Puśliska

Czy ktoś używał już puślisk TMD z ogłoszeń? http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/344441
Potrzebuje czegoś co nie będzie wycierać tybinki prestige ale najchętniej tak do 200zł
Nie miałam tych konkretnie ale tego typu. Daw magoskie mam i są super, aczkolwiek "wycierani" to chyba bardziej od samego ułożenia nogi/ jazdy zależy.

Mam je od kiedy mam siodło, no i ogólnie widać ślad  gdzie puślisko leży (skóra minimalnie jaśniejsza)- ale jakiegoś dramatu nie ma.
Ja je mam  do skokówki i uwielbiam
Pati 11 puśliska TMD fajna miękka skóra . Stosunek  ceny do jakości zdecydowanie na plus 🙂
Dzięki bardzo za odpowiedzi  :kwiatek:
Czy ktoś ma puśliska Kavalkade Nappa i mógłby podzielić się opinią?
Możecie polecić dobre puśliska skórzane( tylko nie z mielonej skóry) najlepiej brązowe .
Ma ktoś takie puśliska? Jestem ciekawa czy to zapięcie nie przeszkadza w niczym? Szukam puślisks w takim stylu, bez sprzączki u góry przy zamku.
https://www.devoucoux.com/uk/en/boutique/produit/jumping-stirrup-leathers#.Wy_-G7o9ef0
Cześć, kompletnie wypadłam ze sprzętowego obiegu, a potrzebuję kupić puśliska (wszechstronne). Do tej pory używałam Euroridingów. Zaczęłam przeglądać puśliska w necie i chyba przytłacza mnie ogrom wyboru 😉
Co polecacie, najchętniej w granicach 250 zł? Na co zwrócić uwagę?
Chciałabym kupić puśliska ujeżdżeniowe dla osoby 170cm, długość od palców do pachy 70cm, długość nogi od pachwiny 73cm - czy w tym wypadku 70-tki będą w porządku? I tak przy okazji, mam też strzemiona ujeżdżeniowe (asymetryczne, skośne) - czy one powinny być tą krótszą stroną do wewnątrz (tak na chłopski rozum)? Będę wdzięczna za pomoc 🙂 pozdrowionka!
AMR mogą być na styk, osobiście posiadam 70-ki KenTaura i zapinam prawie na samym końcu, a długość nogi mam podobną.
AMR mogą być na styk, osobiście posiadam 70-ki KenTaura i zapinam prawie na samym końcu, a długość nogi mam podobną.


Dziękuję  😉 czyli pewnie lepiej wziąć 80cm. A czy w tych ujeżdżeniowych jest gdzie ewentualnie dorobić dziurki? Do tej pory nigdy nie miałam ich w ręce  🤣
AMR ja mam zapięcie typu H, więc raczej ciężko byłoby dorobić taką wielką dziurę 😉 Weź jeszcze pod uwagę to, żeby zapięcie nie wylądowało Ci pod łydką (dlatego właśnie ja wzięłam krótsze).
ushia   It's a kind o'magic
06 sierpnia 2018 12:08
ostatnio w któryms sklepie przy pusliskach uj wyczytalam poradę, żeby zmierzyc standardowe jaka mają dlugośc wyregulowane do jazdy i dodac 10cm

przy zapieciu H to raczej kwestia zeby nie przebic sie na zewnatrz przez obydwie warstwy, wielkosc dziurki nie jest problemem 😉
Dziękuję za podpowiedzi  :kwiatek: szkoda, że w sklepach tak marnie doradzają. Przynajmniej teraz będę wiedziała jak się zabrać za wymierzenie, najwyżej będę musiała odsyłać  🤣

