Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

desire   Druhu nieoceniony...
21 czerwca 2018 20:47
ChemiK, wydaje się, że to samo.  😂 dziwne z gwarancją, w euro rok, w media 2..
ChemiK, wydaje się, że to samo.  😂 dziwne z gwarancją, w euro rok, w media 2..


dziwne że tysiak rożnicy 😀
Wypośrodkuj cenę i bierz 750d z dwoma obiektywami za 2999 😉 z kitem i stałką 50 f1,8 stm 😉
Ja mam 750d przy czym wybrałam opcję bez kita a za kasę dokupiłam 50mm 1.4
Mam wobec niego niestety większe wymagania niż powinnam bo to jednak puszka z tej niższej półki ale mimo wszystko uważam że jest wart swojej ceny i nie żałuję. Obiektyw fantastyczny. W razie pytań służę pomocą 🙂
Wzięłam tego Canona 2000 i powiem że srednio mi leży. Brakuje mi prędkości Alfy (albo jescze nie potrafię tego ogarnąć)
A jaką Alfę miałaś?
Babuleńkę Afa 380
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 czerwca 2018 07:13
Chemik, daj mu czas. Nowy sprzęt trzeba ogarnąć, zwłaszcza jak zmieniasz system. Ja mam nawet wśród modeli Canona problem czasem się przerzucić 😉
Babuleńkę Afa 380

Alfa robiła 2,5 zdjęcia na sekundę, Twoj nowy aparat 3. Te z serii xxxd (np 760d) robią około 5 a te xxd 6 czyli na jakiś szybki model nie zmieniłaś niestety. Dlatego sugerowałam ten 750, który mi wyskoczył jako alternatywa,  wchodząc w Twoje linki. Niewielka różnica w cenie a w jakości i użytkowaniu już tak. 9 a 19 pkt AF, ilość klatek na sek. Bo matryca chyba ta sama.
Szkoda, bo Alfa miała stabilizację a Canony są pod tym względem ubogie.
Ooo.. nawet ten KLIK  jest o wiele lepszy. 5 klatek na sek. Iso nie 12800 a 25600, dual pixel i tez 24 mln pixeli. Ja bym Ci radziła podmienić 😉 powaga 😉
Tu jeszcze takie porównanie. Aparaty dwa pierwsze Twoje i kolejne losowo tu wspominane. 😉 KLIK

Skróciłam linki.
Teraz już raczej nie podmienię bo używany. Akurat ile robi na sekundę nie ma takiego znaczenia. powoli się przyzwyczajam.
Napisałas, że brakuje Ci prędkosci 😉
Może źle się wyraziłam. chodzi mi o to że jak Alfą robiłam zdjęcie z AF (przed okran a nie wizjer) było "bzzzz" i ostrość złapana, Canon robi "bzzz bz bz bz bz bz bzzzzzzzzzz bz" i dopiero. Cholerka nie wiem jak to wytłumaczyć. 
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 czerwca 2018 20:21
to kwestia obiektywu i mechanizmu AF w nim, nie body.


Może źle się wyraziłam. chodzi mi o to że jak Alfą robiłam zdjęcie z AF (przed okran a nie wizjer) było "bzzzz" i ostrość złapana, Canon robi "bzzz bz bz bz bz bz bzzzzzzzzzz bz" i dopiero. Cholerka nie wiem jak to wytłumaczyć. 

