Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

Poratuje ktoś kodem na eobuwie?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2018 08:42
czy ktoś ma buty z Fly London? Są drogie, ale piękne, zastanawiam się czy warto 😉
majek   zwykle sobie żartuję
13 lipca 2018 09:04
madmaddie: warto, ale warto mierzyc
Dziewczyny, czy któraś z Was prała espadryle w pralce? (Big Star)
Mam jasnoróżowe, które po zakurzeniu są już całe szare i nie wiem jak to wyczyścić.
Espadryli akurat nie pralam ale mysle ze jak wypierzesz je bez wirowania to nic im nie bedzie 😉 ja delikatniejsze buty wkladam do takich ochronnych woreczków do prania i nigdy żadne mi sie nie zniszczyly 😉
Czy próbowała któraś z Was prać conversy w pralce? Mam białe (teraz już jasnoszare) skórzane, które chciałabym odświeżyć i zastanawiam się jak :kwiatek:
Conversy piorę w pralce, z tym że ja mam materiałowe. Skórzane też bym władowała do pralki, chyba że dałoby radę je doczyścić np. chusteczkami dla dzieci.
Scottie   Cicha obserwatorka
26 lipca 2018 10:11
larabarson, a jak pierzesz? Jaki program, ile stopni? Z wirowaniem czy bez?
Program szybkie pranie, bez wirowania, 40 stopni (moja pralka nie ma programu na 30 stopni). Po wypraniu KONIECZNIE odsączyć z wody i (szczególnie dotyczy to białych butów) włożyć do butów ręczniki (na jakąś godzinkę), w celu właśnie odsączenia ich z wody. Inaczej zostają na butach żółte zacieki.
Ja pralam materialowe conversy w takim normalnym programie, jak do codziennego prania, 40 stopni. Zoltych zaciekow nie bylo, natomiast czarne slady po tych koleczkach przez, ktore sie przewleka sznurowki sa moim zdaniem nie do doprania.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 lipca 2018 11:02
Prałam 3 razy białe conversy w pralce. 2 razy nic im się nie stało, za trzecim.. odkleiły się te gumy dookoła  😵 Teraz mam kolejną parę do wyprania i przyznam, że nieco się boję, jak to będzie.

Dodam tylko, że we wszystkich 3 przypadkach nie było to żadne "ekstremalne" pranie poprzez na przykład zwiększoną temperaturę.
Ja póki co prałam swoje 2 razy (do 3 razy sztuka hehe), jak się rozwalą to trudno, co zrobić. Mam do wyboru albo wyprać w pralce i mieć białe buty albo chodzić w brudnych. Drugiej opcji nie biorę pod uwagę, wolę już w nich nie chodzić niż chodzić w brudnych  😉 Mój program trwa niecałe 30 min, wyglądają nieźle:

Dziękuję za odpowiedzi, w takim razie zaryzykuję i wrzucę je do pralki na jakiś delikatny program 🙂
Fin kup sobie te woreczki do prania, będa w nich bezpieczniejsze 😉
Dziewczyny a wkładacie jakieś ręczniki do pralki, żeby nie obijały bębna? Przyznam, że ja zawsze szorowałam ręcznie, ale teraz już mi wszystko jedno, jak się rozlecą to trudno  😉
vodka, - program do butów nie wiruje na okrągło, a jedynie buja, więc nie ma potrzeby. Chyba, że nie masz takiego... ale bałabym się o okruszki/niteczki z ręcznika na butach.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2018 10:08
poszukuję kozaków ze skóry licowej - klasycznych, na takim niewysokim obcasie. Polecicie coś dla kogoś z konkret łydą?  👀
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lipca 2018 10:52
Ja tam buty piorę razem z innymi rzeczami w stylu jakieś szmatki etc i nigdy nic się nie dzieje. Właśnie idę prać conversy narzeczonego. 🙂 Nie pitolę się, zawsze na 40 stopni plus normalne wirowanie, tak do 1000 obrotów.