I jeszcze jedna kwestia, chciałam zamówić dwa rodzaje - jedne skórzane i jedne syntetyczne. Macie może opinie co do trwałości, rozciągania i wycierania siodła w porównaniu dla skórzanych, sztucznej skóry i paska syntetycznego? Mam siodła z Wintec Isabell i stary model Wintec 2000 (uj).
ushia   It's a kind o'magic
06 sierpnia 2018 14:59
do wintecow bierz wintecowe, skorzane z syntetykiem lubia sie gryzc i nadmiernie wycierac tybinki

wintegowe pusliska sa niezniszczalne, mam jedne od osmiu lat i sa dokladnie tej dlugosci jakiej byly, obydwa rowne 😉
te z ichniego equisuede czy jak sie to mechate nazywa - ten material jak na siedzisku izabelki 🙂
Możecie mi polecić brązowe puśliska skokowe do 150zł? Zależy mi na trwałości. Chciałabym te miękkie, twarde z mielonki odpadają. Znalazłam fajne z BR ale nigdzie nie widzę brązowych..

edit. widzę, że mocno polecacie puśliska Diany. Mógłby ktos mi je podlinkować? nie mogę znaleźć.. są w ogóle jeszcze dostępne?
Sonkowa, na allegro jedynie u tego sprzedawcy czarus72 🙂
Polecam również.
Znalazłam w spoko cenie z Premiere Equine. Ktoś posiada?

Puma dziękuję.  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 września 2018 16:54
A ktoś coś o puśliskach Freejump Progrip? Opłaca się?
Poszukuję ujeżdżeniowych puślisk które nie będą wycierały tybinki siodła ujeżdżeniowego equipe emporio, czy ktoś może mi takie puśliska polecić?
Poradzcie proszę !
Poszukuje brązowych  puslisk ujezdzeniowych dość miękkich, by nie kaleczyly siodła. Takie z klamra a nie z zapieciem w ksztalcie T  ze sredniej polki cenowej.
Jakie firmy polecacie? Ktoś  testował  BR?

I pytanie  z innej beczki, czy wy też  macie problem, żeby  przełożyć  pusliska ujezdzeniowe  przez dziurki od strzemion? Jest na to jakis patent?
Wg mnie daw magi są ok.
Kłopot przeciąganiem przez dziurki w strzemionach dotyczy niemal wszystkich.
Ja smaruję smarem do skór, możliwie rzadkim i używam czegoś w stylu dratwy szewskiej: grubej mocnej nici.
Można też lekko spłaszczyć końcówki np. drewnianym wałkiem do ciasta (uderzając kilka razy).
Szukam puślisk skokowych do siodła Prestige. Zależy mi żeby nie niszczyły tybinki, fajnie jakby miały płaskie zamki (ale niekoniecznie). Co możecie polecić do 200zl? Co sądzicie o puśliskach Kentaur Versatile?
Szukam puślisk skokowych do siodła Prestige. Zależy mi żeby nie niszczyły tybinki, fajnie jakby miały płaskie zamki (ale niekoniecznie). Co możecie polecić do 200zl? Co sądzicie o puśliskach Kentaur Versatile?

Podpinam się
wintegowe pusliska sa niezniszczalne, mam jedne od osmiu lat i sa dokladnie tej dlugosci jakiej byly, obydwa rowne 😉
te z ichniego equisuede czy jak sie to mechate nazywa - ten material jak na siedzisku izabelki 🙂


Podpisuję się. Ja mam jeszcze dłużej, dziesięć lat albo i więcej. Z tym, że ja mam nie te mechate udające zamsz, ale te gładkie udające skórę. 
Czy ktoś posiada takie puśliska? http://www.horsetack.pl/pl/p/Pusliska-KenTaur-Jump/7221 Proszę o opinie i zdjęcia, jak się je zakłada? Czy będą pasowały do strzemion freejump?
Dziękuję, jednak szukam dalej, takie rozwiązanie niezbyt do mnie przemawia 🙂 a jakie firmy robią puśliska na podobę Freejumpów? są jakieś tańsze odpowiedniki?
amazonka89, nie wiem co rozuimesz przez podobne xD Ale jeśli ci chodzi o coś typu skokowe mono to Equipe i CWD. Ja mam akurat CWD i kocham je miłością wielką:

https://arcus-konie.pl/images/149(15).jpg

Equipy są chyba trochę tańsze.
http://www.x-horse.com.pl/equipe-pusliska-st09-jump-fender,3,6,7320
xxagaxx O właśnie o takie mono mi chodzi, te CWD są boskie  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się