Stajnie: kujawsko-pomorskie

safiraa, a na morzewcu padokują codziennie konie? zimą też? i jak pada?
Nirvette Z dojazdem komunikacją najbardziej przychodzą mi do głowy właśnie Jarużyn i Myślęcinek. W zależności od tego czego szukasz:
Hala: mają obie ale wielkością zdecydowanie wygrywa Jarużyn
Padoki: Te w Jarużynie mniej kurzą, ale w Myślęcinku masz większy wybór lokalizacji. W obu wypadkach jeden z oświetleniem (w Jarużynie płatne)
Pastwisko: Konie wychodzą, ale to w Myślęcinku jest jednak większe
Tereny: Jeśli lubicie spacery to tereny ładniejsze ma Myślęcinek, mimo, że bywa tłoczno w weekendy na dojeździe do lasu, Atutem Jarużyna był Nadwiślański Park Krajobrazowy, ale zdaje się, że z okazji Lex Szyszko przy trasach konnych poszła ostra wycinka lasu a żeby dojechać na fordońskie górki trzeba przejechać stosunkowo ruchliwą ulicę z ograniczoną zakrętami widocznością
Karuzela: w Jarużynie jest, słyszałam, że w Myślęcinku jest planowana
Mały  🚫

Czy będą gdzieś w czerwcu (pierwszej połowie) zawody ujeżdżeniowe w okolicach Torunia? W kalendarzu pokazuje mi tylko Łojewo 10.06, ale może jest jeszcze coś 😉
Szukam konia w okolicy 😉
Może kojarzycie czy ktoś ma na sprzedaż wysoką (min. 170cm) klacz, najchętniej wielkopolską?
Koń do rekreacji, głównie wyjazdów w teren. Do prywatnej stajni, dla jednej osoby. Z tzw. dobrą głową, fizycznie zdolny do dłuższych wypadów w teren. Celuję w konie 7-12 letnie, ale nie jest to sztywna wytyczna. Odpadają jednak konie bardzo młode, ledwie zajeżdżone.
Jakby ktoś był zainteresowany- jest jedno miejsce wolne dla jeźdźca z koniem na klinikę RWYM z E. Butler w KJ Classic 🙂 w lipcu
W lumpeksie na Chodkiewicza w Bydgoszczy, dwa rzędy bryczesów za 47,99 zł, chociaż już w większości przebrane.. ale może coś dla siebie ktoś znajdzie
Tam ceny codziennie się zmieniają. Byłam raz, ale szału nie było...
Przepraszam, że nie na temat, ale potrzebuje jakiegoś dobrego weta z kujawsko-pomorskiego do TUV. Polecicie kogoś? :kwiatek:
Kujawski? On z Pily ale jezdzi
julka177, dzis mignęły mi propozycje ujezdzeniowych w Kaszczorku (Toruński Klub Jazdy Konnej)
Pialotta Kujawski to bardzo dobry wet ale... umówić się z nim na wizytę to jak trafić w totolotka, prawie niemożliwe... można i z 3tyg czekać, nie odbiera telefonów i ciągle przekłada terminy. Także jeśli masz duuuużo czasu i cierpliwości to próbuj.
Ja osobiście polecam dr Stachowiaka z Gniezna Też dość zajęty ale przynajmniej terminowy i do tego nie wystawia kosmicznych rachunków.
Możesz jeszcze kontaktować się z Anią Nowakowską ona dość prężnie działa i jest "miejscowa".
Dziękuje, ostatecznie umówiłam się z p. Nowakowską  :kwiatek:
Pialotta Pani Ania jest naprawdę fajna i sympatyczna. I wie co robi i co zleca 🙂
Czy zna ktoś pralnię w Toruniu, która pierze końskie derki?

