siodło ujeżdżeniowe

Witajcie, szukam kogoś,  kto dopasuje mi siodło Hennig Sofa do konia jeżeli będzie to oczywiście możliwe. Polecacie kogoś? Będę wdzięczna za namiary :kwiatek:. Pozdrawiam
Fit 3 euroridinga to jaki rozstaw wg prestige?  👀
ok. 34

Fit 3 euroridinga to jaki rozstaw wg prestige?  👀
ushia   It's a kind o'magic
24 czerwca 2018 14:10
wie ktoś moze czy z nr seryjnego henniga wyciagne rok produkcji?  👀
ushia, pierwsze cztery cyfry to rok i miesiąc produkcji, np. 0511 to listopad 2005 roku (potem jest kolejny numer wyprodukowanego wówczas siodła). Chyba, że masz bardzo starego Henniga, one były numerowane jeszcze w zupełnie innej konfiguracji, a z racji na swoją żywotność takie siodła potrafią być bardzo wiekowe i nadal na rynku - sama miałam od nich ujeżdżeniówkę, która liczyła sobie 21 wiosenek 🙂
ushia   It's a kind o'magic
24 czerwca 2018 22:00
dziekuje!
jeszcze go nie mam i wlasnie sie zastanawiam czy chce miec, ma sens takie 20letnie siodlo?
20-letnie średnio, to znaczy czas życia terlicy jest przewidziany na jakieś 10 lat - po tym terminie oczywiście nie rozpada się ona w proch 😉 Ale już może być coraz mniej elastyczna (zmęczenie materiału), albo już trochę odkształcona i przez to mniej symetryczna.
Jeśli siodło ma 10 lat, to ja bym przyjęła, że za te 2-3 lata wypadałoby wymienić terlicę na nową. Koszt wymiany to jakieś 300-500€, zależnie od firmy.
Mój Hennig staruszek poleciał ode mnie do Australii pod dzieciaczka 😉
ushia   It's a kind o'magic
25 czerwca 2018 18:29
dziękuję z opinię i wyjasnienia - jednak sie nie zdecydowałam na rocznik 98 😉

ale juz mam nową serię pytań:
dobrze pamietam ze jaguary zwlaszcza w wersji xkc sa na krotkie konie "wymagajace" jezeli chodzi o wolnosc w lopatce?

jak to z tym jaguarem jest - to mogel harry dabbs, czy jakas linia tej marki?
nie miałam z nimi do czynienia, mało zaufania budzi fakt, ze któraś sieciówka ma siodła harry dabbs w ofercie 😉

jeszcze amerigo mnie zastanawia, bo tez krótkie zdaje się?
ushia, troszkę odwrotnie, mam nadzieję że to pomoże:

A Jaguar saddle and a harry dabbs saddle are two different things.
When Jaguar saddles first started being made they were made by Harry Dabbs - just the same as when he was at field house. During his time doing this he also brought out his own line of saddles so that if he lost the Jaguar licence he would still have his own line.
Both saddles are made in the same factory by the same people - but a Jaguar is a Jaguar and it will be clearly stamped there are certain elements to the Jaguar that the design copy right is owned by Jaguar and they will therefore not be on the Harry Dabbs ie the way the Jaguar saddles come up off the back without having "skirts".
...
I have one of each make the Dabbs saddle is no less quality and the only reason I have a Jaguar for another horse was because of the fit as she is very very close coupled.
There is a vast difference in price Dabbs is about half the price of a Jaguar. As I said they are very clearly identifyable - the Jaguar will be market with the Jaguar logo and I think it does say on it Jaguar by Harry Dabbs. The Harry Dabbs own brand does not have the Jaguar logo.
Kto w pl handluje amerigo lub czy ktoś robi aytoryzowany serwis?
Kiedyś Paweł Kostrzewa, ale czy nadal w ogóle czymś handluje to nie wiem.
A ma ktoś do niego namiary?

