Wybory 2015 i to co po wyborach.

halo, stadniny też Cię nie martwią?
Drogie panie! Sprawa jest prosta: jeśli obecnie ogół spraw idzie z złym kierunku, to obecnie rządzący stracą władzę.

trochę absurdalne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że PIS finansuje swoje socjalistyczne fantazje głownie kosztem ludzi, którzy nie są ich wyborcami, a są w zdecydowanej mniejszości.
Niestety większość społeczeństwa to idioci lub/oraz ignoranci, dodatkowo przekupieni pisowym rozdawnictwem, niemający pojęcia dokąd te rządy doprowadzą naszą gospodarkę.
n, to się nazywa demokracja. Masz ochotę na inny system? Technokracja może? To zaproponuj i przeprowadź stosowne zmiany systemu.

Cricetidae, zupełnie mie nie martwią, wręcz przeciwnie.
Mieszkam przy Stadzie Ogierów, i dopiero teraz to miejsce Żyje, i ma stosowne wsparcie. Wcześniej była trupiarnia.
I wiem, że podobnie jest w wielu miejscach przez PO skazanych na wymarcie, zniszczenie - do taniego wykupu przez "właściwego" człowieka.

Jeśli chodzi ci o konie czystej krwi, popularnie zwane arabami, to wolę, żeby były tańsze a polskie, niż drogie i dobrze oceniane,
a w wyłącznym zarządzie przez szejków. Ale jasna rzecz, że można sądzić odwrotnie.

edit: natomiast mogę, przykładowo, napisać co mi się Nie Podoba.
Projektowana ustawa jeszcze bardziej ograniczająca dostęp do broni.
Nawet nie koniarzy sprawa "arabów" bulwersuje. Nie wiem jaką dawkę propagandy trzeba połknąć, żeby tak postrzegać fakty.
😵
Oby do następnych wyborów. O ile będą.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 sierpnia 2018 19:55
Ja p.....ę, "tańsze a polskie araby" 🤣 Tak jak media i banki. Tym komentarzem raz na zawsze odebrałaś mi sens jakiejkolwiek polemiki z Tobą.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 sierpnia 2018 20:08
Lotnaa, dopiero teraz doszłaś do tego wniosku? 😀
halo, jak już zauważyli ekonomiści ceny rosną w coraz szybszym tempie, co nie jest dobrą wiadomością dla Kowalskiego. Myślę, że realnie o rosnącej inflacji, która zacznie ludzi uwierać będziemy mogli porozmawiać za ok 12 miesięcy.


Mieszkam przy Stadzie Ogierów, i dopiero teraz to miejsce Żyje, i ma stosowne wsparcie. Wcześniej była trupiarnia.
I wiem, że podobnie jest w wielu miejscach przez PO skazanych na wymarcie, zniszczenie - do taniego wykupu przez "właściwego" człowieka.

Jeśli chodzi ci o konie czystej krwi, popularnie zwane arabami, to wolę, żeby były tańsze a polskie, niż drogie i dobrze oceniane,
a w wyłącznym zarządzie przez szejków. Ale jasna rzecz, że można sądzić odwrotnie.


Ad 1. Z czego wg Ciebie są brane fundusze na to „stosowne wsparcie” ? Bo politycy ani „państwo” jak już ustaliliśmy prawie nie ma własnych pieniędzy, stąd chciałabym wiedzieć czy masz świadomość skąd się te pieniądze na „stosowne wsparcie” biorą

Ad 2. Bardzo chętnie dowiem się jak to było z tym wyłącznym zarządem przez szejków. Jako osoba na pewno lepiej ode mnie poinformowana, bo ja nie siedzę w temacie, wiesz na pewno więcej o tym jak tymi końmi w Polsce rządzili szejkowie. Proszę napisz, chętnie się dowiem czegoś nowego. Jeśli były nieprawidłowości to piszmy o nich wprost.

Ad 3. Nadal czekam na konkrety w sprawie skandalicznej biedy, która była a już nie ma.

