wasze ulubione seriale

Drugi sezon Ani z Zielonego Wzgórza się pojawił.
Czytał ktoś książkę Opowieśc Podręcznej? Warto zanim się obejrzy serial?


ja właśnie czytam, w zasadzie kończę. moim zdaniem nie warto. książka jest rozwleczona, mnóstwo niepotrzebnych opisów, dygresji, wątki się mieszają. w serialu dodali więcej rzeczy, moim zdaniem na plus
Cześć dziewczyny 🙂 Chyba pierwszy raz odzywam się w tym wątku, bo zwykle tylko czytam, ale trochę skończyły mi się pomysły i potrzebuję natchnienia, a akurat temat Netflixa się na poprzedniej stronie przewinął. Odkąd mieszkam sama, oglądam seriale jako tło do różnych aktywności - gotowania, prasowania czy układania puzzli. Co za tym idzie - nie poświęcam im pełnej uwagi, momentami tylko słucham dialogów i nie patrzę w ekran.

Obejrzałam już wszystkie kryminalne seriale, jakie Netflix oferuje (polecam pierwszy sezon Broadchurch), obejrzałam Friends, Gilmore Girls, wczoraj skończyłam Orange is the New Black (nowy sezon będzie dopiero na koniec lipca). Poza Netflixem obejrzałam też kiedyś Różowe Lata 70te, HIMYM i Big Banga, więc generalnie większość z tych popularnych mam za sobą. Kiedyś próbowałam zaprzyjaźnić się ze Suits albo z Breaking Bad, ale mnie aż tak nie wciągnęło.

Macie pomysł na coś, co nie wymaga pełnej uwagi, ma dużo sezonów i jest dostępne na Netflixie? 🙂
fin, The Ranch  😉 i Jane the virgin, chociaż dla mnie trochę irytujący 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2018 11:40
fin, Californication albo This is us?
fin, - iZombie, lekkie, przyjemne, podpada pod kryminalne z lekka. Limitless, jeden sezon, ale dość długi. W sumie Narcos, choć mnie na drugim sezonie znudził 😉

Zaczęłam 3 sezon Peaky Blinders, końcówka drugiego rewelacja 😍
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2018 17:21
Wayward pines. Kryminał - fantasy. 2 sezony.

RuPaul Drag Race ale to nie serial 😀 Ale do oglądania przy pracach domowych (tylko dla tolerancyjnych osób 😀)
fin - ja ogladam Californication jak chce żebyś coś leciało w tle do porządków itp 😉

Oglądam Podręczną - teraz już rozumiem fenomen tego serialu, że tylu ludzi o tym mówi, pisze. Trudno w zasadzie powiedzieć jaki jest - straszny, świetny, ryjący banie? Korzystając z tego, że jestem chora obejrzałam już 7 odcinków. Z jednej strony mam ochotę na przerwe z drugiej wciągnął mnie tak, że będę ogladać dalej...
Peaky Blinders zdecydowanie wskoczylo na moja Top Liste  🙂  Alfie- Tom Hardy  😁

My ostatnio ogladalismy Marcella, a teraz ogladamy Broadchurch. Obydwa ok, lubie angielskie klimaty.
Ogladalismy tez Foret, francuski serial, rowniez fajny.
Broadchurch jest świetne, szczególnie 1 sezon. The Fall i Unforgotten są troche podobne w klimatach, ten drugi będzie miał 3 sezon.
Dziękuję bardzo za porady, zacznę od Californication, a potem zobaczymy :kwiatek:
Oglądam Schody. Po streszczeniu by mogło wydawać się, że film-szablon: żona spadła ze schodów: wypadek czy mąż ją zabił? Ale przy tym niezbyt oryginalnym pomyśle (ile takich filmów już było) sposób przedstawienia wydarzeń jest bardzo nietypowy. 


Skończyłam - dobry do końca. Na samym początku wydawał sie dziwny, ale mocno wciągnąl.
Moon   #kulistyzajebisty
09 lipca 2018 09:19
trusia, netflixowy?
tak
Ascaia, coś innego, totalnie - zdecydowanie nie jest to powtórka ekscentrycznego geniusza 😉 Cumberbatch daje radę bardzo, to jedna z najlepszych ról w jego wykonaniu (oczywiście z tych, które widziałam). Bardzo emocjonalny i poruszający tematykę ogromnej traumy z dzieciństwa.
Jak wrażenia po 13 odcinku Podręcznej? Mi się ten sezon o wiele bardziej podobał niż pierwszy  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2018 20:14
Mnie już denerwuje główna bohaterka  😤
13. odcinek to finał sezonu?

