SIODŁA

Kochana bo w moim siodle rozmiar fenderów to M czyli standard dla Prestiga . Zgodnie z ich polityka można zamówić sobie albo skrócone ,albo wydłużone : rozmiary tybinek sa 3 : S, M, i L ,tak samo fenderów. Ja mam możłiwość dokupienia fenderów rozmiar S (35cm) ale kosztują 1500zł ( dziękuję narazie postoję  :lol🙂
Treker to zupełnie inna konstrukcja: to coś w stylu kulbaki : siedzisz 10cm nad koniem na ławkach tylko w luxusowym wydaniu
DX Endurance jest kopią troszkę Pariani ( Sivrite nie sądzisz ,że jak pomalować na rózowo-czarno to będzie prawi ,prawie  🤣 :lol🙂

Ogólnie Atena jest boska, kocham to siodło i mój koń też je kocha: ja mam Atene z fenderami i są one fakt za długie ,więc narazie jezdze w zwykłych puśliskach ( nie wiem jeszcze co zrobię ,mogę je skrócić albo dokupić rozmiar S jak będę miała przypyw gotówki )
Jest jeszcze model Atena Flaps: z normalną tybinką: to polecam przetestować 🙂 w razie pytań zapraszam na priv 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 sierpnia 2018 12:42
A jak w Atenie ze skokami? Bo DX wydaje się idealne na takie zabawy.

edit: Pariani Endurance Evo jest dużo droższe od Prestige'a + dochodzi wycieczka do Włoch  😉
hmmm...wiesz raczej nie skacze w tym siodle  😉 także CI nei odpowiem. Model Atena Race ,który ja mam raczej się do tego nie nadaje: tam nic Cię nic nie trzyma ,więc myśle ,że kole 60cm byłby problem .DLatego zasugerowałam Atene Flaps: bo ma tybinkę i ma klocki kolanowe. Jeśli chodzi o siedzisko to nie ma nic wygodniejszego: masz taką warstwę żelu na siedzisku ,że wygodniej Ci niż na poduszce. 😉

Pariani owszem drogie ,ale bezkonkurencyjne pod każdym względem: każde siodło szyte jest pod konia i pod jezdzca: w cenie masz przyjazd ,pomiary i uszycie. Tam nawet nie masz klasycznych rozmiarów bo każde siodło jest uszyte pod danego jezdzca i wielkość jego pupy  🤣 ( gorzej jak się pupa zwiększy/zmniejszy) terlica jest opatentowana : więc nikt inny nie zrobi takiego siodła. Znam 2 osoby z najwyższego lvl SRK w PL ,które jezdzą i trenują w Pariani : konie zachwycone,jezdzcy jeszcze bardziej.
Cześć 🙂
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki jest rozstaw łęku? S czy M?

Za duże zdjęcie.
zmieniłam
M
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 sierpnia 2018 23:21
RatinaZ-Wygląda ciekawie. Aż kusi, żeby wziąć model testowy.
No całkiem fajne jest naprawde 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 sierpnia 2018 22:44
RatinaZ- Super  😍 To chyba to, czego szukam.
Dementek, tu bez jeźdźca:



EDIT: A tu masz Atenę Flaps na sprzedaż, gdybyś chciała przymierzyć, z drugiej ręki, ale podobno nowa. A cena koło 45% tej ze sklepu. 🙂

Klik
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 sierpnia 2018 10:27
Widziałam to ogłoszenie, ale ja drobna jestem. W 18" topię się  🤣 Potrzebuję 16" góra 17".
Prawda, wczoraj zwróciłam uwagę na to samo, ale dziś mnie jakiś brainfreeze wziął. 😀 No cóż, facet sprzedaje.

EDIT: Wysyłka z Włoch... Widzę, że jest polski dystrybutor, Pariani Polska na FB. Może by Ci sprowadzili ten model, nie musisz na własną rękę z Włoch. Czy o co innego chodziło Ci z "wycieczką do Włoch"?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 sierpnia 2018 12:02
Na razie muszę z samochodem coś zrobić, bo wczoraj mi się rozkraczył na drodze  😵

A tak to myślałam we Włoszech znaleźć używane siodło i przywieźć.
Włosi to cudowny naród jesli chodzi o Endurance i sprzęt  🤣 A ja wzdycham do tego padu Burioni  😍 😍 😍  Pod siodło Pariani obowiązkowo  :kwiatek:
P.S. nie wiem czy znajdziesz używkę..raczej wątpię ,ale trzymam kciuki  😎
MajaK   Tina 2000-2013
08 sierpnia 2018 23:00
Może ktoś ma ten model rajdówki?  http://www.prestigeitaly.pl/siodla/262/ albo ten: http://www.prestigeitaly.pl/siodla/265/
Interesują mnie te modele, a nie wiem, jak się sprawdzają w użytkowaniu.