Aaaaaa... 😉 to już rozumiem  😂
Moon   #kulistyzajebisty
29 czerwca 2018 06:45
ChemiK, mi mój 7D robi "bzzzz!" i ostrość złapana :P no chyba że ostrzę coś co ciężko złapać na jakimś mało odróżniającym się tle - mikro kwiatki na wietrze czy co tam :P
Ale tak jak madmaddie, pisze - to kwestia szkła, a nie aparatu 😉
Nie do końca się zgodzę, że to wina samego szkła.
Zmieniałam puszkę a zostawałam z tymi samymi szkłami. Różnica między bzz a bzzzyy bzyyy zauważalna. Poza tym jak szukałam aparatu, sporo czytałam i dostałam kilka rad.  M.in. że szybkość AF zależna jest też od ilości punktów i od  matrycy (jak się da, brać dual pixels) miałam też okazję przez jeden dzień przetestowania mojego obecnego body z moimi szkłami.
Zgadzam się, że bardzo dużo zależy od samego szkła, ale zaznaczam, że sprawdzone i że nie tylko 😉
Już kilka razy to tu zaznaczałam, że moja L nie do końca radziła sobie z poprzednim xxxD z xxD nie ma najmniejszego problemu. (Poprzedni model "salonowy" obecny używany)
Szukam krótkiego teleobiektywu z opcją macro do Canona, chodzi mi po głowie ta Sigma, ale w pierwszej kolejności coś krótszego jako uzupełnienie 17-50/2,8.
Tylko ta Sigma 70 200 to nie macro, tzn nie takie, o któtym chyba myślisz 😉 odległość ostrzenia to 1 metr, poza tym bez stabilizacji, więc przy 200 może już przy foto makro drgnąć.
Ta 17 50 2,8 bardzo fajna, ze stabilizacją. Myślę, że bardziej ona do macro się nada 😉
Właśnie o takie „macro” chodzi, spacerowy tele z odwzorowaniem 3-4 wystarczy
Ja bym z chęcią sobie dokupiła Canona L 24-105 f4 ze stabilizacją 🙂 nawet zastanawiam się, czy nie zamienić mojej 70 200 na ten model bo kasy na kolejny obiektyw nie mam, a z czasem uskładam na zoom ale już ze stabilizacją.
desire   Druhu nieoceniony...
02 sierpnia 2018 09:19
a ja sie znów przerzucam. 😁 znaczy sie, puszke zmieniam, o.  🏇

ta co jest niech se jest, jest szybka i była tania, do koni ok.
A na co zmieniasz?
desire   Druhu nieoceniony...
05 sierpnia 2018 22:52
5d 😀 już mam.  😍
ciężki jak cholera, ale całkiem inna jazda. no i musze mieć dodatkowo 2 obiektywy jeszcze.  😂 także trzeba zacząć odkładać.
no i mi się upiekło, bo z niskim przebiegiem, a dałam do sprawdzenia i na szczęście nie nosi śladów namiętnego dziergania filmów (a tego najbardziej sie bałam), ufff.
Czasem udaje się kupić udany egzemplarz z 2 ręki 😉
Miłej zabawy  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
06 sierpnia 2018 07:06
Megane, teraz pojawiły sie i I z przebiegiem poniżej 10 tyś. na pierwszej migawce, a w nich w sumie nie ma sie czego bać (prócz tego, że to stare jednak, haha) zresztą nie wiem czemu Canon w takim sprzęcie dał możliwość nagrywania filmów :/
Aa no i ja mam powoli przestarzałą już II, dobre III stoją w granicach ceny IV, a 9-12 tyś za body..no może kiedyś. 😉
Nieźle! Mój "dziadek" I ma pewnie jakieś 25k, więc 10 to naprawdę unikat 🙂
Ukradłam tacie z domu zabawkę 😀 czyli kamere typu gopro, ale nią niebędąca. Konkretnie jest to Ricoh WG-M2. I plan jest taki, żeby założyć ja na kask jeździecki do terenu mam plazy. Tylko nie mam żadnych pasków ani nic, czy mogę kupic jakikolwiek uchwyt i będzie pasować czy musi być konkretnie do tej kamery? Ktoś się orientuje może?
flygirl, kamerka ma standardowy gwint jak do wszystkich aparatów.
Ja bym pewnie zrobiła tak: uchwyt na przyssawkę, na gładki kask, a na to czepek silikonowy z wyciętą dziurą na obiektyw.
Jeśli chcesz konkretny pokrowiec z paskami, musisz szukać wśród dedykowanych (a nie ma za bardzo),
bo kamerka ma inny układ niż go pro i jego kolny.
Mam dylemat czy brać Nikkor 70-300 czy Tamron 70-300? Nikkora moge mieć używanego za połowę ceny nowego Tamrona. Z wiadomych względów wolałabym nówkę choć po prawdzie nie wiem czy to ma znaczenie, bo używka byłaby z zaufanego miejsca. Roznicy miedzy nimi jest nie wiele:
- tamorn ostrzy z blizszej odleglosci co na pewno jest plusem - od 0.95m a nikkor od 1.5m - tylko pytanie czy to duza roznica?
- maksymalne powiekszenie tamron 1:2 nikkor 1:4 - nie wiem jednak jakie to ma faktyczne odniesienie do rzeczywistości
- maks wartosc przyslony tamorn 32 nikkor 40
No i jeden spory minus to, ze Nikkor jest 300g ciezszy od Tamrona.
Patrzac na Internecie to oba potrafią zrobić dobre, ładne zdjęcia.

Co byście wybrali? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się