kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

horka90 to może być alergia. Może spróbuj brać calcium.
Dziękuje za odpowiedzi. Rzeczywiście może to być ze stresu, miałam bardzo stresujący tydzień.
Zaczęłam smarować się kremem nawilżającym i to też bardzo mi pomogło. Z każdym dniem jest lepiej. Zastanawiam się czy nie mam po prostu tak bardzo przesuszonej skóry. W tym sklepie zoologicznym działała klimatyzacja, w piątek byłam tam 8 godzin, w sobotę 12. A ja jestem bardzo wrażliwa na klimatyzację, na drugi dzień bolało mnie też gardło.
horka90, rozumiem, że wykluczyłaś atak jakiegoś mikro pasożyta?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 lipca 2018 06:05
horka90, rozumiem, że wykluczyłaś atak jakiegoś mikro pasożyta?


Już wysłałam pw o roztoczu szczczurzym, bo sama to przerabiałam  😉
horka90 może uczulenie na nowy proszek do prania lub żel pod prysznic? Lub jakiś owoc?
Nic w ostatnim czasie nie zmieniałam. Jest już zdecydowanie lepiej, nie swędzi, tylko w kilku miejscach mam uczucie takiej bardzo suchej skóry, mimo że w dotyku jest normalna. Smaruję dalej tym kremem nawilżającym.
k2arola, wiesz co? To jednak zasługa nie bananów, a chiroterapeuty. Coś z tyłu szyi było nie tak, on to na ostatniej sesji znalazł i odblokował. Teraz w ogóle nic się nie dzieje z twarzą. Zero, null
dzięki Ikarina za cynk. U mnie ot raczej będzie coś ogólnoustrojowego. Jak nei twarz to skurcze łydek,ud, pleców, szyi... chyba kupie sobie MageSkórcz cy cos podobnego... Może zadziała lepiej niż zwykły magnez.
O dziwo do bananów mam ostatnio niechęć.
polecam shoty magnezowe, dużo lepsze/skuteczniejsze niz zwykłe tabletki.
Gillian   four letter word
20 lipca 2018 07:47
O tak, shoty magnezowe uratowały mi tyłek nie raz  😅
Coś takiego: Olimp Chela-Mag B6 Forte Shot ?
Czy są jakies inne shoty?
Zastanawiam się czy to tylko magnez, czy też potasu nei potrzebuję.
Edit. Witaminy B też zajadam.
Gillian   four letter word
20 lipca 2018 08:19
Ja biorę te z Olimpu.
A gdzie sie takie magnezowe shoty kupuje?
Gillian   four letter word
20 lipca 2018 21:20
Apteka lub rossmann 🙂
Wiem, że mamy na forum lekarzy, ale mamy alergologa/dermatologa? Miałabym ważne pytanie.
Skierowanie dostałam na cito i do dermatologa i alergologa, ale terminy na sierpień. A w sierpniu to już będzie po ptokach...
Po trzech dniach spędzonych w pyle na Woodstacku mam tak zawalone drogi oddechowe, że duszę się praktycznie bez przerwy. Nie mogę wziąć głębszego oddechu, nie mogę za długo mówić. Chodzę i kaszle. Macie coś sprawdzonego na odpiaszczenie dróg oddechowych czy lecieć do lekarza po steryd?
Bez sterydu pewnie będzie ciężko, ale możesz spróbować inhalacje na zimno (z solą fizjologiczna) albo na ciepło - gorąca woda z rozpuszczona solą (są w aptekach specjalne).
Po inhalacji oklepywanie.
Edit oczywiście na gorąco to po prostu nad garnkiem z ciepłą wodą, a na zimno - przez inhalator
Inhalacje nic nie dały. Wczoraj się nie dostałam do lekarza, jestem umówiona na dzisiaj. Tak zdarłam gardło przez ten kaszel, że głos straciłam...  😵
Wie ktoś czy poza nospa można zastosować coś przeciewbolpwego przy jelitowce? Męczy mnie od wczoraj rana, niby teraz już się trochę lepiej czuję, Ale ból brzucha jest nie do zniesienia 🙁
Paracetamol,  ibuprofen - bez problemu
O, nie podrażnią żołądka? Ja ogólnie ibuprofenu nie powinnam przez wrzody, ale paracetamol mi tak nie szkodzi, to wezmę, dzięki.
Nie wiem czy nie podrażnią. Kwestia indywidualna. I zależna od sytuacji. Ale paracetamol stosowany jest powsz chnie. Przecież nie będziesz z powodu zwykłej jelitowki łykać tramalu.  😉 Z przeciwbólowych masz dostępne leki z grupy NLPZ ( każdy z nich może ci podrażnić żołądek, ale nie musi. No faktycznie Ibuprofen czesciej) albo tramal ( ten nie szkodzi na żołądek ale moze nieźle przymusić) Innych leków ludzie zwykle w domach nie posiadają.
Chyba, że masz znajomego z branży medycznej, to by Ci zrobił zastrzyk spasmalgonu.
Jeśli bardzo boli, może poproś kogoś, żeby Cię podwiozl do NPL?

Facella   Dawna re-volto wróć!
07 sierpnia 2018 20:40
Naproxen jest dostępny w dawce 250mg bez recepty. Łagodny dla żołądka i skuteczny.
Dobra na razie wzięłam Apap, mi przeciwzapalne szkodzą strasznie, boje się ich brać (niby jestem na pantoprazolu i ranigaście, ale jednak jak wezme ibuprom, to i tak to odchorowuje zawsze).  cos mi się wydaje, że jak cos ma pomóc to jednak rozkurczowe, tylko póki co nie pomagają, a trochę sie boje przedawkować :P   w sumie już nie wiem czy  to jelitówka czy jednak nie od wrzodów... musze zrobic ten głupi test na helicobater, wiecznie do odkładam, bo nie chce kolejnej gastroskopi....

edit: o dziwo pomógł paracetamol  🏇
branka, może niekoniecznie przy jelitówce, ale jeśli masz problemy typu refluks, a potrzebujesz coś przeciwbólowego to polecam Solpadeinę w formie rozpuszczalnej. Tym bardziej skoro paracetamol teraz Ci pomógł. Dla mnie to jest ratunek przy bólach głowy.
A czopki? O ile biegunka nie tak drastyczna?
Heh no jest na tyle drastyczna, że czopek nie ma szans istnienia. Co ciekawe wczoraj rano było już względnie normalnie a potem powtórka z rozrywki heh. Więc to chyba jednak jelitowka, refluks też mam i żołądek mnie boli, Ale to pewnie od tego wtórnie.

Apap pomógł na godzinę  😂 Zarejestrowałam się na jutro do lekarza bo ból mi się nasila, mam generalnie takie coś że kilka sekund ostry ból, max kilkanaście(sle taki że aż zlewa mnie potem), potem minuta lub kilka przerwy(wtedy tylko czuję dyskomfort w brzuchu) i znowu chwilę ostry ból. Całą noc nie spalam przez to 🙁 już trzeci dzień i ciągle się nasila, więc się wolę przejść do lekarza.
branka brzmi jak klątwa faraona  🤣 Trzymaj się!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się