Ad 4. Na szczęście mogę Cię zapewnić, że to nie ja będę sprzątała po minister Rafalskiej bo przy 3 koniach na utrzymaniu po prostu nie stać mnie na pracę za pensję ministra.
W mojej opinii (każdy może mieć własną, prawda?) - było Fatalnie, jest dużo lepiej,

JEST GORZEJ. WCZEŚNIEJ RZĄDZILI KOMBINATORZY, TERAZ RZĄDZĄ i KOMBINATORZY I NIEKOMPETENTNI IDIOCI.
Należę do tych co płacą ZUS i podatki w przeciwieństwie do wypowiadającej się, unikającej takich obciążeń.
W mojej opinii demokracji w Polsce już nie ma. Trzeba coś z tym zrobić.
Wpadł mi na fb taki oto tekst rodem z PRL. Wypisz, wymaluj obecna sytuacja w kraju i to, jak zagrożone są wybory.
Pół żartem, ale jakże serio ...

Mistrz Bareja był prorokiem. Towarzysz Winnicki wiecznie żywy.

To jest bardzo proste. Ja to panu zaraz wytłumaczę proszę pana. Ja to państwu zaraz wytłumaczę. Więc po pierwsze, państwo są ludźmi inteligentnymi i dlatego ja z państwem mogę mówić wprost. Mogę pewne rzeczy nazywać po imieniu. Tak proszę państwa, po imieniu. Czy pan sobie na przykład zdaje sprawę, kto ogląda telewizję? Proszę pana myśmy robili badania. Wie pan co się okazało? Okazało się, że sześćdziesiąt procent ludzi nie rozumie dziennika. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej, trzeba mówić w ten sposób, żeby oni to zrozumieli. Trzeba pewne rzeczy nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład tacy Amerykanie jak się dowiedzą, że my mamy trudności z produkcją mięsa to wie pan co się dzieje? Proszę pana, na całym świecie ceny mięsa idą tak w górę. I my za to mięso potem też musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia.

Zaraz dopiszę resztę ...

Sytuacja ze wsi.
Niestety moja Mama ogląda TVPis, bo inne TV kłamią.  😵 😵 😵 😵 Przepraszam  😵
Cała otoczka, że jest lepiej, że Polacy wracają do kraju, do dobrobytu, że wszędzie jest źle przez muzułmanów, że unia nie jest nam potrzebna, najniższa krajowa jak podskoczyła, 500+, socjal, dodatki,  no i co ja tu będę więcej pisać... ogólnie dobrze by było, gdyby opozycja nie bruździła, bo przecież ma taki wpływ, że PiS przez łachów niewiele może zdziałać (zarys ogólny sytuacji, jak to wygląda u nas i też się nie da przetłumaczyć, że to nie wygląda tak pięknie)

Mam na wsi rodzinę, mają ziemię rolną i sady. Ogólnie zawsze im się dobrze wiodło. Zatrudniali tanio ludzi na sezon, podejrzewam, że część bez żadnych umów (jak się praktykuje też u mnie we wsi). Nie mam z nimi jakiegoś kontaktu, więc pewności nie mam, ale czemu mieli by być inni?
Dzwoni Mama (72 l.) i skarży się, że Jej starsza siostra jedzie na wakacje do swoich wnuków i prawnuków, bo tragedia się stała. Mają kilkadziesiąt ha ogrodów, krzewów owocowych i drzew i muszą sami rwać owoce, bo nikt nie chce przyjść do pracy. Ja: Mamo, trzeba zapłacić, aby mieć pracowników. Ona: No ale płacą! Ja: no może mało? Ona: Wyobraź sobie, że nawet Ukraińcy za mniej niż 15 złotych za godzinę nie chcą pracować. Co oni sobie myślą? Ja lekko szyderczo: A Polacy też nie chcą? No przecież mają 500+ to po co pracować? No ja nie wiem, chyba na wakacje wyjechali, bo w końcu mają za co... Ja: No jak widać Twoja siostra ma teraz ch**e wakacje  😂 😂 Kurtyna  😁

Biedra u nas we wsi. Sąsiadka pracowała, ale ją zwolnili. Może była po prostu kiepskim pracownikiem, tego nie wiem. Pensja na rękę 1800 plus jakieś dodatki frekwencyjne, do prania mundurków i takie tam, łącznie około 2.200,00. Biedra zaczęła poszukiwać pracowników, niestety z marnym skutkiem, bo ludzi do pracy brak. (sąsiadka bezdzietna i nadal od kwietnia pracy nie ma) Biedra zatrudniła kilka Ukrainek za wyższe wynagrodzenia, bo skorzystali z Europejskiego Funduszu pomocy Imigrantom 🙂

