Stajnie w Warszawie i okolicach

Możecie polecić coś w bliskich okolicach Łomianek lub na trasie Łomianki - Grodzisk Mazowiecki? Dla lekko pracującego emeryta, nie wymagam super infrastruktury, ale chciałabym, żeby miał szansę najeść się trawy. Koń specjalnej troski jeśli chodzi o żywienie - dużo moczenia (trawokulki zamiast siana), więc miło by było gdyby właściciele byli wyrozumiali 😉 byłoby idealnie gdyby stajnia miała w ofercie ścielenie pelletem; koń nie moze stać na słomie. W razie potrzeby dopłacę.
Razem z pelletem chciałabym zamknąć się w 650 - 700 (koń w ogóle nie je siana).
Ostatnio się zastanawiałam jakie stajnie w Warszawie i okolicach oferują super opiekę, dobre warunki dla treningu, padoki i mają boksy angielskie?
Niestety w wyszukiwarce stajni nie ma opcji boksy angielskie.
Coś może znacie?
Mo B., ja znam Na wzgórzu.
Mo B. ja również znam Stajnię na Wzgórzu, jak chcesz info to na priv.
Ostatnio się zastanawiałam jakie stajnie w Warszawie i okolicach oferują super opiekę, dobre warunki dla treningu, padoki i mają boksy angielskie?
Niestety w wyszukiwarce stajni nie ma opcji boksy angielskie.
Coś może znacie?

Stajnia pod wiatrakami. https://www.facebook.com/Wiatrakicordeo/
Ktoś stał stoi w http://www.kjamazonka.com/index.html ? Jakieś opinie?
Ostatnio się zastanawiałam jakie stajnie w Warszawie i okolicach oferują super opiekę, dobre warunki dla treningu, padoki i mają boksy angielskie?
Niestety w wyszukiwarce stajni nie ma opcji boksy angielskie.
Coś może znacie?





Cześć,
Znalazłam ten wątek i postanowiłam opisać swoje wrażenia po pobycie w jednej z podwarszawskich stajni, a mianowicie Stajni Kobra Park
Więc tak, na początku wrażenie świetne. Teren piękny, stajnia czysta, duże pastwiska, miła atmosfera.. Ale oczywiście jak to przeważnie bywa życie zweryfikowalo rzeczywistość.
Plusy:
- duże padoki
- w lato czysta stajnia
- konie od świtu do zmierzchu na dworze
- bardzo dobry socjal, jest gdzie usiąść, odpocząć (chata z grillem, salka z kominkiem)
- na terenie stajni dwa stawy do dyspozycji koni
- słabo, bo słabo ale oświetlona ujerzdzalnia z całkiem niezłym podłożem, chociaż w zimie i na jesieni często połowa jest nie do jazdy
- piękne lasy na tereny, niestety mało kto z pensjonariuszy w nie jeździ.
- zadbany teren
No i minusy, niestety bardzo przycmiewajace zalety
- w zimę czuć w stajni odór amoniaku, a jest to związane ze zbyt mała ilością słomy, która też nie jest do czysta wybierana codziennie, a jedynie pobierana i doscielana, więc ta zasikana zostaje i "pachnie". Na zimę jest stanowczo za mało sciółki.
- konie przy sprowadzaniu z padoku nie są w żaden sposób sprawdzane czy nie mają jakichś ran czy kontuzji. Pod tym względem zero zainteresowania obsługi, więc jeśli koniowi coś się stanie, jakiś uraz, rana, to dopóki sami nie przyjedziemy to się nie dowiemy, no chyba że ktoś z innych pensjonariuszy zauważy i nas poinformuję.Wlascieiel zapewnia, że najważniejsze jest dobro koni, a wogole one go nie interesują. Szybki przegląd stada po sprowadzaniu powinien być.
- karmienie dwa razy dziennie. Dawki ograniczone max 4miarki owsa na dzień, siano małe ilości podawane 2xdziennie w zimie niewielkie ilości 3 raz przed południem na padok. 
- w zimie konie siano dostają przed wyjściem z boksów ok6-7 i potem ok 12 na padok i do zachodu słońca stoją bez niczego, często nawet bez wody. Po zejściu z padoków czekają na kolacje do ok 19stej i w tym czasie wyzeraja spod siebie słomę.
Ogólnie stajnia pierwsze wrażenie robi bardzo dobre, właściciel zapewnia o wyśmienitej opiece. Niestety cały czar pryska z czasem.
Ostatnio się zastanawiałam jakie stajnie w Warszawie i okolicach oferują super opiekę, dobre warunki dla treningu, padoki i mają boksy angielskie?
Niestety w wyszukiwarce stajni nie ma opcji boksy angielskie.
Coś może znacie?


