Stajnie w Warszawie i okolicach

Ma ktoś świeże informacje o KJ Sokóle, Stajnia pod Lasem, FC Dąbrowica? Może być pw. Czy właściciele ogarniają temat, czy raczej bywają w okolicach zbierania kasy; konie puszczane w ręku czy luzem, czy w ziemie na padokach jest siano; stajenni znają się na rzeczy, czy co chwilę ktoś inny. W stajni pod lasem teraz konie puszczane w nocy na padoki, jak to wygląda w praktyce, jest tam jakaś kamera? Czy w Sokóle nie zastawiają hali belami słomy i innym sprzętem na zimę? Nie wymagam jakoś strasznie dużo, karmienie wg zaleceń, czysto w boksie, koń ile się da na padoku, dostęp do wody, żeby ktoś poinformował jak coś się dzieje, jazda raczej na drugim planie. Za każdą opinię będę dziękować  :kwiatek:
Potrzebuję pomocy w znalezieniu stajni na odchów źrebaka. To właściwie nie jest być może dobry wątek, bo niekoniecznie musi być w okolicach Warszawy, ale im bliżej miałabym do źrebola, tym lepiej. Mieszkam w okolicy Tarczyna i najchętniej znalazłabym stajnię w zasięgu 100km, ale warunki ważniejsze, jeśli znajdę idealną stajnię dalej, to ją tam wstawię. Moje oczekiwania: najchętniej wolnowybiegówka, siano dostępne cały czas, stado składające się ze źrebaków i (idealnie) kilku dorosłych spokojnych koni, duże pastwiska, właściciele z doświadczeniem w odchowie źrebaków, zwracający na nie uwagę, umiejący zauważyć niepokojące sygnały, karmienie treściwym co najmniej dwa razy dziennie. Miejsce potrzebne od początku stycznia. Cena do 600zł, 700 w ostateczności. Proszę pomóżcie, bo bardzo liczę na sprawdzone miejsce.
Figa z Magiem, wiem, że sporo osób oddaje na odchów do Kozienic.
xxx000xxx o KJ Sokóle już tu pisałam: stajnia jest piękna: ma wszystko co potrzeba;jest zadbana,czyściutka,przemyślana,poprostu boskie miejsce. Opieka też super: wszystko na co się umowisz będzie realizowane.Jedyny minus (dla mnie) to odległość : ja mam ponad 40km, ale nie mówię ,że absolutnie nie bo stajnia i miejsce jest super.
FC Dąbrowica: no dla mnie spore nie: na zdjęciach wygląda w miarę ok a w realu taki troszke pier....niczek  😲
Tzn. że tej stajni w Gniewniewicach już nie ma czy nie jest "przyzwoita"?


Nie ma jej:-(
Stoi ktoś może ( albo stal) w mandragorze/ mandrze / stajni na Kępie?
Znalezienie stajni z trawą, wybiegiem 24, wiata, sianem w zimie, dobrą opieką ( żeby wl zauważył np,że koń nie chodzi) w okolicach zachodniowarszawskoczosnowskich graniczy z cudem....
kogo dojeżdzającego/bywającego na Kępie Kiełpinskiej polecacie do strugania?
:kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
16 lipca 2018 12:52
ganga, na Kępie odradzam, co do Mandragory Jacka Kadłubowskiego to warto się przejechać obejrzeć i uzgodnić wszystko czarno na białym
ganga, na Kępie odradzam, co do Mandragory Jacka Kadłubowskiego to warto się przejechać obejrzeć i uzgodnić wszystko czarno na białym

