Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Jeżeli chodzi o tego typy środki na muchy do stosowania bezpośrednio na zwierzętach to dobrze się sprawdza Much-ex.  Polewa się nim grzbiet zwierzęcia i to wystarczy. Natomiast w stajni dodatkowo używam pułapek lepowych [CIACH] - sio z reklamą! i do tego przykleją się insekty.
Wymyślił już ktos kaptur siatkowy ale zakładany bez derki?
Żaden kaptur nie będzie się trzymał bez derki. Możesz odpiąć kaptur od jakiejś derki i sprawdzić 😉 Jeśli chcesz osłonę szyi bez derki to polecam kaptur egzemowy, który sięga za kłąb i ma zapięcie pod brzuchem.
Over Horse - warto na owady? Szukam czegoś co pomoże na godzinę, głównie komary. Aktualnie u nas nie ma tragedii, a ja nie chcę wydawać po 150 za spray.
Nie warto.
Generalnie na nic nie warto, tylko na derkę do jazdy :P
Moon   #kulistyzajebisty
08 sierpnia 2018 10:14
Wigorrr, na jazdę na owady to tylko niestety DEET.
U nas na pomorzu jeszcze czarna Absorbina daje radę, ale wszystko inne to równie dobrze mogę spsikać konia wodą...
Wigor
U mnie over horse działa  🙂

Gllosia
A masz jakis link do tych kapturow egzemowych?
Cieszcie się, że w ogóle coś działa. My mamy plac pod samym lasem i w bezpośredniej bliskości stawów i chyba nic nie działa tak do końca. Absorbiny, Farnamy itp. itd. Na stępa najczęściej chowam się na halę.
Epikea, ja używam z Waldhausena. Niestety nie wiem czy dostępny w Polsce, zdaje się że był w GNLu, ale obecnie wychodzi error, jednak zawsze można wysłać maila i może mogą załatwić..  W innym sklepie opis pasuje, ale brakuje zdjęcia, więc napisałabym do sklepu o jakieś foto, żeby się upewnić czy to to. Tu link do sklepu: https://wsiodle.com.pl/pl/p/WALDHAUSEN-Kaptur-dla-koni-z-egzema/3813
Ogólnie ja mam ten:
KLIK
Oprócz tego kaptura jaki ja mam jedyny jaki jeszcze widziałam to z QHP, ale ten stanowczo odradzam - jest gruby, bawełniany (na lato to tak średnio), a gumką na końcu można koniowi opleść szyję 3 razy.

Zdjęcie za duże.
do kiedy gzy latają? sorry za głupie pytanie :P
po żniwach powinny zniknąć ;-)
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 sierpnia 2018 11:25
A komary?  👿
U nas się wściekły chyba, między 20😲0 a 21😲0 to całymi stadami latają. Robiłam dwa razy opryski i nic nie dały, w zeszłym roku po pierwszym oprysku był święty spokój. Chociaż tyle że gzy do nas nie doleciały.

