KOWALE

rupka, to super kowal tylko problem u niego jest z niesłownością (ja przynajmniej mam takie doświadczenie). Polecam Tomasza Gawinka - słowny i do tego bardzo dobry fachowiec.
czeggra1,o widzisz, z kolei ja kiedyś miałam problem z umawianiem się z Tomkiem - zdarzalo mu się nie raz nie przyjechać na umówioną wizytę i nie odbierać telefonu, a czekało się w stajni godzinami.. Czasem po kilku dniach odebrał:-P. Ale było, minęło, moze teraz ma mniej napięty grafik. Poza tym w porządku:-)
Miał ktoś może w ciągu ostatnich trzech tygodni kontakt z panem Przemkiem Stachniukiem? Miał być, nie zadzwonił, nie mogłam się dodzwonić. W końcu napisał SMS-a, że się odezwie... Dalej, nic, pisałam, dzwoniłam i zero reakcji...
Rozumiem, że coś się mogło wydarzyć, ale teraz to potrzebuję kogoś dosłownie "na przedwczoraj" i nie wiem czy szukać (chociaż i tak nie ma gdzie i kogo) czy w końcu dostanę jakąś informację.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 czerwca 2018 20:18
rupka według mnie najlepszy na pomorzu i jeden z najlepszych w Polsce, fakt bardzo zajęty i często w niedoczasie.
rupka, podpisuję się pod wpisem lusi. W. Hildebrandt w wiecznym niedoczasie, ale zdecydowanie najlepszy. 😉
:kwiatek:
jeśli kowal wybrał za mocno podeszwę ( co sugeruje poprawa po dziegciu) to na chwilę obecną prawdopodobnie pomogłyby  buty , jeśli problemem jest złe skątowanie kopyt, dopiero zmiana kąta przy następnym werkowaniu pomoże, ale pamiętaj żeby powiedzieć o tym incydencie kowalowi podczas następnej wizyty, jeśli nie przekażesz informacji sytuacja może się powtórzyć, bo skąd kowal ma wiedzieć ze coś było nie tak ?
Wiem, wiem. Już się z nim skontaktowałam.
czeggra1, harja, lusia722 i Klami piszecie o Waldemarze czy Rafale Hildebrandt ?  😉
rupka, o Waldemarze oczywiście. Jest zdecydowanie naj, acz mogę powiedzieć, że Rafał się już coraz bardziej wyrabia i można polecić.
kasztankaija   Love you more and more and more.
15 lipca 2018 08:03
Cześć,

Potrzebuję kowala dla jednego konia - kogo polecacie? Województwo śląskie, okolice Mikołowa.
Grzegorz Koziorowski masz numer do Grzegorz Koziorowski? i skąd jest? 😉
kasztankaija, ja polecam Lucynę Gawron, dojeżdża z Bielska Białej, robi mojego konia od roku i jestem nieustająco zadowolona.
Ramirezowa   Ania i Urania !
17 lipca 2018 14:48
Grzegorz Koziorowski masz numer do Grzegorz Koziorowski? i skąd jest? 😉


Rupka napisałam pw  😉
Poszukuję kowala z okolic Pabianic, Bełchatowa, który dojechał y do jednego konia na kucie. Macie namiary?  :kwiatek:
a co powiecie o Darku Figas ?
powla   c'est la vie
27 lipca 2018 10:21
Znacie może kogoś (poza p.Jakubowskim) kto dojeżdża do Kotliny Kłodzkiej (okolice Lądka-Zdrój)? Tylko werkowanie.
Mogłabym prosić o namiar na Pawła Góreckiego? w spisie kowali z mazowieckiego nie ma jego numeru....  :kwiatek:
Szukam dobrego kowala z Okolic Opoczna/Tomaszowa Maz/Końskich/Odrzywół. Był dziś u nas kowal z Bogusławic i zrobił takie dziadostwo,  że aż nie wiem jak to nazwać... jedno kopyto mniejsze, drugie większe, strzałka nieruszona  🙇 zależy mi na solidnej osobie, mam 2 młode ogiery tylko do strugania. Chłopaki miewają dość specyficzne żarty 😉
dea   primum non nocere
08 sierpnia 2018 19:19
Pytanie jak zwierzaki się ruszają po tym, bo czasem więcej szkody można zrobić upodabniając kopyta do siebie, z cięciem strzałki też bywa różnie.

