Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

rox   ogony trzy
08 lipca 2018 14:13
Będę wołać na kontrolę dr Henklewskiego na Śląsk. Gdyby ktoś był chętny, żeby podłączyć się pod wizytę, to pisać na priv  🙂
Świętokrzyskie(małopolskie/śląskie) potrzebuje wet. prawdopodobnie kulawka. Możecie kogoś polecić znajacego się dobrze w tym temacie.Bardzo pilne ! ?
Z całego serca polecam do tarnikowania i żywienia Monikę Olejniczak z Poznania.
Mega punktualna, konkretna, i mądra Pani weterynarz. No i silna babka! 😀  👍
Zakreconakoniara, leczy mi konia od 11 lat, konie wszystkich znajomych też. Polecam!
Czy ma ktoś namiary na chłopaka, który robi tuv od dr Przewoźnego?
Z góry dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Bartek 784 094 394
Gillian   four letter word
18 lipca 2018 12:34
czy Maciej Kujawski ma gastroskop? wie ktoś albo robił u niego gastroskopię?
foka dziękuje
Kogo możecie polecić do badania serca? Wiem, że Blanka Wysocka. Ktoś jeszcze? Ktoś wie jaki jest koszt EKG i echa serca?
kivik, lek.wet Kasia Koprowska https://kardiologiakoni.pl/
kivik, lek.wet Kasia Koprowska https://kardiologiakoni.pl/


Dziękuję.
A ktoś wie jakie to koszty? Wiadomo, że różni weci to różne ceny dość czesto
wet w okolicach Grodziska Wlkp? może ktoś polecić? potrzebny "na wczoraj"
dea   primum non nocere
08 sierpnia 2018 06:13
Nie chcę tu rzucać nazwiskami, ale jeśli bierzecie weta do ochwatu, to zadajcie kilka pytań. Jeśli sugeruje, że przyczyną jest ścięgno zginacza i leczy się wysokimi piętkami, to zdecydowanie szukajcie innego. Sugestia, żeby zaźrebić ochwaconą klacz, która ledwie stoi, też mnie położyła.
To nie wet od chomików, tylko wymieniany tu z nazwiska hipiatra. Niektórzy nie nadają się do prowadzenia wszystkich schorzeń...
WARSZAWA

Szukam weterynarza alergologa. Kobyła ma zmiany na skórze. Dotychczas 3 razy był u niej Frydzyński i trzy razy stawiał inne diagnozy. Podejrzewam że to alergia, chciałabym żeby lekarz zrobił testy.
Polecicie kogoś do TUV z okolic Krakowa?  :kwiatek:
.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
10 sierpnia 2018 07:03
Pialotta   Sebastian Maj !!!!
Dzieczyny mam pytanie - musze mieć druk z badania konia - próba wysyłkowa i próba zginania - czy można gdzieś ją znaleźć - moja wetka nie ma, a potrzebuję 🙁  Będę ogromnie wdzieczna za pomoc  :kwiatek:
Hej, jaki  najlepszy ortopeda z małopolski dojeżdżający z usg i rtg?
Bischa   TAFC Polska :)
14 sierpnia 2018 11:02
Dobry i nie za miliony monet weterynarz-specjalista od układu moczowego? Mazowieckie, i wschodnio-południowe wojewodztwa, ostatecznie inne ościenne wojewodztwa? :kwiatek:
Kto dojeżdża w okolice Kampinosu i jak go nie ma, bo jest na wyjeździe to ma jakieś zastępstwo??? Bo ostatnio wydzwaniają do mnie kulawizny i kolki, a ja nie leczę koni, a nie mam do kogo odsyłać, bo wszyscy których znam nie mają zastępców do nagłych wypadków(jak są nieosiągalni)...
Do kolek zawsze przyjeżdża dr Ulicz, ale czy ma jakieś zastępstwo to nie wiem  🤔
Small Bridge To pewnie ja wczoraj wydzwaniałam 🙂
Wczoraj do kolki do mnie na wieś, w środku Puszczy Kampinowskiej przyjechała dr Zalewska. Dr Paweł Dukacz byłby też w stanie dojechać tylko później, bo już jechał do pacjenta.
Do Ciebie dojechała i chwała jej za to, ale ja miałam ostatnio kilka innych przypadków (w tym 2 u swoich koni a ja akurat byłam na wyjeździe), że nie dało się ściągnąć NIKOGO bo wszyscy w rozjazdach.
Tak, to ciągły brak dostępności wetów końskich, pisałam już o tym w kontekście świąt... ale jest jak jest i się nie zmieni, bo środowisko nie widzi takiej konieczności 🙁
bo ,,środowisku,, się w d...ch poprzewracało, chcieliby pracować od poniedziałku do piątku od godz 8 do 16 i to nie wychodząc z gabinetu, bo przecież każdy pacjent może dojechać , tylko niech to wytłumaczą zwierzakom które zazwyczaj mają ,,awarie,, w dni wolne lub w nocy  😤 
Wiadomo, wet tez chce mieć wolne.
Ale już byłam świadkiem bezczelnej akcji weta na weekendowe wezwanie.
Początek kolki, telefony do wetów, większość poza zasięgiem, gdzieś daleko, nieuchwytni.
Jeden w pobliżu, wolny, ale mu się nie chce, bo weekend (godziny koło popołudnia), każe spacerować z koniem bo samo przejdzie.
Czas mija, powoli pojawia się myśl, że możne lepiej jechać do kliniki.
Ponowny telefon do weta, ze spacerki to jednak za mało i zaczyna być gorzej.
Łaskawie przyjechał, skasował kwotę 3x większą niż zazwyczaj za weekendową stawkę.
Ale koń na szczęście wyszedł z tego.

