Kącik Ujeżdżenia

Ce_dra,, jesli w programie nie ma, że anglezowanym to wszytsko jedziesz ćwiczebnym.
Tylko w L-kowych programach jest dosiad dowolny (poza konkretami uwzględnionymi w karcie)
Kto zajmuje się hodowlą koni ujeżdżeniowych w Polsce? Kowalscy ? ( czy tylko pośredniczą w sprzedaży?) Mazurek,  ktoś jeszcze?
Wioletta Pietrzyk
Poza tym jest sporo mniejszych hodowli. Elzbieta Mallert, Joanna Kruk, Danka Kosecka, Tomasz Wiczanowski, Bogna Hupa ma pare fajnych ruchowo koni chociaz ostatnio postawila na skokowe ogiery, ujezdzeniowcow maja tez Makowscy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2018 16:29
Cichonie mają ogiery, choć sami chyba nie prowadzą jako tako hodowli. Koło Szczecina jest też stajnia hodowlano-sportowa nastawiona na ujeżdżenie, ale nie pamiętam nazwy. I w Rumii koło Gdyni też.
Czyli po roczniaki, odsady z dobrym rodowodem można uderzać pod podane wyżej adresy?
Pod Szczecin to raczej po skokowe źrebaki. 👀
Donia Aleksandra, Kowalscy nie zajmują się hodowlą koni ujeżdżeniowych 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2018 22:40
Tu jest lista młodzieży z Prohipo:
http://prohipo.pl/?page=mlodziez&lang=PL
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2018 23:45
Koło Szczecina jest też stajnia hodowlano-sportowa nastawiona na ujeżdżenie, ale nie pamiętam nazwy.

Chodziło mi o Pilchowo. Osobiście nie miałam do czynienia, ale wiem że hodują hanowery i raczej nastawieni są na ujeżdżenie. Flyrigl 😉
To się zgadza, tylko stawka jest niewielka bo klaczy hodowlanych jest bodajże 3 w tej chwili.
Albo 4.

Ale faktycznie warto obejrzeć, zrebaki schodzą wlasciwie na pniu.
jest też hodowla Pawła Gąsińskiego w stadninie Drochówka
Jak rzeczywiście wygląda sprawa pilnowania kolorów oficerek na zawodach? Nie planuje jeździć więcej niż ZR. Chodzą za mną brązowe oficerki, ale sprzęt mam czarny... czy ciemny brąz (mocca) przejdzie do czarnego fraka, czy nie bardzo?
keirashara, ja startowalam w ciemnobrązowych i było ok, z czarną marynarką i siodłem/resztą sprzętu.
czy ktoś się orientuje czy PZJ dopuścił w końcu Bauchera podwójnie łamanego? Zmienili przepisy?
FEI dopuściło w zeszłym roku...
fender, - i nie miałaś uwag w arkuszach? Nie ukrywam, że oficery to dla mnie inwestycja pewnie na kolejne 10 lat (tyle mają moje obecne), więc nie chcę wtopy. Mogłabym Cię prosić jeszcze o jakieś foto? Bo mam już ogłowie z białym podbiciem na nachrapniku i delikatne obawy, że zrobię sobie choinkę na koniu tymi oficerkami, ale od roku nie chcą mi wyjść z głowy.
keirashara, przepisy mówią jasno: czarne, albo w kolorze fraka.
I na tym jasność się kończy, bo...
Kto ci co zrobi, gdy będziesz twierdzić, że oficerki są czarne???
Ktoś kiedyś jeździła w granatowych.
Przecież nie ma żadnych procedur pomiaru koloru.
Natomiast, jeśli będziesz twierdziła, że oficerki są brązowe, możesz ponieść konsekwencje,
bo jeździec jest zobowiązany do znajomości przepisów, a za nieregulaminowy ubiór jest konkretna kara.
halo, - moje pytanie wynika właśnie z tego, że kilkukrotnie mignely mi brązowe buty do czarnego fraka na zawodach... i chyba nikt afery nie robił. Przepis znam. Jak wspomniałam, nie zamierzam jeździć wysokich rangą zawodów, buty będą ciemnobrązowe. Próbowałam sobie wybić je z głowy, ale jakoś mi nie idzie 😉 Cóż, będę zaparcie twierdzić, że to czarne najwyżej, lub jakimś cudem znajdę ciemnobrązowy krótki frak.
moje buty byly mocno ciemnobrązowe i tez na w razie pytań komisji powiedzialabym, ze są czarne ale lekko wyblakły 😉
czy ktoś się orientuje czy PZJ dopuścił w końcu Bauchera podwójnie łamanego? Zmienili przepisy?
FEI dopuściło w zeszłym roku...


