Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa gratuluję!!!! Tfu tfu śliczna córa! Życzyłbym Ci wypoczynku ale wyglądasz jak byś z wakacji wróciła a nie z porodówki  😁  :kwiatek: Nacieszcie się sobą po tej stronie świata i wpadaj tu zdać relację  😀
Gratulacje Lotnaa!!!Przepieknie wygladacie!
Lotnaa, gratulacje! Oby Sara była spokojniejsza niż Hania 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
14 sierpnia 2018 19:08
Asia raz jeszcze gratuluje! Cudnie wyglądasz, mała jest śliczna!
Juhu, witamy na świecie! Napisz koniecznie jak przezylas poród  🙂

Mialyscie do czynienia z materacami Plantpur? Jeśli nie to jakie macie materace dla dzieci tych najmłodszych i starszych? Myślę nad nowym dla noworodzia, dla Igi tez koniecznie musze kupić. co polecacie?
Lotnaa - gratulacje
Lotnaa, ogromne gratulacje! Faktycznie, zdjęcie jak ze SPA, a nie porodówki. 😂

Dziękuję Wam za wszelkie rady. :kwiatek: W czwartek mam wizytę u swojego gina, zobaczę, co on powie na te moje bóle. Daleka jestem od diagnozowania się przez internet, ale niestety wszystko wskazuje na rozejście spojenia. 🙁 Rozglądam się już za dobrym ortopedą, do którego udam się na konsultację i oswajam z myślą, że być może czeka mnie cesarka. A po strasznych doświadczeniach z moją póki co jedyną operacją boję się tego panicznie, ale staram się nie nakręcać.
Lotnaa, Gratulacje! 😅 :kwiatek:
Wyglądasz pięknie, jakbyś potwierdzała, że drugi poród do pikuś. 😉
(Miałam identyczną  koszulę.)
Lotnaa, gratulacje! :kwiatek: Cudny ssaczek  😍
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
15 sierpnia 2018 11:37
Lognaa - gratulacje ! I potwierdzam, ze pięknie wyglądasz 🙂

maleństwo - ja wypadam z kolejki do kolejki 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 sierpnia 2018 12:13
Dziękuję Wam wszystkim  :kwiatek:
U nas ok, chociaż szpitalne życie z czwórka dzieci na sali nie jest łatwe, szczególnie kiedy człowiek marzy o choć odrobinie snu. A Sara miała wczoraj maraton z cyckiem w buzi od 18 do 3 w nocy...  😵 No ale wiadomo było, na co się piszę  🤣

Wczoraj Hania poznała siostrę, słodka była strasznie, cacy cacy, buzi, gili gili, karmienie dzidzi jagodami i próby samodzielnego brania na ręce  😵 Trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy. Ale ogólnie pozytywnie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 sierpnia 2018 12:50
Wizja, szkoda, ale rozumiem w pełni 🙂

Lotnaa, cudo. Kurczę, człowiek już zapomniał jaki taki noworód jest jeszcze flaczkowaty, te odnóża takie pogięte i bezwladne
Lotnaa, gratulacje!! faktycznie wyglądasz jak po pobycie w SPA 🙂 Ale ma słodkie pucki córa 🙂
Lotnaa Gratulacje!! Piękne Córy  : 😍
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 sierpnia 2018 11:25
Dzięki!  :kwiatek:

malenstwo, śmieszne to jest strasznie, te noworodki są takie tyci tyci! A ja ostatnie wspomnienie z karmienia miałam ponad dwuletniej Hanki, ponad 13 kg, więc wiesz... 😜

Dziewczyny, a propos wyprawki. Któraś pisała o Octenisepcie. Niedawno na grupie "holistycznej" ktoś pisał, że jest wysoko szkodliwy i toksyczny, szczególnie dla noworodków. Byłam sceptyczna, ale dziś widziałam tu w szpitalu ostrzeżenie, żeby absolutnie go nie używać, jest w ogóle wycofywany w niektórych krajach.
A jeszcze po porodzie Hanki dostałam na niego receptę, by stosować na moją ranę po nacięciu...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 sierpnia 2018 11:42
Lotnaa, wierzę, ja doznaje szoku jak mi się zdarza wziąć na ręce 20 miesięcznego "braciszka" Kaliny, noworodka sobie już nawet nie wyobrażam.
Kurde, nam też zalecali Octenisept, tak na pępek, jak na podwozie... Grubo...
też doszły mnie słuchy żeby nie używać, używam srebra koloidalnego, na pępek też zastosuje. W Pl w ogóle trochę szpitale są do tyłu, mi pielęgniarka kazała dostarczyc  parafine ciekla (!) bo Iga miała trochę sucha skore a mojego eko antyalergicznego kremu nie chciala użyć "bo go nie zna".