Dzięki. Podjadę dziś:-)
A stajnie w kępiastym jeszcze istnieją?
"  chodzi Ci o stajnię widoczną z drogi Leszno-NDM ? To jest miejscowość Łubiec, a nie Kępiaste. W Kępiastem są 2 stajnie, jak jedziesz na NDM skręcasz w prawo na skrzyżowaniu w Kępiastem i po prawej stronie w połowie wsi masz jedną stajnię, a na końcu wsi pod samym lasem drugą.
Stajnia w Łubcu należy do pani Marudy, jest na sprzedaż razem z domem i ziemią za 1,5 mln złotych. Ewentualnie do wynajęcia, ale już tyle osób się interesowało i nikt ne wynajął.
W Julinku chyba by trzeba pytać u stróża (ale nie tego przy bramie koło hotelu tylko głębiej przy drodze wjazdowej) z kim się kontaktować. Park Kampinoski ma koło Julinka ro"
ash   Sukces jest koloru blond....
16 lipca 2018 21:34
Tak trochę obok tematu, ale kto bywa z kowali w stajniach Radzymin-Wołomin  i okolice?
kogo dojeżdzającego/bywającego na Kępie Kiełpinskiej polecacie do strugania?
:kwiatek:


Praktycznie każdy kowal warszawski Ci dojedzie.
Problem w tym ze nie znam zadnego bo nie jestem z tąd 🙁 i nie chcialabym sie na dzien dobry naciac na kogos kiepskiego, na razie dostalam namiar na  p. Piatkowskiego, ale bedzie mial czas dopiero za 4 tyg 🙁
Stoi ktoś może ( albo stal) w mandragorze/ mandrze / stajni na Kępie?
Znalezienie stajni z trawą, wybiegiem 24, wiata, sianem w zimie, dobrą opieką ( żeby wl zauważył np,że koń nie chodzi) w okolicach zachodniowarszawskoczosnowskich graniczy z cudem....


Bo cuda nie istnieją  😉  Jak znajdziesz taką, koniecznie napisz. Ja w tym rejonie szukam takiej od lat i nie znalazłam.

Z Mandry mniej więcej rok temu był masowy eksodus. Nie wiem z jakiego powodu, ale chyba jakiś poważny musiał być, bo duzo osób się wyprowadziło. 

Wybieg 24h i wiatę ma Truskawka, ale nie ma tam trawy, bo stajnia jest w lesie. 
kogo dojeżdzającego/bywającego na Kępie Kiełpinskiej polecacie do strugania?
:kwiatek:
Tomek Światek dojeżdza.
Truskawka nie ma wiaty:-) no właśnie to juz chyba w kategorii cudu trzeba rozpatrywać. Znalazłam jedną fajna,ale bez infrastruktury...wiata i super łąki,ale tylko w teren się da heh
Jak to nie ma wiaty? Zlikwidowali?

A gdzie ta fajna bez infrastruktury? 
Noo był namiot ale odfrunal:-) dosłownie. Ta fajna to przydomowa w Małej Wsi Przy Drodze:-)
ganga W Kępiastem jedna stajnia na pewno jest nadal, boksy angielskie i padoki/pastwiska, ale strasznie robaki gryzą i krótko konie chodzą.
Druga jest przydomową na 2 konie, w pensjonat nie biorą. W trzeciej nie wiem co się dzieje. W Łubcu u Marudy już nie ma koni, stajnia sprzedana, były 2 kucyki, ale już też sprzedane.
Noo był namiot ale odfrunal:-) dosłownie. Ta fajna to przydomowa w Małej Wsi Przy Drodze:-)

Mała Wieś koło Płocka? Bo to udalo mi się wyguglać. 

Do Kępiastego robiłam podejście kilka razy, ale nigdy miejsc nie było. Tyle, że nie byłam świadoma, że krótko konie chodzą.  Czyli dobrze, że miejsc nie było.  🙂 
Mała wieś gmina Leoncin. Koło Gniewniewic:-) Grochali itp. to jest trasa
trusia myślę, że gdyby Twoje wytrzymały to by chodziły cały dzień :-)  Moje jak jest lato gorące to wychodzą o 4 rano a o 7 wracają do domu razem z furtką z pastwiska jak się ich na czas nie zgarnie. A wieczorem wychodzą o 20 i czasem zrobią kółko galopem i do stajni się pchają. Taki urok mieszkania na polanie w lesie. A już w Brzozówce jest o wiele lepiej pod względem robali.
Aaa, nie doczytałam, że przez robale. Zrozumiałam, że taki zwyczaj stajenny.
Ganga, a masz może jakiś kontakt do właścieli? Ja szukam dobrej stajni przydomowej, może być bez infrastruktury byle koń - emeryt - miał dobrze 🙂 


