Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Praktyki czy już praca?
Sprowadza życie osobiste, a że praca to już przy okazji  😉
[quote author=maluda link=topic=208.msg2793357#msg2793357 date=1530042641]
Super! A tam, gdzie trzymam konia są osoby, które z tej stajni uciekły. Ciekawe dlaczego.  👀


Może nie wiedziały, że w Łopuchowie ma im się podobać?  🤔
[/quote]
Zapytam przy okazji, chociaż znam ich odpowiedź.  😎
Zaczynam żałować że zapytałam o to Łopuchowo.. rozpętała się nie lada burza  🙁
Tak czy siak, zastanawia mnie czemu w obrębie 30 km od Poznania nie ma stajni gdzie karmią  obficie sianem 3x dziennie, konie są puszczane na bezpieczne zielone padoki, jest piękna czysta stajnia... jeszcze dorzućmy do tego halę i plac z kwarcem, solke i super socjal dla jeźdźców..i jestem przekonana że byłaby kolejka do takiego pensjonatu.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 czerwca 2018 22:38
Pytam orientacyjnie o stajnię, w ktorej:
-konie dostają siana duuużo, a właściwie mają stały dostęp, i to dobrej jakości
-są na padokach większość dnia (a może i 24h)
-opieka jest fajna, a konie zadbane
Najlepiej okolice Puszczykowa, albo ogólnie południowa część okolic Poznania
[quote author=asiołka link=topic=208.msg2793561#msg2793561 date=1530132895]
Zaczynam żałować że zapytałam o to Łopuchowo.. rozpętała się nie lada burza  🙁
Tak czy siak, zastanawia mnie czemu w obrębie 30 km od Poznania nie ma stajni gdzie karmią  obficie sianem 3x dziennie, konie są puszczane na bezpieczne zielone padoki, jest piękna czysta stajnia... jeszcze dorzućmy do tego halę i plac z kwarcem, solke i super socjal dla jeźdźców..i jestem przekonana że byłaby kolejka do takiego pensjonatu.
[/quote]

bo jest to ekonomicznie nieuzasadnione...
Grunt koło miasta opłaca sie sprzedać deweloperowi - a nie bawić się w średnio opłacalny interes.
Zwrot z takiej inwestycji trwałby latami... więc nie będąc pasjonatem lub właścicielem dużej firmy, ktory traktuje to jak hobby i dokłada do interesu - nikt sie na to nie "rzuci"
I jak zawsze trzeba wybierać: dobro konia a warunki treningowe, piękne tereny a odległość od miasta itd. itd.  🤔 Najlepiej to nie mieć swojego konia.
najlepiej miec swoją stajnie 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 czerwca 2018 21:23
I wygraną w totolotka do tego 😉
majaa Ban permanentny
21 lipca 2018 14:50
Czy  ktoś wie co z dawną stajnią Ranczo na Beskidzkiej w Poznaniu? Tam gdzie ostatnio była szkoła jeździecka pani Kasi Małeckiej?
Ostatnio to chyba z 8 lat temu. Funkcjonuje ale na woli.
Dokładnie, szkółka Kasi Małeckiej teraz działa na Woli. Natomiast właściciele Rancho mają obecnie stajnię w Rusinowie, szkółka, obozy, ogólnie fajne miejsce.
majaa Ban permanentny
22 lipca 2018 09:23
Czyli stajnia po Ranczo stoi pusta?
Stajnia na rancho nie jest pusta, w tej chwili są tam bodajże 4 konie i z tego co wiem budują się nowe boksy a wszystko stare zostało zburzone.
Stoi ktoś aktualnie w R&R Ranch?
Albo czy może się ktoś wypowiedzieć na temat stajni? Wyszukiwarka wypluła tylko parę bardzo starych postów
Stajnia Rancho nie istnieje - kupił to developer
Czołem wszystkim!
Niestety w internecie ciezko znaleźć jakieś konkretne informacje wiec zwracam sie z pytaniem do Was. Czy w okolicach naramowic sa jakieś pensjonaty gdzie warto trzymać konia? Lada moment planuje zakupić konia, a zależy mi na stajni która bedzie w miarę blisko 🙂
Z góry dziękuję za pomoc 😉
Czołem wszystkim!
Niestety w internecie ciezko znaleźć jakieś konkretne informacje wiec zwracam sie z pytaniem do Was. Czy w okolicach naramowic sa jakieś pensjonaty gdzie warto trzymać konia? Lada moment planuje zakupić konia, a zależy mi na stajni która bedzie w miarę blisko 🙂
Z góry dziękuję za pomoc 😉


Na ul Miętowej, Umultowo/Naramowice był klub Lotus, pensjonat z halą itd. Nie wiem czy jeszcze coś istnieje
Jest jakiś pensjonat na Huby Moraskie
Dalej masz Biedrusko (z halą) oraz na Morasku z 2 pensjonaty

Ale szczerze to żadnej z tych stajni bym nie poleciła... a już na pewno nie Suszka gdzie będąc w ciąży koniowi gnój wyrzucałam bo tak mi było go żal żeby w takim syfie stał. Blisko, godny uwagi jest Kicinland z tym, że ciężko się wbić no i cena powyżej średniej, ale to jest w sumie uzasadnione i zrozumiałe oraz druga stajnia w Kicinie (była Dominanta potem Eden), ale nie mam pojęcia jakie aktualnie tam są warunki. Ponoć się bardzo poprawiły - może ktoś to potwierdzić?
Suszka? Czyli?
Jest jakaś, którą byś poleciła?
tylko z Naramowic do Kicina jest kawałek drogi... na dodatek trasą mega zakorkowaną (+ most na Warcie)
Co do proponowanych stajni - oprócz Biedruska i jednej w Morasku  gdzie byłam - w innych nie byłam, znam z opowiadań.

senwariata - zależy ile chcesz wydać, jakich  warunków oczekujeszi, czy masz auto. Jak wiesz w Poznaniu dość duża kicha z "porządnymi" stajniami.
W Quatro zwolniło się jedno miejsce  🏇
Dziewczyny do kogo z układem oddechowym w wlkp?
Rozważam B. Wysocką - ktoś korzysta? (pewnie będę musiała na nią trochę poczekać)  😉
scarllet moja kumpela tez czeka na blankę i stoi w poznaniu, takze mysle ze jak zadzwonisz do pani doktor to będzie szansa ze przyjedzie
Ja zmieniłam ostatnio na dr biazik i jestem zadowolona ogolnie z badania i kontaktu - wcześniej była dwa razy dr wysocka. Do samego badania na miejscu mogłabym jeszcze polecic Piotra Stachowiaka (np biazik byla u nas przejazdem i tylko osluchiwala i zalecila leki ale jakby kontrolna endoskopia byla do zrobienia to już bym brala p.stachowiaka).
Dziewczyny do kogo z układem oddechowym w wlkp?
Rozważam B. Wysocką - ktoś korzysta? (pewnie będę musiała na nią trochę poczekać)  😉


Znajoma korzysta, ale nie wiem kiedy miałaby do niej przyjechać.
Ogólnie w końcu się ze sobą dogadały, bo przy pierwszym terminie została "zlana".
czy ktoś się orientuje czy stajnia w żydowie nadal funkcjonuje?
Kto stoi w Imiołkach? Mam parę pytań.
Znam pare osob ktore tam stoja ale zanim dokopalambym sie do nickow na rv..
Spoko, ktoś się już zgłosił.
Nie jest źle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się