Kupno konia

nie wiem, co jest dla niektórych niezrozumiałego w tym, że komuś przewija się spora grupa koni przez stajnie i na forum opisuje różne przypadki.
Hej! Sluchajcie brak mi pomysłów na konia- pomagam szukać koleżance srokacza. Minimum 168 cm bo to koń dla jej męża. Spokojny, z dobrą głową. Ma być do przydomowej stajni- ona już ma klaczkę i chcieli teraz walaszka, ewentualnie ogiera do kastracji.  Ręce mi opadają, gdzie szukać takich koni? Na internetach same mikrusy, albo źrebaki. Jest jeden srokacz z Lądka ale facet nie chce wysłać żadnych filmików i zdjęć bo twierdzi że nie ma jak zrobić. No jechać 600 km to mi się trochę nie chce jak może koń kulawy w pien. A może ktoś go oglądał na żywo? Nie macie jakichś znajomych którzy mają takiego konia? Może być od biedy kary- ale kary kary a nie skarogniady,albo Izabel. Jednego ślicznego widziałam ale znów chow bezstajenny...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2018 10:51
wilann klik, kilk, klik
wilann klik, kilk, klik

😂 😂 😂
Pewnie chodzi o takiego za 3.5 - 4.5  😁
Jednego ślicznego widziałam ale znów chow bezstajenny...

A to coś złego jest?
Lusia a dlaczego tak uważasz? Budżet jest dużo większy ale bez przesady- raczej nie kupi konia do zwykłej rekreacji dla 1 osoby za 30 tys. Raczej szukamy czegoś w pieniądzach do 20 tys. Ten pierwszy fajny, ale syndrom trzeszczkowy. Koleżanka właśnie ma trzeszkowca(i dodatkowo ma milion innych przypadłości, zlitowała się i odkupiła ją ze szkółki) no i raczej chciałaby tym razem zdrowego. Nie chce chowu bezstajennego bo uważa, że zamykać konia który całe życie spędzi na pastwiskach to trochę nie bardzo.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=1647.msg2798331#msg2798331 date=1532343645]
Jednego ślicznego widziałam ale znów chow bezstajenny...

A to coś złego jest?
[/quote]

Bywa. Po zamknieciu w boksie kon zaczyna tkac albo lykac, plus w wolnym wybiegu jest non-stop z konmi wiec na odejscie od nich jest bunt totalny. Przerabialam na wlasnej skorze i wole system gdzie konie sa w dzien na lace a w nocy sprowadzane. Sila rzeczy maja tez wiecej stycznosci z ludzmi.
Nie chce chowu bezstajennego bo uważa, że zamykać konia który całe życie spędzi na pastwiskach to trochę nie bardzo.

A to ok, rozumiem. I w sumie popieram. 😉

[quote author=karolina_ link=topic=1647.msg2798337#msg2798337 date=1532344367]
w wolnym wybiegu jest non-stop z konmi wiec na odejscie od nich jest bunt totalny
[/quote]
A to już nieprawda. Zależy od konia. Ja mam konia (swojego i "opiekowanego"😉 w wolnowybiegówce, koni w stajni kilkanaście, żaden z tych kilkunastu nie ma problemu z odejściem od koni.
Potrzebuję porady, jak zabezpieczyć się przy kupnie klaczy, ktora odchowuje źrebaka teraz i do odbioru bedzie po odchowaniu.
Jak zadatkować, jaką umowę spisać?
Co w razie gdy klacz padnie, zachoruje, bądź co kolwiek innego. Wiadomo to tylko zwierzę.


ja kupowałam konia - źrebaka jak sie urodził - więc musiałam czekać
Dobra umowa. Z możliwością odstąpienia gdyby koń padł, zachorował itd.
Warto zawrzeć w umowie kto leczy konia - gdy jeszcze jest u poprzednich właścicieli.