Wydawało mi się, że ktoś już o to pytał ale dogrzebałam się tylko do pytania o Bydgoszcz.
Witam wszystkich bardzo serdecznie!   🙂
Pozwolę sobie krótko, zwięźle i na temat, ale z wielką nadzieją na wyczerpujące odpowiedzi  😉
Toteż poszukuję stajni do nauki jazdy, najchętniej sportowej lub zbliżonej do takowej, ale rekreacyjną również nie pogardzę o ile nie będzie to polegać tylko na klepaniu tyłka i spędzaniu miło czasu, bo jednak chciałabym coś konkretnego z tych lekcji wynosić. Aktualnie mam na oku trzy stajnie. Poniżej przedstawiam kilka miast w okolicy mojego miejsca zamieszkania, do których dojazd byłby dla mnie najwygodniejszy (oczywiście okolice moich okolic również wchodzą w grę, haha  😀):
1) Rypin, 16 min drogi
2) Lipno, 22 min drogi
3) Sierpc, 30 min drogi
4) Golub-Dobrzyń, 33 min drogi
5) Brodnica, 37 min drogi

Z góry pięknie dziękuję za udzielone odpowiedzi i mam nadzieję, że do usłyszenia!  🙂
Carmelisa. wielkiego wyboru w ty rejonie to raczej nie masz.
Rypin-brak
Lipno-nie orientuję się ale tez nic nie słyszałam,zakładam że nic tam nie ma.
Sierp-nie pomogę
Golub-Dobrzyń. Stajnia Zamkowa Pałasz (znajdziesz na fb) ogólnie stajnia rekreacja ale od stycznia ma nowych dzierżawców i ogólnie ludzie są zadowoleni z poziomu jazd, także myślę że śmiało możesz próbować.
Brodnica-jedyna bardziej znana stajnia to Głęboczek. Jest i rekreacja i spor. Fajny rozbudowany ośrodek, mają wszystko co potrzeba halę, fajny plac i super tereny.

To tyle co ja się orientuję. Powodzenia w szukaniu łatwo nie będzie 😉

Gdyby ktoś był zainteresowany towarzyskimi zawodami skokowymi to zapraszamy do Otłoczyna k/Ciechocinka, dokładne propozycje niebawem.

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36577265_2145687775667390_8848718680960270336_n.jpg?_nc_cat=0&oh=f2fe8276b49060de85f0cf54b28e920e&oe=5BE6A7AF[/img]
Czy ktoś z forumowiczów kupował konie od p. Tomasza Goca? Jakie doświadczenia? Może być na PW  😉
Z racji tego, że zmieniłam miejsce zamieszkania, poszukuję stajni. Bydgoszcz i okolice konkretnie. Przeczytałam większość wątku, ale wiadomo - wszystko się zmienia, dochodzą nowe rzeczy, odchodzą starsze, coś się psuje. Więc tak na świeżo się pytam - gdzie mogę szukać możliwości treningów w mniejszych grupach lub indywidualnie? Nie jestem zielona, poruszam się bezproblemowo w trzech chodach, skaczę, kilkukrotnie byłam na zawodach, jeżdżę z głową, świadoma pracy z koniem. Także nie interesowałyby mnie jazdy w zastępie w kłusie przez godzinę 🤣 Szukam czegoś, co pozwoliłoby mi się dalej rozwijać, poprowadzić mnie dalej w miarę profesjonalnie, ktoś to zwróci uwagę za szczegóły i podstawy. Z racji tego, że niestety nie jestem zmotoryzowana, miły by był dojazd komunikacją miejską. No i żeby też nie kosztowało to milionów, syndrom biednego studenta. Nie wiem jak cenowo stoi Bydgoszcz, nie wiem czego mogę się spodziewać... Słyszałam o stajni Olimpia, znalazłam ich stronę, ale brak tam cennika, orientuje się ktoś może, jak to wygląda?
[b]lazuryt00/b] Stoję w olimpii już od dłuższego czasu- najlepiej zadzwoń do dziewczyn i zapytaj o wszystko. O rekreacji mogę powiedzieć tylko tyle, że mają różne konie, a jazdy dopasowywują do umiejętności jeźdżca. Dziewczyny fajnie uczą, same skaczą, więc oko mają wprawione. Nie wiem też jak wygląda kwesita dojazdu autobusem, ale może być ciężko- na pewno czekałby Cię spacer i to troszkę dłuższy.
Szukam stajni w okolicach Bydgoszczy, będę mieszkać w centrum lub bardziej po wschodniej stronie miasta.

