stajnie na Mazurach

marlin1990 właściciele są w porządku (p Karoliny nie znam),ale siłą rzeczy reklama opiera się na bywaniu w stajni sławnych osób  🤣
Dokładnie tak i szczerze mówiąc obawiałam się daleko idącego snobizmu... Zawiodłam się i to bardzo pozytywnie, zostaliśmy bardzo miło przyjęci i w żaden sposób nie czuliśmy się gorsi przy tych wszystkich celebrytach 😎
emptyline   Big Milk Straciatella
13 listopada 2016 21:32
KOCHANI! W trybie pilnym potrzebuję dostęp [opcja dojazdu lub/i zdjęcia/wymiary (mogą być na oko)] do starej, ładnej stodoły/stajni/obory/kuźni etc. Czy ktoś z Was ma coś takiego pod ręką? Wysypał mi się obiekt na pracę licencjacką i jestem w czarnej D także błagam o pomoc. Odwdzięczę się na pewno!
Hop hop, mamy tu na forum kogoś z Rzecznej (albo nie całkiem "z", ale obcykanego w tamtym końsko-ludzkim środowisku)? Może być na pw.
Dzień dobry. Z góry przepraszam jeśli taki temat gdzieś był (nie znalazłam), ewentualnie jeśli nieodpowiedni na te forum ale...
Chciałabym nauczyć się jeździć konno (tylko rekreacyjnie - żeby za jakiś czas np. pojeździć po łąkach, lasach - dla czystej przyjemności ale też bezpiecznie; chcę uczyć się od początku do końca  - czyli całej opieki a nie tylko jazdy) - nie interesują mnie odznaki, zawody i wszelkie inne pierdoły.
40 to taki wiek ze człowiek chce spełnić chociaż jedno z marzeń z dzieciństwa.
Dość długo i dużo szukałam ale niestety nie udało  mi się znaleźć tego czego szukam stąd moja obecność.
Nie obrażając nikogo ale w moim przypadku odpadają wszelkie szkółki, obozy, agroturystyki itp. Mam prawie 40 lat, ważę jakieś 75kg (przy wzroście 170).
Zdecydowanie nie chcę uczyć się od panienki lat 20 (choćby nie wiem jak świetnym byłaby nauczycielem) - będę się czuć źle i niekomfortowo, nie chcę się uczyć w towarzystwie dzieci czy też "dorosłych" lat 18-20 ani też na "kucyku" przy którym zastanawiałabym się czy przypadkiem go nie połamię.
Niestety szkółki, agroturystyka, obozy, i jak dla mnie "dzieci - instruktorzy" -  to wszystko to czego zdecydowanie nie chcę. Jestem aspargerykiem (co za tym idzie osobą mocno aspołeczną) dlatego szukam kogoś  kto ma konia, hoduje konie, ma stajnię albo uczy czyjeś konie; przynajmniej w moim wieku :P, może mnie "przeczołgać", opieprzać do woli aż będę płakać, może być pustelnikiem - wszystko tylko nie głaskanie po główce ( a niestety jak ktoś pracuje głównie z dziećmi to ma już taki dziwny odruch), chodzi mi o człowieka, który kocha konie (może nie lubić ludzi i być totalnym burakiem), może nie nauczy mnie pięknej postawy i wszystkiego tego co ważne w jeździectwie klasycznym ale nauczy mnie podejścia do zwierzęcia, bezpiecznej jazdy i radości.  Nie boję się ciężkiej pracy, mogę zaginać od świtu do nocy aż padnę. Niestety jestem ograniczona czasowo więc w grę wchodzą tylko weekendy.
Jestem z okolic Olsztyna ale gdyby taki człowiek znalazł kawałek podłogi żebym mogła przenocować to bez problemu mogę te 300km pokonać.
Wiem, że są tu głównie osoby młodsze, ale mam nadzieję, że znacie takich ludzi, może kupowaliście od nich konia, może wam tego konia uczył podstaw, a może u kogoś takiego trzymaliście konie.
Dzięki i mam nadzieję, że mi się uda kogoś takiego znaleźć. Pozdrawiam

jozek80, zaraz pewne admin "doklei" Cię do odpowiedniego wątku.

Szkółki jazdy konnej mają to do siebie, że są nastawione na ludzi jeżdżących konno i posiadają do tego odpowiednie konie. Jeśli nie masz znajomego, który poświęci Ci czas, trudno będzie Ci znaleźć kogoś, kto się zawodowo nie trudni uczeniem jazdy konnej i postanowi to zrobić tylko dla Ciebie.

