Ogłowia

Oky , ogłowie do mnie doszło (Up Horses-Aures) 😅, będę mierzyć wieczorem, ale na pierwszy rzut oka wygląda na faktycznie spore. Co mogę powiedzieć po pierwszych oględzinach to naprawdę fajna, miękka skórka, wykonanie bardzo dobre (chociaż są  malutkie niedociągnięcia), i to co mnie urzekło najbardziej-wodze. Są  tak miękkie i przyjemnie leżą w dłoniach,  że nie mogę się doczekać aż je wypróbuję  💘 (o ile koń  nie utopi się w ogłowiu).
alcatraz, koniecznie poproszę o fotorelacje na modelu  :kwiatek:
Fotorelacji nie zrobiłam niestety ale następnym razem się  postaram coś zrobić.
A co do ogłowia, to co najważniejsze, pasuje 😅
I teraz tak: prezentuje się prześlicznie, regulacje ma sporą, skóra bardzo miękka. Mimo że jest nowe to bardzo ładnie przylegalo, nigdzie nie było sztywno. No może  troszeczkę  potylica, ale jest szeroka wiec się wyrobi.
Wodze.... bajka  :kwiatek: Mięciutkie, uczucie trochę jak przy takich miękkich gumowych wodzach tylko bez efektu rozciagania (sprezynowania).
Ale mam tez malego minusa. .. jedna wodza się nie układa 🙁 Jeszcze następnym razem dokładnie się jej przyjze ale wydaje mi się ze to będzie jakieś krzywe szycie.

Ogólnie dla mnie to ogłowie to takie 8/10. Minus  za tę  wodzē i za ogromny skosnik, którego na szczęście nie używam.

A no i ten lakierowany nachrapnik wcale nie taki straszny  🙄
Ma ktoś ogłowie Felix Buhlera? Jakieś opinie?
Mam mały dylemat... mam ogłowie munsztukowe z możliwością całkowitego demontażu jednego paska - czy na takim ogłowiu można jeździc na zwykłym wędzidle?
Tak.
Zdjęcia 'robocze' ogłowia Aures, robione na szybko bo mi się przypomniało  🤣 Na pewno cyknę jakąś lepszą fotkę w późniejszym terminie 🙂

sorry za kupę w tle  😲
Piękne jest. 😀 Te mosiężne okucia bardzo mi się podobają, większość ogłowi ma srebrne.
Nie bardzo widzę to "wycięcie na kość jarzmową w nachrapniku". Rozumiem, że nachrapnik jest po prostu zwężany, czy jest tam coś więcej z tej anatomiczności?
Anatomiczne to ogłowie Onyx, ja zrezygnowałam z łączenia Onyxa z Aures ze względu na zbyt wąską potylicę w tym pierwszym. Wzięłam oryginalne Aures, a ono chyba nie miało mieć anatomicznego nachrapnika  🤔 , a jedynie potylice. Nachrapnik jest delikatnie zwężany i dość grubo i miękko podszyty.
Ogłowie prześlicznie prezentuje się na koniu  i wcale nie jest 'przytłaczające', cże go sie bałam przy połączeniu diamencikow, lakieru, złotych okuć, zwężany go nachrapnika i opadajacego naczolka  🤔wirek: . Na ciemnej głowie wygląda bardzo gustownie muszę przyznać  🙂
Anatomiczne to ogłowie Onyx, ja zrezygnowałam z łączenia Onyxa z Aures ze względu na zbyt wąską potylicę w tym pierwszym. Wzięłam oryginalne Aures, a ono chyba nie miało mieć anatomicznego nachrapnika  🤔 , a jedynie potylice. Nachrapnik jest delikatnie zwężany i dość grubo i miękko podszyty.
Ogłowie prześlicznie prezentuje się na koniu  i wcale nie jest 'przytłaczające', cże go sie bałam przy połączeniu diamencikow, lakieru, złotych okuć, zwężany go nachrapnika i opadajacego naczolka  🤔wirek: . Na ciemnej głowie wygląda bardzo gustownie muszę przyznać  🙂


Ze strony (chyba jedynego) dystrybutora - "Lakierowany nachrapnik, który został wypełniony pianką memory foam, ma specjalne wycięcie na kość jarzmową, aby nie uwierał konia i nie powodował niepotrzebnych otarć". Plus jego nazwa to "ogłowie anatomiczne", więc myślałam, że ma coś więcej prócz wyciętej potylicy, ale może to i nawet lepiej, że już więcej nie kombinowali. 😀
[quote author=alcatraz link=topic=39.msg2800425#msg2800425 date=1533290317]
Anatomiczne to ogłowie Onyx, ja zrezygnowałam z łączenia Onyxa z Aures ze względu na zbyt wąską potylicę w tym pierwszym. Wzięłam oryginalne Aures, a ono chyba nie miało mieć anatomicznego nachrapnika  🤔 , a jedynie potylice. Nachrapnik jest delikatnie zwężany i dość grubo i miękko podszyty.
Ogłowie prześlicznie prezentuje się na koniu  i wcale nie jest 'przytłaczające', cże go sie bałam przy połączeniu diamencikow, lakieru, złotych okuć, zwężany go nachrapnika i opadajacego naczolka  🤔wirek: . Na ciemnej głowie wygląda bardzo gustownie muszę przyznać  🙂


