pensjonaty w okolicach trójmiasta

Super, dziękuję za podpowiedź.  :kwiatek:
PumCass   zachowaj zimną krew!
22 maja 2018 05:02
[s]Czy ktoś Z forum stoi obecnie w Lisewcu?  👀 interesują mnie informacje wszelakie na temat tej stajni. Warunki, cena, czy maja aktualnie coś wolnego, czy jest możliwość wstawienia ogiera?[/s]

Pytanie nie aktualne, już wszystko wiem  😉
Ramirezowa   Ania i Urania !
25 maja 2018 08:00
Naprawdę niewierze w to, że nie ma stajni pensjonatowej/przydomowej przyjmującej w tych pięknych okolicach jak Kartuzy, Chmielno, Sierakowice +/- 15km  👿 trzeba kupić działkę i działać  😜

edit: jedyna nadzieja, stajnia "Admirał" z Chmielna zlikwidowana  😉
Naprawdę niewierze w to, że nie ma stajni pensjonatowej/przydomowej przyjmującej w tych pięknych okolicach jak Kartuzy, Chmielno, Sierakowice +/- 15km  👿 trzeba kupić działkę i działać  😜

edit: jedyna nadzieja, stajnia "Admirał" z Chmielna zlikwidowana  😉


W Kolanie można trzymać konia na hotelu, okolica piękna, brak hali - nic więcej na temat opieki nie jestem w stanie powiedzieć.
Również we Wieżycy stary ośrodek Kasztan, widziałam tam ostatnio konie.
Była obiecująca stajnia w Kłobuczynie, niestety od paru lat nie funkcjonuje.
W Kościerzynie na Paluchu jest hotel, podobno nie najgorzej.
W Kiełpinie u Rychertów mają hotel, opinie słyszałam skrajnie różne...

Stajni jest od groma i ciut ciut, niestety większość to taka gdzie rolnik ma dwa grubasy do bryczki tudzież na bardzo słabą rekre i co roku źrebaczki na kabanosy.
Sama mieszkam w tamtych okolicach, konia trzymam pod Gdańskiem 😉
Całe pomorze to wciąż trochę taka biała plama jest. Na szczęście stopniowo, acz jak dla mnie zbyt wolno, to się zmienia i zaczyna pojawiać się realna możliwość wyboru i weryfikacji różnych stajni.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 maja 2018 12:16
Stajni jest bardzo wiele, to zależy kto i czego szuka.
Zdecydowanie jest mało ośrodków z infrastrukturą dla koni sportowych, ale powoli coś tam się rusza.
Tylko ta ilość średnio przekłada się na jakość, aczkolwiek na całe szczęście jest z tym stopniowo coraz lepiej.
Ramirezowa   Ania i Urania !
25 maja 2018 12:46
Stajni jest od groma i ciut ciut, niestety większość to taka gdzie rolnik ma dwa grubasy do bryczki tudzież na bardzo słabą rekre i co roku źrebaczki na kabanosy.
Sama mieszkam w tamtych okolicach, konia trzymam pod Gdańskiem 😉


Może i jest ich dużo, w trójmieście z pewnością. Z tym że dla jednych podstawą są super jakości maneże i hale, a dla mnie jako już posiadaczka emeryta -  pastwiska. Najlepiej całodobowe wybiegi  😉 nie potrzebny nam już jest tłok w stajniach myjki solaria, a najlepiej lasek w koło co można poczłapać na spacer i tyle  😜
[quote author=michelle1992 link=topic=87.msg2786432#msg2786432 date=1527243970]
Stajni jest od groma i ciut ciut, niestety większość to taka gdzie rolnik ma dwa grubasy do bryczki tudzież na bardzo słabą rekre i co roku źrebaczki na kabanosy.
Sama mieszkam w tamtych okolicach, konia trzymam pod Gdańskiem 😉


Może i jest ich dużo, w trójmieście z pewnością. Z tym że dla jednych podstawą są super jakości maneże i hale, a dla mnie jako już posiadaczka emeryta -  pastwiska. Najlepiej całodobowe wybiegi  😉 nie potrzebny nam już jest tłok w stajniach myjki solaria, a najlepiej lasek w koło co można poczłapać na spacer i tyle  😜
[/quote]


No przecież o tym właśnie napisałam, stajni w cholerę ale mocno wątpliwej jakości.
Ja nie znalazłam w promieniu 25km miejsca gdzie koń ma siano do oporu i czysto w boksie, jest pół dnia na dworze a przy okazji jest jakaś mała hala i placyk do rzeźbienia, bez 24h/dobe działającej szkółki która miałaby to cały czas w obrotach. Może to i za duże wymagania :P

