strzemiona

Hej, a wiecie może, czy jest opcja gdzieś z któryś sklepów zakupić strzemiona, ale w razie gdyby nie pasowały oddać? Czy wziąć na próbę jakoś. Jak wiecie każde schorzenie jest inne, a boję się wywalić 600zl i ból zostanie, a sprzętu nie zwrócę. Czy zostaje jedynie sprzedać na re volcie?
Moon   #kulistyzajebisty
10 marca 2018 07:04
EchelonMaja, przecież każdy sprzęt możesz zwrócić w ciągu 14 dni (? Dobrze pamiętam?) Od zakupu bez podawania, nawet powodu. Byle byś miała dowód zakupu (paragon) i byle by sprzęt nie miał uszkodzeń czy śladów użytkowania. (Czyt. Po prostu wyczyść stopki użytych strzemion, które nie będą Ci pasować)
No właśnie się bałam czy jak użyje to się nie czepna :p no i czy jak są metką spięte i rozerwe to co wtedy.. :/
Może po prostu skontaktuj się z konkretnym sklepem/sprzedawcą i spytaj? Zawsze można spróbować ponegocjować  🙂
Czy ktoś posiada http://www.horsetack.pl/pl/p/Strzemiona-HKM-Space/14093 ? Jak z jakością?
farba odchodzi?
anil22 koleżanka w stajni ma, farba nie odchodzi, ale mówiła, że strasznie nie wygodne są do jazdy. Mi się zdarzyło raz w nich jeździć i za dużo miejsca na stope, za duży luz.
uu to słabo, ja mam szczupła stopę 🤔
Szukam średnio ciężkich/lekkich strzemion z tarką, coś w typie jinów, tylko za sporo mniej złotówek :P Istnieje coś wartego uwagi do 200-300 zł?
czy gdzieś w Pl można kupić wkładki do strzemion Royal Rider (tych elastycznych) ?
Help!
Strzemiona które wejdą w ujeżdżeniowe puśliska daw-maga? 🙁
Ja mam ujeżdżeniowe puśliska dawmaga (kocham tyram już wiele lat) i wchodzą mi w każe strzemiona, które miałam. Zwykłe metalowe z tym bezpiecznym wyginaniem się teraz mam (do dupy strasznie o laboga bo się wygina strzemię i stopa ciągle wyślizguje)
Dokladnie...tez mam i zero problemu ze strzemionami.
Ja zamówiłam do nowego siodła i czekam. Od znajomej wiem, ze compositi które planowałam do tych puślisk, nie wchodzą.
Stąd moje pytanie. 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 kwietnia 2018 08:53
Faith ma właśnie strzemiona Compositi (model Reflex o ile dobrze pamiętam) i wszystko działa jak należy 😉
Dokładnie. zero problemu.
Trzeba przepchać od góry - czyli przewlec przez dziurkę od strzemienia tą część, którą się mocuje do zamka. Bo tam nie ma tego metalowego zaczepu w kształcie litery T. Jak nie wchodiz z apierwszym razem- to sobie trzeba pomóc ołówkiem jakimś czy patyczkiem. Potem (jak już się w pion rozciągną a prze to wypłąsczą) to nie ma problemu.
Orientuje się ktoś czy można gdzieś wypożyczyć na testy lorenzini lub free jumpy?
Przejrzałam kilka stron, próbowałam przez wyszukiwarkę również i nie znalazłam, więc pytam 🙂
Czy spotkał się ktoś z Was z problemem bolących stóp podczas jazdy? Kiedyś coś takiego u mnie się pojawiło przy jeżdżeniu 3-4 koni pod rząd, zmieniłam strzemiona na compositi reflex. Problem się skończył, w międzyczasie zredukowała mi się liczba koni i był spokój. No ale teraz znowu mam 3-4 konie do jazdy i problem powrócił. Czy znajdą się na to jakieś strzemiona, które by pomogły? Help!  😵
A czy strzemiona nie są za krotkie? Często ból w okolicy stopy spowodowany jest przez za krotkie strzemiona.
Btw. Mnie w bow balancach tak bolały stpoy i kostki, że za darmo bym tych strzemion nie chciała 😁
anil22 na milion % nie są za krótkie 😉 nie mogę jeździć na zbyt krótkich strzemionach, bo raz, że to niewygodne, a dwa - po operacji kolana nawet niewykonalne 😉
Ma ktoś doświadczenie że strzemionami koszyczkowymi waldhausen camargue klik ?
Czy ktoś ma przetestowane Kavalkade Balance ? (http://www.salonkonskiswiat.pl/sklep-online/sprzet-jezdziecki/strzemiona/kavalkade-strzemiona-balance-detail.html) Jak z trwałością? Jak stopka? Ciężkie? Chętnie poczytam coś na ich temat :kwiatek:
Ma ktoś strzemiona Prestige Stephi ? Jak oceniacie użytkowanie i trwałość ?
Czy skakał ktoś w Winderenach i mógłby się wypowiedzieć? Jak wypadają one na tle Lorenzini/Schockemohle, flex-on, freejump, Equiline?
a chcesz przetestować?  😀
minerwa, a można przetestować?
tak, od przyszłego tygodnia, na razie testuje znajoma 😉
Moon   #kulistyzajebisty
04 sierpnia 2018 20:32
No właśnie też jestem ich ciekawa, czy serio jest "magia" i czy można je odczuciami porównać do jakichś dostępnych obecnie na rynku?
majeczka   Galopem przez życie!
05 sierpnia 2018 18:27
Jest "magia" jeśli chodzi o strzemiona Winderena - jako jezdziec testowy tych strzemion po poważnym urazie -przezkretarzowym wieloodlamowym zlamaniu kosci udowej polecam calym sercem. Niesamowita amortyzacja, pewne oparcie, uczucie bezpieczenstwa i treningi bez bólu. Od 3 miesiecy towarzysza mi na kazdym treningu i nie wyobrażam sobie juz jazdy w jakichkolwiek innych strzemionach. Odciążają mega nogi, ja chodziłam jeszcze z kulami, a śmigałam sobie bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Plus to że świetnie trzymają stopę. Od jakiegoś czasu wróciłam też do skoków, amortyzacja na lądowaniu genialna, odpukać do tej pory nie udało mi się zgubić tych strzemion z nogi. Jakby ktoś w wawie bardzo chciał się w nich przejechać to mogę pożyczyć ale na zasadzie zwrotki tego samego dnia, bo w innych już nie wsiadam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się