Stajnia musi być:
Oddalona o max 30 min jazdy samochodem
Codzienne Padokowanie, jak najdłużej
W sezonie trawa
24h dostęp do siana i wody
Plac zew. i hala z zadbanym podłożem (nie musi być kwarc, ale żeby było równane i zlewane w miarę regularnie 😉)
Ogarnięta obsługa i normalni właściciele

Jest coś takiego w tych rejonach? Wiem, że wymagania są spore  😉
julka177, 30 min będziesz stała w korku, zanim dojedziesz, więc to wymaganie chyba musisz nagiąć do realniejszego czasu 😉 Przynajmniej ja nie kojarzę stajni pół godziny od centrum.
Mówię o 30 min w niedziele rano 😉. Jasne, że będą korki i ten czas się wydłuży, ale nie chce po prostu jeździć na drugi koniec świata 😉

Edit: czy w sezonie halowym są gdzieś  regularnie organizowane zawody ujezdzeniowe?
W kuj -pom nie, to martwy sezon w zeszłym roku Jarużyn kilka razy skokowe miał 😉
O jeju, gorzej niż w WLKP. U nas chociaż skoki są cały rok na okrągło 😂
Trochę nie na temat, ale nie wiem gdzie uderzyć. Szukam konia do dzierżawy w okolicy Bydgoszczy. Może ktoś nie ma dostatecznie dużo czasu dla swojego kopytnego, ja chętnie pomogę  🙂 mam samochód, więc dojazd nie będzie problemem  🙂
Co powiecie mi na temat stajni w Cielu ??
Mówię o 30 min w niedziele rano 😉. Jasne, że będą korki i ten czas się wydłuży, ale nie chce po prostu jeździć na drugi koniec świata 😉

Edit: czy w sezonie halowym są gdzieś  regularnie organizowane zawody ujezdzeniowe?


Najbliżej Łąck i Sopot, polecam , bo do obu ośrodków, szczególnie do Łącka jest bardzo dobry dojazd, dobre podłoże dwie hale. Łąck  chyba taniej wychodzi. W ostatni weekend , z kuj-pom były na ZO i ZR w Łącku dwie pary. Obydwie wygrały rundy w swojej kategorii. Szkoda ,ze tak mało było tam od nas ludków, bo  zawody fajnie zorganizowane i miejsce bardzo urokliwe.
Migawka zrobiona tuz przedc startem
KLIK

Zdjęcie gigant!
Ciele bardzo fajne, wielki plus to okolica, bardzo blisko las, potem łąki. Cztery padoki na zewnątrz, roundpen, dość mala hala (ale jest!🙂😉 Łąki dla koni w porzadku, są duze. W boksach sprzątane codziennie, sa wyściełane trocinami. Nie ma rekreacji, sam pensjonat. Generalnie stajnia kameralna, fajni ludzie, dojazd podmiejskimi jest, takze polecam🙂
Słyszał ktoś o jakimś kursie na IRR w pobliżu Bydgoszczy w najbliższym czasie?
I swoją drogą, gdzie polecacie odbycie tego kursu? 🙂
Szukam opini na temat pensjonatów dla koni w lub w okolicy Inowrocławia. Balczewo, Łojewo, moze cos węcej? Może być do 20-30km. Najlepiej też jak to wyglada cenowo i jakie warunki panują w stajni😉 Czy wlasciciele są chętni do wspolpracy?  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się