Siodło skokowe

Perlica, a ktoś pasuje Bruno w Polsce? Wiem, że jest przedstawiciel, ale z tego co słyszałam to raczej nie pasuje siodeł. Czy źle słyszałam?

A czy ktoś mi jeszcze jedna rzecz powie. Od wielu już osób słyszałam, że te nowe cwd 2g i 2gs nijak nie pasują na do grzbietow cokolwiek się z nimi nie robi. Kolejna głupia plota czy coś w tym jest?
Klami, raczej dobrze słyszałaś, bo to zawodnik.
Ja zamawiałam pasowane pode mnie, panele standard i na jednego konia lezało mi top, a na drugiego niekoniecznie.

Jeśli chodzi o CWD to uważam, że to najlepsze siodła tzn mi się siedzi topowo.
Myślę, że głupota, bo CWD to także siodła custom , robione ręcznie , więc w zasadzie nie ma dwóch identycznych i trzeba czytać numer.
Zamawiane ostatnie Miss jest super, leży też bardzo dobrze na dość nie typowym koniu,a le na niego było robione,

Generlanie CWD leżą nieżle ( oczywiście ten z panelami RT ST) na więkoszości nowoczesnych koni sportowych, które mają proste grzbiety, niewykłebione, po prostu standardowe. Taki jest mój 6 latek : plecy ma proste jak stół, co nie rzucisz na niego to leży zazwyczaj.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 czerwca 2018 00:20
Klami miałam na stajni dwa CDW 2gs, oba mierzone przez przedstawiciela z zagranicy i robione pod konkretne konie.
I nie leżały dobrze ani jedno, ani drugie.
Czy to wina siodeł, czy pasowacza nie mnie oceniać.

Z Bruno też jest kłopot, bo pytałam kilku użytkowników i twierdzą, że ich nie trzeba robić na miarę, bo pasują na wszystkie konie.
Chyba wiedza w tym temacie u użytkowników leży, ale wygodne i skóra spoko.
Jakościowo bruno lepsze a wygodą equipe 🙂 ja mam kilka lat cwd 2gs i jest tak fajnie uszyte że na prawdę na dużo grzbietów pasuje przyzwoicie 🙂
Bacik90, bo zazwyczaj tak jest,że panele płaskie standard z wolną łopatką będą leżeć przyzwoicie jak nie ma ktoś konia dziwoląga.

lusia722, ale jaki kłopot jest z Bruno?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 czerwca 2018 10:38
Z dopasowaniem oczywiście.
Perlica, a ktoś pasuje Bruno w Polsce? Wiem, że jest przedstawiciel, ale z tego co słyszałam to raczej nie pasuje siodeł. Czy źle słyszałam?

A czy ktoś mi jeszcze jedna rzecz powie. Od wielu już osób słyszałam, że te nowe cwd 2g i 2gs nijak nie pasują na do grzbietow cokolwiek się z nimi nie robi. Kolejna głupia plota czy coś w tym jest?


Prawda. 2 lata temu jak miałam pod opieką 9 koni to na ŻADNYM siodło nie leżało dobrze, a ponoć było pasowane (akurat mnie przy tym nie było.. :/) Przedstawiciele wciskają kit, że pod siodła nie trzeba podkładek, bo pasują na wszystkie konie przez ruchomą terlicę.. Ile w tym prawdy to chyba kończyć nie muszę. Generalnie ich siodła zarówno nowej generacji jak i klasyki lecą do tyłu. To nie tylko moja opinia.



Jeśli chodzi o CWD to uważam, że to najlepsze siodła tzn mi się siedzi topowo.
Myślę, że głupota, bo CWD to także siodła custom , robione ręcznie , więc w zasadzie nie ma dwóch identycznych i trzeba czytać numer.



Custom to się tyczy wyglądu siodła, a nie dopasowania.. CWD idzie w nowoczesny wygląd, który ma przyciągać uwagę i robić szał na parkurach zamiast iść w profesjonalny, porządny serwis. Oczywiście oferują skanowanie grzbietu i robienie pod tym kątem siodła, ale nie wspomnę o cenie takiej usługi, natomiast wiedza ich pasowaczy na temat dopasowania siodła do grzbietu jest iście żenująca.
Z czym się mogę zgodzić to że siodła są super wygodne i mi się również bardzo przyjemnie w nich jeździ. Zresztą mój zawodnik tez nie narzeka, a wręcz powiedział, że już nigdy nie chce innego siodła.. Jedynie ja mam problem, bo w zanadrzu muszę mieć stos podkładek, żeby jakkolwiek te siodła móc koniom na grzbiety założyć..

gllosia, custom tyczy się też dopasowania, bo jak szyja siodło na danego konia po zdjęciu pomiarów to przychodzi ono z fabryki z panelami pod danego konia i z rozstawem łęku pod tegoż konia, choć niby jesli chodzi o szerkość łęku to robią jedną szerokość, ale jak potrzeba zrobią szersze.
Jako, że panele to lateks to już nic nie zmienisz potem.

