M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline   Big Milk Straciatella
26 czerwca 2018 07:42
falabana, nie ten wątek. 🙂
osmo ma olejowosk z efektem surowego drewna  🙂


O, chyba to właśnie mi polecałyście!
Kupuję 🙂

:kwiatek:

Btw mamy krzesła! Są świetne, bardzo wygodne i w pięknym granacie jaki mamy też na ścianie w kuchni  🙂
KLIK
maliniaq   Just do your job.
27 czerwca 2018 21:09
Dziewczyny pomocy... jakie krzesła do tej kuchni?  😵
Ja bym szła w krzesła Kris z Ikea. Takie te z poduszą z ekoskóry. Mega wygodne!  Ja mam inny problem. Szukam lampy, ale takiej która będzie wyglądała mega elegancko 🙂 Co myślicie o tych tutaj https://azzardo.com.pl lampach ACRYLIO ? Ma ktoś takie? Jak w ogóle jest z przesyłką czegoś takiego? Wytrzymuje wszystko czy lepiej kupować w stacjonarnych sklepach? Za 3 tygodnie mam imprezę w domu i muszę się na coś zdecydować...
maliniaq to na podłodze to panele czy płytki?
maliniaq   Just do your job.
30 czerwca 2018 09:04
Panele 🙂
Dziewczyny pomocy... jakie krzesła do tej kuchni?  😵


Cóż to za super stół?
maliniaq   Just do your job.
04 lipca 2018 06:58
mrylka Stół dębowy Ferrum  😉

Mamy i krzesła w końcu do kompletu! Teraz w Agacie są 10% obniżki cen, dopasowaliśmy takie: klik!
Ludzie, przepradzam się. MA SA KRA. Myślałam, że mam milion mniej rzeczy  😁
wistra, - hahah, znam to. Ja mam nierozpakowane kartony sprzed roku 😁
ja od stycznia... cały strych zawalony, a mi żadnych z tych rzeczy nie brakuje  🤣

Dziolchy pokażcie swoje duże kwiaty pls - szukam czegoś jak palma ale.zeby nie urosła na 3 metry...
Nerechta ja mam palmę Areka i jest super 🙂 kiedyś już ją tu chyba wrzucałam. Moje aktualnie mają nieco ponad metr, ale nie rosną jakoś kosmicznie szybko 😉
nerechta, - moja mamcia ma dracene, która ma tyle lat co ja jak nie lepiej. Kulturalnie mieści się w mieszkaniu w bloku i nie drapie sufitu 😉 Bardzo długo miałyśmy też "stopę słonia", aż zeżarły ją grzyby znienacka od środka. A akurat była wybitnie ładna, z liściami do ziemi (a stała na kolumience), w sklepach widzę teraz tylko takie z czupryną u góry 🤔 Też miała kilka ładnych lat (jakoś z 15).
Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest minimalna wysokość sufitu w przypadku uzyskania zgody na adaptację poddasza na mieszkanie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 lipca 2018 18:30
Biedra, wyprzedaż z 19,90 na 7,90... tyle wygrać! 😀

większa roślinka w sumie też z Biedronki, za 3,99... Nie wiem czy to dobrze czy nie, że mi wybudowali Biedrę zaraz pod pracą 😁

Pytanie do hodujących zioła w niezbyt nasłonecznionej kuchni - da się w ogóle? Chciałabym bardzo przy lodówce powiesić makramy z ziołami ale nie wiem czy w ogóle jest sens dziurować sufit :<
smartini, - zależy jakie zioła 😉 Cześć dźwignie te warunki, część nie. Szukaj odmian doniczkowych, to z pewnością większa szansa że się uda. Bazylia i tymianek powinny dźwigać temat, mięta rośnie wszędzie.
smartini, ty lepiej powiedz co to za zegar 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 lipca 2018 18:47
epk, biedronkowy Smuke :P były spory czas temu, ale w mojej nowowybudowanej biedrze chyba robią skład wyprzedażowy, sporo staroci za pół ceny, dzisiaj go dorwałam. Był z jakimś małym nadrukiem ale zdrapałam ;D