Dopiero zobaczyłam pytanie - ja posiadam model drugi tylko ten ze skórami czyli zwykły Trekker (trekker land też było moim marzeniem ale trafiłam tanio drugi model).
Jeżdżę w nim od 8 lat,  mam 160 cm wzrostu i jestem mega zadowolona. Terenujemy długo, robimy pracę ujeżdżeniową, z poprzednim koniem troche skakałam. Też nastawiam się na TREC  😉
Pytaj o co chcesz albo przyjedź na jazdę  😀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 sierpnia 2018 14:39
MajaK- Trochę daleko jesteś od Ełku/Olsztyna, ale jeśli będę miała okazję być gdzieś bliżej, to się odezwę  :kwiatek:
Czy ktos ogarnia czy DM Hubert nadaje sie na wyklebione konie? czy dla takich tylko tematy typu Passier/Kieffer/Albion HH?
MajaK   Tina 2000-2013
09 sierpnia 2018 21:02
MajaK- Trochę daleko jesteś od Ełku/Olsztyna, ale jeśli będę miała okazję być gdzieś bliżej, to się odezwę   :kwiatek:

Do końca sierpnia Rudziska Pasymskie koło Pasymia, tj. ok 35 km od Olsztyna  😉
Czy ktos ogarnia czy DM Hubert nadaje sie na wyklebione konie? czy dla takich tylko tematy typu Passier/Kieffer/Albion HH?


Tak, nadaje się. Do mega wykłębionych będzie potrzebna podkładka z korektą.
faith na mojego wykłębionego nie pasował bez podkładki, a mam dość mocno kłębiastego konia 😉 Do tego zestawu, który wymieniłaś dołożyłabym jeszcze Stubbena.
O, serio?
W ogole ich nie brałam pod uwagę, wydawalaly mi się niemoznoscia.
faith Albion LH też ma otwarty przedni łęk i dość wysoki, ale miałam Stubbena Avalon i nie powiedziała bym że by pasował na wykłębionego.
Kurde, mam trochę schize, kon waski nie jest ale wlasnie dość wyklebiony a większość siodel szyta jest niestety na ogorki 🙂
Potrzebuje cos wszechstronnego, eeeewentualnie wszechstronno skokowego i mam zgryz 🙂
faith, a mierzyłaś coś z siodlarni naszej właścicielki?
Ja tak dobrałam model, który dobrze leży i mi na nim wygodnie
Jakiś czas temu Cavallo miało chyba Huberta w jakiejś mega promocji (nówka w cenie używki),  nie znam szczegółów , ale proponuję zajrzeć 🙂
Mam dziś Stubbena do przymiarki, ale wlascicielka ma glownie Prestige który w ogole nie lezy na moim koniu 🙂
Poza tym ja nie chce typowej skokówki wlasnie, tylko cos głębszego i bardziej wszechstronnego 🙂

add: pominąwszy ze nie mam kompletnie budżetu na prestige 😉
Ja jeżdżę teraz w Stubben Roxane i leży nieźle. Lepiej od niego leżał tylko Passier GG z moich dotychczasowych siodeł  😉
faith, jeszcze Equipy ma , ale one pewnie też poza budżetem 😉
Może jakiś Kieffer? Jeździłaś u mnie w czymś na pewno (Aachen, Munchen, N.Koof)... Munchen jest niegłupi (jak na wszechstronne siodło). I wycięty przodem mocno.
No wlasnie moje pierwsze zapytanie brzmialo czy tylko kiefferyi passiery 😉
No i wychodzi ze tak, tylko 😉
Czy ktoś się orientuje jak ma się rozmiar lęku Equipe standard + 1 do innych firm?. Najlepiej Daw-mag, Kentaur lub Prestige?
Hej,
Orientuje się ktoś może czy oprócz Kashtan są inne firmy biorące siodła w komis?
dariamajka, na pewno X Horse, Klinika Siodła...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się