Być może taka osoba się zgłosi, ale z mojego punktu widzenia prawdopodobieństwo jest niewielkie. Możesz spróbować w swojej okolicy wziąć jazdy indywidualne z instruktorem i wtedy będzie Ci pewnie oszczędzona "ława szyderców".

A co do wieku instruktorów, to wiele osób, które znam prowadzi taką działalność w czasie studiów, a później idzie do pracy niezwiązanej z jeździectwem i czas zostaje tylko na objeżdżenie własnego konia, stąd pewnie wśród instruktorów dużo osób młodych, co nie znaczy, że gorzej wyedukowanych czy doświadczonych. Ja sama prowadziłam jazdy do końca 4 roku studiów, a potem już nie bardzo dawałam radę czasowo.

Żeby była jasność, nie jestem szaloną małolatą: lat 44, 160 cm wzrostu, 58 kilo. Też lekki Asperger ...  😁

Stadnina Koni Huculskich Orzechowo spełniałaby Twoje kryteria. To plus minus jakieś 30km od Olsztyna, kawałek za Dobrym Miastem. Właścicielka zajmuje się głównie hodowlą hucułów, żadnej rekreacji ani tłumu ludzi. Ma też ze dwa duże konie. Może akurat się zgodzi 🙂
Miła Stajnia pod Rynem też może ci się spodobać. Kameralne miejsce, kilka sztuk szkolącej się młodzieży, ale jazdy wyłącznie indywidualne
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 czerwca 2017 13:42
Dzień dobry. Z góry przepraszam jeśli taki temat gdzieś był (nie znalazłam), ewentualnie jeśli nieodpowiedni na te forum ale...
Chciałabym nauczyć się jeździć konno (tylko rekreacyjnie - żeby za jakiś czas np. pojeździć po łąkach, lasach - dla czystej przyjemności ale też bezpiecznie; chcę uczyć się od początku do końca  - czyli całej opieki a nie tylko jazdy) - nie interesują mnie odznaki, zawody i wszelkie inne pierdoły.
40 to taki wiek ze człowiek chce spełnić chociaż jedno z marzeń z dzieciństwa.
Dość długo i dużo szukałam ale niestety nie udało  mi się znaleźć tego czego szukam stąd moja obecność.
Nie obrażając nikogo ale w moim przypadku odpadają wszelkie szkółki, obozy, agroturystyki itp. Mam prawie 40 lat, ważę jakieś 75kg (przy wzroście 170).
Zdecydowanie nie chcę uczyć się od panienki lat 20 (choćby nie wiem jak świetnym byłaby nauczycielem) - będę się czuć źle i niekomfortowo, nie chcę się uczyć w towarzystwie dzieci czy też "dorosłych" lat 18-20 ani też na "kucyku" przy którym zastanawiałabym się czy przypadkiem go nie połamię.
Niestety szkółki, agroturystyka, obozy, i jak dla mnie "dzieci - instruktorzy" -  to wszystko to czego zdecydowanie nie chcę. Jestem aspargerykiem (co za tym idzie osobą mocno aspołeczną) dlatego szukam kogoś  kto ma konia, hoduje konie, ma stajnię albo uczy czyjeś konie; przynajmniej w moim wieku :P, może mnie "przeczołgać", opieprzać do woli aż będę płakać, może być pustelnikiem - wszystko tylko nie głaskanie po główce ( a niestety jak ktoś pracuje głównie z dziećmi to ma już taki dziwny odruch), chodzi mi o człowieka, który kocha konie (może nie lubić ludzi i być totalnym burakiem), może nie nauczy mnie pięknej postawy i wszystkiego tego co ważne w jeździectwie klasycznym ale nauczy mnie podejścia do zwierzęcia, bezpiecznej jazdy i radości.  Nie boję się ciężkiej pracy, mogę zaginać od świtu do nocy aż padnę. Niestety jestem ograniczona czasowo więc w grę wchodzą tylko weekendy.
Jestem z okolic Olsztyna ale gdyby taki człowiek znalazł kawałek podłogi żebym mogła przenocować to bez problemu mogę te 300km pokonać.
Wiem, że są tu głównie osoby młodsze, ale mam nadzieję, że znacie takich ludzi, może kupowaliście od nich konia, może wam tego konia uczył podstaw, a może u kogoś takiego trzymaliście konie.
Dzięki i mam nadzieję, że mi się uda kogoś takiego znaleźć. Pozdrawiam




Stajnia Pegaz w Nowych Kiejkutach koło Szczytna. Można sprawdzić na facebooku, tam też jest numer telefonu. Jazdy prowadzone indywidualnie, są dwie instruktorki, jedna przed 30. druga po 50. i można sobie wybrać instruktora.