Czy coś do czyszczenia skóry zamszowej? Chcę po wakacjach 'uprać' klapki Birkenstock w środku. :P
emptyline Podpinam się pod pytanie o pranie podeszwy w birkach... jeden spontaniczny wypad nad morze u siostry, zdecydowanie za duża temperatura, za dużo chodzenia boso w wodze i po ladzie i moje podeszwy w birkach wyglądają tragicznie, nie mam pojęcia jak pozbyć się tych plam. Gdyby nie ich czadowy wzór z wierzchu pewno wrzuciłabym do pralki, ale boje się ze się spierze.  😵


A tak btw jak juz tu jestem pochwale sie ostatnimi zakupami: martensy i slip-ony z czacha  😍 😍 😍 swiadomosc, ze niebawem do mnie dotra bardzo, ale to bardzo uszczesliwia.

[img]http://images.asos-media.com/products/dr-martens-joyce-flat-lace-up-shoes-with-leopard-heart/9148649-1-blackpolishedsmoot?$XXL$&wid=513&fit=constrain[/img]
KLIK

Zdjęcia za duże!
emptyline   Big Milk Straciatella
07 sierpnia 2018 12:35
exploited, ale fajne! Do pralki to bym nie wrzuciła, to jednak skóra, myślę, że sztoczeka i mydełko po prostu. Nie znalazłam żadnego specyfiku 🙁
Jest pełno specyfików do czyszczenia skóry 😉 najlepiej kupić coś w profesjonalnym sklepie, takim z rzeczami do renowacji butów. Ale być może starczy zwykła pianka do mycia zamszu/nubuku albo nawet i mydełko odplamiające z rossmana 😉 ja co roku w ten sposób czyszczę skórzane espadryle, rękawiczki zamszowe i raczej wszystko schodziło z nich 😉
Ja mam wrażenie, że na podeszwie Birków widnieje raczej reakcja skóry na pot - moim zdaniem to nie zejdzie, ale dajcie znać, jak komuś się uda 😉
Uwaga będzie drastycznie. Osiągnęłam taki efekt... uważam ze jest całkiem spoko, a już się bałam ze będą nadawały się tylko do kosza.

Zwykła szczotka do zamszu z amazona za całe £1,50

I mam nauczkę na przyszłość żeby mieć piankowe birki zawsze w torbie na takie wyjazdy w razie wu.. jednak mieszane chodzenie na boso po plazy z chodzeniem w birkach nie robi im dobrze , na szczęście udało się to jakoś odratować

Zdjęcie gigantyczne 🤬
exploited, 😵

Co to za szczotka, bierę! XD
Szczota

Ja się nie mogę na nie teraz napatrzeć
emptyline   Big Milk Straciatella
13 sierpnia 2018 17:38
exploited, o panie, muszę ją mieć! Moje aż tak źle nie wyglądają, ale są mega ciemne. :P
Taką szczotkę kupowałam gdzieś w sklepie z butami - chyba w Deichmannie, ale podejrzewam, że w (prawie) każdej sieciówce powinna być.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 sierpnia 2018 20:29
ja tylko powiem, że jeśli się ma nubukowe botki/inne buty, to z taką szczotką ostrożnie. Ja sobie nią powyciągałam włosie niestety. Dużo lepiej sprawdza się czyścik do nubuku z Bamy
klik
Jeśli zabrudzenia są mocne, to nakładam piankę do czyszczenia, ale na gąbkę, nie but i raczej ostrożnie z ilością. A tak to impregnacja, impregnacja i impregnacja.

ale to tytułem przypisu 😉
mils   ig: milen.ju
14 sierpnia 2018 13:35
Dziewczyny, jak z wygodą szpilek z Deezee? Albo gdzie ewentualnie mogę popatrzeć na znośne szpilki w przyjemnej cenie? Moje ulubione mam z Bravo Moda, ale studencki budżet mi średnio pozwala na kupno kolejnych szpilek za ponad 300zł.
Mam dwie pary, jedne wydaje mi się 10,5cm są super, wygodne, dobrze się w nich chodzi, wytrzymałam w nich dwa bale licencjackie i dwa wesela, gdybym znalazła takie same to w ciemno bym kupiła kolejne. Drugie kupiłam na obronę, chyba model precious, piękne ale 1cm wyższe i ciężko w nich ustać a co dopiero chodzić. A naprawdę lubię wygodne buty i na co dzień wybieram ecco, także nie jest z tymi szpilkami najgorzej. Najlepiej znaleźć jakiś sklep, gdzie można je przymierzyć 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się