowane problemami z pleckami - kręgosłup i mięśnie.
Mój koń kuleje w ten sam sposób przez zrotowanie miednicy - różnica między guzami biodrowymi około 2cm, jak jeszcze doszedł problem z siodłem to niedokraczanie jest znaczne...
Czy ktoś może się podzielić opinią na temat lek. wet. Hanny Buch-Kupczyk. Chodzi mi tu o stomatologię. Czy robi coś więcej poza standardowym tarnikowaniem zębów jednym rodzajem tarnika jak robi to większość wetów.
ze znanych mi opinii - wszyscy są z niej bardzo zadowoleni, oglądniety dokładnie jest każdy ząb, nie jest to standardowe spiłowanie i skasowanie, a efekty po jej robocie rewelacyjne 🙂
Rudzielc_23,
Najlepszy dentysta weterynarz jakiego znam, a przy tym wspaniała osoba. Terminowa, kontaktowa, otwarta na dialog z właścicielem.
Polecam z całego serca.
No i dupa, dzwoniłam, nie dojedzie do mnie 🙁 Poleciła mi Michała Rojka.
Rojek robi zęby super, moge z czystym sumieniem go polecić tylko on jest z Rafomia. Nie wiem skad jestes, na Pomorze jezdzi tez co jakis czas Olender.
jest jeszcze dr Łoś , też stomatolog, jezdzi po całej Polsce, również słyszałam dobre opinie
A weterynarz od rozrodu godny polecenia z okolicy Warszawy (konkretnie Radzymin-Wołomin)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się