popręg

Kayra   Kucusiowy wariat :P
09 lipca 2018 10:20
trusia, smarowalam już jak rana była częściowo zagojona. Przyśpiesza porost włosów. Miękki popręg z żelem. http://www.sklep-skoczek.pl/horze-popreg-wszechstronny-greylock.html
trusia, z tego linku z ogloszeniem, ktory wstawila Gaga. Patent na obdzierającego konia.
Gapa ze mnie, nie zajarzyłam, że obdzierający link masz na myśli.  Mam popręg o podobnym kształcie, tylko mniej "wygięty". Jak futro nie pomoże, przymierzę się do zamówienia takiego u pana Marka.

[quote author=_Gaga link=topic=117.msg2795489#msg2795489 date=1531127753]
Nie napisałam, że uważam badanie siana za niewiarygodne, tylko że nie wierzę żywieniowcom. Zwłaszcza, gdy są przedstawicielami producenta pasz.

Edit. Z drugiej strony, aby zrobić wiarygodne badanie siana, trzeba by wziąć próbki z na prawdę wielu miejsc, wymieszać i próbować ogarnąć jakąś średnią próbę. A najcześciej bierze się siano z 3 balików na krzyż i już.
[/quote]

Masz rację, że ma to jakieś błędy, jednak na pewno jest lepsze niż nic. Jakąś podstawę stanowi. Ja wybierałam siano z różnych balotów, leżących w różnych miejscach stodoły, co naturalnie nie znaczy, że nie zostały zebrarne z tego samego miejsca, bo nikt przecież tego nie znakuje. Ale z drugiej strony zbierane jest z tej samej łąki, więc raczej dużych różnic nie ma. Poza tym powtarzam te badania. Moją suplementację opracowowuje lek wet, nie przestawiciel producenta pasz. Ale tak czy owak biotynę dodam.

Czy diatomit i bentonit też uodparnia skórę, czy źle mi się kołacze w głowie?

Pomocy, jeśli mnie nie poratujecie radą to chyba się zabije. Mam kobyłę arabską, drobna i króciutka. Sprawa wygląda tak, że obciera się od WSZYSTKIEGO. Zwykły neopren powoduje żywe rany, popręg york memory to samo,nakładka na popręg z futra medycznego też, Mattes z naturalnym futrem anatomiczny nie powoduje co prawda takich samych obtarć, ale również wyciera nie tylko sierść, ale i skórę, gdy wsiądę częściej niż raz na tydzień/dwa. Boje się użyć skórzanego, bo jak jest taka reakcja na futerko to co będzie z tym... Przed każdą jazdą koń i popręg jest super wyczyszczony, nogi powyciągane, popręg dopięty. Nie mam już pomysłu na popręg, który jej nie obetrze, chciałam kupić popręg Kentaur Lausanne, ale już widziałam opinie, że poobcierał pare koni, więc nie ma nawet co testować na mojej. Wydałam więcej na popręgi niż na konia, a nic nie działa...
Z góry dziękuje za odpowiedź
Spróbuj ze zwykłym popręgiem sznurkowym. Ja cudowałam dokładnie jak Ty. Krocie wydałam na popręgi. Futro naturalne, neopren, pianki cuda wianki a koń non stop na gojeniu. Teraz chodzi na sznurkowym i nawet po ostatnich 45 km nie było nawet śladu.
Pierwszy pomysł (rękaw Mattesa na niesymetryczny popręg) nie wypalił. Rękaw pasował na mój poręg, niestety po wygięciu go do pozycji, w jakiej by leżał na brzuchu konia na środku zrobiły się dwie duże bulwy.  Zrezygnowałam, bo nie wiem, czy te bulwy by nie obcieraly. Samo futro rewelacyjne, zachwyciło mnie

Czy to normalne, że takie futro nie leży płasko czy on był żle uszyty?

Za 2 tygodnie zabieram konie na Mazury, po powrocie pędzę do pana Marka ze zdjęciami popręgu "nie-obdzierającgo". 
Ja mam rękaw razem z popregiem, cały komplet z Mattesa i obciera mojego konia
U mnie popręg leży całkiem płasko.

Edytuj posty!
Alajg7 spróbuj z jakimś skórzanym, tylko musi być dobrej jakości - dobre wykończenie i naprawdę miękka skóra, nie jakaś sztywna deska. Mój koń się co prawda nie obciera, ale jest wrażliwiec-delikates i wkurza ją każda niedogodność typu za twarde, za sztywne, za cienkie, za grube, za miękkie itp. Też miałam obawy przed skórą, ale o dziwo właśnie skórzany popręg przyjęła najlepiej.
Alajg7, dzięki.  Czyli był to bubel. On był mocno przeceniony, pewnie dlatego. Gdyby leżał płasko, bym wzięła.