Jestem z tematem na bieżąco i mam info od komisji ujeżdżenia z maja tego roku że tłumacza pismo od fei i wówczas wrzucają to do przepisów. Problem w tym że 3 lipca opublikowali zmiany przepisów ale bez info o baucherze. Dziś będę się coś próbowała dowiedzieć to dam znać...
Obiło się komuś o uszy o jakiś treningach/ konsultacjach ujeżdżeniowych na śląsku? Okolice Bielska/Jastrzębia/Katowic lub w tych rejonach ? Szukam czegoś na dłuższą współprace.

Edit. Juz wszystko wiem 🙂
Czy ZR mozna jechac w czapsach teraz, czy musza byc buty?
W sztybletach + sztyplach można jechać spokojnie
dzieki Wigorr 🙂
Hej, w Łodzi (10-12.08.2018) organizowane są konsultacje ujeżdżeniowe z Panią Anną Bienias. Konsultacje są również otwarte dla słuchaczy (widziałam w poprzednich postach zapytania o tego trenera)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2069582483313007/?ti=icl
Wpadam z prośbą :kwiatek:
Czy ktoś ma link do kliniki z Kyrą w 2010roku gdy była w PL. Kiedyś oglądałam w necie ową klinikę ale nie mogę teraz namierzyć.
Ktoś poratuje? Proszę  :kwiatek:
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 lipca 2018 10:36
Wpadam z prośbą :kwiatek:
Czy ktoś ma link do kliniki z Kyrą w 2010roku gdy była w PL. Kiedyś oglądałam w necie ową klinikę ale nie mogę teraz namierzyć.
Ktoś poratuje? Proszę  :kwiatek:
.

Tej kliniki nie ma w internecie. kyra pozwoliła nagrywać uczestnikom z wyraźną prośba aby nie udostępniali w sieci. I do dzisiaj, a to już 8 lat nic się nie ukazało i za to ogromy szacunek do prawie 500 osób, które były wtedy w Centurionie. Kliknika w kawałkach była dostępna na płycie dvd doolaczonej do następnego numeru „świata koni” w którym był również wywiad z Kyrą. Jedno mogę powiedzieć, przez ostatnie 8 lat regularnych treningów z nią i jej mężem/trenerem Richardem Whitem za każdym razem odrywam coś nowego, cała ich praca szkoleniowa polega na spowodowaniu aby jeździec poczuł czego od niego wymagają, zrozumiał swoje ciało i potem mógł tego samodzielnie szukać podczas jazdy, aby umiał wydobyć z konia to co w nim najlepsze, dają cały wachlarz rozwiązań na edukacje koni i rozwiązywanie problemów, bo choć cel ten sam, nie ma jednej słusznej drogi i konie różnie się uczą, treningi z nimi są magiczne.
Quantanamera dziękuję serdecznie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Lostak z pewnością jest jak piszesz  😉 pewnie ktoś ze znajomych mi przesłał jakąś drogą elektroniczną bo płyty na bank nie posiadam (takowa byłaby na pewno odpowiednio przechowywana  🙂 )

Mi raczej nie będzie dane trenowanie z takimi sławami ale wierzę że treningi są bardzo owocne i niesamowite.  Kyra ma wyjątkowy dar przekazywania wiedzy do tego jej spokój i opanowanie jest zaraźliwe nawet jeśli się tylko klinikę ogląda  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się