masaż koni

.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
21 czerwca 2018 20:54
Możę mi ktoś polecić kogoś ze świętokrzyskiego , albo okolic ? Najlepiej kogoś sprawdzonego i znającego temat  🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
21 czerwca 2018 21:02
Zapytam przy okazji, Piotr Lec z małopolski, może słyszał ktoś jakieś opinie? 🙂
rox   ogony trzy
01 lipca 2018 10:38
Czy ktoś wie do kogo mogę uderzyć w sprawie akupunktury?
Nie interesują mnie osoby po 'weekendowym kursie'. Potrzebuję bardzo doświadczonej osoby z pojęciem w temacie.  🙄
Pomóżcie  :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
01 lipca 2018 17:07
Czy ktoś wie do kogo mogę uderzyć w sprawie akupunktury?
Nie interesują mnie osoby po 'weekendowym kursie'. Potrzebuję bardzo doświadczonej osoby z pojęciem w temacie.  🙄
Pomóżcie  :kwiatek:


Polecam Lekarz Weterynarii:
Ania Kazimierczak
https://www.facebook.com/acuvetannajasinska/
czy jest ktoś kto obecnie dojeżdża do Krakowa i zajmuje się masowaniem koni techniką Mastersona?
zapytaj Moniki Tołkacz
kiedyś właśnie przyjeżdżała, ale teraz z tego co wiem już nie jeździ
a może jednak warto zapytać 🙂 z tego co pokazuje fejs, kilka dni temu były ok 30 km od Krakowa
Możę mi ktoś polecić kogoś ze świętokrzyskiego , albo okolic ? Najlepiej kogoś sprawdzonego i znającego temat  🙂


W świętokrzyskim od niedawna Agnieszka Zelek https://www.facebook.com/Fizjoterapia-i-Cranio-Koni-Agnieszka-Zelek-1741584612554089/
Wie ktoś może coś o jakichś polecanych kursach na początek? Chodzi mi o porządną naukę raczej tylko masażu relaksacyjnego do użytku własnego.
Wie ktoś może coś o jakichś polecanych kursach na początek? Chodzi mi o porządną naukę raczej tylko masażu relaksacyjnego do użytku własnego.


Do takiego celu polecam kursy z Mastersona z Beatą Fiłonowicz. Kurs baaardzo praktyczny, poznane metody do bezpiecznego stosowania.

Druga opcja, jaka mi przychodzi do glowy to kursy z Marią Soroko - poznanie anatomii konia plus poznanie podstaw masażu.

A najlepiej zrobic oba, zupełnie inne techniki, ale można to fajnie połączyć na użytek wlasny 🙂

Wszystko bezpieczne, do ćwiczenia i praktykowania bez ryzyka uszkodzenia sobie konia. Cel relaksacyjny na pewno można tym osiągnąć a i samemu się zrelaksować to stosując 😉
Super, dzięki wielkie, książka o metodzie mastersona już w drodze, więc mam nadzieję, że taka podstawowa teoretyczna wiedza w połączeniu z praktycznym kursem fajnie się połączy 🙂
takie kursy/szkolenia prowadzi też Monika Tołkacz która na dniach bedzie w twojej stajni, zapytaj o termin 🙂
A tak z Moniką Tołkacz też spoko, w sumie wszystko jedno z którą z pań, ja bylam akurat u Beaty, stąd polecam.
Można też taki kurs z nimi zorganizowac u siebie w stajni jak jest chyba 8 osób chętnych i co najmniej 4 konie do ćwiczeń.
czy ktos spotkał sie z metoda Equine Touch? i móglby podzielić się - jak działa ta metoda?
Witam 🙂 po kontroli weterynarza dostałam zalecenie znalezienia kogoś, kto mógłby wykonać masaż spiętych pleców u mojego konia.
Kogo polecacie w województwie lubelskim?? Będę wdzięczna za podpowiedzi!
Pozdrawiam 🙂
annaaaa ja polecam Justynę (Julkę? Nie pamiętam imienia 😀 ) z Ori-Cheval. Często zagląda w Lubelskie, spróbuj ją znaleźć na fb. Do mnie przyjeżdżała dość długo i dość regularnie, były widoczne efekty. Nie zdziera kasy, jeśli uzna, ze masaż nie ma sensu bo "cośtam" to nie masuje. Poświęca tyle czasu, ile trzeba.
Witam 🙂 po kontroli weterynarza dostałam zalecenie znalezienia kogoś, kto mógłby wykonać masaż spiętych pleców u mojego konia.
Kogo polecacie w województwie lubelskim?? Będę wdzięczna za podpowiedzi!
Pozdrawiam 🙂

