Oficerki

Dzięki anai. Myślę, że zaryzykujemy i wtedy zdam relację.
rudziczek, też słyszałam dużo pozytywów o wyrobach skórzanych PE (podobno ogłowia są super). Dużo osób widać u mnie na zawodach w oficerkach PE i wyglądają na nodze bardzo fajnie. Mi niestety rozmiarówka oficerek PE nie pasuje całkowicie 🙁.

Od jakiś dwóch tygodni mam Schockemohle Tonics Jupiter i jestem bardzo zadowolona. Są bardzo wygodne. Mają podobnie "magiczną" podeszwę jak Ariaty 😉 🙂. Ładnie, zgrabnie i smukło wyglądają na nodze. Rozjeździły się w zasadzie w 3 dni. Jedyne co mnie w nich martwi to skóra, która wygląda na delikatną. Zobaczymy jak będzie z żywotnością.
Jak ktoś byłby zainteresowany jak te oficerki wyglądają "live" to cyknę foty i wstawię.
A ja po wielu próbach upolowania używanych oficerek typu Petrie, Cavallo zwątpiłam i kupiłam sobie oficerki QHP http://allegro.pl/oficerki-jezdzieckie-qhp-skorzane-sophia-black-38-i7410216696.html

Naprawdę wyglądają bardzo ładnie, super wykończone i o dziwo nawet pasują na moją chudą i długą łydkę. Jakby miały jeszcze fajny wysoki łuczek to w ogóle byłby perfekt  🙂
Jak będę miała zdjęcia na koniu to wstawię. Trzeba tylko brać o rozmiar mniejsze w stopie, bo normalnie noszę wszystko 39, a te były jakby o rozmiar większe.
Witam,

Mam problem z oficerkami - zapinane na zamek z tyłu - nie trzymają zatrzaski i buty mi się rozpinają na jeździe, doprowadzając mnie do apopleksji...

Znacie  jakiś patent?  :kwiatek:

Wymieniać zatrzaski?  🤔

Poza tym felerem z butów jestem mega zadowolona - super wygodne, ładnie leżą i po wypastowaniu wyglądają jak nówki...
Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowniczek oficerek BR (a już najbardziej to modelu Vincenza) - o wyrażenie swojej opinii w ich temacie. Po pierwsze - czy i ile opadły i się rozciągnęły? Czy one mają jakąkolwiek elastyczną wstawkę przy zamku? I na koniec - jak postępuje ich zużycie? Jesteście z nich zadowolone?

Też jestem ciekawa tych butów. Z braku odpowiedzi na Twój post - napisałam maila do Animalii 🙂
Dziewierz, - raczej wymienić zamki? Mi się czasem zatrzask nie zapnie, a zamek nigdy się nie rozpinały. Albo docisnąć zamek kombinerkami.
_Gaga - napisałam prywatną wiadomość do Łosiowa (mam nadzieję, że mogę tu zdradzić), bo ona wczesną wiosną wrzucała tutaj swój post ze zdjęciami, że kupiła BR - odpisała mi, że ciut opadły, ale niewiele, że są wygodne, że nadal są sztywne (w pozytywnym znaczeniu) i jedyna rzecz na minus - to zmatowiła się skóra na wewnętrznej stronie łydki jednego buta. Ale podsumowując - jest zadowolona. Używane do 3 razy w tygodniu. Do galerii wrzuciła ich aktualne zdjęcia. Daj znać, co odpisze Animalia. Trochę jestem zła na siebie, bo mogłam zaryzykować i kupić je ostatnio "w ciemno" w jednym ze sklepów. Model Vincenza kosztował 781 zł... Jak już dojrzałam do kliknięcia KUP to promocja się skończyła 😂
annet, dzięki , przejrzałam galerię Łosiowej 🙂
I czekam na info z Animalii. Pytań zadałam kinka (trudnych) i sądzę że chwilę potrwa zanim uzyskają informację u producenta.
keirashara - zamki są OK, ale ja ich nigdy nie dopinam do końca  - tak mi jakoś wygodniej... No i zatrzaski do tej pory trzymały towarzystwo w kupie...