W necie głownie smrodliwe wątki na temat jego sklepu ihaha.
Mam opcję kupić siodło Harry Dabbs, czy wiecie gdzie można oddać je do przeróbki, tj. wymiana łęku i wypełnienie? Tak żeby nie spartolili roboty 🙂


kotbury Paweł Kostrzewa pracuje dla Equishopu. Wyślę Ci kontakt na pw.

Czy jest w Polsce w ogóle opcja jakiejś kompleksowej usługi przy zakupie nowego Passiera lub Kieffera? Czy jest możliwość obejrzenia i przetestowania tych siodeł, czy zamawia się w ciemno...
Z drugiej ręki najmłodsze egzemplarze są z 2012 roku  😤
W ogóle która marka obecnie daje więcej możliwości w pasowaniu do konia? Passier podobno może być modyfikowany na miejscu w stajni, a Kieffer?
lillid zapytaj u Pana Ząbczyka, sklep Hidalgo. Nie wiem jak z siodłami testowymi, ale procedura wygląda tak, że zamawia się siodło podając model, rozmiar siedziska, tybinki, kolor i jak siodło przyjeżdża to p. Ząbczyk dopasowuje je na miejscu do danego konia. Ja mam kilkuletnie siodło tej firmy, które lubię i wiedziałam, że potrzebuję o pół rozmiaru większego siedziska i krótkiej tybinki więc zamówiłam bez testowania, a swoje daję w rozliczeniu (pewnie nie zawsze jest taka opcja). Powodzenia 🙂
kasiakliczkowska A jaki model wybrałaś?
GG Extra, bo takie siodło mam i mi odpowiada- innych niestety nie znam 😉 (no, jeszcze miałam kiedyś Young Champa, ale to już nie na teraz dla mnie siodełko 🙂 )
kasiakliczkowska oni biorą siodła w rozliczeniu ?
ew. czy zna ktoś kogoś od skracania tybinek ? Mam Diamanta i niestety za długą tybinkę, a szkoda mi go sprzedawać z tego powodu i szukam kogoś kto dobrze to zrobi a przy tym nie będzie trzeba czekać na odesłanie siodła miesiąc.
azazu93, ja rozpytywałam o możliwość skrócenia w grudniu. Nie wiem jak wygląda u Ciebie sprawa, ale u mnie w grę wchodziło również skrócenie klocka, żeby całość dopasować do mnie. Cena jak dla mnie była nie do zaakceptowania. Koszt ok 2000 zł przy siodle o wartości niewiele większej. Wyszłam z założenia, że mając koło 5000 zł mogę kupić siodło półkę wyżej ze skróconą tybinką. I na razie odpuściłam temat, bo siodło dla konia jest dobre, a ja się jakoś pomęczę jeszcze.
Niestety takie skrócenie to masa ręcznej pracy, więc nawet jak ktoś się podejmie to raczej droga usługa.
o kurcze, to ceny nieźle poszybowały w górę  😲 Ja skracałam tybinkę i zmieniałam klocek na zupełnie inny za 250 zl (wliczając w to wysylkę w obie strony), tylko to z 5 lat temu...
bera7 u kogo takie koszta? 🤔 kurcze, to chyba pojdzie na sprzedaz i kupie moze coś z krótką tybinką 🙁
azazu93 co w tym dziwnego? Tak jak pisze bera, to od groma ręcznej roboty, i to precyzyjnej. Jak za wymianę skóry na siedzisku Daw Mag liczy sobie 1000 zł, 2000 zł za przerabianie klocka mnie wcale nie dziwi...
azazu93, dzwoniłam do 3 osób, 1 od razu powiedziała, że się nie podejmuje 2 inne podały podobne koszta tłumacząc tym, że to robota gorsza niż uszycie nowego siodła. Żeby to ładnie wyglądało nie można pociągnąć maszyną tylko trzeba precyzyjnie trafiać w stare dziury po nici.
mnie jednak trochę dziwi, że tak podskoczyło Moje siodło robil Bogdan z HBC (żeby nie było, że pan Ziutek - szewc z kamienicy obok 😉 )I jak umawialiśmy wszystko to nic się nie zająknął, że to trudne/wymagające itp. Raczej odnioslam wrażenie, że to żadna filozofia (dla rymarza oczywiście)
azzawa, tylko teraz to trzeba poczekać ze 3 lata w kolejce 😉 Omawiałam sprawę z Elfab i z p. Anderszem. Obydwaj powiedzieli, że to bardzo pracochłonne. A może to kwestia siodła itp? Ja rozmawiam na podstawie zdjęć mojego siodła.
Z HBC próbowałam się kontaktować, ale jakoś nie było mi dane się zgrać w czasie by omówić temat. Stwierdziłam, że skoro dwóch fachowców mówi to samo, a HBC zawaleni zleceniami to raczej marne szanse by chciało się komuś dziergać za marne grosze.

