wrzody żołądka

a jaki olej polecacie? taki ze sklepu spożywczego?
Perlica olej może być ze sklepu spożywczego byle nie był rafinowany i był toczony na zimno. Nie wiem jednak czy cenowo to wyjdzie korzystniej...
Jaki olej wybrać tutaj są różne szkoły. Ja polecam olej lniany z uwagi na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, ale ma on też swoje minusy.
k2arola, w zasadzie mi nie chodzi o cenę, bo olej to nie majątek.
Jeśli nie spożywczy to jakiś dla koni specjalny jest?
rudziczek   Małe i duże.
11 lipca 2018 17:42
Gillian   four letter word
11 lipca 2018 21:13
k2arola, mieliśmy dwa lata praktycznie czyste... 🙁
rudziczek, dzięki, ale była mowa o oleju kukuradzianym, że właściwiości ma na przwód pokarmowy, a te podlinkowane to inne.

To jaki najlepszy w sensie anty-wrzód?
Gillian   four letter word
12 lipca 2018 07:32
Olej z czarnuszki.  Drogi i kiepski w smaku.  Muszę dawać strzykawką,  koń już mnie nie lubi 🙂
Gillian, na Epona 183 pln za 1 L  😵 no to cena nie powiem.

A ktoś próbował już tej herbatki z Mebio?
k2arola, w zasadzie mi nie chodzi o cenę, bo olej to nie majątek.
Jeśli nie spożywczy to jakiś dla koni specjalny jest?

w Googlu wpisujesz olej dla koni
lub
olej lniany dla koni (jeśli chcesz lniany)
i hulaj dusza - od wyboru można zwariować 😜
Nam dr. Biazik polecała olej kukurydziany dla koni wrzodowych 😉
Dziewczyny,
ślicznie dziękuję za podpowiedzi. Znalazłam owoce rokitnika https://rafex.eu/rokitnik-owoc-1kg-p-13853.html, sieczkę z lucerny też już namierzyłam
( to musi być sieczka a nie granulat, żebym.in. wolniej pochłaniała treściwe ), zostaje tylko abprazol. Wysłałam zaproszenie do tej grupy, ale niestety zero odzewu, więc prawdopodobnie sama będę zamawiać. Potrzebuję 350 opakowań więc i tak jakaś zniżka będzie.

hhorse - mi dr Biazik poleciła kukurydziany. Może to zalezy do tego jaki stopień wrzodów, gdzie są zmiany?
Gillian   four letter word
12 lipca 2018 09:31
Perlica, biorę butelkę 250ml za 22 zł w spożywczym. Co jakiś czas daję,  nie na mnie i tak codziennie w stajni. 
ed
koniczkowaaa, też kupiłam bentonit i podaję 30 gram raz dziennie,a le dopiero od tygodnia. Mój koń jest po leczeniu i chcę utrzymać efekt po prostu.

Jakie dawkowanie dla bentonitu przyjmujecie?
Gillian   four letter word
12 lipca 2018 14:30
Daję bentonit Epony i sama nie wiem,  mam wrażenie,  że koń czuje się gorzej niż lepiej.  To możliwe?
famka   hrabia Monte Kopytko
12 lipca 2018 14:32
Daję bentonit Epony i sama nie wiem,  mam wrażenie,  że koń czuje się gorzej niż lepiej.  To możliwe?


oczywiście, bentonit klajstruje kichy przy zbyt dużej ilości podawania lub długim czasie podawania
Gillian, ja daję ten z podkowy, ale teraz mnie przestraszyłyście ...
famka, jak klajstruje? skad takie wnioski?
ed
Dawałam też przez miesiąc wcześniej rokitnik ten z podkowy, ale aktualnie go nie ma, to zamówiłam bentonit.

Ponawiam pytanie czy podawał ktoś MEbio:

https://sklep.hippovet.pl/produkty/advance-herbal-line-medtea-gastrorepair-1-kg/

Bentonit ma wysoka zdolność absorpcji wody i pęcznieje (niektóre rodzaje nawet 20-krotnie). Podawany nieodpowiednio może utrudniać pasaż treści w jelitach. Na pewno trzeba kontrolować odchody podając jego duże ilości.
k2arola, a jakie to są duże ilości?
I co to znaczy kontrolować odchody? w sensie czy koń się nie zatkał?
Producent zaleca dawkowanie 0,5%-2%.
"Mieszanka bentonitu...nie może przekraczać najwyższego dopuszczalnego 20000mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12%."
To są zalecenia dla zwierząt ogólnie (nie stricte dla koni), a konie mają mniejszą tolerancję pokarmową na wszelkie "ekscesy" niż na przykład drób czy krowa.

Kontrolować odchody, czy nie są zbyt suche. Czy w ogóle występują to swoją drogą  😉
k2arola, rozumiem.
No ja nie widzę żadnej różnicy po tym bentonicie. Mój akurat robi kupy normalne.
A czy jest efekt to też trudno powiedzieć, bo koń jest po leczeniu.
Nie łyka często, tylko w czasie jedzenia, ale tak jest od jakiegoś czasu już, więc łykać na pewno nie przestanie całkiem, bo uwielbia to bardzo  🤔wirek:


Skończę Bentonit to może tą herbatkę mebio spróbuję, akurat zrobi się zimniej już to będzie pasować na ciepło podawać.

Ogólnie wygląda super, ale zawsze dobrze wyglądał , objawów nie ma żadnych ( odpukać) , jest wesoły.


famka   hrabia Monte Kopytko
13 lipca 2018 12:53
Bentonit ma wysoka zdolność absorpcji wody i pęcznieje (niektóre rodzaje nawet 20-krotnie). Podawany nieodpowiednio może utrudniać pasaż treści w jelitach. Na pewno trzeba kontrolować odchody podając jego duże ilości.


ostatnio mało bywam na forum, Dziekuję k2arola, za wyręczenie
ed
Czy ktoś tutaj tworzy samodzielnie musli dla swojego konia? Jeśli tak, to z czego? 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 lipca 2018 07:09
Słuchajcie, Seniorka od zawsze źle reagowała na zmiany pogody i w taką jak obecnie mamy zwykle miała biegunke. Teraz jest tak samo tylko zwykle się normowało po dwóch dniach a teraz od soboty robi placki. Zachowuje się przy tym normalnie , ma apetyt i nie wygląda na obolała. Nic w jej życiu się nie zmieniło, je to samo. W kwietniu skończyła kuracje omeprazolem, od tego czasu cały czas dostaje Ulcosan i siemie. Czy moge jej jakoś pomóc przetrwać kiepską pogode? Czy to może czas na podanie już jesiennej porcji omeprazolu?
Robaczek M. Podawaj korę dębu.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 lipca 2018 10:44
Dorcysia tylko przy biegunce czy profilaktycznie?
Miałam kiedyś taka w saszetkach, niestety nie szło tego podać bo mimo miodu i wtartej marchewki było paskudne (próbowałam dosmaczając  😡 )
Robaczek M. pomocny może być wspomniany wyżej bentonit i probiotyki.
Czy twoj koń na każda zmianę pogody tak reaguje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się