SIODŁA

_Gaga dziękuje  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 września 2018 18:11
Gdzie można wysłać siodło marki Stubben do naprawy przedniego łęku?
Dementek, spytałabym w Arpavie, czy mają dostęp do jakiegoś  serwisu Stubbena
Jeśli nie oni - to Andersz na przykład.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 września 2018 22:33
_Gaga- Dzięki, przekażę znajomej  :kwiatek:
Głupie pytanie: jak pakujecie siodła do wysyłki? Co wciskacie do kartonu, żeby je zabezpieczyć ?
Babel.

Zwiniete/zgniecione gazety.
Wiecej babla  😎
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 września 2018 10:04
W numerze seryjnym Kentaura która to cyfra jest oznaczeniem łeku?
Szerokość łęku w Kentaurach wybita jest osobno.
Pod numerem seryjnym  😉
czy ktoś kojarzy firmę Daaleman? kupiłam skokówkę, mam numer, ale nie mogę obczaić modelu....firma chyba niezbyt popularna u nas...
Nie wiem który wątek najlepszy, więc spytam tu: mam siodło wszechstronne, które potrzebuje dopchania i naprawy puśliska. Do kogo mogę się w tej sprawie odezwać w Warszawie?
Może mi ktoś powiedzieć coś o siodłach Zaldi? Chodzi mi najbardziej czy są porównywalne do Kiffera czy Stubbena w kwesti wytrzymałości i działania na konskie plecy
Czy ktoś wie o co chodzi z siodłach Erreplus? W ogłoszeniach jest ich pełno, jak na nową i drogą markę, niektóre używane kilka tygodni  🤔 podobno siodła są wpełni  modyfikowalne, więc dziwi mnie ich sprzedaż po tak krótkim czasie, szczególne że serwis jest w Polsce, a osoba która je sprzedaje wydaje się kompetentna. Przymierzałam się do zakupu Erreplus, stąd moje pytanie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2018 06:29
Podłączam się pod pytanie aga2808 o Erreplus i pytam o siodła IKONIC jakieś opinie na temat tych siodeł? Kusząca jest opcja wymiennych łęków, ale jakoś cicho o nich.
Moon   #kulistyzajebisty
08 listopada 2018 06:59
aga2808, tutaj trochę było pisane o Erre: http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1249.msg2809954.html#msg2809954
Mam pytanko, czy ktoś posiada siodło Kentaur Hermeso i jest w stanie powiedzieć mi jak się ono sprawuje? Czy to są siodła odpowiednie dla wykłębionego konia? Jak z „trzymaniem” podczas skoków? Jak z jakością tego siodła? I czy moze ktoś się orientuje łęk 2- średnio wąski jaki to rozstaw w porównaniu do innych firm?
🏇
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 listopada 2018 19:31
Używałam tego siodła, ale niestety nie byłam zadowolona. To szycie na tybince jest pod puśliskiem i dość często przecierają się nici i trzeba naprawiać siodło. Przy skokach 120 i nie czułam się komfortowo.
Ne wiem czy to dobry wątek, mam nadzieję,że tak  😉