W Wyczechowie babka się ogłaszała z chowem otwartym, stajnia Platina na Fejsie się nazywa.
Ramirezowa   Ania i Urania !
27 maja 2018 14:40
Wyczechowo już nie istnieje, jeżeli mowa akurat o tej stajni Platina. Byliśmy tam przez 2 lata i aż żal ze teraz to tak stoi puste.
Patrz a ja nawet nie wiedziałam że Platina i Dolina Mustangów to było to samo 🙂
Platiny już nie ma? To dlatego Nuba teraz trudna do dostania, bo podobno produkcja też przeniesiona gdzieś..
Ramirezowa   Ania i Urania !
28 maja 2018 10:19
Platiny już nie ma? To dlatego Nuba teraz trudna do dostania, bo podobno produkcja też przeniesiona gdzieś..


Było małe zamieszanie czasowe w związku z przeprowadzką produkcji Nuby, ale już podobno wracają pełną parą  😜 najpierw chyba była Dolina Mustangów, a później wynajęła to Platina. Mi tam brakuje tego trybu wolno wybiegowego  🙄
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 maja 2018 10:26
w Otominie w stajni u pana Henia jest coś takiego 🙂
Wiem, ze może temat nie ten, ale nie znam nikogo z trojmiasta a i ogłoszeń na rv mało. Szukam kogoś kto zajeździ konia, nie na raz, dwa i po robocie. Najlepiej jakby to była osoba dojeżdżająca do stajni, jednak wiem, ze trudno taka znaleźć. W każdym razie, może ktoś poleci kogoś doświadczonego, kto nie będzie aż tak bardzo drogi ( wiem, ze to kosztuje 🙂 ). Chce po prostu, żeby ktoś zrobił to dobrze, a koń wrócił zajeżdżony prawidłowo w 3 chodach. 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2018 21:38
Kinia16322, Ponia forumowa w Dąbrówce.
Kinia zdecydowanie Ponia z Dąbrówki!
Napiszę tutaj bo już wymiękam.
Ktoś, godny polecenia u nas jako saddlefitter / rymarz / remont siodeł?
Nadmienię, że najbardziej zależy mi na dopasowania do mojego konia mojego siodła a kupno nowego na miarę / używanego byłoby już ostatecznością.
Prestige venezia. 
Lokalny wątek, to wrzucę info, mam nadzieję, że nie zostanie potraktowane jak ogłoszenie. Jakby ktoś był zainteresowany tematem, to w najbliższym czasie (czerwiec) będzie opcja podłączenia się pod transport do Wrocławia (docelowo klinika w Gęsicach, ale w razie potrzeby można gdzieś podjechać w okolicy Wrocławia).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2018 17:46
Kojarzy ktoś tego konia?
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-walacha-CID103-IDuT7fj.html
Wałach 9 lat, sprowadzony z Litwy w 2016r, Victorius (albo jakoś tak) wysoki, około 170cm. Stoi u handlarza pod Starogardem obecnie. Pierwszym właścicielem był Sebastian Jach z wielkopolski. Ostatnim ktoś z Gdańska, czy okolic.
Koleżanka się zastanawia nad kupnem, ale cena podejrzanie niska jest...
Jakie macie opinie o stajni "Paradiso" ? Zna ktoś tę stajnię ?
nokia6002 a o co Ci konkretnie chodzi? Pensjonat, nauka jazdy, czy hucuły?
Ogólnie czy to dobra stajnia i czy dobrze konie są traktowane.
Konie są tam strasznie chude, nawet jak na hucuły. Ze słyszenia to podobno właścicielka twierdzi że to jest odpowiednia kondycja konia i wszystkie inne są utuczone.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lipca 2018 10:33
W 2011 była dyskusja na ten temat. Wypowiadające sie tu osoby twierdziły, ze to kiepski pomysł pisać ogłoszenie, zjawiły sie osoby z Dziemianach, było żenująco.
Od 24 czerwca oficjalnie brak PM w ośrodku. Zero oficjalnego komunikatu ze strony PomZJ i ośrodka Pegaz,który teraz zarządzany jest przez Pana Marcina dziewczynę.
A koleżankom, które jako pierwsze w koncu zgłosiły zachowanie PM gratuluje i trzymam za nie kciuki.
Edit: jednak jakieś tam oświadczenie zostało wydane przez POMZJ
Strzyga, pamiętam dyskusję właśnie, ale wydawało mi się, że temat "umarł" a tu zaskoczenie, że jednak został formalnie pociągnięty w odpowiednie tryby.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lipca 2018 11:07
Klami, to na pewno inne osoby, po 7 latach?
Ośrodek mówi, że ktoś chce pogrążyć PM, a jak to PM spadnie na cztery łapy i tyle z tego wszystkiego będzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się