Jak zyjesz?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 sierpnia 2018 14:09
Lotnaa u nas na pępek szedł puder Wecesin z Weledy. Super wysusza i reszta odpada bez problemu. Nic innego bie zalecali. Puder miała polozna i codziennie zasypywała młodemu. Pewnie  twoja polozna bedzie miała cos 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 sierpnia 2018 17:16
No ja nie mam położnej... Ale w szpitalu kazali przemywać woda sterylną, raz dziennie. I już sie fajnie wysusza, więc pewnie nic poza tym nie trzeba.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 sierpnia 2018 18:49
Nie chciałaś położnej czy nie udało ci sie znaleść?
Lotnaa, o matulu, jakie słodkie siostrzyczki! 😍

My już po wizycie. Zostałam uspokojona, że Młody swoją dużą głową 😁 już mocno zakotwiczył się przy wyjściu i stąd to uczucie rozerwania. Mam dużo odpoczywać, a jak to nie pomoże, to będziemy diagnozować w kierunku rozejścia spojenia.

2 kg w 32 tc - dużo? mało? w normie?
Scottie   Cicha obserwatorka
17 sierpnia 2018 07:40
mundialowa, chodzi Ci o wagę dziecka? To chyba wynik idealnie w 50 percentylu albo niewiele powyżej sredniej. Kinga w 31+0 ważyła 1644g i była na 41 percentylu.

edit: Właśnie wysyłam mężowi cotygodniowe informacje i wszędzie jest napisane, że w 32 tygodniu dziecko waży około 1800 gramów, więc jeśli Kuba waży 2 kg, to jest zdecydowanie wyżej niż w połowie siatki percentylowej 😉

Wczoraj podczas badania okazało się, ze Kinga również mocno napiera głową na kanał, całe szczęście szyjka jeszcze twarda i zamknięta 🙂 Mam nadzieję, że przynajmniej miesiąc jeszcze posiedzi 🙂
ale sie te wasze dzieci pchają na świat!  🙂

my za tydzień idziemy na usg, ależ jestem ciekawa kto tam siedzi! Poza tym ciężko mi sobie wyobrazić, że za jakieś 2-3 tygodnie będzie już czuć ruchy, nie mogę się doczekać  🙂

W Aldim są wyprzedaże, kupiłam wczoraj komplet prześcieradel niemowlęcych 2 szt za 10 zl, są też komplety koldra+poduszka płaska za 15 zł.  Wszystko z eko testem, z bio bawełny. 
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 sierpnia 2018 08:56
A ja tak z innej beczki i do pośmiania się.
Kojarzycie, jak w necie wyskakują różne reklamy, czy to z boku gdzieś, czy jak posty na fb... Ostatnio wyskakują mi wyłącznie... Ciuchy ciążowe i artykuły niemowlęce! A nie wchodzę na żadne takie strony... Internet wie, co najczęściej czytam na rv 😀
google czyta Twoje mysli...  😀iabeł: 😁

Wypelniala ktoras z was druk ZAS-53? Dane platnika skladek - NIP podaje pracodawcy czy moj?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 sierpnia 2018 09:43
Malenstwo, mam tak samo! Do tego zawsze jak kupuje cos Gabrysiowi to spoglądam na te mini ciuszki wiec i ciagle mi sie pokazują 😀

Nerechta, jak to sie stało, ze ja nie wiedziałam ze jestes w ciazy?  😵 gratulacje  😅 😅 Wow! Ale sie ciesze  😅 przepraszam za mój spóźniony refleks  🤦
Lotna Gratulacje, śliczna córa 💘
Mundialowa Moja Lila na przełomie 30/31 tc na badaniach prenatalnych wazyla ponad 2 kg i usłyszałam wtedy że jest duża. Wczoraj miałam znowu badanie (33/34tc) i mimo że doktor nie mierzył jej dokładnie zaczął mówić coś o cesarce bo mogę nie dac rady urodzić bo mam wąskie biodra. 3 września ma zapaść decyzja jak będę rodzić i tak mi jakoś dziwnie z tą myślą bo chyba nastawilam się na poród naturalny,a tu taki psikus-mój mąż twierdzi że wiedział od początku że z moja "wąska dupiną" mogę nie dac rady ale mi nie mówił  😂
Gienia o ja, jak moglas to przegapic...!!! foch  🤣 Dzieki kochana! 🙂

gunia nie sluchaj goscia, nie Ty jedna slyszalas takie rzeczy i skonczylo sie dobrze 🙂 U mnie dodatkowo wiezadla i sciegna sa za krotkie i w wieku 15 lat uslyszalam ze jesli tego nie zoperuje to moge nie urodzic naturalnie. Olalam, urodzilam, nasza miednica jest cudowna i wie co robic 😀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 sierpnia 2018 14:29
Ja pier..ę  😵 Jest u nas mój tata, główny animator Hanki na ten moment. Wygląda na to, że ma jelitówkę....  😵
Lotnaa, uups, może trzymaj go z dala od Sary. Kiedyś sznurka opisywała, że na parterze przebywali zarażeni, a na piętrze ona z mężem i z Lwem. Dezynfekowała wszystko klamki, myli ręce itp i się uchronili więc może tak trzeba kombinować. Chociaż jak Hankę trafi to też może nie być wesoło. Powodzenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się