buty dla koni

w Yard Equites promocja na Cavallo, gdyby ktoś szukał
a  jakby ktoś szukał EasyBoot glove back country rozmiar 0
to będę wrzucać w ogłoszenia  😎
Ja mam od dawna w ogłoszeniach Old Mac'sy ale zainteresowania nie ma
50% ceny sklepowej... i tak się zastanawiam - coś jest nie tak z tymi butami (mam na myśli model)?
Mi się druga para na drugim koniu super sprawdza. Te na sprzedaż zostały mi po Byśce odesłanej na zasłużoną emeryturę.
Gaga już kilku osobom je polecałam, niestety rozmiar nie pasował.
Czyli po prostu niech sobie wiszą 😉, dzięki :kwiatek:
Może ktoś potrzebuje easyboot epic rozm. 4?
[quote author=_Gaga link=topic=140.msg2769311#msg2769311 date=1521877850]
Ja mam od dawna w ogłoszeniach Old Mac'sy ale zainteresowania nie ma
50% ceny sklepowej... i tak się zastanawiam - coś jest nie tak z tymi butami (mam na myśli model)?
Mi się druga para na drugim koniu super sprawdza. Te na sprzedaż zostały mi po Byśce odesłanej na zasłużoną emeryturę.
[/quote]

O, ja mam klintke, która ten rozmiar potrzebuje, zaraz jej dam znać 😉
Ma może ktoś nie potrzebne EasyBoot glove 1 ?
Witam,

Z racji problemów kopytowych - wielkie konisko (175) na małych kopytkach, które na dodatek posypały się po 2-3 tygodniach pastwiska + susza+ beton pastwisko i padok , efekt - koń macająco-sztywnawy, lekko skracający - rozglądam się za jakimś rozwiązaniem.
Po lekturze wątku o kuciu/nie kuciu oraz wątku butowego (nie całego, ofc) - przymierzam się do wypożyczenia/zakupu butów.

Kowal proponuje Dallmery Glog (ma jakieś na stanie, spróbujemy przymierzyć w przyszłym tygodniu)

Jeżdżę rekreacyjnie, bez skoków (bardziej w kierunku ujeżdżenia), czasem jakiś spacer.
Zakładam, ze buty bedę zakładac tylko na jazdę (chociaz chciałoby sie na pastwisko tez, zwłaszcza teraz, jak jest tak twardo).
Wrzucam poglądowe zdjęcia odnóży.
Podpowiecie w co ewentualnie celować? :kwiatek:

kopyta (przody)








i kucyk (nie umiera, tylko 30 w cieniu było 🤔wirek🙂

Dziewierz Żeby dobrać buty musisz zmierzyć kopyto i sprawdzić która firma koniowi najbardziej przypasuje. Jedne robią bardziej na wydłużone kopyta, inne bardziej na okrągłe. Wrzuć te foty na wątek o naturalnej pielęgnacji kopyt i zapytaj dziewczyn czy są dobrze strugane. Po wyprowadzeniu kopyt może się okazać, że buty zrobią się za duże, bo flary znikną i może piętki będą niższe i ustawienie kości kopytowej się zmieni....?  Ja bym zaczęła od znalezienia kogoś, kto struga naturalnie. Same buty sprawy nie załatwią.
Firma: http://butydlakoni-lubawa.pl/ - ktoś zna? ktoś korzystał?


Może jesteście w stanie polecić coś do rekreacyjnej jazdy- spacery w terenie/zwirówka dla dużego masywnego konia ze zdolnością do podbijania się?Strugamy naturalnie, podeszwa ciągle się wzmacnia i potrzebna dodatkowa amortyzacja-na razie jeszcze nie potwierdzone zwapnienia w ścięgnie zginacza..Koń fajnie chodzi w butkach od piętki, wydłuża wykrok więc rozglądam się za używkami w rozm.15 (długość) i 14 cm (szerokość).Testowałam wcześniej Easy boots Trail ale się przekręcały, rzepy puszczały i ogólnie słabo pod siodło i na dłuższą metę.Jaką opinię macie o Epikach?Z tego co pamietam jest problem z tym geiterami (?) puszczają po jakimś czasie? :kwiatek:

Edit.
Z racji tego,że nikt nie odp.pozwalam sobie zaktualizować ten wpis.
Szukam butów w rozm.15 (dł)-14 cm (szer.) W rzeczywistości wymiary docelowe mogą być mniejsze-czeka nas struganie. Najchętniej używane.W grę wchodzą:Trail (rozm.7-8), Old Mac/New Mac rozm.8, Cavallo sport roz.5,Epic-roz.4 czy też Glove rozm.5-4,5.Może ktoś coś..? :kwiatek:
Czy znacie szewca we Wrocławiu, który ogarnia naprawianie butów?
Czy ktoś może mi coś polecić jeżeli chodzi o trzy rodzaje butów Cavallo :
Simple Boot  https://allegro.pl/cavallo-simple-boot-buty-dla-koni-i7432743734.html
Sport Boot    https://allegro.pl/cavallo-sport-boot-buty-dla-koni-i7432733397.html
Trek Regular https://allegro.pl/cavallo-trek-regular-sole-buty-dla-koni-i7432731112.html

Będą to nasze pierwsze buty, nie mamy doświadczenia ani możliwości przymiarki.
Jazda w kierunku ujeżdżenia.