Problem też jest w tym, że zakupując CWD używane , na podstawie numerów siodła wydaje ci się że masz np. plus na panelu z tyłu i krótką tybinkę, a potem siodło przychodzi i się okazuje że tybinka jest dłuższa niż innym siodle z tym samym oznaczeniem, że panel bardzo gruby :-) Dobrze, że w CWD dają za free 30 dni testu na używki i można zwrócić jeśli nie pasuje.

gllosia, custom tyczy się też dopasowania, bo jak szyja siodło na danego konia po zdjęciu pomiarów to przychodzi ono z fabryki z panelami pod danego konia i z rozstawem łęku pod tegoż konia, choć niby jesli chodzi o szerkość łęku to robią jedną szerokość, ale jak potrzeba zrobią szersze.
Jako, że panele to lateks to już nic nie zmienisz potem.



To dlaczego jeszcze nigdy nie widziałam ich siodła pasującego? Ani u siebie, ani u innych?
gllosia, tego nie wiem  😂

Pewnie wszystko jak zawsze zależy od tego kto pasuje  😵

Ja znam kilka osób które jeżdzą w cwd i siodła leżą fajnie, ale to używki , więc zakupione leżały po prostu rzucone na konia, nie ma doświadczeń z nowymi, prócz jednego opisanego wyżej, a to trochę za mało...

Ja znam tylko takich co są sponsorowani przez CWD, dostają siodeł do użytku sztuk kilkanaście no i co.. Coś tam zawsze się wybierze co względnie pasować będzie. Przyjeżdża ciężaróweczka pełna nowiutkich siodeł i sobie taki jeździec wybiera, ale mimo dużego wyboru łatwo nie jest coś znaleźć co się będzie nadawać 😁
Gillian   four letter word
16 czerwca 2018 10:12
coś z tym Bruno jest, bo nasze stajenne leży naprawdę super na trzech różnych zupełnie koniach, nie lata po plecach i konie nie zgłaszają zastrzeżeń.

A teraz dowcip roku! co można zrobić najgłupszego na tydzień przed CSI 2*? sprzedać siodło  😂  nie mam w czym jechać, został mi do dyspozycji wiekowy Kieffer model HardOrtopedia albo Passier bez skóry na siedzisku  😂 czy ktoś z Trójmiasta ma pożyczyć siodło na godzinkę dziennie w przyszły weekend?  😜