AstoriAn akurat Kobra Park na tle co poniektórych miejsc wcale NIE wypada źle  😉 🤣  Myślę,że jest dużo więcej stajni ,które zasługiwałyby na napisanie tutaj takiego podsumowania niż Kobra... :kwiatek: szczególnie jeśli mówimy o tym przedziale cenowym 🙂
AstoriAn akurat Kobra Park na tle co poniektórych miejsc wcale NIE wypada źle  😉 🤣  Myślę,że jest dużo więcej stajni ,które zasługiwałyby na napisanie tutaj takiego podsumowania niż Kobra... :kwiatek: szczególnie jeśli mówimy o tym przedziale cenowym 🙂


Porównując może i nie ale pozostawia b. dużo do zyczenia odnośnie tego co najważniejsze czyli opieki i karmienia, bo ładna otoczka to nie wszystko 🙂
RatinaZ a powiedz proszę z jakiej perspektywy znasz Kobre? Stałaś tam kiedyś czy po prostu wiesz z opowieści i jakiejś krótkiej wizyty?
Nie do końca krótkiej wizyty  😉 Z reszty nie będę się tłumaczyć ..
P.S siano w zime na padokach to naprawdę pozytywny wyjątek jesli chodzi o ten przedział cenowy w okolicach Wawy...a co do czystości w boksach: albo udajesz ,że nie widzisz albo łapiesz za widły ,takie zycie 😂 😵 
No niestety tak to bywa i mimo iż moja wypowiedź jest w tonie ironii to jest to poprostu śmiech przez łzy...

P.S w Dąbrowicy buduje się nowa stajnia..jupi: zapowiada się całkiem dobrze  😅 😅 😅
RatinaZ, serio?
Byłam tam tylko raz i to dawno, ale odczucia również miałam negatywne. Choć może po prostu źle trafiłam, bo akurat pensjonariuszka przyszła do właściciela z awanturą, że koń ma dostawać x owsa a dostaje połowę (przy właścicielu ważyła ile jest gram w miarce). Argumentacja właściciela i pomysł reglamentowania karmy zupełnie mnie zabiły.
Nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać czy to się zmieniło, tak głęboko mi ta stajnia zapadła w umyśle "na nie". I to mimo miłego wyglądu.
Nie do końca krótkiej wizyty  😉 Z reszty nie będę się tłumaczyć ..
P.S siano w zime na padokach to naprawdę pozytywny wyjątek jesli chodzi o ten przedział cenowy w okolicach Wawy...a co do czystości w boksach: albo udajesz ,że nie widzisz albo łapiesz za widły ,takie zycie 😂 😵 
No niestety tak to bywa i mimo iż moja wypowiedź jest w tonie ironii to jest to poprostu śmiech przez łzy...

P.S w Dąbrowicy buduje się nowa stajnia..jupi: zapowiada się całkiem dobrze  😅 😅 😅


Siano na padokach.. No jeśli kostkę średniej wielkości na 3-4 konie można nazwać sianem na padokach, to ok faktycznie wyjątek 😉
Łapać za widły to można wtedy, gdy ma się do czego łapać albo ma się czym po złapaniu podscielic, bo inaczej sam beton zostanie 😉
A ta Dabrownica to gdzie?

RatinaZ, serio?
Byłam tam tylko raz i to dawno, ale odczucia również miałam negatywne. Choć może po prostu źle trafiłam, bo akurat pensjonariuszka przyszła do właściciela z awanturą, że koń ma dostawać x owsa a dostaje połowę (przy właścicielu ważyła ile jest gram w miarce). Argumentacja właściciela i pomysł reglamentowania karmy zupełnie mnie zabiły.
Nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać czy to się zmieniło, tak głęboko mi ta stajnia zapadła w umyśle "na nie". I to mimo miłego wyglądu.