Jakie macie siodła na bardzo szerokie,krótkie konie? Właściwie chodzi mi o kuce C/D grupowe mocnej budowy. Mam hucuła, 142cm, grzbiet szeroki jak u hipopotama, dodatkowo krótki. Dla mnie siedzisko najlepiej 16,5, już 17 jest za duża, 16 w zależności od modelu, wymienne łęki to już w ogóle byłoby marzenie. Tak przeglądam ogłoszenia od jakiegoś czasu i mam wrażenie,że takich siodeł... nie ma. Właściwie nie pojawia się nic naprawdę szerokiego (łęk biały winteca jest za mały z jakieś 2 rozmiary,więc potrzebny jest łęk ok 36)a już w rozmiarze 16,5nie ma nic. Mam tu na myśli w miarę "sensowne" siodła skórzane w cenie powiedzmy ok.3 tys zł. I jak w takiej cenie na "normalnego"konia można wyhaczyć już naprawdę fajne siodło, tak na małego pączusia nie ma nic. Takie mam bynajmniej odczucia. Jeżdżę w barefoocie rozmiar 0, koń zadowolony, rozluźniony, terenowo fajny fotel dla mnie  😜. Aczkolwiek ta terlicówka ciągle mnie nurtuje. Choć naprawdę jak tak patrzę, to ja w takim przedziale cenowym nie widzę nic co mogłoby pasować. A przecież w czymś właściciele kulek jeżdżą, no i wierzę,że jednak we wmiarę dobrze dopasowanych siodłach...
Massimo poszukaj.
Zdarzają się łęki bardzo szerokie a panele dedykowane krótkim koniom.
Massimo faktycznie często szerokie mega, ale praktycznie wszystko 17-18  😁
Daw mag junior 16,5 cala. Łęk L.
Szkoda że mam za długie nogi do niego bo fajne siodło...
Junior to 16 co najwyżej a i łęk L byłby za mały biorąc pod uwagę to co producent ma napisane na stronie i jak wypada Mka z którą miałam do czynienia w pracy kiedyś. Aczkolwiek nawet zakładając,że profil paneli,szerokość kanału, łęk byłby cudem ok bo jest jeszcze xl,to i tak siedziska 16,5 nie ma. Z tego co sprawdzałam kiedyś,to daw mag w ogóle ma przeskok z 16 do 17 i żaden model nie ma 16,5. Chyba,że coś przeoczyłam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2018 06:13
Daw Mag nie robi 16,5 dowiadywałam się. 16" Junior jest malutki, siedziałam w tym i wypada sporo mniejsze niż inne 16stki (mam tyłek w rozmiarze 32/34), za małe dla mnie. Koleżance zrobili Juniora na kuca w rozmiarze łęku XXL więc wszystko jest możliwe 😉 No ale to siedzisko to serio mikre jest :/ 36cm w linii prostej.
Znajoma ma na araba siodło Top Reiter na konie islandzkie. Krótkie i szerokie.
zembria No właśnie,czyli jak myślałam, 16,5 w ogóle nie ma. A 16 odpada, więc pozamiatane  😁. Trochę mnie dziwi,że nie robią 16,5. O ile rozumiem,że rozmiarówka siodeł juniorskich kończy się na 16 o tyle,że "normalnych" zaczyna się od 17 to już nie kumam  🙄
izydorex Raczej chodzi mi o siodło wszechstronne względnie skokowe, raczej nie inne, choć były ujeżdżeniówki w których fajnie mi się jezdziło,aczkolwiek wszystko na nie swoim koniu, bo moja kulka była na nie znacznie za szeroka. Ten top reiter islander z tego co chyba jak dobrze pamiętam pisała forumowa ekuss jest raczej faktycznie siodłem typowo pod tolt, ponoć w innych chodach średnio. Aczkolwiek nigdy nie siedziałam w takim siodle, przeraża mnie natomiast na pewno wielka tybinka, bo lubię jak jest jej jak najmniej  😁
Na moją wintec z białym lękiem tez jest ciasny. Z miarki wynika że powinna miec 2-3 łęk winteca wide, ale on z kolei nie pasuje w ogole panelami. Daw-maga mialam nowego L - odpada, mimo że był troche przez rymarza podrasowany do tego grzbietu. Najlepszy był w sumie stary passier, dla konia, bo dla mnie to jak bym na desce do prasowania siedziala. Teraz będę mierzyc Pessoa, ktore ma ponoc łęk ok 36 Prestiga ale widze calkiem inne wypelnienie paneli.
[quote author=Obiś link=topic=31.msg2823159#msg2823159 date=1542123606]
No właśnie,czyli jak myślałam, 16,5 w ogóle nie ma.[/quote]
No jak nie ma jak ja mam. Daw mag Junior 16.5" łęk L.
Jak wrócę po południu do domu to zrobię zdjęcia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 listopada 2018 07:40
No właśnie wczoraj wieczorem do mnie dzwonił pasowacz, że będzie dla mnie miał 2 daw magi 16,5' więc już zgłupiałam... 🤔wirek:
To ja też już nie rozumiem...
Wszędzie jest rozmiarówka tego modelu do 16.
zembria To będą siodła testowe? Wiesz może,jakie łęki będą miały?
Vynth Kurczę,zdurniałam już do końca  😁. A mogłabyś robiąc fotki zmierzyć jeszcze siedzisko? Byłabym wdzięczna  🙂
marysia550 I Lka była szerokością ok? Mi się wydaje,że u nas to jak już XL. I co ogólnie nie pasowało w tym daw magu w przypadku Twojego hucka?

Jeśli faktycznie jest jednak 16,5 to jak wygląda w ogóle kwestia pasowania siodeł daw maga? Czy np.przed dopasowaniem siodła przez pasowacza od nich i ewentualnymi poprawkami pod konia,mogę sobie siodło wziąć do testów,żeby w ogóle zobaczyć czy model i wielkość mi pasuje?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 listopada 2018 11:44
Vynth ja też poproszę wymiar siedziska :kwiatek: miękkąiarką po siedzisku najchętniej  🙂
Obiś Tak, to testowe mają być egzplarze.
Vynth  I w linii prostej od przedniego do tylnego łęku  :kwiatek:

zembria To napisz koniecznie jak wrażenia po testach  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się