TYLKO KOŃ ocenia kowala zawsze bezbłędnie, ma chodzić nie gorzej po struganiu niż przed, idealnie jeśli jest trochę lepiej (jeśli jest dużo lepiej, to strugamy za rzadko!).

W wyjątkowych sytuacjach są odstępstwa od tej reguły i kowal zawsze powinien to z właścicielem omówić (ryzyko, przyczyny, czas dyskomfortu).
Poprzedni kowal strugał perfekcyjnie. Wszystko było wycięte, spiłowane i eleganckie... a ten zrobił mi kopyta jak u wiejskiego konia... mój młody jest po naderwaniu ścięgna i potrzebuje dość mocnego scinania pazura, a tu zostało to troszkę muśnięte. Od miesiąca mam konie u siebie, w poprzedniej stajni jeden nabawił się gnijacej strzałki  (byłam tylko raz w tygodniu) i wycięcie tej strzałki było dla mnie priorytetem... niestety poprzedni kowal ma za daleko i nie chce przyjechać za żadne pieniądze 🙁
dea   primum non nocere
09 sierpnia 2018 05:46
Tu jest za długi pazur? Ja, morderca długich pazurów, nie widzę tego z tego ujęcia. Zrobisz zdjęcie stojącego kopyta z profilu? Nie ruszyłabym tej strzałki, nic jej nie dolega. Potrzebuje ruchu i suchego podłoża.
Jedno co mi się nie podoba, to chyba zostało nieco martwego materiału i prawdopodobnie kąty wsporowe można by jeszcze oczyścić. Ale wbrew pozorom takie kopyto nie wyrezane do żywego dla mnie wygląda lepiej niż klasyczne kowalskie.

EDIT skoro młody jest po naderwaniu ścięgna, to może mu te idealnie wycięte kopytka jednak nie do końca służyły...
Ścięgno naderwal zaraz po przyjechaniu z wcześniejszej stajni (miał 7 miesiecy) czekałam aż będzie odsadzony od matki i zrobił to na "długim" pazurze - kopyto było trochę dłuższe niż standard :/ po idealnie rozczyszczanych kopytkach nic się nie działo i koń był zadowolony... a tu naszarpałam się z nim jak nigdy. Mieszkam w takiej czarnej dziurze, że ani tu kowala ani weterynarza 🙁 dobrze ze chociaż poprzedni wet przyjeżdża. 
Czy ktoś ma pomysł, który kowal mógłby przyjechać do 2 koni w okolice Szczytna/Pasymia? Im szybciej tym lepiej, a wszyscy nasi zaufani podkuwacze postanowili wyciszyć telefony...  🙄
Szukam kogoś zaufanego do 4 koni stojących w okolicach leoncina. Kopyta niestety dość mocno hm no źle prowadzone przez poprzedniego kowala, więc zależy nam na kimś naprawdę dobrym i rozsądnym. Mozecie kogoś polecić?
Am
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 sierpnia 2018 13:23
ganga,
wybór masz spory, wszystko kwestia kasy i dostępności, trzymania terminów...
Ja ze swej strony mogę wymienić tych, których robotę widziałam
i jak najbardziej polecam : Ciołek, Kaźmierczak, Prudziński, Kotfasiński, Orlik (kolejność przypadkowa).
Dzięki!
Szukam kogoś zaufanego do 4 koni stojących w okolicach leoncina. Kopyta niestety dość mocno hm no źle prowadzone przez poprzedniego kowala, więc zależy nam na kimś naprawdę dobrym i rozsądnym. Mozecie kogoś polecić?
Am


Paweł Piątkowski
Szukam namiary na na prawdę dobrego kowala z okolic trojmiasta / Starogard gdański, jeden z kowali okulawil mi konia i muszę go podkuc. Ktoś mi go na fb polecił i niestety nie był to dobry wybór 🙁
[quote author=ms_konik link=topic=97.msg2803092#msg2803092 date=1534422185]
ganga,
wybór masz spory, wszystko kwestia kasy i dostępności, trzymania terminów...
Ja ze swej strony mogę wymienić tych, których robotę widziałam
i jak najbardziej polecam : Ciołek, Kaźmierczak, Prudziński, Kotfasiński, Orlik (kolejność przypadkowa).
[/quote]
Właśnie... Czy do was Orlik się odzywał w sierpniu? Kogokolwiek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się