Tak, pasza jest cały czas ograniczana

Edytuj posty!
RudeDwie rozumiem Cię doskonale bo mamy podobne wymagania co do konia ...i gdybym ja mogła brać pod uwagę ten kierunek to jasne ,że wolałabym Twoją stajnie niż Kobre po tysiąckroć  :kwiatek:... W Kobrze był moment poprawy i mimo iż kiedyś uważałam ,że dla mnie i tak to jest mało to na tą chwilę wiem ( po tym co ostatnio przeszłam) ,że bywa dużo ,dużo gorzej i ludzie pieją pod sufit jak im super fajnie 😲 🤔 😵 ... no cóż jak wychodzisz ze stajni gdzie w 1 miesiącu 5 koni ulega kontuzji ( w tym złamanie) i jak sama wody nie nalejesz to kon nie ma picia całymi dniami to Ci się perspektywa z lekka zmienia poprostu...

AstorianAn fajnie ,że wymagasz dla swojego konia jak najwięcej bo być może im więcej ludzi zacznie w końcu wymagać tym część stajni zacznie w końcu lepiej dbać o konie ,niemniej jednak zasada jest taka ,że duuużżżżo ludzi ma konie,dużo ludzi ma te konie po najmniejszej finansowej linii oporu w związku z tym takie miejsca będą istniały i nic nie będzie się w nich zmieniać no bo i tak znajdą się ludzie którzy tam konie trzymać będą... Nie twierdze ,że to super stajnia,twierdzę jedynie ,że naprawdę bywa DUŻO gorzej. Naprawdę nie spotkało CIę jeszcze najgorsze. Super ,że zabrałaś go w lepsze miejsce i możesz spać spokojnie,niestety takich miejsc jest bardzo mało.
RatinaZ jak najwięcej to owszem i bym chciała, ale jeśli chodzi o wymagania, to wymagam podstaw, nic ponad to. Jeśli podstawy odnośnie żywienia i bezpieczeństwa są spełnione, to uwierz mi ze się nie czepiam 🙂 bo niestety ale zaniedbania właścicieli stajni odbijają się na moim, a nie ich portfelu.
Żywienie i bezpieczeństwo to podstawa, Reszta to niestety, jak na nasze polskie warunki, już luksus bez którego da się przeżyć bez szkody dla zwierzęcia.
AstoriAn ależ doskonale rozumiem...ja na leczenie w tym roku wydałam juz tyle ,że mogłabym spokojnie stać w Bajardo i mieć wszystko w d... 🙂  😉 :kwiatek:
a co do czystości w boksach: albo udajesz ,że nie widzisz albo łapiesz za widły ,takie zycie 😂 😵 



Problem jest taki, że w Kobrze nie masz prawa sobie sama widłami machać, dokładać ani wyjmować słomy/ siana. Już nie wspomnę o tym, że sobie konia w boksie nie postawisz w czasie padokowania( mam tu na myśli np. wrzucenie konia do boksu na 10 minut jeśli w trakcie czyszczenia nagle musisz iść do łazienki.. albo koniowiąz albo padok) lub nie wyczyścisz konia w boksie, bo się nabrudzi...
I chociaż sama przez głupotę stajnię pochwaliła na forum, to dopiero bywanie codziennie otworzyło mi oczy. Ja się tylko ciesze, że mi muszę wrzodów leczyć jak pewna pensjonariuszka, która ze stajni wyprowadziła się w podobnym czasie jak ja. Niestety jej koń bardzo poważnie ucierpiał na pobycie w tym miejscu.
Natomiast zgadzam się,jest dużo gorszych miejsc w tamtej okolicy.
Siano na padokach.. No jeśli kostkę średniej wielkości na 3-4 konie można nazwać sianem na padokach, to ok faktycznie wyjątek 😉


