literatura końska

.
borkowa.   silesian team
10 lipca 2018 15:42
himbusiowa dziękuję :kwiatek:
Nie wiem czy wpasuję się w wątek, ale szukam fajnej książki, gdzie będą podstawy weterynarii, głównie zależy mi na zwierzętach hodowlanych. Może ktoś coś poleci?
Ja też pewnie temat walkowany ale. Szukam książek o pracy, wychowaniu i treningu i układaniu koni od zrebaka.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 lipca 2018 22:35
Ja też pewnie temat walkowany ale. Szukam książek o pracy, wychowaniu i treningu i układaniu koni od zrebaka.



https://www.gandalf.com.pl/b/praca-z-konmi-od-podstaw/
Ma ktoś do odsprzedania "Końskie sztuczki"? Ewentualnie w PDFie?
Czy posiada ktoś książkę "Kopyta doskonałe" w pdf?
Hej,
Poszukuję pilnie książki "Żywienie koni" Manfred Coenen Meyer Helmut. Najlepiej jakby chciał sprzedać ktoś z Warszawy lub okolic, ale oczywiście wysyłka też może być. Ostatecznie poszukuję jej w .pdf 🙂 HELP PLEASE!
Martita   Martita & Orestes Company
23 września 2018 14:13
shilton A któryś pasi-konik nie ma na stanie?
shilton A któryś pasi-konik nie ma na stanie?

Kochana, znalazłam w .pdf, właśnie wracam z drukarni - oprawiłam sobie i jest git 😀 ale! za każdą inną literaturę odnośnie żywienia koni w języku polskim lub angielskim wszystkim Wam będę bardzo wdzięczna!  :kwiatek:
Nie wala się u kogoś niekochana książka Alois Podhajsky Moje konie, moi nauczyciele? Chętnie bym przygarnęła  🏇
Hej,

jakie książki polecacie dla początkujących jeźdźców?  🏇 Chciałabym uzupełnić wiedzę praktyczną, którą otrzymuję od instruktora wiedzą teoretyczną (wiadomo, że nie nauczę się jeździć z książki ale zawsze fajnie jest poczytać o podstawach).
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 września 2018 18:28
"Nos do przodu" Gerd Heuschmann
"Jak porusza się Twój koń" Gillian Higgins
"Świadoma jazda konna Mary" Wanless
Ja polecę jeszcze pozycje Sally Swift "Harmonia Jeźdźca i konia" i "Dosiad Naturalny"
Polecacie "Żywienie koni" Meyer i Coenen?
Pojawiła się książka Renee Tucker pt. Co boli mojego konia.     Warto ją mieć ,właśnie ją przeglądam

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 października 2018 13:02
Szukam w księgarniach na necie i nigdzie nie ma. Masz może link?
Polecacie "Żywienie koni" Meyer i Coenen?

To jedna z podstawowych książek na ten temat, polecana wielokrotnie nawet w tym wątku  :kwiatek:
żabeczka , szukaj  Sassebi.pl 
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 października 2018 14:09
Dziękuję  :kwiatek:
Okej a powiedzcie mi co do psychiki i psychologii końskiej polecacie?
Tak zaczynam sama studiować konie XD
"Psychologia treningu koni" Skorupskiego na pewno, to też taka podstawowa polecana książka.

"Sekrety końskiego umysłu", tylko to lepiej czasem skonfrontować z własnym zdrowym rozsądkiem, rzeczywistością i innymi książkami, typu kiedy autor uważa, że każdy koń musi nauczyć się nosić pęta, a imprinting źrebiąt to samo objawione dobro i jednorożce 😉

Z lżejszych rzeczy - może "Z myślą o koniu" Rashida. Napisane w formie zbioru historii różnych koni z problemami, które autor próbował rozwiązać przez zrozumienie końskiej logiki. Nie będzie raczej bardzo odkrywcze dla kogoś po lekturze poprzednich pozycji, ale jest fajnym wstępem otwierającym oczy na to, jak konie działają i jak można sobie z nimi radzić w realu. Niestety większość szkółek tego nie tłumaczy, bo i kiedy. No i fajnie się czyta 😁 Autor jest trochę takim zaklinaczem, ale ta książka nie jest oszołomska ani nic, najwyżej czasami mocno sentymentalna. Za to "Lekcji, których udzielił mi koń" tego samego autora raczej nie polecam nikomu, kto chce się czegoś konkretnego dowiedzieć o koniach, a nie że jazda konna jest jak aikido, a aikido jest jak życie  🤣 Jak ktoś chce wspominki i filozofię życiową, to spoko 😉
To szukam pierwszych
Mam jakieś podstawy, ale naszło mnie na dokładne przestudiowanie końskiego umysłu, jak działa mózg ble ble. Wierzę że znajdę to w książkach i nie będę musiała iść na studia xd
Można poszukać list lektur i podręczników używanych na końskich przedmiotach na uniwersytetach. Ktoś przynajmniej z założenia ogarnięty w temacie te sylabusy przemyślał, ułożył i uznał, że te książki stworzą dobrą podstawę wiedzy w danej dziedzinie. Zawsze to jakaś wskazówka, czym się na początek zainteresować, tylko czasem trzeba wywalić z listy książki, które zdążyły się zdezaktualizować.

Poza tym polecam Google Scholar i Google Books w poszukiwaniu konkretniejszych rzeczy na dany temat oraz jako kopalnie bibliografii załączanych do artykułów naukowych i książek. Może Cię też zainteresować działalność ISES - International Society for Equitation Science, artykuły na ich stronie itp.  🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 października 2018 08:19
Okej a powiedzcie mi co do psychiki i psychologii końskiej polecacie?
Tak zaczynam sama studiować konie XD



Jedyna dla mnie i najważniejsza pod każdym wzgl.ksiazka Kuby Gołębia Partnerstwo Doskonałe. Warta każdej złotówki.
zabeczka17 O, to jakaś nowa, dzięki za polecenie, zobaczę!  :kwiatek:
Czy ktoś wie gdzie mogę zamówić książkę ,,Anatomia funkcjonalna konia sportowego" ?
Wujek Google nic nie chce wypluć  🙁
Piaffallo, tu znalazłam
vanille dziękuję  :kwiatek:
To szukam pierwszych
Mam jakieś podstawy, ale naszło mnie na dokładne przestudiowanie końskiego umysłu, jak działa mózg ble ble. Wierzę że znajdę to w książkach i nie będę musiała iść na studia xd


Ja czytałam "Sekrety Końskiego Umysłu" oraz jestem w trakcie "Psychologii treningu konia" obie polecam, otwierają oczy i mocno przypominają o tym, o czym na co dzień się po prostu zapomina.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się