siodło ujeżdżeniowe

kotbury no właśnie - pomierzenie i wymiana panelu. Czyli trzeba zawołać przedstawiciela na pomiar, odesłać siodło do serwisu (na ogół do Włoch) i za miesiąc czekania zapłacić 1200 zł bez gwarancji, że po wymianie będzie pasowało na konia.
Pomijając sytuacje, w których plecy są asymetryczne. Takich przypadków producenci siodeł na lateksie chyba nie przewidują.
Taki Passier jest w pełni pasowalny na miejscu, w stajni. Koszty są wielokrotnie niższe, efekt jest natychmiastowy, ocena dopasowania również. Dla mnie to brzmi lepiej, niż perspektywa 3 miesięcy lonżowania konia, jak Włosi akurat mają urlop...
Miałam 2 Equipy i nigdy więcej...
Rozumiem- ja prawie 2 tygodnie temu zdecydowałam się na equipa nowego (już witał się z gaską), ale wyhaczyłam kilku osobom sprzed nosa amerigo - i kocham je! (i fucken jestem aktualnie rozwalona ja i mój koń... i nie mogę jeździć, smuteczek, dupa, płacz żałoba)
lillid Zgadza się - w siodle na lateksie  duże zmiany wymagają wymiany paneli. Nie jestem pewna, czy koniecznie trzeba wysyłać do producenta . Koszt można czasami obniżyć, jeśli uda sie dopasować panele używane...
Przy mniejszych zmianach można zastosować wkładki korygujące (tak przynajmniej jest w Equipe) - szczegółów nie znam.
Tak jak napisała kotbury coś za coś - wełna łatwiej pasowalna, lateks zdecydowanie mniej, ale za to jaki komfort dla pleców konia (i tyłka jeźdźca)
kotbury a które Amerigo dorwałaś? Ja testowałam Amerigo classic - koń łapami machał, a mi się siedziało super 😍
Niestety, za cholerę nie chciało na kucyka pasować  😤  I skończyło się na nowym Equipie  😵
Dziewierz w moim przypadku (podniesienie tyłu o 1 cm :ke🙂 akurat trzeba było wysyłać do Włoch. I na moje nieszczęście było to w wakacje. Nie zdecydowałam się - wymieniłam się z koleżanką na innego equipa, ale w prawidłowej konfiguracji (na dany moment do mojego konia - on ciągle rósł...)
Dzwoniłam również do Daw Maga, podjęliby się wymiany paneli za 800 zł, ale to wszystko nawet nie na oko, a na gębę - wysyłam siodło i w przeciągu tygodnia dostaję zrobione. Jakoś.
Efekt jest taki, że mało kto te siodła przerabia - zamawia na stan obecny, jeździ ile się da, a jak przestaje pasować, to sprzedaje.
Mając siodła właśnie na lateksowym panelu w przeciągu 1,5 roku wymieniałam je 4 razy... Nie mogłam sobie pozwolić na wysłanie do dopasowania, ponieważ koń był wdrażany pod siodłem po kontuzji i nawet tygodniowa przerwa nie wchodziła w rachubę.

Poza tym - przy obecnym wyborze podkładek pod siodło jakoś przeboleję twardsze wypełnienie z wełny.
lillid ależ ja nie namawiam, nie odradzam - nie ma co "przebolewać" 😉
Wybór podkładek pozwala też skorygować dopasowanie paneli lateksowych
Gdybym miała wybór - to sama nie wiem, co bym wybrała... Wyboru nie mając - wybrałam Equipe (to była jedyna firma , której przedstawiciel chciał i mógł do mnie przyjechać, a firma zaproponowała niestandardowe rozwiązanie aby rozwiązać problem dopasowania siodła do konia oraz jeźdźca)
Dziewierz Cóż, ja pewnie trochę namawiam (na wełnę), ale dzielę się swoim kiepskim doświadczeniem po prostu. Może komuś to pomoże w podjęciu decyzji, co w danym momencie jest dla niego najlepsze.
I tak, jeśli ktoś ma w pełni wyrośniętego, symetrycznego i ustabilizowanego wymiarowo konia, którego nie planuje sprzedać w najbliższym czasie, siodła na panelach lateksowych to super sprawa, bo rzeczywiście wygrywają wygodą, lekkością itd.
Ale jak ktoś ma młodzika lub ogółem zwierzaka "do remontu", jednak wybrałabym wełnę.
Też co innego, jak ktoś ma jedno siodło na kilka koni. Wtedy i tak trzeba się posiłkować podkładkami korekcyjnymi i można sobie wówczas pozwolić na wygodę siodła na lateksie.
Także każdemu wg potrzeb  😉 tylko trzeba mieć tego świadomość, zanim się kupi takie a nie inne siodło.
Wypełnienie z wełny jest twardsze?
Chyba tylko wtedy, gdy jest 20-letnie  :kwiatek:
olq macałam nowiutkie Passiery. No są twardsze od lateksu, nie ma co się oszukiwać.
Hm ciekawe, z tym że passier chyba akurat nie używa wełny naturalnej tylko takiej jakiejś syntetycznej z tego co kiedyś wygrzebałam - może dlatego?
Mam jedno świeżo przepchane naturalną, dobrą wełną siodło i panele są tak niesamowicie miękkie, że aż nie mogę uwierzyć, że tak się da😀
Coraz mocniej rozważam sprzedaż mojego Prestige Venus D. Posiadam rozmiar 16 - ważąc 53-63kg w nim jeździłam.
Czy ktokolwiek w ostatnim czasie kupował/ sprzedawał takie siodło? Trudno mi ocenić w jakies cenie mogloby być.
lillid, - taka dygresja, ja mam 15 letniego, stabilnego konia. I się był wstrętnie wyłączył na pół roku z pracy, plecy mu spadły bardzo, w efekcie siodło mi średnio pasuje 😉 Fakt, wystarczyło mu wepchnąć futrzaka, jak się odbuduje plecami to wyciągnę, ale jednak nigdy nie ma pewności jak dla mnie.
Wczoraj w siodle, dokładniej na panelach znalazłam "wgniecenie", na 2 panelach równolegle identyczne wgłębienie, wyczuwalne dłonią, okiem panele są w porządku. Od czego mogło to powstać? Mam Batesa, czy może zeszło powietrze z poduszek? Jak to skorygować  i czy to siodło jeszcze się do czegoś nadaje?
Wigorrr, od wieszaka lub stojaka?
Też myślałam, ze od wieszaka ale teraz wisi tylko na "bolcu" w pace, może w zimę gay wisiał na drucianym wieszaku... A z drugiej strony to w tym miejscu nie ma poprzecznego druta... Da się to jakoś naprawić??