Chciałabym tylko cicho zauważyć, że istnieją stajnie, w których 1 kostka na 3 konie to jest dawka całodniowa. 🙂 Widziałam, przeżyłam, sprawdzałam. I tak, ten pensjonat nadal tak funkcjonuje. Więc za jeśli koń dostaje 3 razy tyle (bo pisałaś o 3 posiłkach), to ja już bym powiedziała, że jest nieźle. Nieźle jak na średnią pensjonatową, oczywiście, nie jak na godziwe warunki dla konia.
AstoriaAn
Dziękuje za opinię, ale Kobra to nie do końca to co miałam na myśli.
Bardzo dobra opieka, to właśnie porządne sprzątanie i ścielenie. Itd
Poza tym kobra nie ma hali, a mi właśnie o taką chodzi gdzie można cały rok trenować na bdb podłożu.
Nie piszę, że Stajnia ma mało kosztować. Tylko która z bdb opieką i warunkami ma boksy angielskie?
Jedyne co widziałam po zdjęciach to Rzęszuce.
Trafiłaś w punkt... To jest super stajnia... Niezmiennie rozpaczą że mam tam 65km z domu ☹️☹️☹️
Dziewczyny, stajnia "konik dzieciom" w Grzmiącej (Żabia Wola) ktoś? Coś?  :kwiatek:
Z całego serca polecam Stajnie Rzeszyce. Świetna opieka, padoki z wiatami i poidlami, generalnie z niczym nie ma problemu. A i zaplecze treningowe baaardzo zacne. Czegóż chcieć więcej. Boksy angielskie również dostępne.
Edit. : ja dojeżdżam prawie 90 km, ale warto. Atmosfera również świetna.
Ja jeżdżę do Rzęszyc te nieszczęsne 50 czy 60 km, raz w tygodniu, rzadko dwa i faktycznie jest ciężko z dojazdami czasami, ale jak już się tam dojedzie to warto. Ja jeżdżę z Centrum godzinę bez korków i ok 1h15 min z korkami, ale jak ktoś mieszka na granicy Bemowa to 40 minut da radę dojechać. Miejsce naprawdę fajne, ładne, bardzo mili pensjonariusze, świetni stajenni. Dobre podłoże, konie na padokach, nawet z trawą w sezonie, lonżownik kryty, myjka z ciepłą wodą, naprawdę miejsce bardzo godne polecenia. Ja tam się relaksuje. Zero osób postronnych. Jeździłam trochę po tych stajniach w okolicy Marek przez ostatni rok no i takiej tam mocno brakuje...
W Rzęszycach zwolni się w wakacje boks w stajni angielskiej, może też dwa. Nie wiem czy mają kolejkę.

Tatanka,  👍 za 90 km! Jak często jesteś? Który to Twój koń to wymiziam przy okazji 😉?
majek   zwykle sobie żartuję
05 lipca 2018 08:44
halo Warszawiacy, sorry, ze w tym watku... Gdzie jest jakis sensowny serwis maszynek do strzyzenia koni?

Cześć,
Znalazłam ten wątek i postanowiłam opisać swoje wrażenia po pobycie w jednej z podwarszawskich stajni, a mianowicie Stajni Kobra Park

Plusy:
.....
- w lato czysta stajnia

No i minusy, niestety bardzo przycmiewajace zalety
......
- w zimę czuć w stajni odór amoniaku, a jest to związane ze zbyt mała ilością słomy, która też nie jest do czysta wybierana codziennie, a jedynie pobierana i doscielana, więc ta zasikana zostaje i "pachnie". Na zimę jest stanowczo za mało sciółki.



Z moich wspomnień nawet latem, gdy konie były na padokach, w stajni cuchnęło amoniakiem.

Ile teraz kosztuje tam pensjonat? Był moment, że za korzystanie z oświetlenia na ujeżdżalni trzeba było dopłacać. Ciekawa jestem, czy ten pomysł się utrzymał.
[quote author=Cricetidae link=topic=46.msg2794843#msg2794843 date=1530752067]

Tatanka,  👍 za 90 km! Jak często jesteś? Który to Twój koń to wymiziam przy okazji 😉?

Będę starała się być conajmniej 3 razy w tygodniu ale stoimy dopiero od niedawna wiec zobaczymy jak wyjdzie 🙂 Mój to taki głośny ciemnogniady smok, który stoi w stajni angielskiej obok hali 🙂 a Twój który?
Pozdrawiamy 🙂
Tatanka, to pozdrów Magika  😍

/Edit
RatinaZ, to ja mogę tylko współczuć 🙄
Tatanka, ja nie mam swojego konia, jeżdżę na Gilku 😉 tzn szlifuje siebie 🙂

Edit: a Twojego widziałam, wygłaskałam 😉 łapie za oko!
Poleca ktoś jakąś stajnię niedaleko Tłuszcza, Wyszkowa itd.? Zależy mi na tym, żeby była tam możliwość skoków i wyjazdów na zawody najlepiej 😀.
A jaki jest związek stajni z możliwością wyjazdów na zawody? Przecież stajnia wyjazdów na zawody nie organizuje. Chyba że chodzi o to, że stajnia ma przyczepę/koniowóz i może konia przewieźć? O to pytasz?
Martita   Martita & Orestes Company
07 lipca 2018 20:43
Mylittlehorse098 Chyba pomyliłaś wątki. Ten jest o pensjonatach o szkółkach jest oddzielny.
A jeśli nie to raczej pensjonariusze dogadują się między sobą a stajnie mało to interesuje zazwyczaj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się