wasze ulubione seriale

pointure   Dresiarz mentalny.
29 czerwca 2018 08:27
My pochłonęliśmy cały "Dom z papieru" - dla mnie rewelacja. Pewnie jak zawsze można by się do czegoś przyczepić ale serial uważam za świetnie zagrany, ciekawie skonstruowany, trzymający w napięciu i sensownie poskładany. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa. Czytałam opinie, że trochę telenowela, dla mnie jednak nie był przegadany i wszystko pięknie siadło. No i na plus, że jest hiszpański, a nie amerykański!

Jak Westworld się skończył to w takim razie siadamy do tego drugiego sezonu, mimo że pierwszy mnie trochę rozczarował.
Ja początkowo też byłam zachwycona Domem z Papieru, ale im dalej w las ... Do drugiego sezonu nie podeszłam. 

A zaczęliśmy wczoraj z kolei "Black List" - niby takie tam na odmóżdżonko, nic głębokiego, bo po raz n-ty hameryka i FBI, ale sama koncepcja fajna :-)


Gdzie oglądasz?
My wczoraj oglądnęliśmy 1 odcinek 3 sezonu Preacher'a. Jest moc jak zwykle 😜.

Oglądnęliśmy też odcinek kończący 7 sezonów Ones Upon a Time. Szkoda. To było coś co było z nami ładnych parę lat. Miłe, spokojne i moim zdaniem fajny pomysł. Postacie niby bajkowe, ale na pewno nie szablonowo bajkowe. Sezon w zaświatach (i postać Hadesa) był kapitalny. Rumplestiltskin w wykonianiu Roberta Carlyle po prostu majstersztyk 😍!
W swoim czasie nie przebrnęłam przez spin off do tego serialu, czyli Alicja w Krainie Czarów. Teraz, po obejrzeniu 7 sezonu w którym to jest Alicja (i to jak zagrana!) spróbuję jeszcze raz 😁.

2 sezon Legion jakoś mi nie wchodzi. Chyba odpuszczam. Pierwszy natomiast to był czysty odjazd  😜.
Moon   #kulistyzajebisty
29 czerwca 2018 09:32
trusia, na Netflixie.
To wpada na moją listę, bo ja tylko na Netflixie. Dzięki.
Moon   #kulistyzajebisty
29 czerwca 2018 11:07
trusia, jak lubisz takie tam kryminałki, czy sensacje to jeszcze "Safe" w reż. Harlana Cobena polecam, a moja siostra ostatnio "Unsolved" też obejrzała i mówiła że fajny.
My ostatnio męczymy Peaky Blinders. Polecam, na prawdę fajny 😀
Safe już zaliczony, ale jednak dla mnie był on nieco zbyt cukierkowato-naiwny. Jak wszystko Cobena. Czytam go czasami jak nic innego nie mam pod ręką.

Unsoloved do listy dodaję, jak tylko skończę Schody.  :kwiatek:

Co to jest Peaky Blinders? 

Co to jest Peaky Blinders? 


Serial z Tomem Hardym  😍 (nie każdy sezon). Zaczynam zaraz po tym jak skończę Taboo.
Peaky Blinders jest super, polecam. Troche z brytyjska wersja Synów Anarchii kojarzy 😉
trusia, - Anglia, 1919 rok, bardzo klimatycznie oddane. Tytułowi Peaky Blinders to "gang", tworzony głównie przez rodzinę, zajmują się nielegalnymi zakładami na wyścigach i innymi rzeczami. Ogólnie bardzo polecam, świetna muzyka (3 dni męczę soundtrack), ciekawa fabuła, rewelacyjna realizacja.
kontestacja, dzięki za polecenie Elementary, wciągnęłam się na maxa! 🙂
Florcik, Polecam się na przyszłość 😉 Całe szczęście, że tyle sezonów jest, bo ogląda się gładko i przyjemnie.
Aktualnie oglądam Orange is a new black. Mnie się podoba, ale domyślam się, że to serial nie dla wszystkich, zwłaszcza tych delikatnych  😁
Dzięki, Peaky Blinders wpada na listę.  :kwiatek:
11-sta podreczna, przewidywalna, ale torpeda 😉
Dietland ktoś ogląda?
pointure   Dresiarz mentalny.
04 lipca 2018 20:55
Safe dla mnie nudny i mało porywający.
Teraz celuje w The Killing i The Fall. No i nowy westworld.
Obejrzałam Stranger Things i totalnie nie rozumiem fenomenu tego serialu  🤣
Pierwszy sezon jeszcze spoko, ale drugi według mnie totalna klapa, nudny i przewidywalny. I taki typowo amerykański, nawet codzienne, realistyczne wątki totalnie oderwane od rzeczywistości.

