Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Blisko Bochni polecam Grodkowice-kilkanaście kilometrów i bardzo dobry dojazd. Duże pastwiska, piaskowa ujeżdżalnia i bardzo dobra opieka.
Jakaś stajnia powstaje w Rudawie,jeśli chodzi o nasze okolice, ale nie wiem, czy z halą.


Ooo co, gdzie jak? Po sąsiedzku bym sobie obczaiła.  👀
Widziałam info na FB ze zdjęciami z budowy ujeżdżalni jakiś czas temu, ale na żywo nie. Perrin się nazywa
Ogromnie dziękuję wszystkim za odpowiedzieci tutaj i na pw. Stajnia wstępnie wybrana
izydorex, z tego co czytałam, to halę mają w planach. Czyli chyba jak każda stajnia, plany są, działań brak 😀 I jednak dziwnie, dla mnie przynajmniej, że nie mają fotek budynku stajni na fb. Tylko pastwiska i lonżownik, plac w budowie.
Fakt, że bardzo długo ten plac powstaje, skoro nadal nie ma.  Hala to już poważna inwestycja, oprócz Santosa nie ma na tyle dużych stajni w naszych okolicach, żeby się opłacało komuś budować, niestety.  Porządny plac to już luksus.
Ja jeszcze słyszałam, ze gdzieś na północy Krakowa buduje się stajnia ujeżdżeniowa, okolice Skały ?
Porządny plac to już luksus.


porzadny plac to powinien byc juz standard, a nie luksus. Czasy sie zmieniaja, swiadomosc jezdcow rowniez. Na dobrym podlozu konie pracuja o wiele lepiej, maja znacznie mniejsze obciazenia, mniejsza ilosc kontuzji. A do tego, co nie jest bez znaczenia, dobre podloze to rowniez wieksze bezpieczenstwo jezdcow.
Oczywiście, że tak powinno być.  Tylko nie jest. Taka smutna rzeczywistość.  Sama widzę ogromną różnicę, odkąd mamy porządny plac.
Ktoś z Was jeździ w Sierczy, albo tam był?
Laufer młp jeszcze jest, żyje w ogóle on?
Ja jeszcze słyszałam, ze gdzieś na północy Krakowa buduje się stajnia ujeżdżeniowa, okolice Skały ?


Kasia Klein z Markiem Szczurem buduja 🙂
A ja byłam ostatnio zobaczyć stajnię w Sosnowicach.
Powiem tyle - wow  😲
Oprócz istniejącej stajenki powstaje nowa, przy hali. Jak tam jest ładnie  😜
Odkryty lonżownik, zakryty lonżownik, karuzela, plac zewnętrzny, nowopowstający ogromny plac zewnętrzny (chyba to będzie plac, jak byłam, to nawozili na to ogromne ilości piasku), hala - wszędzie super podłoże.
wistra z zasłyszanych informacji żyje i jest tam nadal, ale podobno jego stan jest bardzo zły
Moona, i oczywiście na południu Krakowa... :P Szkoda, że mam 35 km, bo do Faci rzut beretem, zawody by były pod nosem 🙁
wistra z zasłyszanych informacji żyje i jest tam nadal, ale podobno jego stan jest bardzo zły

Eh, ma 23 lata... czy wiesz cos wiecej?
Niestety nie, wiem tylko tyle, że dzieje się tam coraz gorzej. Jak tamtędy przejeżdżałam, to koni nie widziałam a ujeżdżalnię zarastała powoli trawa. Znajomi, którzy tam jeździli dawno zmienili stajnię, informacje, które mam to tak z trzeciej ręki.
A ja byłam ostatnio zobaczyć stajnię w Sosnowicach.
Powiem tyle - wow  😲


W ten sposob Krakow doczekal sie drugiego porzadnego osrodka (po Michalowicach). Glosno slychac o budowie kolejnych dwoch. Takze cos sie w koncu mocno ruszylo po latach zastoju.
Jakich kolejnych dwóch? Tak-sosnowice robią ogromne wrażenie 🙂
Witam😉  Poszukuje informacji o stajniach/osobach prywatnych, które udostępniają konie do treningu ew. z możliwością współdzierżawy. Nie szukam treningów w szkółkach w ramach "rekreacji plus, rekreacji extra, grupa sport itp.", tylko konia, z którym mogłabym się wszechstronnie rozwijać również pod okiem trenera. Osoba dorosła, najchętniej południe Krakowa.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
03 lipca 2018 14:07
Gdyby ktoś był zainteresowany to w niedziele lub na początku tygodnia bedzie u nas dr Kemilew. Z tego co się orientuje nie ma w małopolsce umówionych pacjentów i jedzie tylko do nas, więc jeśli ktoś by chciał to pewnie można by było się umówić 😉
[quote author=Moona link=topic=196.msg2793954#msg2793954 date=1530342991]
A ja byłam ostatnio zobaczyć stajnię w Sosnowicach.
Powiem tyle - wow  😲


W ten sposob Krakow doczekal sie drugiego porzadnego osrodka (po Michalowicach). Glosno slychac o budowie kolejnych dwoch. Takze cos sie w koncu mocno ruszylo po latach zastoju.
[/quote]

A Facimiech to niby zastodolnik? Osobiście uważam, że konie mają w nim o niebo lepsze warunki niż u Szarych, gdzie albo stoją tylko w boksach, albo na mikro-padokach, nonstop zawody i stres dla koni. A Łężkowice? też nie porządny ośrodek? a w dupie się nie poprzewracało czasem? Zastój się dawno skończył.