Ale jak znajdziecie kogoś kto robi to ładnie i tanio to chętnie wezmę namiary 🙂
Kupując nowe siodło ujeżdżeniowe w co najlepiej pójść? Prestige, Erreplus, Equipe, HBContact? Najwazniejsze dla mnie to przedstawiciel, który naprawdę zna sie na dopasowywaniu. A tak to nie wiem - kiedyś wszyscy kupowali Prestige, potem Equipy no i teraz z kolei Erre. Siedzialam w wielu Prestige, w jednym Erre no i hmm w kazdym bylo miło  😵
Mo B., - HB ma kosmiczne terminy, z pół roku musisz liczyć. Z pozostałych z wymienionych szła bym w Erre lub Prestige, serwis Erre mogę szczerze polecić - zero problemu z testowaniem, fachowe doradztwo, siodło z poprawek wraca w kilka dni. Znam chyba same zadowolone osoby 😉 Konie też, plus super kontakt i widać podejście z pasją.
Polecam HB Contact. Siodło faktycznie SZYTE NA MIARĘ, można dobrać, skomponować, ukształtować wszystko (tybinkę, klocki kolanowe, głębokość siedziska itp,). Ponadto masz siodło dopasowane idealnie do konia i serwis dostępny bardzo szybko, jeśli koń się zmieni. Jest jeszcze sprawa wykonania siodła - są po prostu piękne i super trwałe. Sądzę, że warto poczekać na to siodło, bo będziesz miała je zrobione idealnie pod siebie i swojego konia, a nie delikatnie zmodyfikowany model seryjny. Siodła HB są tez tańsze (sprawdź sama ceny HB Contact i np. Erre).

Wiem, że brzmię jak nawiedzony przedstawiciel handlowy, ale te siodła naprawdę ogromnie pomagają w codziennej pracy, są mega trwałe, a serwis jest fantastyczny. Sama mam już drugą ujeżdżeniówkę, a mąż skokówkę, więc mogę tylko szczerze polecić. W razie dalszych pytań możesz tez pisać na priv.
Rozmawiałam z panem Ząbczykiem na temat zakupu nowego Passiera i okazuje się, że testowanie tych siodeł jednak jest możliwe 😀 Nawet przedłużenie testów do tygodnia wchodzi w grę.
Wszystko to pod warunkiem, że wybrany model ma akurat na stanie. Mam fart, bo w połowie sierpnia będzie miał Hubertusa Schmidta z krótką tybinką, który najbardziej wpadł mi w oko.
Nie mogę się już doczekać. Ostatni egzemplarz tej marki, w jakim siedziałam, był najmniej moim rówieśnikiem...

A Equipy szczerze odradzam właśnie ze względu na ogromne ograniczenia w ich pasowalności, pomijając już koszty i terminy... W ogóle jestem już wyleczona całkowicie z siodeł na panelach lateksowych.
lillid- rozwiń z problelem z lateksami.
Zawsze myślałam, ze to kwestia dobrego pomierznie akonia i wymiana paneku. Owszem to jest za każda porawczkę koszt ponad badyla... no ale coś za coś.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się