I nie rozumiem komentarzy, że Dark to podróbka ST. Poza motywem z migającymi światłami i zaginionym dziecku to mają mało wspólnego (i całe szczęście).
Martita   Martita & Orestes Company
06 lipca 2018 10:09
Obejrzałam 12 odcinek Podręcznej. Jest to przedostatni odcinek 2 sezonu i po jego obejrzeniu zupełnie nie wiem jak chcą zakończyć ten sezon. Wszystko wskazuje, że zrobią 3 sezon i mam nadzieję, że mają na niego pomysł, bo 2 sezon to cały czas wstęp do czegoś dla mnie. Jestem bardzo ciekawa finałowego odcinka ale nie mogę się pozbyć przeczucia, że mnie rozczaruje.
(wiem, wiem, nie ten wątek, ale muszę    🙂  ).

Trochę odbiegnę od seriali, ale z powodu wymuszonej przerwy serialowej obejrzałam film.  Tytuł polski Połączenie, oryginalny The Call. Trzyma w napięciu od początku do końca. Facet porywa dziewczyny, w akcję ratowania jednej zaanagażowana jest operatorka 911.  W roli głównej Halle Berry.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 lipca 2018 14:32
trusia, jest wątek 'Kocham Kino' 😉
Ale ja kina nie kocham  😉  Wręcz przeciwnie, odrzuca mnie spożywanie popcornu i innych mocno woniejących potraw. Poza tym nie w kinie oglądałam ten film, a tytuł wątku dosłownie traktuję dosłownie  😉  Z tych powodów w takim wątku nie mogę się udzielać  😉 
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 lipca 2018 15:51
trusia, Ty tak serio? :P Kino-> kinematografia, to wątek o filmach a nie o jedzeniu popcornu w sali kinowej o_O
Kocham Kino – polski program telewizyjny, prowadzony przez Grażynę Torbicką, poświęcony sztuce filmowej, emitowany od 1994 roku, od 1996 na antenie TVP2[1].
Także jak piszesz o filmie który widziałaś to tak, powinnaś w wątku o filmach a nie o serialach, sama napisałaś, że wątek nie ten...
No rzeczywiście, straszną rzecz popełniłam, a co najgorsze, nie mogę usunąć, bo dostanę coś-tam.  Więc błagam, nie czytajcie tego, co napisałam na temat filmu Połączenie. Nie spodziewałam się, że w takim w pewnym sensie luźnym wątku wywołam oburzenie jednym postem. Kajam się i biję w piersi, zrobiłam to świadomie (chociaż nie byłam świadoma wątku Kocham Kino).   Modów proszę o stosowną karę.     🤬

trusia, Ty tak serio?


Zauważylaś emotki? A poza programem Torbickiej kino oznacza też budynek/salę, gdzie filmy są wyświetlane, więc nic takiego niewłaściwego w swoim żarcie nie widzę. Programu Torbickiej nie znam.

Tak czy owak przepraszam za zakłócenie spójności tego wątku.  :kwiatek:   Nie oglądajcie tego, co nie jest serialem, a o czym tu napisałam. 

Edit: a żeby było na temat: wróciłam do Schodów i nadal uwasżam, że jest to bardzo dobry i bardzo oryginalnie zrobiony serial.
Programu Torbickiej nie znam.


To teraz ja zapytam tak samo jak smartini - to na serio czy to żart, bo nie jestem pewna?
To teraz ja powiem tak samo jak smartini - to nie jest temat do tego wątku
Wow, różne absurdy można spotkać w internetach, ale ten wysoko się plasuje.

A żeby nie offtopować:
Obejrzałam 3 odcinki Patricka Melrose'a - wow. Mocny, dobrze zagrany. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu, ale będę go dawkować, żeby nie minął za szybko 😀

Opykałam też 4-odcinkowy Howards End - ode mnie 7/10, bo jednak coś mi tam zgrzytało (a już nie wyobrażam sobie, jak te "moje zgrzyty" zostały przedstawione w filmie), ale lubię i mam sentyment do brytyjskich kostiumowych produkcji 🙂
Achaja, jak wypada Melrose na tle Sherlocka? Powtórka, coś innego, lepszy, gorszy?
Zupełnie nie ma porównania z Sherlockiem. Owszem, Benedict na wybitnym poziomie, ale tematyka zupełnie inna. Mnie się z Wilkiem z Wall Street bardziej kojarzyl.
Serial dobry, nie wybitny.
Czytał ktoś książkę Opowieśc Podręcznej? Warto zanim się obejrzy serial?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się