ciąża, wyźrebienie, źrebak

Nie zareagowała ani razu na pęknięcie pęcherzyka. Teraz 5 klaczy było synchronizowanych i żadna też na hormon nie zareagowała. Coś jest w powietrzu, że się tak blokują klacze.
Louisa lepiej sie pochwal malym Millennium  😎
Cicho-cicho żeby nie zapeszyć ale coś drgnęło w cyckach  😲    😁  Wczoraj susza a dziś nabrała, chyba będzie ten źrebak .
karolina_ on już nie taki mały, wręcz przeciwnie zapowiada się na rosłego ogiera

Takie małe, krzywe na wszystkie strony się to to urodziło




teraz już całkiem za koniem wygląda





A rusza się bosko  😍
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 lipca 2018 14:27
Dawaj, monia dawaj! 😉 Przekaż kobyle, że czekamy na foty potomka :P
Louisa, co za pieknota 😍 😍 😍 bardzo szlachetnie wyglada, a filmik z ruchu chetnie obejrze 🙂
Na_biegunach myślę, że do tygodnia powinien być źrebak, zobaczymy rano jak wymię.
Louisa Małe krzywe ale piękne, jeszcze się wyprostuje, juz super jest.



Mała paskuda była taka piękna a teraz wygląda masakrycznie .


Louisa cudny jest  😍 Pięknie podpalany. Po czym?

monia wcale nie paskuda!!!

Louisa Małe krzywe ale piękne, jeszcze się wyprostuje, juz super jest.



Już się wyprostował w 95%, tyły wyglądały jak bumerang a teraz są prościutkie, jeszcze troszkę przody mu uciekają, ale wszyscy mówią że jak klata mu się rozrośnie się wyprostuje. Kowal też już go widział. Te długaśne nogi musiały być jakoś niesamowicie poskręcane podczas ciąży  😎

A kobył wygląda na źrebną jak najbardziej. Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.

k2arola on się na karego zapowiada, dokładnie takiego zamawiałam, kary i bez ogmian (no prawie) i do tego chłopak  😍. A to tatuś https://www.gestuet-sprehe.de/en/stallions/stallion/details/millennium/
A wiesz że widziałam Twojego malucha? Jakoś 2-3 dni miał. Cudny jest.



Te długaśne nogi musiały być jakoś niesamowicie poskręcane podczas ciąży  😎


Moj sie urodzil wielki i prosty - do dzis nie wiem jak on sie w tej kobyle zmiescil, bo matke ma 161 w klebie.
Bywa, rodzą się różne, ale u mnie wszystkie do 3 miesiaca się już całkiem prostowały. Różnie potrafią się w brzuchach ułożyć. Chociaż takiego powyginanego dawno nie miałam. Mały kasztanek p dobie był już prościutki. Mój mały Cassiopeia też prościutki od pierwszych minut.
k2arola on się na karego zapowiada, dokładnie takiego zamawiałam, kary i bez ogmian (no prawie) i do tego chłopak  😍. A to tatuś https://www.gestuet-sprehe.de/en/stallions/stallion/details/millennium/
A wiesz że widziałam Twojego malucha? Jakoś 2-3 dni miał. Cudny jest.


A nie wiedziałam  😀 😀 a pokażesz swojego Cassiopeję ? Podobni są?
Info. na szybko, że wymie potężne i chyba dziś sprowadzam na stajnie.
Louisa, w którym miejscu on jest krzywy jeszcze? żeby za późno nie było.
Info. na szybko, że wymie potężne i chyba dziś sprowadzam na stajnie.

No to czekamy  😍
borkowa.   silesian team
25 lipca 2018 13:32
monia czekamy z niecierpliwością! 🏇
Ramirezowa   Ania i Urania !
26 lipca 2018 13:23
Info. na szybko, że wymie potężne i chyba dziś sprowadzam na stajnie.


monia, no i jak?  😉
monia- no właśnie? Coś się wykluło?