Dlatego ja od siebie bardzo polecam z łódzkiego dr Przesmycką.
Miałam ze swoim kilka kryzysowych sytuacji w tym roku, jedną w niedzielę, drugą we Wielkanoc.
Przyjechała, pomogła, wieczorami dzwoniła i dopytywała się o stan konia.
Kobieta, której widać zależy na pacjentach. Jak ma wątpliwości co do diagnozy, to nie ściemnia, konsultuje z innymi lekarzami.
Dlatego ja od siebie bardzo polecam z łódzkiego dr Przesmycką.
Miałam ze swoim kilka kryzysowych sytuacji w tym roku, jedną w niedzielę, drugą we Wielkanoc.
Przyjechała, pomogła, wieczorami dzwoniła i dopytywała się o stan konia.
Kobieta, której widać zależy na pacjentach. Jak ma wątpliwości co do diagnozy, to nie ściemnia, konsultuje z innymi lekarzami.


to jak już polecamy weterynarzy, którzy przyjeżdżają o każdej porze to ja ze swojej strony polecam p.Martę Paździoch (okolice Mińska Mazowieckiego / Warszawy), która do mojego konia przyjechała w Sylwestra (dodatkowo tego samego dnia wróciła zza granicy), jak koń miał objawy ochwatu. Kazała mi też dzwonić następnego dnia (01.01) jakby coś złego się działo i nie raz rozmawiałam z nią po 22.00, jak mnie coś martwiło u konia. Nie ma u niej problemów z przyjeżdżaniem w niedziele, a jak dostała wyniki badania krwi mojego konia to mi je wysłała i rozmawiała ze mną przez pół ponad godziny przez telefon wszystko mi tłumacząc. Widać, że jej zależy na pacjentach 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
17 sierpnia 2018 16:20
bo ,,środowisku,, się w d...ch poprzewracało, chcieliby pracować od poniedziałku do piątku od godz 8 do 16 i to nie wychodząc z gabinetu, bo przecież każdy pacjent może dojechać , tylko niech to wytłumaczą zwierzakom które zazwyczaj mają ,,awarie,, w dni wolne lub w nocy  😤 


no faktycznie się kurde poprzewracało ! za państwowe się kształcili to teraz 24/dobę dostępni być powinni za normalną stawkę, a najlepiej za darmo  😵

niestety lekarz też człowiek, też rodzinę ma i żyć chce, chociaż nigdy nie będzie to rozumiane przez co niektórych.

Najlepszym wyjściem w dni wolne i święta jest jazda do kliniki, klinika zawsze ma dyżur i jest to najbezpieczniejsze wyjście.
Jasne, że też człowiek, ale dlaczego nie dzieje się tak, jak tu, gdzie jestem (DE). Nasz doktor przed urlopem itp dogaduje się z innymi wetami i nam, pacjentom, po prostu przekazuje: "W razie W zastępuje mnie ten i ten...". Przecież to takie proste 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się