[/quote]

A Facimiech to niby zastodolnik? Osobiście uważam, że konie mają w nim o niebo lepsze warunki niż u Szarych, gdzie albo stoją tylko w boksach, albo na mikro-padokach, nonstop zawody i stres dla koni. A Łężkowice? też nie porządny ośrodek? a w dupie się nie poprzewracało czasem? Zastój się dawno skończył.
[/quote]

Padoki naprawde nie sa jedynym wyznacznikiem "porzadnosci osrodka", zreszta te w Faci pozostawiaja wiele do zyczenia, bo pogubionych podkow jest tam juz na tony, i nikt nie ma ochoty ich z tych padokow pozbierac. Do tego jesli za porzadny chcemy uznac osrodek, gdzie hula spalarnia wszelakich smieci to mamy inne definicje "porzadnosci" Regularne trucie okolicy, koni i pensjonariuszy spalonym plastikiem i wszelakim syfem mozna co najwyzej uznac za specyficzna "gospodarnosc". Zawsze to taniej niz zaplacic za wywoz smieci.

Lezkowice jak sie troche doinwestuja to maja faktycznie zadatki na porzadny osrodek. Narazie to troche jakby w trakcie budowy jeszcze. Poczekamy, zobaczymy.

No offence, ale zupelnie nie jestem zainteresowany tym co przewraca sie w Twojej dupie, wiec tu bym nie chcial podejmowac dyskusji.
AREOPAG Konie wszędzie gubią podkowy nie tylko w Facimiechu. Jestem dość często tam i nigdy nie czułam żadnego smrodu palonych śmieci. Czyżbyś był byłym klientem? albo konkurencją? Nie ładnie tak pisać :/
Łężkowicom nic nie brakuje. Chyba, że pisząc o doinwestowaniu masz na myśli złote klamki.
Najfajniej jest krytykować i marudzić. Każdemu takiemu malkontentowi dałabym do prowadzenia stajnię przez miesiąc. Z takimi upierdliwymi ludźmi co to zjedli wszystkie rozumy i niewychowanymi końmi co włażą obsłudze na głowę. Od razu było by inne gadanie.
Areopag a co uważasz za godne i wystarczające warunki ?

W Łężkowicach jest spora i przestronna hala, dobra opieka (wszystkie konie jak pączki w maśle), rotacja padoków! co niestety ciągle nie jest standardem... Wielki plac zewnętrzny z wydzielonym parkurem i czworobokiem ustawionym na stałe, kryty lonżownik i brak rekreacji (umówmy się, dla prywaciarzy to plus), dobre podłoża, cisza i spokój... 
U Szarych świetna infrastruktura, możliwość organizacji zawodów na międzynarodowym poziomie, wiele trenerów do wyboru, właściwie najbliżej Krakowa ale z kolei warunki dla koni średnie, zresztą dla ludzi też nie ma szału (w zimie było dramatycznie zimno, siodlarnie nieogrzewane, brak normalnej szatni właściwie). Faci też jest bardzo nastawiony na organizację zawodów, ale jednak konie nie muszą kiblować w boksach przez większą część doby. Tyle że zarówno Szarzy jak i Faci to spore stajnie, dużo ludzi - wszystko zależy od priorytetów.
W Łężkowicach stacjonuje Marta Ginda, innych trenerów trzeba ściągać (spory koszt dojazdu), trenerzy skokowi dojeżdżają, kilka osób skacze.
A może Areopag myli smród palonych śmieci z fermą lisów któa znajduje się "za płotem"?
Jak już kiedyś pisałam, każdy ma inne potrzeby i priorytety.
Bardzo dobrze że w końcu jest tyle stajni że można mieć wybór. Klienci głosują nogami 🙂😉)
Aktualnie przyjmujemy zapisy do pensjonatu na 2019r. Pierwszeństwo mają osoby które już mają konie u nas w stajni.

Psy szczekają - karawana idzie dalej 🙂
A może Areopag myli smród palonych śmieci z fermą lisów któa znajduje się "za płotem"?


Nie. Mam na mysli komin znajdujacy sie na srodku osrodka. I to nie jest kwestia ze ktos kiedys raz przez przypadek cos tam spalil. To jest tam "normalna" praktyka od wielu lat. Praktycznie wszystkie smieci generowane przez osrodek i mieszkancow sa spalane w piecu. Zreszta "fabapi" nie zaprzeczyla, bo doskonale wie co robi. Ale tu nie chodzi o przepychanki, tylko o to by w koncu przestali palic smieci. To zatruwa powietrze nasz wszystkich, a Krakow i tak ma je wystarczajaco syfiaste.
Jasne że nie zaprzecze. Nie zaprzecze również jak ktoś napisze  że morduje nieletnie dzieci, ani że 2+2=5. Na tym pozwolę sobie zakończyć mój udział w dyskusji na ten temat. Przepraszam za brak polskich liter ale nie umiem ich znaleźć w telefonie

Szukam osób ze stajni w Kobylanach na priv. Jest ktoś?  Lub wiecie kto stacjonuje/ bywa? Z góry dziękuję 🙂
Ja  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się