Siodła z niższej półki, co polecacie?

bujabuja ja posiadam to: https://www.decathlon.pl/siodo-schooling-czarne-165-id_8197076.html niby nie to samo ale decathlonowa marka. Używam go na jednym koniu już trzeci rok (chodzi 6-7dni w tygodniu zawórno fajne do rekreacji jak i do skoków, dla mnie i dzieciaków super wygodne). Jestem z niego bardzo zadowolona- nic się nie psuje i nie wygląda by w najbliższym czasie coś miało się popsuć. Jedyny minus to w tym roku delikatnie zaczęło się "odbarwiać" w miejscu łydki po jednej stronie. Ale ja smaruje siodło 1-2razy w roku. Moja koleżanka swoje ma w lepszym stanie, ale ona bardziej dba 🙂
Nie orientowałam się nigdy w budowie tych decathlonowych siodeł, bardzo fajnym rozwiązaniem wydaje mi się mocowanie klocków na rzepy, jestem ciekawa jak to się sprawdza, czy miał ktoś z tym do czynienia?  Klocki nie gubią się? Nie tracą na przyczepności z biegiem czasu i przez to nie przesuwają się?

Szukam czegoś do nauki jazdy, a to na moje oko sprawdziłoby się idealnie przy sadzaniu w siodło różnych jeźdźców.  Co o tym myślicie?
CCowgirl u mnie w siodle jest klocek z tyłu, nie jest odpinany. Dla mnie dwa to byłoby za dużo- jeśli ktoś chce się nauczyć jeździć to powinien zwłaszcza na początku samemu wyczuć (oczywiście z pomocą instruktora) prawidłowe ułożenie nogi, bo potem w każdym siodle dobrze siedzi, a czasami jak nagle zabierzemy to noga "nie wie gdzie jest"- tak przynajmniej u niektórych dzieciaków było 🙂 Skoro klocki są odpinane to z jednej strony fajna opcja ale na pewno mniej wytrzymają niż te, które są doczepione na stałe 🙂 Dodatkowo jeśli np chcesz brać do nauki dla szkółki czy ogólnie dla różnych osób to jednak wybrałabym zamiast zamszowej poduszki kolanowej-> skórę lub skóropodobne ze względów estetycznych (łatwiej o przrbarwienia/przybrudzenia/wytarcie) + dłuższej użytkowości  🙂
Właśnie zwykle decathlon był uważany jako marka zła, mająca rzeczy nietrwałe i tym podobne, lecz z biegiem czasu wszystko zaczęło się poprawiać u nich.
Widziałam komentarz o siodłach z tej firmy ze to plastik, ze niszczą plecy konia, ale były to wypowiedzi osob które nawet na żywo tego siodła nie widzialy a kierują się tylko firmą, więc takimi komentarzami się nie sugeruję 😀
Siodło powinno byc dopasowane do konia: same dopasowanie łęku nie załatwia sprawy...Chociaż sama się kiedyś przekonałam,że siodła typu Fair Play,Wintec może nie leżą idealnie,ale leżą względnie na większości koni...Niemniej jednak ja za podobną kwotę poszukałabym używanego Winteca 2000..A jeśli ktoś ma ochotę pobawić sie w jakieś przymiarki i dopasowywanie na troszkę wyzszym poziomie niż łęk to myślę na rynku można poszukać jakiegoś używanego Passiera np. Decathlon ma kilka fajnych produktów,ale ogólnie większość rzeczy mają słabą jakość i przy tym dośc wysoką cenę.
No właśnie, też kwestia, czy ktoś planuje jedno siodło na kilka koni- wtedy wiadomo, że nie dla każdego będą dobre 🙂 U mnie każdy koń ma własne siodło i wbrew pozorom decathlonowe na felince leży prawie idealnie i jestem zadowolona, ale nie wyobrażam sobie nałożenia tego siodła na moją klacz sp czy hucuła, które mają inną budowę 🙂
Mogę powiedzieć, że te 3 lata temu szukając siodła zakupiłam Fair Play Pro Light i było fatalne- do żadnego z 6koni nie pasowało, dziwnie się układało i nie było dla mnie wygodne na jeździe (ale np moja koleżanka jest jego wygodą zadowolona). Miałam jeszcze Prestige nie pamiętam jakiej marki ale wiem, że kupione w porównaniu z tymi za grube pieniądze i fakt- było super wygodne ale gdy koń nabrał trochę mięśni to też na żadnego dobre nie było. Więc to nie kwestia marki czy pieniędzy ale tego jak my zamierzamy to siodło dobrać do konia- jeśli staramy się jak najlepiej to z całej listy będą powoli znikały po przymiarkach kolejne pozycje aż znajdziemy lub nie znajdziemy 🙂
asds   Life goes on...
16 września 2017 20:54
Czy ktoś miał do czynienia z siodłem Decathlon Escape?  Z powodu urazu nogi muszę zmienić rodzaj siodła i to powiem szczerze wygląda dość ciekawie i w sam raz do moich potrzeb jeździeckich.
Skoro już mowa o decathlonowych siodlach.W trakcie wakacji będąc gościnnie w innej stajni,pojechalam w teren w siodle Paddock.Bylo tak wygodne i dobrze wykonane,ze po zejsciu z konia zaczęłam je oglądać .Nie miałam świadomości,że to decathlonowe siodło,byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona jakością i komfortem jazdy.
Czy ktoś miał styczność bądź słyszał jakieś opinie o siodłach DS? Z tego co ogarnęłam to są to siodła produkowane przez firmę Dobre Siodła. Firma raczej znana i polecana, cena za siodło dość niska. Link do przykładowego 🙂
http://dobresiodla.pl/pl/siodla-wszechstronne/1749-ds-amon.html
jesli jest skórzane i tak mało kosztuje, to raczej niestety spodziewałabym się trwalości a' la pfiff beauty (czyli nawet zadbane szybko zacznie przypominać starego rozlatanego wycierucha). 
DS zajmuje się sprzedażą, więc wg mnie ni jak nie ma się to do umiejętności produkcji.
Ale może być też tak, że to jakas perełka (choć wątpię).
Czy ktoś miał styczność z siodłami firmy MCC? Jakieś opinie na ich temat?  :kwiatek:
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
Hej!
Rozglądam się za siodłem do max 1000zł. Znalazłam kilka tylko zastanawiam się nad pięcioma modelami. Mam do wyboru: Norton Rexine, Norton Training, Waldhausen Star, Pfiff Alberto i Busse Basic. Co wziąć pod uwagę a co już kategorycznie skreślić?
W takim budżecie to poszukaj sobie winteca.
Martyna90 wszystko co wymieniłaś to bardzo kiepskie siodła, do tysiąca kupisz jakiegoś Winteca  używanego, który na pewno jest lepszym siodłem. Nawet na olx trafiłam dziś euroriding za 900zł, trzeba szukać 🙂
Problem w tym, ze Winteca przymierzalam i nawet z najszerszym lekiem jest za maly. Kon jest puszysty i do tego mocnej budowy, a niektore z wyzej wymienionych siodel maja opcje wiekszego leku niz Wintec  🙄
Martyna99 a próbowałaś Wintec Wide? Są serio szerokie
Tak :/ Tez za male
Z szerokich tańszych chyba nawet jest coś w ogłoszeniach z firmy thorowgood, koleżanka miała z tej firmy w rekreacji i chwaliła je.
Tez szukalam, a jak juz znalazlam to z wlascicielka kontaktu brak 
Martyna99 Jeżeli koń jest szerszy niż na biały łęk winteca, to nie licz,że wpakujesz go w jakiegoś waldhausena za kilka stówek i będzie ok. Nierealne. Mój koń ma grzbiet jak hipopotam, biały łęk winteca za wąski, miałam thorowgooda t4 pony na niego, to jest siodło stworzone z myślą o szerokich grzbietach. Do tysiaka tego modelu nie dostaniesz raczej, ja używane aczkolwiek w bdb stanie ściągnęłam z Niemiec za ok.1500zł. Na pewno warto dołożyć. Nie wiem jakiego masz konia, mój ma szalone 142cm w kłębie, jest mega szeroki i krótki. Jak wielu znajomych w siodłach powiedzmy do 2 tys.zł może coś tam wybrać w używkach, tak ja nawet w nieco wyżyszym budżecie właściwie nic. Bo wszystko jest za wąskie, za długie, względnie również dla mnie za duże. Te T4 ogólnie dobrze wspominam  😉
Martyna99, waldhausena odpusc- mialam i to na konie pogrubiane i ono jest wezsze od winteca na bialym leku. Szukaj young ridera w dobrym stanie -rzadko, ale sie zdarzają.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 sierpnia 2018 21:55
Tak :/ Tez za male


