telefony komórkowe

efeemeryda, hmm nie mam teraz iphone i nie pamiętam dokładnie cen, ale pamiętam tylko, że ceny były dość kosmiczne jak patrzyłam, dlatego nigdy z chmury nie korzystałam.. To co ty piszesz jest faktycznie nie wiele, aczkolwiek za darmo można skorzystać z dysku Google i ja prawdopodobnie z tego rozwiązania będę korzystać, choć obecnie tak czy siak nie trzaskam już tyle bezsensownych zdjęć, bo i po co 😉

W tym momencie mam Samsunga 16GB i mam zużyte 10GB przy czym jedyną aplikacją, która ja zainstalowałam jest Whatsapp i Tłumacz, resztę zabiera kilka filmików i parę zdjęć. Myślę, że na podstawowe potrzeby takie 16GB starcza. Na pewno miałabym więcej miejsca gdyby nie to, że telefon już ma wgrane Facebooki i masę innych dupereli, których nie można usunąć, a zabierają miejsce :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2018 07:33
Safie, ja się obawiam, że oni po prostu wypuszczą następcę, na którego nie będzie mnie stać 😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 lipca 2018 07:36
Facella, SE to jednak wersja „tani a dobry” i się sprzedaje. Nie wiem czy z tego zrezygnują 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
16 lipca 2018 08:12
gllosia nie wiem jak było kiedyś, ale sprawdziłam zanim napisałam  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2018 10:49
Nie mówię o rezygnacji - mówię o wypuszczeniu SE2. Cena SE na początku była nie do przeskoku przecież 🙂
A wg mnie 16GB to mało.
Ja mam w swoim iPhonie 6 64 GB i krzyczy o miejsce. A nie mam na telefonie żadnych video i żadnej muzyki (używam platform streamingowych). Z 32Gb myślę, że można sobie radzić i się przyzwyczajać, ale 16gb to według mnie malutko. Kilka aplikacji i trochę zdjęć i już wszystko jest zapchane.
Ja będę się przesiadać niebawem na iPhone8 i biorę pod uwagę wersję tylko i wyłącznie 128GB. Myślę, że przy SE aktualnie różnice w cenach są tak małe, że warto dorzucić do 32gb i mieć spokój.
A ja nie wiem, co można trzymać na tak wielkiej pamięci. 😀 W swojej siódemce mam 32G, z czego zajmuję 12G (w tym sporo nigdy nieużywanych aplikacji) i jakoś nie zapowiada się, żeby ilość zdjęć czy aplikacji mi się zwiększyła na tyle, by zabrakło mi pamięci. Fakt, zakup wersji 16G jest mocno ryzykowne, ale moim zdaniem 32G jest spoko.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lipca 2018 06:50
Infantil, różnica w cenie między 16 a 32GB to 500 zł. Czyli prawie dwukrotnie drożej.
mundialowa, ha ha, ja mam wewnętrzna pamięć w tel 32gb, kartę 64gb i jest prawie pełna 🙂 ale ja mam miliony zdjęć i filmów,.szczegolnie z zawodów. Plus moich dzieci ofc.
Facella, ja bym nie dopłacała 5 stów, żeby mieć większą pamięć. 16GB można spokojnie pogodzić jeśli nie cyka się na okrągło zdjęć, a jak się cyka to trzeba je po prostu regularnie zrzucać. Rozpatrz tylko jak dużo aplikacji używasz i w jakim natężeniu - ja np. ze snapchatow i instagramów zrezygnowałam, facebooka i messenger otwieram na kompie, pocztę też więc nie zżera mi to pamięci. Trochę bierze whatsapp, ale też wystarczy od czasu do czasu uprzątnąć przesyłane nim pliki i jest git. Sama masz teraz 14GB do użytku i ci to starcza, dlaczego miałoby nie starczyć 16?
majek   zwykle sobie żartuję
17 lipca 2018 09:06
czy ktos mi moze podpowiedziec, kto ma teraz dobra oferte na internety nielimitowane na karte? I szybki?
Potrzebuje na miesiac
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lipca 2018 10:15
Mi iPhone przerzuca wszystkie zdjęcia i filmy z automatu na iCloud i nie blokuje tym samym pamięci, a i tak na same aplikacje i inne mam zajęte prawie 30GB  🤔wirek:
Ja mam 64 GB w 5S, aktualnie jakieś 600 zdjęć na nim (w tym kilkanaście filmików) i wykorzystuję 10 GB pamięci. Tyle, że ja nie mam praktycznie aplikacji poza Uberem, Traficarem, Sleep Cycle, Spotify, fb i bankami.
.
borkowa.   silesian team
27 lipca 2018 10:12
szybka akcja, wiem, że temat był już tutaj wałkowany, ale raz jeszcze 😡 polecacie iphone SE? potrzebuję przede wszystkim dobrego aparatu, do reszty jestem w stanie przywyknąć, mój budżet to tysiąc, może trochę więcej, więc w moim zakresie się mieści, ale nie wiem czy to będzie dobry wybór, mam dość mojego aktualnego telefonu i nie wiem co robić 😵
borkowa to zależy. iPhone SE to z tego co pamiętam 'odbajerowana' 5tka.Czyli od czasu jej premiery wyszły też iPhony 6,7,8 i X. Musiałabyś poczytać jak to systemowo wygląda, żeby za kilka miesięcy czy rok nie okazało się, że na Twoim telefonie nie śmigają niektóre aplikacje albo nie możesz czegoś zaktualizować, bo masz za stary system.
Jeżeli nie jesteś jakoś przywiązana do IOS to może poszukaj czegoś innej firmy, czegoś nowszego za te pieniądze