kotbury a które Amerigo dorwałaś?


Vega, dwutybinkowa, z głębszym siedziskiem🙂

Ona (vega) ma w Pl niefajną opinię, która się za nią ciagnie po recenzji na blogu Quanty. Jednak mi się wydaje, że (patrząc na zdjęcia przy tej recenzji) testująca nie siedziała w tym siodle dobrze (nie wnikam w powód, z reszta było to parę dobrych lat temu).
To jest druga vega, w której siedzę i moje odczucia są takie:
mega elastyczność i łatwość prowadzenia dosiadem - ale ma ono taki "sweet spot" w siedizsku - jeśli masz niedopasowane rozmiarem do dupska (nieidelanie dopasowane) to dobrze nie usiądziesz.
Twist ma właśnie (wbrew tej starej recenzji) wąski, i ma to co ja lubię- nie jest szerokie pod tyłkiem- nie ma wrażenia ławki pod dupą- a tak ma dla mnie np. erre plus.- gdzie po ok, wąskim twiście mam strasznie szeroko pod pośladami.
Vega ma krótkie klocki co dla osób z krótką kością udową jest idealne. Ja mam dwutybinkowe ale ono jest mega close contactowe.
Czy ktoś ma mżliwość porównanie mędzy rozmiarami siodeł CWD ? Konkretne chodzi mi o SE08 rozmiar 16,5 a 17. Siedziałam w 17 i nie było mi ciasno ale widziałam 16,5 które z kolei mogło by pasować na konia. Ja mam 168 cm i ważę 56 kg, tyłek raczej płaski. Zastanawiam się czy jest sens ryzykować.
Fit 3 Euroriding Diamant odpowiada jakim łękom wg Daw Mag i Prestige?
Ratunku... Czy te siodlo jest zdyskwalifikowane przez to że odstaje?

KLIK

KLIK

W innych płaszczyznach leży bardzo dobrze...

Zdjęcia giganty!
grando_, - wg. mnie ono w ogóle się nie układa na koniu, nie leży w równowadze. Zdjęcia też nie ułatwiają oceny, bo są mocne cienie i mało widać.
Wiecie jaki twist mają prestige?  🙂
Dla mnie większość twistów jest za szeroka a Prestige akurat mi pasują więc zapewne dość wąski.
Jakieś opinie o Prestige Academy D i Top dressage? Luźno rozglądam się nad nowym siodełkiem 🙂 O hb contact też chętnie poczytam. Wiem, że cena Hb to kwestia indywidualna ale może ktoś wie czy zakres cen mieści się w 10 tys? Albo chociaż czy da się zmieścić w tej cenie? 🤔
Jakie opinie o siodle Stubben Maestoso D biomex de luxe?
Pozwolę sobie zadać to pytanie tutaj, ponieważ wątek puśliskowy ginie pod warstwą kurzu...
Czy kojarzy ktoś puśliska ujeżdżeniowe na haczyki z obu stron? Ma je tylko Barefoot?
ushia   It's a kind o'magic
16 sierpnia 2018 12:37
Jakie opinie o siodle Stubben Maestoso D biomex de luxe?

jak o kazdym siodle - trzeba wsiasc i sprawdzic wlasnym tylkiem
ja je kocham miloscia wielka, pieknie mnie usadza, daje podparcie i swobode jednoczesnie
ale juz jak zapytasz moja znajoma, to powie ze malo nie spadla, bo w ogole nie pomaga i jakies dziwne jest - a nie jest to osoba pierwszy raz siedzaca na koniu 😉
ushia właśnie zamierzam dziś wziąć na probę, tylko obawiam się co do łęku bo jest to 32 wg stubbena. Teraz miałam fit 3 euroriding i nie wiem czy nie będzie za szerokie
Maestoso to jest fajne siodlo dla kogo kto nie potrzebuje dużego wspomgania.
Dla mnie tez było nieco zbyt neutralne w odczuciu, ale ogolnie na plus.
ushia   It's a kind o'magic
16 sierpnia 2018 14:02
powinno byc ok, ja mam konia na fit 4 i stubbena 34
Super,  bardzo dziękuję za odpowiedź  😍
keirashara, dziękuję za odpowiedź <3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się