Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 sierpnia 2018 10:12
mundialowa, ja pier...ę  😤 Jak ja nienawidzę takiego chamstwa! No i znów się narażę, ale naprawdę, takie zachowanie trafiło mi się tylko u polskich lekarzy. No brak słów. W ciąży czujemy się strasznie wrażliwe, bo o ile same jesteśmy wiele znieść, to tu dochodzi totalny strach o maluszka. I coś takiego w 2018 roku? Szok. Rób mu szum koło d..y, z czymś takim nie można przejść do porządku dziennego. Strasznie mi przykro, że coś takiego Cię spotkało.

Dla równowagi w przyrodzie, ja wczoraj dwa razy "trułam dupę" lekarzom w szpitalu (myślałam, że coś się dzieje, ale nie), nie czekałam wcale, przyjęli mnie z uśmiechem na ustach, i położne wciąż powtarzały, że jeśli czuję jakąś obawę, to mam przyjeżdżać żeby się nie martwić, tylko móc spokojnie zrelaksować i dobrze wyspać. I po raz kolejny to powiem - nie chodzi o dofinansowanie szpitali, a o zwyczajną empatię i kulturę osobistą...

Szalona😉, ja też mam teraz taki okres z Hanką, że mam ochotę ją schrupać  😍
Martita   Martita & Orestes Company
13 sierpnia 2018 10:13
mundialowa Może być i współwłaścicielem NBP, a co jak trafisz na niego jeszcze raz w szpitalu np. przy porodzie i też "będzie miał gorszy dzień"? Ja bym napisała tłustą skargę. Twój dzidziuś i Ty jesteście najważniejsi w tym wszystkim a lekarz na IP jest jak dupa od srania żeby przyjmować pacjentki, tłumaczyć i sprawdzać. Moja przyjaciółka bo takim bucu, który na IP ją brutalnie zbadał dostała krwotoku i z porodu zrobiła się rzeźnia.
Tez bym zlozyla skarge. Dupek.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 sierpnia 2018 10:42
I właśnie tymbardziej, ze jest właścicielem ( prywatna klinika?)!!

Mieszkam prawie 15 lat w de, po szpitalach sie swoje nachodziłam, po lekarzach tymbardziej ale nigdy mi taka chamowa nie zdarzyła! Uważam jak lotnaa, to jest tylko i wyłącznie sprawa kultury. Takie buce znam tylko z pl 🙁

Pamietam jak lekarz mi nazdał, ze chce zwolnienia z wf i nic w tym wieku mnie nie moze bolec... okazało sie ze miałam trzystopniową dYskopatie...
Scottie   Cicha obserwatorka
13 sierpnia 2018 11:30
mundialowa, ja bym na Twoim miejscu złożyła pisemną skargę na lekarza. Do władz szpitala (i co z tego, że jest współwłaścicielem) oraz do NFZ-u, tak jak jest napisane tutaj:
http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-zlozyc-skarge/
Podparłabym się ustawą, o której mowa tutaj:
https://www.bpp.gov.pl/dla-pacjenta/prawa-pacjenta/prawo-do-poszanowania-intymnosci-i-godnosci/
Na "znanylekarz.pl" też możesz mu zostawić opinię, o ile ma tam swój profil.

Jeśli to szpital, w którym planujesz rodzić, to tym bardziej. Następnym razem będzie się pilnował na maksa i mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy- ani w stosunku do Ciebie ani innej kobiety. Rozumiem, że niektórym kobietom odbiera w ciąży zdrowy rozum i lecą z każdą pierdołą na IP, ale w sumie to jest lekarza obowiązek, żeby taką kobietę uspokoić i zapewnić, że nic się nie dzieje. Jak jest wkurzony, że mu ktoś dupę zawraca w nocy, to niech zmieni zawód na taki, gdzie nie ma styczności z ludźmi, a nie się wkurza. Mógł wybrać inną specjalizację 😉

Jak mnie przyjmowali do szpitala, to podczas badania na IP też mąż nie wszedł ze mną do gabinetu (lekarz poprosił tylko mnie), ale ja akurat nie widzę w tym nic dziwnego. Mnie się wydaje, że to normalna praktyka. Z tym, że ja bym powiedziała, co o tym myślę już w trakcie wizyty. No i nie spotkałam się nigdy z chamstwem u lekarzy, a trochę ich odwiedzam w ciągu roku.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 sierpnia 2018 13:31
mundialowa, współczuję przeżyć, ją na prenatalnych trafiłam na takiego buca. Dobrze, że człowiek myśląc o dziecku szybko o takich przykrościach zapomina. To, że w ciąży coś boli to ok ale jak nie jesteś w stanie chodzić to nic dziwnego, że się martwisz. Może przejdź się do ortopedy żeby zobaczył czy spojenie Ci się za mocno nie "rozeszło".

edit. Byłam dziś zwiedzić porodówkę, oprowadziła mnie miła pani położna, nadal do mnie nie dociera że niedługo tam wyląduję już w celu rodzenia.  😁

