Jakie pasze dajecie swoim koniom?

No właśnie, jeśli taki owies po gnieceniu/śrutowaniu traci, po trzech dniach bardzo dużo właściwości odżywczych, to co jest w takich otrębach z młyna po 6 miesiącach? 🙂
Jeden z moich koni jest na Pro-Linen i powiem szczerze, że troche się przestraszyłam tym co piszecie...  😲
Mam duży zapas żarcia - jakby to wszystko zainfekować molami -  🤬
aż strach teraz zamawiać....
U nas w stajni otręby z połowy czerwca też z robakami.
Ciekawe co na to prolinen..
drabcio, a co oni mogą z tym zrobić biedaki? Jak omacnica wlezie do big baga z mąką to niestety nie wytropisz jej,bo nie ma w młynach sit o takich oczkach, które zatrzymały by złożone jaja.
Jedyna opcja to zamrozić takie Bagi, ale też nie zawsze skuteczne to jest.

edit: urwało mi posta...
Sieczka Sukcesu jest dobra czy lepiej zakupić ktorąś z Dengie? Koń pracujący regularnie, wagowo i mięśniowo jest ok, chodzi mi tylko o spowolnienie jedzenia u tej mojej nerwuski  🙄 Ktoś ma porównanie obu sieczek i na ile tygodni/miesięcy stracza jeden worek? Dengie jest mocno ubita, a Sukces jest dość luźny, worki mniej więcej takie same wielkościowo, wagowo Dengie cięższe.
Swego czasu dawałam sieczkę z Sukcesu i moja klaczka nie narzekała. Wszystko ładnie znikało, z tym że u nas nie było problemu z szybkością jedzenia, a po prostu chciałam jej trochę urozmaicić dietę. 🙂
Wg mnie sieczka z Sukcesu jest dużo lepsza jakościowo od Dengie.
Poza tym jest to sieczka z lucerny bez dodatków. Moje konie jedzą ją od kilku lat.
Polecam
drabcio, a co oni mogą  tym zrobić biedaki? Jak omacnica wlezie do big baga z mąką to niestety nie wytropisz jej,bo nie w młynach sit o takich oczkach

Wycofac wszystkie partie?
plunia, - moje konie wciągają sukcesa, konie przy których pracowałam w zeszłym roku do zapasionych pasz też go jadły. Zakładam, że mimo wszystko wychodzi ekonomicznie, jakość imo bardzo w porządku. Nawet jak na dole trafi się pył, to w sumie nie żal mi wywalić tych kilku garści. Na ile starczy to pewnie zależy ile się daje 😉 Mi spokojnie starcza na 2 miesiące worek.
ed
Ja kupiłam sieczkę Pro linen bo akurat Golden Chaff wyszedł (wszyscy czekają na dostawę).
Sieczka ładna, zielonogórski i pachnąca- no i panicz chętnie wciąga ( a innych sieczek Baileysa czy Dengi nie chciał żreć :mad🙂-więc jestem miło zaskoczona.
Tylko z tymi molami w otrębach to zonk....
drabcio, no chyba nie, bo to nie jest przecież Food Safety, jeszcze nikt nie umarł od robaka.
Poza tym ciężko udowodnić gdzie zostały zniesione jaja, bo cykl życia jest różny zależnie od temperatury.
drabcio, no chyba nie, bo to nie jest przecież Food Safety, jeszcze nikt nie umarł od robaka.
Poza tym ciężko udowodnić gdzie zostały zniesione jaja, bo cykl życia jest różny zależnie od temperatury.
Perlica, co za różnica gdzie zniesiono jaja? Pro Linen gdzieś otręby kupił przecież. Na ich miejscu wycofałabym partię i relkamowałabym u sprzedawcy. Mega łatwo stracić renomę, mega trudno ją odrobić...
Mnie Pro Linen bardzo zniechęciło. Na stronie jest wyraźnie napisane, że darmowa wysyłka jest od 600 zł. Zrobiliśmy zakupy za 600 z hakiem z produktów promocyjnych. Koszyk policzył 0 za dostawę po czym trzeba było dopłacić 90 zł a na stronie pokazal się komunikat, że darmowa wysyłka nie łączy się z promocjami. W ten sposób pasza wyszła może z 1 zł /worek taniej, niż w lokalnym sklepie bez promocji. Czuję się oszukana i nie chcę już kupować Pro Linen 🙁
Orientuje się ktoś gdzie w woj pomorskim można kupić kukurydzę i jęczmień mikronizowany?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 lipca 2018 07:26
Arwena zobacz w Nuba Equi
A wstawi ktoś fotki tej lucerny Sukces? Albo poproszę na priv  :kwiatek:
Oglądałam kiedyś ich sieczkę - trochę łodyżek i pył. Zastanawia mnie czy tak trafiłam (miałam styczność tylko z 1 workiem"😉, czy to standard.
_Gaga, chodziło mi o to, że mole mogły być w stajni u kupującego paszę, a nie przyszły od Pro Linen skoro ludzie mają zapasy , jak piszą wyżej.

Co do promocji to niefajnie ....

Mnie te pasze jakoś nie przekonywały nigdy , tak bez większej przyczyny, bo też nie próbowałam nigdy.