edit:ucięło mi wiadomość.

borkowa., dokładnie, kup sobie któryś z nowszych Lenovo czy Xiaomi i będziesz zadowolona, ja już bym wolała słabszy telefon, ale z nowszym systemem 🙂
borkowa.   silesian team
27 lipca 2018 13:08
aktualnie mam lenovo i w życiu już się na to nie zgodzę 😵 😂
Ja bym też się nie pchała w lenovo, zwłaszcza po ich ostatnich problemach z systemem. Mój brat się właśnie przesiadł na xiaomi mi a1 i jest zadowolony. Ja dalej nie mogę się zdecydować na nowy telefon, chodzą słuchy o premierze nowego iphone. Tylko trochę boli mnie polityka tej firmy, mój iPad nie dostał aktualizacji i mimo nadal fajnego, szybkiego działania mam w domu aktualnie bezużyteczny sprzęt  😤
Mam od roku SE, ciągle są aktualizacje. Płynnie działa, nie zacina się. Wszystkie aplikacje działają, warty jest swojej ceny 😉
Ja mam 5S i normalnie mam aktualizacje systemu  🤔
Ja mam 6, więc też już starszy i też wszystkie aktualizacje normalnie mi przychodzą i wszystko śmiga.
.
borkowa., a jakiego masz? Ja z mojego jestem zadowolona, wystarczy zresetować jak mocno się go zawali, ale u mnie to naprawdę ostateczność mimo że lekko ze mną nie ma 😉
No tak, ale to są troszkę nowsze sprzęty 😉 telefon generalnie szybciej się raczej zużywa niż tablet. Mój jest jakoś z 2011 roku i od 2015-16 skończyły się dla niego aktualizacje. I tak na przykład chęć odpalenia netflixa przez stronę kończy się informacją o konieczności pobrania aplikacji, a z kolei aplikacji pobrać się nie da ponieważ woła o aktualizację systemu. Pewnie o telefony trochę lepiej dbają, ale nie powiem że trochę mnie to zdziwiło. Mam również nowego ipada i porównując nie widzę między nimi Wielkiej różnicy w działaniu a mimo to aktualizacji brak :/
borkowa.   silesian team
28 lipca 2018 10:43
aktualnie mam lenovo k5, jestem wykończona męczeniem się z tym telefonem każdego dnia 😵 on uwielbia sam się wyłączać, kiedy coś na nim robię 😜 wszystko jest ok, coś tam sobie grzebię, a tu jeb, wyłącza się sam z siebie 🤔wirek: non stop się zawiesza, włączam jakąś aplikację i czekam, czekam, czekam, aż finalnie pojawia się okienko z napisem "aplikacja nie odpowiada...." 🙄 bateria jest okrutnie słaba, nie wychodzę z domu bez power banka, jeśli chciałabym ten telefon dotrzymać do końca umowy, to musiałabym włożyć w niego jeszcze troszkę pieniędzy, a po co, już i tak wymieniłam cały dotyk i wejście do ładowarki, więc wystarczy 🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 lipca 2018 10:56
Mimo trudności z przegraniem kontaktów i smsów to muszę przyznać, że SE działa niezawodnie. Nie zacina się, bateria trzyma 2 dni przy używaniu dość intensywnym (przeglądanie internetu, instagram, fb, robienie zdjęć, rozmowy i smsy)
borkowa.   silesian team
28 lipca 2018 14:40
czy może dołożyć sobie i sprawić takiego 5s? nie umiem, nie znam się na tym  🤬
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 lipca 2018 16:02
borkowa., a 5s jest dostępny? SE jest mały, ale się przestawiłam. Może 6?
z x-kom
SE - 1299
6 - 1549
borkowa.   silesian team
28 lipca 2018 16:38
borkowa., a 5s jest dostępny? SE jest mały, ale się przestawiłam. Może 6?
z x-kom
SE - 1299
6 - 1549

ta różnica cenowa niecałe trzy stówki to właściwie nie jest dla mnie problem, dzięki za linki! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się