Z wesołych rzeczy - w biedronce zaczepił mnie jakiś pan bez butów, zapytał czy to pierwsze dziecko i dał mi medalik z Maryją, powiedział, że będzie się za mnie modlił  😜
dea   primum non nocere
13 sierpnia 2018 21:26
Ja też mam doświadczenia z SOR z tego weekendu. Młoda przy okazji podskoków za rączki zaliczyła zwichnięcie. Pojechałam do szpitala, mówię co było, dziecko ręką nie rusza. Prześwietlili nadgarstek, przykrywając nas obie czymś co wyglądało jak gacie rozmiar M. Fartuchów nie mają??? Potem lekarz puszczał do nas oko i pytał co nas sprowadza. Powinien kurna po pozycji ręki i opisie wiedzieć, bo to cholera pierwszy wynik w Google!!! Popatrzył na RTG, powykręcał jej ten nadgarstek, skomentował że tylko naciągnięte i przejdzie do rana. Cały czas mrugał, sugerując, że przesadza albo symuluje. "Paracetamol i gdyby nie przeszło to wrócić rano" 8/

Oczywiście nie przeszło, noc była koszmarna, rano urodziny młodej. Szybki telefon do brata, lekarza. Powiedział, że to nie nadgarstek tylko łokieć, wysłał link do filmu jak nastawić. Sama jej nastawiłam rękę. Brat też pracuje na SOR. Skomentował "Starogard..."

...grunt, że urodziny się udały, ale jeszcze mi skacze ciśnienie jak myślę o tym bucu. Najbardziej mnie wkurza, że może myśleć, że trafił z diagnozą, w końcu nie wróciłyśmy.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 sierpnia 2018 05:23
Krasnal przyjechał na drugą stronę. Zapowiada się nieodkladalny cycoholik  💘

aaa Lotna ale nowina.Wielkie gratulacje! co za niespodzianka. Napisz coś więcej jak dojdziesz do siebie
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 sierpnia 2018 05:45
Gratulacje  😅 witamy Sarę  :kwiatek: ale sie ciesze!!!  🙂

Chyba był ekspres? Jak sie czujesz?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 sierpnia 2018 05:53
Lotnaa, aaaa! Ale news od rana! Tak czułam, że będzie jednak Sara
Lotnaa suuuper! Gratulacje i witamy Sarunię 😍
Lotnaa, gratulacje! Czyli jednak w szpitalu, a nie w chacie w górach, uffff. 😉 😉 😉
Wszystkiego dobrego.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 sierpnia 2018 08:04
A jeszcze w ogóle - Lotnaa, jak Ty nieprzyzwoicie ładnie wyglądasz! Ja po porodzie byłam szara z fioletowymi ustami, a Ty po prostu kwitnąco, wow...
Wczoraj zajrzałam do wątku i tak pomyślałam "ooo Lotna na wylocie"  Gratulacje
majek   zwykle sobie żartuję
14 sierpnia 2018 08:38
Lotnaa, gratulacje! sliczna mala. Wygladasz swietnie.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 sierpnia 2018 08:39
Lotnaa gratulacje!  Super wyglądasz!
Gratulacje 🙂
Lotnaaa gratulacje! Witamy Sarunię na świecie.  😅
Scottie   Cicha obserwatorka
14 sierpnia 2018 09:36
Lotna, gratulacje 🙂 Obie wyglądacie super!! 🙂
Lotnaa ! Gratulacje!  😅 😅 😅
Lotnaa gratulacje! 😅 chyba miałaś fajny poród, bo wyglądasz tak świeżo jakby ci dziecko podrzucili 😉
Lotnaa, super!! Gratulacje 🙂 🙂 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 sierpnia 2018 10:33
To która wskakuje na wolne miejsce? Wizja, Madness? 😉
maleństwo, ja jeszcze nie chcę nic mówić, bo jest dość wcześnie 😀 Więc trzymać kciuki proszę 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 sierpnia 2018 12:13
O, żyli strzeliłam! To kciuki są!
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
14 sierpnia 2018 12:39
Lotna gratulacje!  😅 napisz o przebiegu bo musiało być ekspresowo i 'przyjemnie', wyglądasz pięknie!  😀
Lotna, super wielkie gratulacje! Obie z Sarunią wygladacie ślicznie. Chyba jednak było duzo łatwiej niż z Hanią?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 sierpnia 2018 13:05
Dziewczyny, dzięki wielkie! To zdjęcie jest naprawdę przekłamane, nie spałam już dwie doby, a tam wyglądam, jakbym nawet makijaż miała  🤣 Sara jest chyba mocnym cyckiem typem, będzie ciekawie. Napiszę więcej z domu, bo tu internet ledwo zipie.

Madness, kciuki!

Malenstwo, przestań się czaić tylko wbijaj do klubu!
Lotnaa ekstra nius piękne obie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się