Edit: i jest gdzie pojeździć po lesie.
Jozek80 mam kolezanke w okolicach Mrągowa - instruktora, ma swoje konie. Od lat pracuje zawodowo w miescie, konmi obecnie sie nie zajmuje, ale kiedys uczyla fajnie 😉 jak okolica Ci odpowiada, to podpytam czy znalazla by czas dla Ciebie.
Jozek80 mam kolezanke w okolicach Mrągowa - instruktora, ma swoje konie. Od lat pracuje zawodowo w miescie, konmi obecnie sie nie zajmuje, ale kiedys uczyla fajnie 😉 jak okolica Ci odpowiada, to podpytam czy znalazla by czas dla Ciebie.
Fajna sprawa, dzięki, jeśli można napisz na pw. Dziękuję
Bardzo ładnie proszę o kontakt kogoś z okolic Suśnika... :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
Sprawa delikatna i pilna zarazem..
Hej! Mamy możliwość zorganizowania konsultacji z Traveling Saddler. Konsultacje z zakresu dopasowania siodeł, możliwość przyjechania z własnym koniem. Miejsce konsultacji stajnia 3 km od Ełku. Więcej informacji na fb: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1513056262144828&id=574754082641722
Hej, jeśli nie ten wątek to od razu przepraszam  wink Mam pytanie, czy jest tu ktoś kto kupował albo dzierżawił konia ze Stadniny Filice Pana Kucharskiego? Parę koni stamtąd mnie interesuje ale zależy mi na opinii kogoś kto miał już styczność z tą hodowlą. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  uśmiech
Hej, polecicie mi dobrego weta do TUV w okolicy Ostródy/Olsztyna.
Czy  Agnieszka Bestry dojeżdza w te okolice? 🙂
Filip Kapryan
Ale Kapryan to z Mrągowa. Myślę, że z Olsztyna będzie bliżej i taniej.
Sprawdzilam na mapie raz jeszcze i nie wiem czemu iława (gdzie potrzebuje weta wyszła mi między ostródą a olsztynem (brawo ja  :icon_rolleyes🙂 tak więc z tego co patrze to i grudziądz będzie dobry 🙂
Ale Kapryan to z Mrągowa. Myślę, że z Olsztyna będzie bliżej i taniej.

Ale Kapryan jeździ do Olsztyna więc jak będzie przy okazji to może zrobić badanie.
Czy ktoś się orientuje jaki jest poziom jazd obecnie w pałacu w Mortęgach?
Gdzie można sobie pojechać w teren w okolicy Lidzbarka Warmińskiego?
Witam,gdzie w teren w okolicach Mrągowa ? w Gałkowie już byłam  😉
Jeśli nie będą ci przeszkadzały koniki polskie to Majdan 🙂
Pod Rynem w leśniczówce są dwa koniki polskie i półkrewka
Co się dzieje ze stajnią w Gródkach? /K. DZIAŁDOWA.

Cześć! Poszukuję fajnej i niedrogiej agroturystyki z końmi w okolicach Suwałk, czy może ktoś coś polecić? Zależy mi na fajnej atmosferze, fajnych i zadbanych koniach, maksymalnie 30 km od Suwałk. Czy to możliwe? 🙂 A może jakaś stajnia, która ma 2-3 pokoiki dla gości, ale tego nie ogłasza?
Cześć!
Poszukuję stajni w granicach 30 do 40 km od Kętrzyna byłoby super gdyby mieli krytą halę 😡 . Mam 35 lat jestem na etapie samodzielny stęp-kłus.
W Małych Sterławkach jest stajnia Agroturystyka z Fasonem mają halę.
kaloe dzięki! wygląda to super i jest niedaleko! tylko cennika nie mogę znaleźć. Orientujesz się może jakie są tam ceny!
szkrabek1984

40min od Kętrzyna jest jeszcze Pałac i Folwark Galiny jeśli to nie za daleko dla Ciebie, maja dwie hale 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się