Ale przymierzałaś Wintec czy Wintec Wide? One się różnią szerokością łęków.
https://dobresiodla.pl/produkt/ds-cross-leki/ kupiłam konia, który jest teraz gruby i potrzebuje niedrogiego siodła z wymiennymi łękami, żeby mieć coś na czas jak będzie ogarniać swoją masę . Ktoś miał może kontakt z tym siodłem ? Można je polecić ?
pszczolka90 pierwsze co mi wpadło w oko to to że jest płaskie jak deska. Ale sama jestem ciekawa czy ktoś może już użytkuje siodła DS 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
11 października 2018 20:36
Czy ktoś ma siodło MCC?
Jakieś opinie? 🙂
https://dobresiodla.pl/produkt/ds-cross-leki/ kupiłam konia, który jest teraz gruby i potrzebuje niedrogiego siodła z wymiennymi łękami, żeby mieć coś na czas jak będzie ogarniać swoją masę . Ktoś miał może kontakt z tym siodłem ? Można je polecić ?

Podłączę się do pytania o siodła DS. Ktoś ma, używa albo chociaż macał je osobiście?
Przerobiłam już kilkanaście siodeł różnych marek i każde leży mniej lub bardziej ale zawsze źle. To siodło https://dobresiodla.pl/produkt/ds-effect/ na pierwszy rzut oka mogłoby pasować, panele wyglądają na krótkie i raczej proste. Ale nigdzie nie ma żadnych opinii o tych siodłach, cena śmieszna i trochę się obawiam nie tyle czy jest wytrzymałe, ale czy nie jest krzywe jak to z Pfifami bywało.
Daw-Mag wypuszcza dwa nowe modele siodeł.
https://www.facebook.com/dawmag/photos/a.766147200071455/2211866932166134/?type=3&theater

Ktoś widział i macał już?  👀
ushia   It's a kind o'magic
22 października 2018 11:14
nawet Gianta ciezko zobaczyc, te to pewnie tylko w firmie na razie maja, zwlaszcza ze prezentacja planowana na cavaliade 😉
Podopieczne p. Wasilewskiego już od jakiegoś czasu jeżdżą w tych siodłach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się