Pozostawiam to bez komentarza, bo każdy myślący człowiek wyciągnie wnioski z tej dobroci PiSu.
Zaraz położą łapę (75%) na naszych pieniądzach z II filaru, zaraz opodatkują emigrantów 🙂 dowalą jeszcze kilka podatków do paliwa i opłat z korzystania z dróg, ale za Skoki się nie wezmą, choć wartość straty dla państwa vs Amber Gold jest kilkadziesiąt razy wyższa. Z kamienic w Warszawie nie odzyskali nic, co mogłoby przynieść pieniądze do budżetu państwa, ogólnie za co się wezmą, to jest to klapą totalną
karolina_, Ja bym chciała siedzieć w domu i pokazywać świat mojemu kucykowi. Uczyc go ciekawości swiata i otwartości. Ale za to nikt 500 zł miesięcznie nie płaci 🙁


Sorry, że odkopuje taki stary post, ale to jest podsumowanie mojego poglądu na 500+ - kwintesencja  😂 Strzyga Mistrzostwo.

Ja nawet kiedys cos przebąknęłam koleżankom "dzieciatym", że powinnam dostać 500 + na drugiego konia (bo w sumie też kosztuje i też trzeba poświęcać dużo czasu po pracy, itd.) to mnie wyśmiały i powiedziały, że sama się na te konie zdecydowałam... i to mój wybór.... 🤔
Co innego dzieci....  🤔 swoją drogą myślałam, ze dzieci to też świadoma decyzja...  😜
jaskierkowa - to spróbuj przebąknąć coś o programie Rodzina na Swoim lub Mieszkanie dla Młodych. Taki program Koń dla Młodych, dopłata 20%, jeśli koń nie jest za drogi, jest polskiej hodowli (byle nie jakiejś arabskiej tfu!)... I reklamy w radiu typu: "Kup pan konia na inwestycję! Oddaj go w dzierżawę, 7% w skali roku zysku gwarantowane!"  🤣

Większość, która psioczy na 500+, bardzo chętnie wyciąga rączki po "darmowe" pieniążki z "niewiadomo skąd", żeby mieć super mieszkanie typu studio 35m2 za 8 tys/ m2 :-) a jak się położą jak frankowicze - to też pieniążki z "niewiadomo skąd" powinny ich uratować!
KonieAMI a nie uważasz, że jeśli coś jest zdzierane ze społeczeństwa, to trzeba wyciągać rączki aby całkowicie nie dostać po dupie?
Mnie bawią naklejki na autach "sfinansowane z 500+" 🙂 jeśli jedni wydają kasę na fajki i wódkę, to czemu nie wydać tej kasy na inny, jakże szczytny cel 🙂
Różnica jest taka, że ten,co pracuje weźmie, ale też w podatkach płaci za tych niepracujących, niepracujący tylko weźmie i nic z siebie nie da. I to jest nie fair.
To powinien być dodatek do wychowywania dzieci, czyli pracujesz, 500+ wspiera np przy opłacaniu przedszkola lub żłobka, później przy dodatkowych zajęciach typu języki, korepetycje, cokolwiek związane ze szkołą i wychowywaniem dzieci. Teraz efekt jest taki, że brak ludzi do pracy.
Sama bym brała, jakbym mogła
Jeśli chodzi ci o konie czystej krwi, popularnie zwane arabami, to wolę, żeby były tańsze a polskie, niż drogie i dobrze oceniane,
a w wyłącznym  przez szejków. Ale jasna rzecz, że można sądzić odwrotnie.


Na złość babci odmrożę sobie uszy 🙄
Dość typowe dla zwolenników obecnej władzy.

To również:

Marek Król napisał o Marcinie Mellerze, że jest "sowieckim pomiotem".

Zwróćmy się zatem do faktów:

Marek Król - w okresie 1979–1984 pracował w Zarządzie Wojewódzkim Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Poznaniu. Objął stanowisko kierownika Wydziału Kultury, a następnie pełnił funkcję sekretarza ZW ds kultury. W 1979 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od lipca 1989 do stycznia 1990 pełnił funkcję sekretarza Komitetu Centralnego PZPR. W latach 1989–1991 sprawował mandat posła z ramienia PZPR na Sejm kontraktowy. Był rzecznikiem klubu poselskiego PZPR do jej rozwiązania.

Marcin Meller - pracę magisterską "Rola myślenia o historii w ruchu Solidarności w latach 1980-1981" napisał pod kierunkiem Marcina Kuli. Był działaczem podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Pomarańczowej Alternatywy. Według oświadczenia NZS z 2014 roku "jego działalność w latach 80. i ogromna odwaga w walce z komunistycznym systemem pomogły spełnić marzenie o wolnej i demokratycznej Polsce".

