COPD

ed
Napiszcie jak będą się czuły konie jak odstawicie rapidexon. 😉
ed
A jak dawno odstawiłaś ile czasu minęło od zakończenia podawania?
ed
Kilka miesięcy temu stosowałaś, koń ma się dobrze a Ty pytasz jak podawać i w jakich dawkach. 🙄
ed
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 lipca 2018 13:02
koniczkowaaa, rapidexon i dexajet - o ile dobrze pamiętam nazwę - podaje się tylko w iniekcjach. Dawki i częstotliwość zależą już wyłącznie od konia i jego aktualnego stanu, rozrzut jest ogromny.
Ja bardzo sobie chwaliłam sterydy wziewne: podanie domiejscowe nie obciąża tak reszty organizmu konia, a sama inhalacja jest bezproblemowa.
ed
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 lipca 2018 13:46
Zaczyna się najczęściej właśnie od 18-24 cm3 w przypadku dużych koni. Znane mi konie miały końcową dawkę ustawioną na 6 cm3 (duży wałach Wlkp, ponad 25 lat) i 4 cm3 (klacz sp, ma nie więcej niż 8-10 lat)
My zeszliśmy do 2 cm3 (wałach mlp, 20 lat), dawka wręcz "homeopatyczna" ;-) jak na masę konia, ale działa.
Owszem pytam. Dla porównania i z chęci poznania opinii, co do podawania wziewnego bo wziewnie nie stosowałam. Jeszcze jakieś zadziwiające pytania?

Lepiej poszukaj przyczyny bo będziesz całe życie podawała sterydy, a w wielu przypadkach doprowadzą to tylko do pogorszena z którego nie będzie odwrotu.
ed
Tak na szybko odnośnie inhalacji rapidexonem -ja inhalowałam, ale nie można operować ml tylko mg w ml ponieważ wszystko zależy od stężenia danego rapidexonu.Jedyne co mogę poradzić to zmianę na ludzki dexaven ,o niebo bardziej skuteczny 🙂.Także w iniekcjach domięśniowych w razie W podaję 6ml dexavenu zamiast 15 rapidexonu.
Koniczkawaaa a robiłaś badania? Deksametazon nie powinien być podawany przy wrzodach a już połączenie z omeprazolem przy tej chorobie to słaby pomysł.Ja nie mówię że rapidexon jest przyczyną tej choroby tylko w wielu przypadkach wyciszy objawy ale po postawieniu będzie gorzej.I nic nie wyleczy.A skutków ubocznych może być dużo ,bardzo dużo.Nie wiem czy to zrozumiesz ale koń nie kaszle dlatego że brakuje mu rapidexonu. 😉
dziewczyny ( i chłopaki? 🙂 ) mam pytanie odnośnie sterydów domięśniowych - czy dexa jet też jest długo działający? jak go podawałyście? ja byłam zmuszona podawać diprophos ale już przestaje koń na niego reagować i szukam czegoś innego bo wet już nie ma pomysłu

będę wdzięczna za odpowiedzi
Dexafort jest długo działający - 7 dni.
Ja w końcu po pół roku "planowania" mam zamówionego weta na czwartek na endoskopie mojego konia. Miał robioną ostatnio 6 lat temu jako 5 latek więc bardzo jestem ciekawa co tam się pozmieniało w środku. Generalnie kaszlowo i wydolnościowo jest ostanio bardzo OK, ale żyje 24/7 na polu i jest bardzo sucho (dwa małe deszczyki od 5 tygodni??) więc nie ma powodów na pogorszenie. Ale jestem pewna że gdybym go wstawiła na słome nawet na 1 noc to na drugi dzień miałabym zasmarkane wszystko w promieniu pól kilometra.. Także trzymam kciuki żeby stan w środku był podobny do tego co obserwuje "na zewnątrz"!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2018 11:16
U mnie po ostatniej kuracji Flixotide jak na razie jest spokój. Po jednym mocniejszym terenie, po kilku dniach mniej intensywnego ruchu, trochę z nosa poleciało, ale nie jakoś dużo, poza tym to tak minimalnie więc się cieszę 🙂 Wywaliłam z diety wszytko co wyszło też podejrzanie, bo poza na + lucerną, wyszła podwyższona reakcja na kukurydzę i marchew (jeszcze nie na + ale jakiś taki wyższy ten wynik), to zamówiłam mu musli bez tych składników, do szczęścia mu nie potrzebne są 😉 No i od 4 dni wróciłam eksperymentalnie do suchego siana, zobaczymy czy coś się zmieni. Po jakim czasie z waszych doświadczeń byłaby negatywna reakcja? Na logikę spodziewałam się po 24-48h, ale może macie jakieś inne doświadczenia?
U nas po tym jak alergik dorwał się do niemoczonego siana, aczkolwiek słabej jakości "efekt" był natychmiastowy - paszcza w siano, kilkanaście sekund - kaszel. Dorwał się do beli odłożonej do wywalenia. Alergen wziewny działa kontaktowo, od razu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2018 11:49
Tak też myślałam, że reakcja była by szybsza. U mojego konia kaszlu nie ma, raczej parska i wysmarkuje taką białą piankę, ale przypuszczam, że po 4 dniach już by coś wyłaziło z niego jakby miało się zebrać i wyleźć.
Zembria czytałaś ulotkę o leku który podajesz, sama byś się łączyła w taki sposób. https://bazalekow.mp.pl/lek/56363,Flixotide-zawiesina-do-nebulizacji
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2018 12:55
O Zdrowykoń! Czyli jednak umiesz odczytywać moje posty! To może odpowiesz w końcu na zadawane przez mnie wielokrotnie pytanie???
Ps. Oczywiście, że ulotkę czytałam. "Lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym zawierający kortykosteroid. Stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc POChP. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej." Czyli w sam raz na objawowe działanie.
U mnie po ostatniej kuracji Flixotide jak na razie jest spokój. Po jednym mocniejszym terenie, po kilku dniach mniej intensywnego ruchu, trochę z nosa poleciało, ale nie jakoś dużo, poza tym to tak minimalnie więc się cieszę 🙂 Wywaliłam z diety wszytko co wyszło też podejrzanie, bo poza na + lucerną, wyszła podwyższona reakcja na kukurydzę i marchew (jeszcze nie na + ale jakiś taki wyższy ten wynik), to zamówiłam mu musli bez tych składników, do szczęścia mu nie potrzebne są 😉 No i od 4 dni wróciłam eksperymentalnie do suchego siana, zobaczymy czy coś się zmieni. Po jakim czasie z waszych doświadczeń byłaby negatywna reakcja? Na logikę spodziewałam się po 24-48h, ale może macie jakieś inne doświadczenia?