Ale się wyrobiły, na to wygląda...

Chyba trza będzie wygrzebać z pajęczyny stare buty
Kupiłam przypadkiem na wyprzedaży Busse Marseille jako alternatywę dla Hippiki, w  której znów poszły zamki 😵 Do sklepu poszłam po czapsy... 😁 Buty nie leżą rownie idealnie, jak oficerki robione na miarę, ale wyglądają mega przyzwoicie. Dam znać jak się sprawują 🙂
Gillian   four letter word
05 lipca 2018 08:45
ja czekam na Yorki, też dam znać 🙂
Gillian, mnie Yorki nie przekonały. Obejrzałam cbyba wszystkie - papierowe takie jakieś ... bleech. Skóra w Busse to na prawdę skóra 🙂
_Gaga, wstaw proszę zdjęcie na nodze. Fota katalogowa jest dla mnie całkiem obiecująca (7cm łuczek :kocham🙂 i jestem bardzo ciekawa ich wyglądu „live” 👀
Gillian   four letter word
05 lipca 2018 09:29
jutro odbiorę i obmacam 🙂
Gillian a ktory model Yorków?
Gillian   four letter word
05 lipca 2018 10:19
Balance 🙂
to ja czekam na recenzje 🙂
Gillian   four letter word
06 lipca 2018 16:22
Przyszły buty. Hmm...  Nie wiem jakie mam o nich zdanie. Po pierwsze,  widać po nich przedział cenowy 🙂 są  bardzo miękkie,  dopasowują się do nogi,  zupełnie ich nie czuć że cisną  czy są niedopasowane bo nowe.  Zamek nie wzbudza zaufania  ale jest za to długi a to dobrze.  Podeszwa nie śliska.  W środku jakiś tragiczny materiał a la pianka. Zobaczymy ile pożyją 🙂
Cześć,

od lat jeżdżę w Koenigs Sir, które są sztywne od zewnątrz jak protezy i bardzo mi z tym dobrze. Potrzebuję wymienić je na nowe, jednak chciałabym model ze zwężaną łydką (Siry mają prostą, rurowatą łydkę), ale żeby były sztywne. Zastanawiam się nad Petrie, czy ktoś miał do czynienia z modelem Significant? I to samo pytanie o Koenigs Palermo i Excelsior.

Będę wdzięczna za info!

Pozdrawiam
Czy posiada ktos takie oficerki i mógłby się podzielić opinią ? https://www.decathlon.pl/oficerki-jedzieckie-lb500-cza-id_8500525.html
nie wiem czy komuś się przyda, ale ku potomnosci wrzucam real foto i recenzję budżetowych oficerek equi theme primera.
Zwróciłam na nie uwagę, szukając tanich dobrych używek na ebayu, bo na aukcjach, które wypatrzyłam były w bdb stanie mimo dłuższego użytkowania, a zamieszczone fotki detali pokazywały naprawde skoko wykończenie). Dodatkowo są jednymi z baaardzo niewielu, które robią w standardzie na kurdupli :P
Wcześniej miałą Jakieś HKM i FB z dolnej półki - porównując do nich wychodzą zdecydowanie na plus.
Niestety jeszcze w nich nie jeżdziłam, więc oceniam na sucho (kupiłam pół roku temu i zapomniałam o nich, bo nie miałam wtedy na czym przetestować  :lol🙂

+ skóra jest gruba i wygląda na pancerną, są sztywne, ale plastyczne, myśle że bez problemu dopasują sie w kostce
+ wymiary podane w tabeli idelnie pokrywają się ze stanem faktycznym

- nie lubię zaokrąglonych czubków, te niestety mają więc, wyglądają mniej zgrabnie niż by mogły




reszta fot w mojej galerii
🙂
azzawa, budżetowe, mówisz? 😀 Wyglądają całkiem, całkiem 🙂