keirashara, no właśnie nie wiem jakie, nie chcę nakupować takich, które potrzebują dużo słońca i potem płakać :P a używam większość standardowych w gotowaniu, więc bez różnicy mi to właściwie 😉 pójdę w takim razie w bazylię, tymianek i miętę 😀
smartini, oregano tez ładnie rośnie.
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lipca 2018 21:54
smartini, u mnie tylko kolendra się trzyma. 🤣
Próbuję szczęścia w wyszukiwarce, ale nic nie wypluwa, a na pewno temat wałkowany... 😤 Mianowicie KUCHNIA - z czego (fronty i wypełnienie)? Drewno? Płyta? Znajomi twierdzą, że teraz robią taką płytę, że szybciej mi się znudzi jak zużyje, ale pozostaje temat blatów ciągle...

No i na podłogę ubzdurałam sobie płytki drewnopodobne, bo chyba łatwiejsze w pielęgnacji od drewnianych paneli, no i cena przyjemniejsza za metr.

Co wy macie?
To ja się pochwalę że odebraliśmy w zeszłym tygodniu klucze  😜 Od razu zaczęliśmy "brudne" roboty, tzn. przystosowanie poddasza do mieszkania, wyłożony styropian, jutro mają wylać beton na posadzkę, potem będziemy działali ze ścianami działowymi. Wczoraj pozamawiałam podłogę na dół, i prawie całe wyposażenie łazienki. Jak tylko wyleją górę to zaczynamy z gruntowaniem i malowaniem ścian na dole, a w przyszłym tygodniu zamawiamy kuchnie. Dzieje się, a poziom zapału do pracy jest o-gro-mny 😀

Fotka za duża.
edit: zmniejszyłam fotkę, mam nadzieje że już jest ok
majek   zwykle sobie żartuję
12 lipca 2018 09:36
taki ladny dom, szkoda, ze ten gaz tak wali po oczach. Szczesliwego mieszkania!
Nie boisz się wstawiać fot domu, kluczy i samochodu z rejestracją do internetu? 😉
Cricetidae, Nie, samochód już ma inne blachy, jesteśmy z zupełnie innej części Polski niż sugerują blachy. Gdyby to były właściwe blachy- zamazałabym 🙂
majek, Dziękuję!  :kwiatek: Gaz paskudny, dom od dewelopera więc pewnie mieli wylane jak to będzie wyglądało.... muszę się zorientować w jakim stopniu można to zamaskować/przysłonić.
Qaida, w końcu! 😅 Super, gratuluję! Piękny dom i nawet drzwi mamy takie same. 😁 Pokazuj, co będziesz zamawiać, bo zaczyna mi brakować łażenia po sklepach budowlanych i wybierania tych wszystkich sprzętów, podłóg, płytek. 😜
A czym grozi mu wstawienie w necie zdjęcia samochodu z numerem rejestracyjnym? Przecież każdy samochód jeździ z blachami na wierzchu i tak każdy kto chce, to będzie je widział. Czemu to ma być tajemnica? Poważnie pytam.

Przecież jeśli złodziej chce ukraść samochód to nie obojętnie jaki ale koniecznie pana X, tylko raczej poluje na daną markę, na okazje, na trzymanie w niestrzeżonym miejscu itd itp. Nie wiem czemu tablica rejestracyjna ma być tajemnicą.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lipca 2018 18:20
tunrida, u mnie na osiedlu była plaga kradzieży tablic i zwiewania ze stacji benzynowych - ktoś podmieniał tablice na kradzione, tankował i zwiewał, policja dostawała z monitoringu stacji nr tablic i .. zonk.
No ale co to ma do tego, że wstawisz swoje tablice w necie? Jeśli ktoś mnie nie lubi i chce ukraść coś na moje tablice to i tak będzie wiedział czym jeżdżę, bo jeśli mnie nie lubi, to jest mną "zainteresowany". Przeciez te tablice to żadna tajemnica. Widać je z przodu i z tyłu non stop.
tunrida, chodziło mi o tablice z kluczami i domem, nie o same tablice.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się