Noo był namiot ale odfrunal:-) dosłownie. Ta fajna to przydomowa w Małej Wsi Przy Drodze:-)
nyelle   buntownik z wyboru
24 lipca 2018 13:40
Drodzy,
Rozglądam się za sensownym pensjonatem w rejonie Podkowy Leśnej - Grodziska.
Niestety katalog stajni nie jest na bieżąco, a ja trochę wypadłam z obiegu.
Chodzi o dobrą opiekę, czysty boks angielski z trocinami/ściółką lnianą, padoki (niekoniecznie łąki, może być i malutki wybieg, ważne, żeby z głową: woda, siano w siatce, maks czasu na dworze), zadaszone przyzwoite miejsce do jazdy i w miarę bliski teren.
Nie mam żadnych potrzeb sportowych, chodzi o to, żeby koń był zadbany, wystany na wybiegu i mógł regularnie pracować w miarę niezależnie od warunków atmosferycznych.
Niby nie takie duże wymagania, ale jednak duże.  🤣
Polecacie coś?

EDIT:

Aż tak źle jest w tej okolicy, aż takie pustkowie się zrobiło? 🙁
Ktoś może mi powiedzieć coś więcej o Stajni Polana i o Stajni Górki(dawna Cabriola)?

PS: Polećcie dobrego kowala który nie ma półrocznych terminów i nie kosi jak za zboże, struganie bez kucia (północny-wchód Warszawy)

Dzięki  :kwiatek:
BUCK   buttermilk buckskin
25 lipca 2018 17:43
Rozglądam się za sensownym pensjonatem w rejonie Podkowy Leśnej - Grodziska.

Chodzi o dobrą opiekę, czysty boks angielski z trocinami/ściółką lnianą, padoki (niekoniecznie łąki, może być i malutki wybieg, ważne, żeby z głową: woda, siano w siatce, maks czasu na dworze), zadaszone przyzwoite miejsce do jazdy i w miarę bliski teren. Nie mam żadnych potrzeb sportowych, chodzi o to, żeby koń był zadbany, wystany na wybiegu i mógł regularnie pracować w miarę niezależnie od warunków atmosferycznych. Niby nie takie duże wymagania, ale jednak duże.  🤣

EDIT:  Aż tak źle jest w tej okolicy, aż takie pustkowie się zrobiło? 🙁


w tych okolicach nie ma takiego miejsca  😂  przemyśl wymagania  😁  jak wytniesz zadaszone miejsce do jazdy, to już myślę zacznie się lista pensjonatów, pytanie czy z wolnym boksem i jeszcze może podasz cenę która Cię nie powala  🙂  bo np. YKE albo Aleksandria 🙂 
Ktoś może mi powiedzieć coś więcej o Stajni Polana i o Stajni Górki(dawna Cabriola)?

PS: Polećcie dobrego kowala który nie ma półrocznych terminów i nie kosi jak za zboże, struganie bez kucia (północny-wchód Warszawy)

Dzięki  :kwiatek:


Ponawiam pytanie 🙂
Stadnina i hotel dla koni "Alicja"
Myśliwska 1, 05-135 Wieliszew

https://goo.gl/maps/BcpQWVCuLAq

Wiemy coś na ten temat?
Stadnina i hotel dla koni "Alicja"
Myśliwska 1, 05-135 Wieliszew

https://goo.gl/maps/BcpQWVCuLAq

Wiemy coś na ten temat?

P. Małgosia go zna
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się