Powoli dostaję fizia...
1) Jeździł ktoś w oficerkach START? Jak wypada rozmiarówka? Ktoś ją w ogóle gdzieś widział? 👀
2) Czy gumka w Petrie Sydney, mocno się "poddaje"? 0,5 centymera mi brakuje.... tzn, wymiar łydki wychodzi 34,5, a w standardowej rozmiarówce jest 34... <czarna_rozpacz>

W ogóle jest jeszcze jakaś firma z tańszych (ewentualnie może ktoś widział jakieś promocje...), która byłaby warta uwagi na chwilę obecną? HKM, Fair Play, York odpadają.
Budżetowe nawet bardzo, ja za swoje dałam z przesyłką 500 zl (za nowe). I za nie wiele wiecej mozna je dorwac na wielu promocjach.
Używane Starty chyba Eterowa sprzedawała nie tak dawno + jest ich ambasadorką wiec na pewno powinna posiadać info 🙂
Sankaritarina, ostatnio jak mi znowu strzeliły Hippiki - poszłam do Cavallo po czapsy i wyszłam z oficerkami Busse Marseille (promocja, 550zł). I jestem zadowolona, bo raz - robią mi za zapas. Dwa - jak mi noga w upał spuchnie a chcę wsiąść po południu (na początku upałów mi się jeszcze zdarzało), to oficerki z gumką wzdłuż zamka są jak znalazł, bo Hippiki by się dopięły, ale znów byłby zaraz zamek do wymiany. Skóra jest skórzana, nie papierowa. W środku też skóra - nie jakieś nie wiadomoco... nie są to buty idealne, szyte na miarę , ale są ok
Muszę w końcu wstawić zdjęcia  😡

azzawa ładne  😀 (ja lubię takie noski)
_Gaga, Witaj w klubie strzelonych zamków & spuchniętych nóg, które pomagają zamkom strzelić. 😉
No i też z tego powodu też rozglądam się za oficerkami z gumką. Dzięki, zwrócę uwagę na Busse.... W sumie, jedną fajną parę na promocji znalazłam (jeszcze brązową! ^^), ale niestety, rozmiar 41.
Najpierw szukałam czapsów+sztybletów, ale jednak za skórzany komplet trzeba byłoby liczyć 300-400 zł, więc to powoli blisko cen oficerek z niższej półki...

azzawa. Dzięki za info. To z ebaya, nie?
Nie, w koncu upolowalam na allegro, jakis sklep-krzak wyprzedawał
Sankatarina popatrz jeszcze na Elt Paris Grand Prix (albo ze sznurowaniem-Ascot) - ja mam, używam ze 4 lata i cały czas bardzo ok wyglądają. Dobrej jakości skóra, porządne wykonanie.polecam.
W GNL są.
Czy posiada ktos takie oficerki i mógłby się podzielić opinią ? https://www.decathlon.pl/oficerki-jedzieckie-lb500-cza-id_8500525.html

Wlasnie jestem w deku, z ciekawosci obadalam. Przymierzyałm tylko te sznurowane. Były bardzo wygodne i na tym sie koncza plusy. Obie wersje brzydkie jak nieszczescie. Podobno są ze skóry, ale  ja bym tego obrzydliwego tworzywa w zyciu skórą nie nazwała: okropne gumiasto plastikowe szticzne tworzywo.
Viola Busse Marseille
Niestety zdjęcia typu selfie 🙁 nie było kogo poprosić o pomoc tak rano 😉

   
I porównanie do Hippica Las Vegas:
No, no, całkiem zgrabne! Szczególnie w stopie 😀 Trochę zachorowałam na Tattini Breton brązowe, ale coś kontaktu ze sklepem złapać nie mogę, więc trzeba będzie marzenia odstawić...

Dziewierz, O, dzięki za namiary! :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się