Tekst Andrzeja Saramonowicza
halo, smuci mnie to, że można tak postrzegać całą sytuację stadnin. Jednak tak sądziłam, że jakoś to wybronisz, dlatego dziwie się sama sobie, że w ogóle weszłam z Tobą w taką dyskusję, niestety Twoje poglądy już dawno przyprawiały mnie o dreszcze, ale teraz wiem, że nie będę już czytać.
A najlepsze, że araby teraz wcale nie są bardziej w polskim zarządzie. No chyba że Simone Leo, jego kumple, aktualni dzierżawcy koni ze stadnin i właściciele nowych ogierów użytych w stadninach są Polakami i działają wyłącznie w polskim interesie.
Coriolania, a to jest ciekawa sprawa. I powód (bo tak jest wszędzie) że nie pasuje mi PiS. Bo po prostu reprezentuje interesy kolesi z grupy B,
gdy PO reprezentowało interesy kolesi z grupy A.
Niestety, nie widzę żadnej opcji, która deklarowałaby (choćby deklarowała)  popieranie interesów ludzi, o poglądach zbliżonych do moich.
Ale że co? Skoro nikt np. nie chce uczynić z Polski monarchii (czego ja bym chciała) to mam nie głosować?

Cricetidae, wychowano w mnie w duchu szacunku do innych ludzi, szacunku do ludzkich poglądów i w duchu Tolrancji.
W przekonaniu, że dyskutować można o wszystkim.
Coś w stylu Nietzsche'go: Mało kto da się zabić za swoje poglądy, ale niemal każdy za prawo do ich posiadania.
To bardzo smutne, co piszesz. Bardzo, bardzo smutne.
Ale już mnie re-volta przekonała, że mało gdzie można się spotkać z taką kseno-poglądo-fobią, co do jedynie słusznych re-voltowych poglądów jak tutaj.
To jest taka ksenofobia, jak między psiapsiółkami w gimnazjum, taki poziom.

Dance Girl, pieniądze, przynajmniej na zawody - ze spółek skarby państwa. Tak. I tak - uważam, że tak powinno być.
Na całym świecie państwo dotuje pewne dziedziny, i/lub stosuje protekcjonizm np. celny, bo bez tego przegrywa w konkurencji z innymi państwami, które takie działania
regularnie prowadzą. Bajki o "wolnym rynku" są dla obywateli państw, które mają być niekonkurencyjne.

Swoją drogą przypominają mi się programy publicystyczne w TV przez 8 lat rządów platformy. "Uczciwie" po jednym przedstawicielu - i wszyscy napadają na jedynego "pisowca".
Najróżniejsze niby mają poglądy, a napadają zgodnie.
Ja tu mam znacznie gorzej 🙂
Ale... chyba lubię wasze zacietrzewienie 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 sierpnia 2018 08:49
halo, nie, Ty po prostu gwałcisz logikę, dlatego nikomu się nie chce dyskutować.
Na przykładzie koni arabskich. Były znane na całym świecie, były dumą narowodową, były szanowane, przynosiły ZYSKI. Teraz jest pośmiewisko na cały świat, nie ms prestiżu, jest wyprzedaż najlepszych klaczy, krycie beznadziejnymi oficerami. I STRATY FINANSOWE. A Ty się cieszysz, nie da sie z Tobą dyskutować, bo nie przedstawiasz logicznych argumentów. Pisałaś, ze jestes za PiSem, bo dekomunizację przeprowadza. A u nich u władzy ubek na ubeku. I to tez Ci nie przeszkadza. Czas wyłączyć TVP1 i zacząć myślec... a nie, za późno. 
halo, smutne jest w mojej ocenie to, że rzeczywiście swoich przekonań nie potrafisz podeprzeć logicznym argumentami jak Strzyga wyżej napisała. Omijasz niewygodne pytania (vide dekomunizacja), rzucasz hasłami bez żadnego podparcia. Dyskutować można jak są argumenty, jakieś teksty o ksenofobicznych psiapsiolkach z gimnazjum to nie jest argument.
Ode mnie leci ignor 😉
n, to się nazywa demokracja. Masz ochotę na inny system? Technokracja może? To zaproponuj i przeprowadź stosowne zmiany systemu.


niestety zgodzę się z innymi, że twoje komentarze pozbawione są jakiejkolwiek logiki.