Moje konie jedzą Pavo i Eggersman od kilku miesięcy i jestem zachwycona: jakością, ceną, wydajnością, wyglądem oraz formą koni w stosunku do ceny  :kwiatek: a także bezpłatną dostawą pod boks  😀
Perlica, tylko w tej sytuacji to byłyby już bardzo dziwne zbiegi okoliczności, że u tylu ludzi z różnych miejsc badziewie było w stajni. Firmie pozostaje wycofać całą partię albo i więcej żeby zachować twarz. Straty będą, ale renoma i marka są ważniejsze. Może i od robaka tego typu nikt nie umarł, ale jest to już towar wadliwy i winien być wycofany. Po prostu. 

A jak już mówimy o paszach i markach, to ja już przerabiałam kilka marek (Pavo, Spillers, Hartog, Hoveler, St Hippolyt, Eggersmann, Dodson), jakos nigdy mnie nie ciągnęło do sięgnięcia po produkty Pro Linen. Od dłuższego juz czasu pozostaję przy Hippolyt i jestem niezmiennie bardzo zadowolona. Jakość, wybór, stosunek cena-jakość, obsługa przedstawiciela. In plus.
Klami, być może, tylko teraz jest sezon na omacnicę, ale pewnie masz rację.
Raz miałąm ją w domu w jakiejś mące czy makaronie i mi skubanica pocięła wszystkie fixy knorra.
A raz też była kiedyś, jeszcze w domu rodzinnym, to skubanica pocięła wszystkie woreczki zwykłe PE  😜 ale to chyba  🚫

Bardziej mi chodzi o to, że nie robi to nikomu krzywdy, a producent żywności dla ludzi jak ma omacnicę to recall nie robi.

Edit: Hippolyt to pewnie też dobre pasze, ale raz zamówiłam Krauter i jeden mój gagatek nie chciał tego jeść, a je wszystkie na świecie dostępne pasze  😵 więc się jakoś zraziłam.

A jaką sieczkę zamaist Pro Linen (Alfibre Regular)/Golden Chaff?

Dla konia, który stoi na trocinach (RAO) i dostaje "na przegryzienie" w ciągu dnia, żeby nie stał "na pusto".

Żeby było ekonomicznie, a na dodatek smacznie 😵

Dawałam Dengi  Apple, jak się pojawił gorszy worek, suchsza - odmówił spożycia, Baileysa Ultra Grassem kazał mi się wypchać, a Light Chaff ledwo memłał, za to Golden Chaff mu bardzo smakuje (może dlatego, ze wyglada i pachnie jak sianokiszonka trochę), a do Alfibre rżał ostatnio 🤣
Dziewierz, polecam Hartog ( dostępne w NTB Tomasz Ochab) , bo jest dystrybutorem.
Moj jeden odmówił jedzenia Dengie, od czasu jak się pył zaczął pojawiać,a Hartoga wcina.
Jest ekonomiczna bo bardzo ubita w opakowaniu, jak żadna inna.
Perlica  :kwiatek:
A jakaś konkretna?
https://www.ntb24.pl/pl/p/Hartog-Lucerne-Mix-PAKIET-Z-DARMOWA-DOSTAWA/319

No ja daję lucernę taką, ale jest też mieszanka traw.
Perlica Dziekuję
Dziewierz a patrzyłaś na ofertę sieczek Nuby? Masz od wyboru zwykła lucernę, olejowaną lucerne lub mieszankę lucerny z trawami i innymi dodatkami (na kopyta"😉. Żałuję, ze jeszcze sieczka dla wrzodowców jest nie dostępna... 🙁
Golden Chaff może mu smakuje bo jest z melasą  🤣
k2arola trochę patrzyłam, ale  nie wiem, co wybrać 😲

Oczywiście, że melasowane smakuje lepiej 😁

Konio dostaje też musli Hippolyt Krauter Musli (lubi i mu służy - RAO) - nie pełoporcjowo  (+ owies) - czy coś w zamian z Nuby byś zaproponowała? - może być na PW
Koń potężny dosyć, 175 w kłębie, w nocy na pastwisku, w dzień w stajni (dostosowany do rytmu stada), chodzi "rekreacyjne ujeżdżenie" , nie jest jeżdżony codziennie (czyli generalnie się opindala).
Dodam, że pastwiska się zrobiły słabe, niestety (susza).
Oczywiście, że melasowane smakuje lepiej 😁
...

hahah - oczywiście! Ja tez wcinam płatki czekoladowe na śniadanie..czasem 😁  Dobrze, że moje konie i dzieci nie mają prawa wyboru 😉 

Dla Rao'wców mamy sporo możliwości. Pasza dla alergików, pasza ziołowa 7Herbs, suplementacja ziołowa wspomagająca drogi oddechowe itp. Sieczki też odpowiednie, bo drobne frakcje mają odsiane i zgranulowane.
Jednak melasy nie używamy w ogóle.
[quote author=Dziewierz link=topic=25.msg2796369#msg2796369 date=1531474396]
Oczywiście, że melasowane smakuje lepiej 😁
...

hahah - oczywiście! Ja tez wcinam płatki czekoladowe na śniadanie..czasem 😁  Dobrze, że moje konie i dzieci nie mają prawa wyboru 😉 

[/quote]

Moje dzieci i mój koń trochę mogą wybierać...  😁
Dzieciom to jeszcze coś wmuszę, ale paniczowi do ryja nie wepchnę na siłę 😂

(k2rola - PW poszło)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się