ja wstrzymalabym się z podawaniem suchego siana jeszcze. Nie tylko o ew. alergeny chodzi  ale też o kurz, fruwające drobinki . Jak jesteś na poczatku drogi z leczeniem , to lepiej nie drażnić dróg oddechowych. Moj jest w super stanie, ale główne porcje siana sa moczone. Daję suche tzw. przegryzki, siano roztrzepane. Negatywnej reakcji brak, ale - jak napisałam koń w b.dobrym stanie  i suche tylko na przegryzki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2018 13:14
Ja trzepię całość siana i zostawiam rozrzucone pod przewiewną wiatą na 24h zanim do siatek pakuję, żeby właśnie nic już nie fruwało. Parowałam właśnie dlatego dalej, żeby nie podrażniać dodatkowo ewentualnymi drobinkami. Może faktycznie jeszcze trochę się pobawić z tym? Póki co morko się zrobiło, wilgotność powietrza duża, ale gdyby znów sucho było, to może lepiej do parowania wrócić?
O Zdrowykoń! Czyli jednak umiesz odczytywać moje posty! To może odpowiesz w końcu na zadawane przez mnie wielokrotnie pytanie???
Ps. Oczywiście, że ulotkę czytałam. "Lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym zawierający kortykosteroid. Stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc POChP. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej." Czyli w sam raz na objawowe działanie.

Nie no super sam chyba sobie kupie. 😉
Doczytałaś przeciwskazania i skutki uboczne, żebyś nie musiała w niedługim czasie pisać w tematach wrzody,grzybica,osteoporaza czy cushing. Ale to twój koń.Jak już idziesz w sterydy to trzeba mieć świadomość że można nieźle nawywijać i raczej nie liczyć po długotrwałym stosowaniu na jakiś cud.
Zdrowykoń nie pie..... już proszę...mój półtoraroczny synek ma podejrzenie astmy oskrzelowej ...Flixotide jest u nas na porządku dziennym i dziecko żyje ,ma się dobrze i w końcu przestał mieć zapalenie oskrzeli permanentne  😉  u konia tez działa..ja psikam do nosa jak się coś mega złega dzieje i mam spokój święty...czasami trochę białej pianki poleci ,ale to dobrze: niech się oczyszcza a że obecnie nie pracuję to się mu zbiera.... naprawde daruj już sobie swoje dyrdymały bo czytać się tego nie chce...
Kliknijcie wreszcie temu skończonemu idiocie ignora, jak sie trolla nie karmi to robi wypad z wątku. Ludzie tu przychodzą z problemami a teraz to sie odechciewa zagladac.
U dzieci astma często spowodowana jest chociażby owsikami , zmieniłbym lekarza.Sam przechodziłem ze swoim synem różne głupie pomysły lekarzy ,wyjeździłem się po miedzylesiach itd co wizyta wymyślili coraz to inne sterydy antybiotyki itd.Całe szczęście że po wielu wizytach w końcu zrobiłem awanturę i pojechałem gdzie indziej prywatnie i problem został rozwiązany.Więc radzę szukać.
Ty zmień lekarza i prochy na mocniejsze  😉 Tyle ode mnie : klikam ignora bo nie idzie inaczej...Drabcio ma w pełni rację

CO do Flixotade to jeden z najłagodniejszych sterydów wziewnych o działaniu tylko miejscowych...część wetów poleca jeszcze do tego Ventolin ( dla ludzi ok ) dla koni bym nie polecała do końca: Ventolin dość mocno podwyższa ciśnienie,jesli koń ma problemy z sercem (o czym możemy nie wiedzieć bo,np.: lekka arytmia) to ja bym się jednak bała.
tu wypowiedż lekarza o owsikach i astmie u ludzi.

http://www.drmichalak.pl/pasozyty.htm
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się