PS.  Totalnie śmiech przez łzy. Ale serio. Może ktoś poratuje?  :kwiatek:
Miał ktoś okazję dłużej pojeździć w którymś z siodeł Equiline ? Ciekawa jestem jak się sprawdza ich konstrukcja terlicy.
Analogiczne pytanie nasuwa mi się odnośnie nowej linii Prestige "X", szczególnie "X-PERIENCE". Miał ktoś już okazję dłużej poużytkować te siodła i może sie wypowiedziec jak sprawdzają sie rozwiązania dotyczące terlicy?
Witam mam pytanie 🙂
Firma Kentaur oferuje siodła z rozmiarami łęków m.in. rozmiar szeroki, czy ktoś może wiej aki to jest rozmiar według presige'a?aktualnie mam Prestige'a Golden Star rozmiar 34, musze zmienić na 35 i szukam alternatywy dla włoskiej marki... Kentaury, chyba cieszą się dobrą opninią? Pozdrawiam Serdecznie 😀
Podłączam się pod pytanie Dereszi - też jestem ciekawa jak mają się rozmiary Kentaura do Prestige lub Daw-Maga.
Miałam kentaura tritona, siodło rewelacyjnie wygodne, przyjemne do jazdy. Niestety kształt paneli zupełnie nie pasował na mojego młodego konia. Łęk 3 odpowiadał ok 33-34 prestige.
Kochani, potrzebuję aktualnych opinii na temat siodeł HB Contact. Jak one w użytkowaniu, jak z dopasowaniem? Interesuje mnie głównie opinia o modelu Winner. Będę wdzięczna za wszelkie posty lub pw
Kiedyś robiłam sobie zestawienie rozstawów łęków jak szukałam używki dla swojej kulki.
I kentaur = 30,31 prestige=27,28 kieffer=s lub s/m DM=26,27 stubben=28,29 euroriding= żółty wintec= FP brak
II kentaur = 32,33 prestige=29,30 kieffer=m lub m/l DM =28,29 stubben=30,31 euroriding= zielony, czarny wintec= granat, czarny FP
III kentaur = 34,35 prestige=31,32 kieffer=l lub l/xl DM=30,31 stubben=32,33 euroriding= niebieski, czerwony wintec=zieleń, żółty FP
IV kentaur = 36 prestige=33 kieffer=xl DM=32 stubben=34 euroriding= biały wintec= FP brak
Mam nadzieję, że się przyda 🙂
Dziewczyny, mam prośbę, muszę zmienić siodło - obecnie mam Meredith 17 cali mam 160 cm, 54 kg, nóżki raczej krótsze budowa "kobieca" Celuję w equipe, antares  lub cdw - czy brać 17 czy ewentualnie zmieściłabym się w 16,5 ? Wolę siodła mniejsze, bo w za dużych nie mogę się prawidłowo usadzić.
Czy te firmy mają raczej większe czy mniejsze siedziska ?
w equipe spokojnie się zmieścisz w 16,5
Nie bijcie proszę jeśli już było takie pytanie, ale ja go nie mogę znaleźć 🤔 Mam 180cm, a co za tym idzie długie nogi i +/- 66-67kg(17' są zazwyczaj dla mnie spoko). Ogólnie raczej jestem pingwinem, chociaż potrzebuję skokówki, bo czasami coś poskaczę i w terenie też lepiej się jedzie. Tak więc zwracam się z pytaniem - jakie skokówki dla raczej bardzo długonogich ludziów? Chodzi mi o coś skórzanego(a na pewno nie Wintec, bo ani ja, ani koń się z nimi nie dogadujemy), ale nie z bardzo wysokiej półki cenowej  🙂 po prostu, żeby dało się kupić takie używane w niezbyt dużych pieniądzach.
ewelin_n, mam dokładnie takie samy wymiary jak Ty, tylko pewnie jestem chudsza, bo ważę 52kg.
Generalnie mam mały tyłek i 16,5 Equipe będziesz siadać na tył siodła za bardzo wg mnie, bo equipe są mniejsze niż prestige i jeżdziłam w equipe jak ważyłam 50 kg i było ciut za małe, ale bez tragedii jeśli chodzi o siedzisko.

CWD mam 17 i jest ok, bez potrzeby mniejszego.
Antaresy są  ciut większe jednak.
Perlica
Dzięki za odpowiedź, już wiem w takim razie w jaki rozmiar mam celować 😉
Ja mam 174cm i jak miałam equipa expression 16,5 to ważyłam niecałe 60kg. Byl na mnie dobry więc ja na Twoim miejscu brałabym zdecydowanie 16,5
Sonkowa, jakoś nie mogę w to uwierzyć. Ja też mieszczę się w 16,5 , ale wg przedstawiciela powinnam celować w 17, choć mi się zdawało że jest ok, bo przecież mam miejsce z tyłu.
Oj ostatnio widuję sporo dziewczyn w za małych skokówkach. Nie wiem skąd to się bierze. Skokówka to nie siodło ujeżdżeniowe, trzeba mieć trochę luzu w siedzisku, żeby móc odpowiednio pracować w skoku. (Mam 165 cm i 54 kg, jak wysłałam swoje zdjęcia i film ze skoków do pasowacza stubbena do Niemiec kazał zamówić 17,5. Było w skoku idealne.)
Też zauważyłam taką tendencję. Coraz więcej osób siedzi d**ą na tylnim łęku, bo nie ma miejsca.
Ja miałam 17" CWD i było dla mnie akurat do jazdy na płaskim, nie wiem jak w skoku bo nie skaczę. Teraz mam 17,5" i jest już trochę duże, ale nadal jeździ się dobrze.

ewelin_n, może to ci pomoże trochę w rozeznaniu rozmiaru. To jest CWD rozmiar 17:

Moon   #kulistyzajebisty
01 lipca 2018 11:05
Ja Equipe miałąm 16.5 i było w miarę ok, dostałam na testy jednego Anteresa 16.5 i... doopsko mi się nie mieściło.
Dostałam Bruno 17.5 i eureka, jest idealne. To ciekawe, bo widzi się bardzo dużo kobiet w za wielkich siodłach ujeżdżeniowych i... za małych skokówkach. No magia jakaś ;-)
Jak będę miała więcej czasu to wstawię zdjęcie. Ale było ok. Tybinka mogłaby być trochę dłuższa ale ja długonożna jestem. Teraz mam erreplus 17,5 i co prawda mogłaby być 17 ale tragedii nie ma. 16,5 na pewno byłaby za mała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się