Ze strony (chyba jedynego) dystrybutora - "Lakierowany nachrapnik, który został wypełniony pianką memory foam, ma specjalne wycięcie na kość jarzmową, aby nie uwierał konia i nie powodował niepotrzebnych otarć". Plus jego nazwa to "ogłowie anatomiczne", więc myślałam, że ma coś więcej prócz wyciętej potylicy, ale może to i nawet lepiej, że już więcej nie kombinowali. 😀
[/quote]

Na zdjęciach widać, że jest delikatnie profilowany: https://www.facebook.com/uphorsesbrand/photos/a.1916277765369288.1073741832.1397002160630187/1919204925076572/?type=3&theater
w większości są proste, więc może o ten profil chodziło 😉 Schockemohle też tak nazywa tego typu ogłowia.
Potrzebuję ogłowia do codziennej robot. Lepiej Equipa z linii emporio czy Kentaura ? Jak stoją obecnie jakościowo KenTaury ??
Klami, ja wszystkie ogłowia wymieniłam na Kentaur, uważam, że to super jakość adekwatnie do ceny.
Equipe akurat nie miałam.
Wiadomo, że chciałabym mieć wszystkie ogłowia CWD, no ale cóż...cena
Perlica, ja sprzęt "startowy' itd mam z Equipe, ale z tej linii premium. Jakość perełka. Z tym, że nie chcę tych rzeczy używać na codzień, a z linii emporio nic chyba jeszcze nie miałam. KenTaura jakościowo lubię własnie za stosunen jakość-cena. Dlatego się zastanawiam.
No to niezmiennie polecam Kentaur  🙂
P.s. wszystkie popręgi też wymieniłam Na Kentur i startowe i robocze  😉
Kupiłam tego Felixa i póki co jestem na tak. 😀 Zobaczymy, co z tego wyjdzie przy dłuższym i częstszym użytkowaniu.
flygirl możesz podlinkować gdzie kupię (na pw) ?  :kwiatek: wyglada fajnie. A jak wypada rozmiarowo?
Ja kupowałam z drugiej ręki, ale widzę, że w Kramerze jest: https://www.kramer.co.uk/Horse/Bridles-Nosebands/Cavesson-Flash-Nosebands/Bridle-Anatomical-Pro

Ja mam fulla i musiałam poprzepinać na dziurki jakoś w połowie pasków, mniej więcej tak, jak ma ten koń ze zdjęcia na czarnym tle. Raczej standardowo, tak myslę. 😀
Chyba też będę polować na jakaś używkę bo nigdy nie kupowałam z zagranicy sprzętu  🙄
Czy ma ktoś zdjęcie brązowego ogłowia HKM Vanja ale wie jaki to jest brąz? nigdzie nie mogę znaleźć...
Jak jakościowo wypada to oglowie i Felicitas?
Które ogłowia są większe: Prestige czy Schockemohle? Waham się pomiędzy cobem a fullem przy zakupie Schockemohle. Koń w chwili obecnej chodzi w Prestige i jest ono dość małe na nią - przedostanie dziurki.
Pytanko. nachrapnik munsztukowy BR

Zarówno na stronie BR jak i Animalii napisane jest, że "ze skośnikiem". Gdzie ani na zdjęciach nie ma skośnika, ani przecież munsztukowy nachrapnik (o ile dobrze wiem) takiego nie posiada. Byk i "kopiuj, wklej", czy ma ten skośnik?
Sivrite, Hmmm. nie widzę w opisie skośnika. 🙂 😉
Sivrite, Hmmm. nie widzę w opisie skośnika. 🙂 😉


Kurde! Ktoś przeczytał i poprawił. 😀 Jestem pewna, że było, bo aż pokazywałam chłopakowi, żeby wymyślił, co autor miał na myśli. Widocznie któryś pracownik Animalii wyhaczył na forum. 😀 To już wszystko jasne. 🙂
Czy ktoś miał do czynienia z ogłowiami KAWAL?
Gillian   four letter word
27 sierpnia 2018 20:50
Wrzuć w wyszukiwarkę 🙂 jest tu kilku użytkowników, w tym ja 😉
No właśnie chyba KaWal jest wspominany na każdej stronie od kilkunastu stron już. :P Też użytkuję. A raczej użytkowałam, bo mi koń je zabił tydzień temu... A takie piękne i cudne. -_-
Gillian   four letter word
27 sierpnia 2018 21:21
Ja mam swoje od marca. Używane prawie codziennie. Nadal jest boskie 🙂
Windziakowa, mega polecam! Kupiłam Anatomica na początku roku, niestety ktoś go ukradł (razem z 3 innymi ogłowiami...), potrzebowałam mega na cito coś, Kawal pod względem kontaktu, natychmiastowej wysyłki to KOSMOS 😍 pół dnia moich pytań, w Anatomicu wymienili naczółek, a drugie ogłowie zbudowane z dostępnych części w moje ogłowie marzeń 💘

Oba pracują codziennie, mam 2 ogłowia na 3 koniach, dużo podróżujemy, potraktowane olejem tak jak Kawal przykazał, w międzyczasie tylko przetarte mokrymi chusteczkami  😡 wyglądają top, a lekkiego życia nie mają (jeden koń mega mega mega potliwy)


Jak ja wpisywałam KAWAŁ w wyszukiwarkę to wyskakiwały mi jakieś posty o kawałach kotletów 🤣 Dziękuje za pomoc, ja teraz czekam na swoje (Belisama z naczółkiem LUNA :kocham🙂 i mam nadzieje, ze będę zadowolona 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się