Jeśli nadal szukasz, zapraszam na priv
Chciałabym podziękować za odpowiedzi! Znalazłam osobę, która dojedzie do mojego gniadego 🙂
Pozdrawiam 😉
I ja polecam Justynę z Ori-cheval  , zaliczyłyśmy z Jagodą kilka rehabilitantek ale to Justyna postawiła Jagodę na nogi
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
11 października 2018 11:11
A możecie polecić kogoś z Krakowa? Szukam kogoś na miejscu, żeby udało się umówić w najbliższym czasie. Trafiłam na strone http://www.masazkoni24.pl/ ale niestety poza dwoma opiniami nigdzie nie znalazłam informacji o Pani Dominice. Jest w stanie mi ktoś z Was kogoś polecić?
Wspomniana już tutaj

Ania Kazimierczak https://www.facebook.com/acuvetannajasinska/

dojeżdża do Krakowa
Czy ktoś może posiada pad Equilibrum Massage Therapy? Ciekawa jestem opinii. Niezły wydatek, ale ktos moze sie wypowiedzieć czy warto? Jeżdżę 2 niemłode konie, jeden juz prawie 18-letni, drugi 12-letni ale zwyrodniały. Co miesiąc masuje je fizjoterapeuta, siodła mają dopasowane, czy cos takiego dodatkowo daje serio takie efekty jak zapewnia producent?
https://www.equilibriumproducts.com/wellbeing/massage-pad-summary-of-test-results/
Zapraszam do kontaktu [CIACH]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie w niewłaściwym miejscu
Z góry dziękuję za pomoc  💘
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 sierpnia 2020 10:47
Mam kucyka z zwichnięciem rzepki,musimy wzmocnić mięsień czworogłowy, mamy smarować, podawać suple na rozwój muskulatury, dużo spacerować, galopować i mieć nadzieję, że wszystko wróci do normy. Od wczoraj zastanawiam się, czy warto wspomóc się jeszcze jakimiś zabiegami- np. magnetoterapia czy coś innego?
Pisałam już do weta, czekam ba na odpowiedź ale jestem też ciekawa Waszej opinii.
Jest coś co może nam pomóc?
Odpisałam Ci już na priv, ale może się to też przydać innym:

Na rozbudowę konkretnego mięśnia oprócz kinezyterapii i terapii manualnej odpowiednią formą fizykoterapii będzie terapia EMS, czyli elektryczna stymulacja mięśnia.
Zalecam jednak skonsultowanie tego z weterynarzem oraz doświadczonym fizjoterapeutą, który dopasuje plan terapii do danego konia. Zaletą jest działanie na konkretnym mięśniu i przyspieszenie procesu wzrostu danego mięśnia, należy jednak pamiętać, że skurcz wywołany stymulatorem EMS jest bardziej męczący niż skurcz fizjologiczny, należy więc do terapii podchodzić rozsądnie i pod okiem specjalisty.

Cześć! Czy ktoś mógłby polecić dobrego masażystę, najlepiej takiego z bogatszym wachlarzem usług (najlepiej też z magnetoterapią), który mógłby dobrać w przypadku konkretnego problemu w Pomorskim? Wbiłam w lupkę Equine Care oraz Equine Physio Zone, ale nie znalazłam żadnych wzmianek. Pani Anna Szypica i Anna Lehmann bezpośrednio z Pomorskiego, ktoś miał doświadczenia z wizyt Pań, ewentualnie może sam od siebie polecić kogoś od serca?  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2020 07:38
Adrenaline do nas, pod Malbork, ale też i do Trójmiasta, jeździ Monika Tołkacz z Mariką Kwaśniewską. Bardzo obie polecam, moje konie są pod ich rękami od kilku już lat. Przyjeżdżają na Pomorze regularnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się