- czy ktoś miał źrebaka z inseminacji po owulacji? Ciężko powiedzieć ile po - dzień wcześniej wieczorem badana, ściana pęcherzyka gruba, a dzień po wieczorem już pęknięta. Inseminowaliśmy i trzymam kciuki - wiem, że po pęknięciu to marne szanse (jeszcze zależy ile po) ale jakaś nadzieja jest, że np. pękła tuż przed.
Jeszcze nic nie ma  😉  wymię dziś jak kamień .
falabana, widać mniej więcej ile czasu temu pękło na USG.
tajna - po czym? Niestety nie podano mi tej informacji :/i mogę tylko żyć nadzieją.
Moja kolezanka ma zrebaki z inseminacji po owulacji. U mnie nawet nie probowalismy, bo o 8 byla pęknięta a nasienie bylo o 16 - wet powiedzial ze czas jest do 6h wiec za długo.

Edit, pod mrozonke przeciez sie zalewa po owulacji. Tyle ze badaja co 6h
tajna - po czym? Niestety nie podano mi tej informacji :/i mogę tylko żyć nadzieją.

Nie pamiętam jak to jest godzinowo, ale tuż po pęknięciu pęcherzyka powstaje ciałko krwotoczne a dopiero ciałko żółte. Tak czy siak komórka jajowa żyje trochę i nawet jeśli inseminacja była po owulacji to jest szansa na zapłodnienie. A jeśli chodzi i mrożonkę to chłop zawsze inseminuje idealnie w owulacje i trochę tych końskich dzieci ma
- czy ktoś miał źrebaka z inseminacji po owulacji? Ciężko powiedzieć ile po - dzień wcześniej wieczorem badana, ściana pęcherzyka gruba, a dzień po wieczorem już pęknięta. Inseminowaliśmy i trzymam kciuki - wiem, że po pęknięciu to marne szanse (jeszcze zależy ile po) ale jakaś nadzieja jest, że np. pękła tuż przed.


Tak jak napisała karolina_ mrożonym nasieniem inseminuje się przeważnie po owulacji, więc takich źrebiąt jest sporo.
Dzięki wszystkim - o mrożonce wiedziałam, z tym, że z tego co wiem, to jest pod kontrolą co 2 godzin. i tuż po pęknięciu-- tutaj nie wiemy kiedy pękła. Hormon podany późno po południu, pęcherzyk 40 (dość długo taki trzymała) a inseminacja następnego dnia wieczorem :/. Więc jakoś w tym przedziale czasowym. Co cóż- jakaś tam nadzieja jest. Z resztą w ostatniej rui obie inseminowane "na czas" i żadna nie zaszła. eeh.
najgorzej właśnie jak te pęcherzyki stoją wzrostowo, grubieją i nie ma z tego owulacji. Moja czarna na wczoraj do badania ale jakoś nie chce się, bo wiadomo że dupa z tego.
Louisa, w którym miejscu on jest krzywy jeszcze? żeby za późno nie było.


Już w żadnym, stoi prosto, wychodzi prosto, ale jak wraca do stajni zmęczony nogi mu lekko na zewnątrz jeszcze uciekają.
A na początku miał lekkiego francuza, lekki przykurcz i tyły jak bumerang 😉 Oprócz tego okropnie bilardował.
Koledzy na padoku dbają o ilość ruchu.

falabana u mnie prywatnie 2 poowulacyjne źrebaki, w tym ten kary tegoroczny.
Dziewczyny co jedzą Wasze matki karmiące? Moja siedzi po 12 hna pastwisku , ma nieograniczone bardzo dobrej jakości siano, i dorzucam Hoveler dla karmiących a wygląda słabo. Brzuch rozepchany a zebra jej widać. Badania krwi ma dobre. Cos moze by jej dodać? Może pasze zmienić? Help
Mi zawsze powtarzali starzy hodowcy, jak źrebak wygląda dobrze, kobyła musi wyglądać gorzej, jak konyła wygląda za dobrze, źle będzie wyglądał źrebol 😉
armaquesse zaczęłabym od dodania probiotyków. Dawkę pokarmową można zwiększyć (a w szycie laktacji wręcz trzeba), ale nei wiem jaka masz obecnie więc nic nei sugeruję.
Jaki robiłaś zakres badań krwi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się