Z góry dziękuję za opinię  :kwiatek:
ja mam Cavallo Simple i jest to taka chyba najbardziej podstawowa wersja buta. Bardzo fajnie sprawdzają się w tereny czy ogólnie podczas jazd po prostej, ale przy jeździe po kołach (szczególnie ciasnych kołach, lonży itd.) buty potrafią się czasem przekręcić, nie jakoś bardzo często, ale jednak. Jeśli chcesz w nich jeździć ujeżdżenie to po moich doświadczeniach raczej nie polecam tego modelu, chyba że wcześniej przymierzysz, przetestujesz i będziesz miała pewność, że nic nie spada.
Wiem, ze to nie wątek o ogłoszeniach, ale koleżanka prosila 😀...
[CIACH] - to idź do ogłoszeń!
Witam  🙂 Szukam butów dla mojego konia, kopyta szersze niż dłuższe (114mm x 104mm) mógł by mi ktoś może polecić jakiś model na takie kopyta? 🙂
Ja miałam epic glove wide i bylam bardzo zadowolona
dzięki drabcio za odpowiedź 🙂 a czy używał ktoś butów Easy Boot Transition? Jakieś opinie na ich temat ? 🙂
Ja "przesiadam" się z Cavallo na Equine Fusion i już kocham te buty 😍 Mogę polecić z czystym sumieniem, szczególnie dla koni, które mają płaskie kopyta i dużo obciążeń ląduje na podeszwie.
Jakby ktoś szukał Cavallo Simple rozm. 2 to pozbędę się ich niedrogo, bo już na pewno nie będę używać. Fajne butki, ładnie prezentują się na nodze (jak kaloszki), ale dla mojego "kaleki" za twarde.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
10 października 2018 17:25
Hej hej. Potrzebuje na przymiarke buciorow dla hucula. Tak tak. Kobylka ma zdiagnozowana kulawizne ale podobno kucie ma ponoc. Ja zamiast kucia chce przetestowac ja w butach. Ktos cos?
Ja "przesiadam" się z Cavallo na Equine Fusion i już kocham te buty 😍


A ja jestem posiadaczem Equine Fusion i mam mocno mieszane uczucia. Zakładanie takie sobie- trochę upierdliwe, ale nie mogę powiedzieć zawsze świetnie trzymają się na nodze, nie spadają, nie przekręcają, nigdy mi nie obtarły konia. Natomiast jakość wykonania, materiałów...no pozostawia do życzenia. Dziura na dziurze. Moje były już 2 razy u szewca, zaraz czeka je trzeci. Fakt, faktem konia mam dużego, ciężkiego, mało subtelnego i chodzi w nich teraz na zady, ale rozwalają się w oczach...
Alaska, a jak długo je masz?
Ja na razie oceniam po jakości ruchu konia i tego, że nigdy go nie obtarły, bo to dla mnie najważniejsze. Póki co nie mamy dziur ani żadnych przetarć, ale użytkuję je dopiero miesiąc.
Witam  🙂 Szukam butów dla mojego konia, kopyta szersze niż dłuższe (114mm x 104mm) mógł by mi ktoś może polecić jakiś model na takie kopyta? 🙂


szukałam kiedyś butów na dość duże kopyta, szerokie też. Kupiłam te:
http://butydlakoni.pl/pl/p/Old-Macs-G2/119

bardzo polecam, szeroka rozmarówka, buty mają kilka mocowań, przez co trzymają sie dobrze nogi.
Doradziłby mi ktoś?😀
Mam 10 letniego konia ze zwyrodnieniami, który baardzo nie lubi chodzić po twardym. Problem zaczął się nie dawno i zrobiliśmy zdjęcia, jednak o dziwo nie ma żadnego pogorszenia, więc wet zalecił kucie. Kiedyś chodził w podkowach, ale pogorszył mu się wtedy stan z strzałki i pomyślałam o butach. W domu stoi 24h na dworze na piasku, więc jest miękko, jednak jest to koń chodzący praktycznie w same tereny. Jakie buty mu kupić? Myślałam o cavallo trek, sprawdzi się dla takiego konia czy polecacie coś innego?

edit: czytałam też coś o żelowych wkładkach, może coś takiego nam pomoże?
ma ktoś może używane buty na kopyto 13x13 w rozsądnej cenie?
Magda Pawlowicz - ja mam cavallo simple rozmiar 4 (czyli na kopyto o długości 13,4-14,1 cm.) za 370 zł. ale nie wiem czy na kopyto 13 cm. nie będą za duże...
no chyba beda za duze własnie...
Ja mam już nieużywane 134-137 na 134-137.
Czy ma ktoś doświadczenie z butami Alpha 1?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się