No i sprawdzić zaliczka/zadatek - bo jedno jest bezzwrotne.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 lipca 2018 12:29
Zadatek, jeśli odstąpimy od umowy przepada, z kolei jeśli odstąpi sprzedający zwraca zadatek x 2. Chyba, że w umowie zapisano inaczej 😉
Czy ktoś zna i może coś powiedzieć:
https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-do-malego-sportu-CID103-IDr3spJ.html
Znajoma poprosiła mnie o pomoc w znalezieniu konia dla siebie i córek.
Jeśli ktoś ma namiary na niedużego konia lub dużego kuca (idealnie 150 w kłębie) z okolic Trójmiasta, proszę o PW. :kwiatek:
Może być nn, byle dobrze ujeżdżony, spokojny, bezpieczny dla dzieci (jeżdżą i będą jeździć pod okiem instruktora).

Edit:
Co do konia z ogłoszenia już mam info z dobrego źródła, jakby ktoś się interesował, to zapraszam na PW.

Szukamy dalej.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2018 22:08
wilann napisałaś, że ciężko o takie konie. W ciągu 5 min znalazłam 3.
Nie podałaś przedziału cenowego, więc nie sądziłam, że jest on jakoś bardzo istotny.
Myślę, że można ceny zawsze negocjować.
Zobacz w KJ Zbyszko, na olx są dwa wałachy 7 latki.
Lusia przepraszam, to było do Megan. Pisałam z telefonu i teraz zobaczyłam że to nie Ty podałaś te przedziały cenowe. Dziękuję że próbowałaś pomoc  :kwiatek: olx calutki przejrzany, re volta, nawet giełda koni, sprzedajemy itp
Edit: widziałam te w kj Zbyszko, dzwoniłam z tydzień temu to właśnie wyjeżdżały...
Willan, nie podałać przedziału cenowego, więc widząc ogłoszenie za 12 pomyślałam, że szukasz jakiejś taniochy w cenie źrebaka
Nie no srokacz z dobrą głową, dla dopiero uczącego się jeździć w cenie 5 tys to chyba nie istnieje
Wilann - zależy w jakiej walucie  😉
Haha w sumie racja
Hej, jest tu może ktoś kto ma doświadczenie w sprowadzaniu koni z Belgii? Zna godnych zaufania sprzedających bądź wie kogo unikać?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 lipca 2018 23:55
Koniecznie z Belgii czy inne kraje wchodzą w grę?
Inne kraje tez wchodzą w grę, szukam młodej surowej klaczy z dobrą głową. Za rozsadna cenę bo nie potrzebuje prospektu GP,a chodzi mi o dobrą sprawdzoną hodowlę.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 lipca 2018 09:41
Do jakiej dyscypliny?
Gillian   four letter word
31 lipca 2018 10:59
😵 Jakby nie można było napisać wszystkich informacji w jednym poście...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 lipca 2018 11:20
Gillian czasami ludzie nie wiedzą, że to istotne dane.
Ale ja szukanie młodego konia zaczęłabym w kraju. Jest kilka fajnych hodowli, gdzie zawsze można coś „wyhaczyć”.
Głównie do skoków,jeżeli znacie jakąś hodowlę w Polsce to też chętnie poprosze.
Hodowla Koni Red Wine - Żelichów
Mam pytanko odnośnie spisania umowy o kupno konia.
Czy w momencie kiedy mam 18 lat dopiero za półtora miesiąca jest możliwe żeby koń był przepisany na mnie czy jeszcze musi być na rodzica/opiekuna prawnego?
I jak to jest z umową o dzierżawę jeżeli chcę konia oddać do dzierżawy?  🤔
Masz ograniczoną zdolność do czynności prawnych.
Możesz zawierać umowy, wymagają jedynie kontrasygnaty rodziców.
Dziękuję :kwiatek:
Jeśli ktoś może mi coś powiedzieć o tym koniu, to proszę o wiadomość:

http://ogloszenia.re-volta.pl/king-of-the-bongo/o/118314/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się