Pytałam w żółtodziobach ale nie dostałam odpowiedzi 🙂
Macie pomysł co może drażnić konia w czarnej Absorbinie? W zeszłym roku było ok, a w tym nie moge jej popsikać bo histeria straszna. Nie chodzi o spryskiwacz, bo absorbina na ręce lub gąbce wywołuje takie same reakcje. A to jedyne co działa ale nie chce jej na siłe tym mazać  😵 a jak na złość ze Stanów leci do mnie cały baniak  🙄
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 sierpnia 2018 15:58
Robaczek M., mogła się uczulić w końcu to niezła chemia. Próbowałaś emouchine? https://www.decathlon.pl/emouchine-forte-id_1684453.html Mam od weta innej firmy działa. Smród okropny, więc zostawiam na ostateczną ostateczność.
Robaczek M., może zapachu nie lubi? Jedna z moich klaczy wpada w szał jak psikam sprayem do grzywy. Inne psikacze są OK.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 sierpnia 2018 09:29
Czy ktos z Was stosowal olejek z citronelli ? Właśnie dotarl do mnie 100% i mysle o zrobieniu mieszanki z octem i wodą 1:3.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
14 sierpnia 2018 10:50
Dodaje do oleju kokosowego, którym zabezpieczam przed meszkami. Zapach trzyma się dość długo.
Nie wiem jak u Was, ale na mazowszu spokój z owadami. Konie chodzą po padoku od 17-21, czasem i dłużej i nie czochrają się zbytnio. Ostatnio jeździłam po południu i byłam nawet na jeziorem i nic nas nie atakowało. Koni nie psikam niczym. Młodszy co prawda ma 3 ślady po jakimś bąku, ale to może być kwestia boksów angielskich, w których stoją.
A u nas troszke jeszcze pozyja chyba, bo wczoraj moja kobyla na nogach miała jajka gzów :/
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
14 sierpnia 2018 11:55
tajnaa bardzo możliwe, bo odżywki do grzywy nie robią na niej wrażenia (nie lubi pryskania blisko uszu ale to w porównaniu z Absorbina to pikuś).
Na_biegunach o tym to nie słyszałam. Działa? Nam potrzeba czegoś głównie na komary, bo bąków nie ma (może się trafią z trzy na dzień). Poważnie tak śmierdzi strasznie? Jestem wrażliwa na zapachy  🙄 i już absorbina działa na mnie lekko drażniąco
Robaczek M., mój koń wpada w hiserię na sam widok buteki Absorbiny, a też żadne inne psikadła nie robią na nim wrażenia. Podejrzewam, że chodzi o zapach. Nawet jak psikam czymś innym i stoi grzecznie, a go z partyzanta psiknę Absorbiną to od razu zaczyna furczeć.
emouchine  śmierdzi bardzo. nie radzę używać i iść później do ludzi 🙂 i używajcie w rękawiczkach. pierwszy raz nalewałam i psikałam bez i masakra. Smrodek wżarł się w paznokcie i jeszcze na drugi dzień było czuć.

Ale działa! na końskie muchy na razie najlepszy, ale komary lecą i tak. Za to na komary fajny jest Pollena Aroma Repelent i to już pachnie miło lawendowo.
Czy ktos z Was stosowal olejek z citronelli ? Właśnie dotarl do mnie 100% i mysle o zrobieniu mieszanki z octem i wodą 1:3.

Tak. Ale uwaga! W dużym stężeniu powoduje odczyny na skórze konia. Polecam zrobić tak:
40 kropel olejku citronella
40 kropel olejku eukaliptus
50ml olejku dla niemowląt
50ml wódki
1 litr wody

Wstrząsnąć przed użyciem. Najlepiej sprawdza się pusty spryskiwacz po absorbinie. Inne sie zatykają.
Nie pryskać po oczach.
Działa nieźle, także na ludzi. Wg mojego węchu jest nawet trochę za mocny.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 sierpnia 2018 19:52
super dziękuje !! 😍
znacie jakiś szybki i prosty sposób na ściągnięcie jaj gzów z końskich nóg?
Zdrapanie
wiem że niektórzy używali maszynek jednorazowch do golenia. Ale ja też raczej drapapłam
Też drapałam.

U mnie z powodu upału nawet gzy wymarły. Psikam absorbiną tylko przy wyjazdach w teren, na placu jak jedna siądzie na konia to święto lasu.
Zawsze jakiś plus sahary  🤣
seczuanowa, to nie przez upał
Gzy zawsze kończą się po żniwach
A do ściągania jaj są specjalne nożyki
Dzięki za odpowiedzi, ja też drapałam ale to nie jest sposób ani sprawny ani szybki  😁
Będę próbować dziś maszynką do golenia, a jak to nie da rady to trzeba będzie ogarnąć ten nożyk
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się