Edit:
Murat-Gazon, a jaki masz?   
A możecie mi polecić jakiś cienki i dobry popręg skórzany ? Musi być cienki i asymetryczny ze względu na bardzo mało miejsca za łokciem.
Jestem prawie pewna, ze będzie za gruby, mój jest podobny, może nawet trochę bardziej wycięty, a i tak jest za szeroki :/
Alajg7 a nie siodłasz konia za bardzo z przodu? Wtedy i popręg może lądować na łokciach.
Na pewno jest w porzadku, moje siodlanie konie zajmuje mi z pół godziny, żeby wszystko było dobrze haha, siodło jest tez dopasowane, wiec ta kwestia odpada, jest to po prostu krótka i do tego grubiutka klacz.
Pierwszy nie zdaje egzaminu, byłam bardzo ciekawa tego drugiego, ale nie znalałam, żadnych zdjec na koniu, dlatego wole zapytać na forum i najpierw sprawdzić opinie zanim kupię kolejny popręg, który nie da rady. Ona obciera się dokładnie tak jak już ktoś pisał wcześniej, jakieś 2 cm od ułożenia popręgu, tak jakby tylko ten kant obcierał. Bardzo mi się podobał ten popręg wykonany przez rymarza na zamówienie i jeśli nie znajdę jakiegoś dobrego sklepowego to prawdopodobnie tez zamówię.
Mnie nawet nie chodzi o te konkretnie, tylko o ten kształt. Wielu producentów ma podobne i ponoć dobrze się sprawdzają właśnie na obcierających się koniach, którym popręgi włażą na łokcie.
Miałam kiedyś niemal identyczny w kształcie do tego drugiego neoprenowy, także one są nie tylko skórzane.
Dzięki za radę, jakby ktoś testował taki popręg to proszę o kontakt z opinia.
Ze względu na obcieranie na łokciach kupiłam [url=http://yard-equites.pl/ujezdzeniowe-/5529-schockemohle-popręg-ujeżdżeniowy-pandora.html]ten[/url].  Widzę. że teraz opis jest inny, ale przedtem było info o elastycznych wstawkach dla koni obcierających się na łokciach i mających nadmiar skóry wokół łokcia. Faktycznie, na łokciach się nie obciera, ale obtarła się pod popręgiem, mimo że skóra lest miękka.

Na stronie 65 i 66 tego wątku są inforamcje o tym popręgu (posty equi.dream i moje)
Moja siwka też się wyciera od popręgów - egzamin zdaje bardzo dobrej jakości (miękki) Equipe skórzany, a jeśli jest okres, że od niego się wyciera (zmiana sierści) to w grę wchodzi futrzany Mattesa, albo Kavalkade z Memory + smarowanie przed i po maścią Neoderma Veredusa 🙂
Ja mam cały czas Mattesa i właśnie od niego się wyciera zawsze, przy zimowym futrze trochę mniej, Neoderme stosuje od roku i tez nie pomaga, jest trochę lepiej jak talkuje miejsca pod popregiem przed jazda, a później stosuje maść na odparzenia i obtarcia dla niemowląt.
Czy ma ktoś może zdjęcie jak układa się na koniu popręg o takim kształcie? :

https://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Popreg-ujezdzeniowy-Beginner/7112
Alajg, u mnie na super obcierającego się pod mattesami konia sprawdził się dopiero taki:
http://profchoice.com/i-7261632-ventech-english-girth.html

Kiedyś były w Pasi-Koniku, nie wiem czy jeszcze można kupić. Ja mój mam od 4 czy 5 lat, mimo ultra miękkiej pianki nic się z nim nie dzieje. Jedyne co to skokowy warto kupić o rozmiar mniejszy, gumy są mocno elastyczne.
Fakt, te popręgi PC są z bardzo przyjemnego tworzywa. Klasycznego nie widziałam na oczy,ale westowe z tego samego czegoś wykonane ma znajoma i są naprawdę fajne  😉
Gaga, biotynę podajesz stale, czy w formie kuracji przez jakiś okres i przestałaś?

U nas lepiej - 3 dni temu bialy placek zrobił się czarny, czyli w kolorze skóry, jak się nie wie, nie widać obtarcia, ale sierść jeszcze nie odrosła.

Alajg, u mnie na super obcierającego się pod mattesami konia sprawdził się dopiero taki:
http://profchoice.com/i-7261632-ventech-english-girth.html

Kiedyś były w Pasi-Koniku, nie wiem czy jeszcze można kupić. Ja mój mam od 4 czy 5 lat, mimo ultra miękkiej pianki nic się z nim nie dzieje. Jedyne co to skokowy warto kupić o rozmiar mniejszy, gumy są mocno elastyczne.


Taki też mam, w wersji ujeżdżeniowej. Zły nie jest, ale nie idealny - raz mniej raz więcej obciera, staram się dwa razy pod rząd nie zakladać.
Biotynę podaję zawsze w okresie zmiany sierści, tj od połowy sierpnia i od połowy lutego.
Czy jest taka opcja, że powodem skracania wyroku może być popręg, dokładniej klamry obijające się o łokieć?
Jaka jest realna użytkowa różnica między standardowym popręgiem jak np. ten: https://arcus-konie.pl/equipe-popreg-emporio-gh11-p-1495.html?manufacturers_id=54
a takim z poszerzeniem na środku: https://arcus-konie.pl/kentaur-popreg-monaco-p-6274.html?manufacturers_id=145 ?
Chyba chodzi o lepszy rozkład ciężaru, stabilność w przypadku tego poszerzonego.
Wigorrr, jest. Mój jak chodził w za słabo wyprofilowanym popręgu i skóra zbierała się przy łokciach- skracał wykrok. Teraz po zmianie popręgu się odblokowal 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się