Edit: warto się brać za The Good Doctor?
Martita   Martita & Orestes Company
11 lipca 2018 22:09
Fokusowa Już jest? Dam znać jutro  😀iabeł:
facella Tak, trzynasty odcinek to finałowy. Mnie już zmęczył ten serial. Pierwszy sezon był bardziej dla mnie przemyślany i ta historia wciągała. Teraz jest kilka ciekawych wątków ale tak jak piszesz główna bohaterka w tym sezonie jakaś taka no sama nie wiem. Zobaczę jak trzynasty odcinek.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
11 lipca 2018 22:33
Edit: warto się brać za The Good Doctor?

Tak. Bardzo, bardzo dobry serial, swietna gra glownego aktora, ciekawa historia i swietnie napisana.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2018 09:35
Ja na pewno obejrzę, ale żeby mój mężczyzna oglądał ze mną to muszę wiedzieć - są tam wątki miłosne? Bo tego on nie zniesie 😁

Co do Podręcznej - wg mnie June podejmuje idiotyczne decyzje albo jest wstrętną manipulantką.
Gdzie jest The Good Doctor?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 lipca 2018 10:37
Czy działa wam strona seriale online?
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2018 10:44
Trusia, na iitvx.pl chyba jest.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
12 lipca 2018 15:56
Facella, są dosłownie 3 małe wątki miłosne, ale żadnego słodkiego pierdzenia, tylko dylematy istniejących związków i jeden wątek głównej postaci, bardzo życiowo, odcienie szarości, no i są naprawdę niewielką częścią całej historii, także facet powinien spokojnie znieść 😉
The Good Doctor ma rzeczywiście dobrze napisanego głownego bohatera, w porównaniu do innych medcznych seriali ten wydaje mi się bardziej realistyczny. Jednak nie ma typowych zagadek, ogólnie house dla mnie nadal na pierwszym miejscu w swojej kategorii.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
12 lipca 2018 17:59
No House to to nie jest, ale i nie ma byc, bo nie o tym jest serial przeciez 🙂
No i co kto woli, ja Housa ogladalam tylko dla jego postaci i tekstow, bo watek medyczny dla mnie byl w kazdym odcinku taki sam prawie, ten sam schemat, no i w kazdym odcinku podejrzenie tocznia, az memy po necie sie walaly: "it's never lupus" czy cos takiego 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lipca 2018 21:01
Dla mnie June właśnie zaczyna rewolucję 😀
Martita   Martita & Orestes Company
13 lipca 2018 09:39
Obejrzałam 13 Podręczną. Bardzo podoba mi się postać Nicka i Emily oraz tego szalonego komendanta ale June działa mi już na nerwy, Sądzę, że doczekamy 3 sezonu ale po obejrzeniu finałowej sceny zostało mi takie "serio?  🙄".
A mnie June w ogóle nie denerwuje i sie dziwie, że innych denerwuje :P

Biorąc pod uwagę to wszystko co się jej działo, to jak ona ma się zachowywac? I fajnie, że tak skończyli, bo to znaczy, że będzie 3ci sezon :P poza tym, nie dziwi mnie jej decyzja i jak dla mnie niesamowite jest to, że ma po tym co przeszła jeszcze siłe na to by mysleć nie tylko o swojej przyszłości. Nie będę pisac wiecej, żeby nie spojlerować, ale coś czuję że będzie z niej zuch dziewczyna w następnym sezonie.

Postać Emili mnie też ciekawi i pytanie jak jej historię dalej potoczą, bo tu się jeszcze coś może stać...
Nick z kolei - akurat on mnie denerwuje, mam wrażenie że mógł zdziałać więcej w kwestii Eden. Rozumiem, że nie chciał tracic własnego życia, ale jest tak naprawde strasznie uległy wobec systemu, i o ile podręczne są poddawane 'szkoleniu' i traktowane tak a nie inaczej, więc rozumiem, że stają się bierne, ale on?

Nie mam co oglądać teraz 🙁
może spróbuje tego Good Doctora
A ja polecam Good Behavior jeśli ktoś nie widział, świetny serial  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się