Dance Girl, pieniądze, przynajmniej na zawody - ze spółek skarby państwa. Tak. I tak - uważam, że tak powinno być.
Na całym świecie państwo dotuje pewne dziedziny, i/lub stosuje protekcjonizm np. celny, bo bez tego przegrywa w konkurencji z innymi państwami, które takie działania
regularnie prowadzą. Bajki o "wolnym rynku" są dla obywateli państw, które mają być niekonkurencyjne.

Swoją drogą przypominają mi się programy publicystyczne w TV przez 8 lat rządów platformy. "Uczciwie" po jednym przedstawicielu - i wszyscy napadają na jedynego "pisowca".
Najróżniejsze niby mają poglądy, a napadają zgodnie.
Ja tu mam znacznie gorzej 🙂
Ale... chyba lubię wasze zacietrzewienie 😀


halo, akurat trwonienie pieniędzy ze spółek skarbu Państwa na sponsorowanie zawodów w tak niszowym sporcie jakim jest jeździectwo uważam za kontrproduktywne. Naprawdę jeśli już mają społecznie coś wydawać zamiast płacić dywidendę do skarbu Państwa to lepiej by było na jakiś sport powszechnie podnoszący młodzież z kanap typu piłka nożna, siatkówka czy lekkoatletyka. I naprawdę, to co napisałaś, dowodzi, że widzisz głównie koniec własnego nosa.

A sponsorów na zawody można znaleźć tylko trzeba wykonać pracę w tym kierunku. I wielu organizatorów zawodów zamiast czekać jak Indianka aż im ktoś da - samemu szuka wśród prywatnych firm. I znajduje bo widzę, mam styczność, mam świadomość jak się starają te środki zdobyć, naprawdę wszelkimi możliwymi kanałami. Wylatują drzwiami i wchodzą oknem. Bo im zależy.

Widzę jak prywatne ośrodki organizują zawody nie czekając aż ktoś im dołoży kasy i wkładając w to mnóstwo pracy. Naprawdę warto ruszyć tyłek zamiast czekać aż państwowa firma dołoży.

Stan sportu jeździeckiego w Polsce jest wynikiem wielu lat zaniedbań i polityki PZJ. No ale czemu się dziwić jak tam od lat siedzi towarzystwo wzajemnej adoracji i jak ktoś chce coś zmienić to jest skutecznie gaszony. I naprawdę jak by się chciało to by się mogło. Ale oczywiście zapewne Ty wiesz lepiej, więc postanowiłam się dokształcić w kwestii związków jeździeckich. Doszłam do wniosku, że sport jeździecki jest na światowym poziomie w Niemczech, więc myślę sobie, może tam Państwo sypie łopatą środki i sponsoruje. Więc czytam dokumenty a tam czarno na białym napisane, że rola państwa w Niemczech jest ograniczona do prawa dotyczącego dobrostanu i uboju koni a także partycypacji 9% budżetu ichniejszego związku jeździeckiego. Myślę sobie, pewnie nasz PZJ nie jest w takim razie wspierany przez państwo. I tak czytam sobie sprawozdanie finansowe PZJtu za rok 2017 (schowali trochę na stronie ale znalazłam). Dotacje z Ministerstwa Sportu to 39% rocznego budźetu PZJotu .... no witki mi opadły.

Rozumiem, że Ciebie nie przekonam, bo ktoś ci zasponsorował zawody z państwowej firmy i jesteś oczarowana dobrą zmianą nie widząc że bez zmian systemowych w jeździectwie polskim i tak do niczego ono nie dojdzie. Poniżej:

1. sprawozdanie finansowe PZJ za rok 2017 dla ułatwienia str 10
2. broszura o organizacji sportu jeździeckiego w Niemczech dla ułatwienia str 17


I tylko nie pisz mi, jak ciężkie pieniądze się przewijają w Niemczech i ilu jest sponsorów. Oni sobie na to zapracowali. Nie czekając aż państwo im zawody zasponsoruje.

Mam tylko nadzieję, że ta państwowa firma przynajmniej sponsorowała skoki a nie ujeżdżenie. Bo tam to już wogóle towarzystwo wzajemnej adoracji bywa w sędziowaniu.
Niestety, nie widzę żadnej opcji, która deklarowałaby (choćby deklarowała)  popieranie interesów ludzi, o poglądach zbliżonych do moich.
Ale że co? Skoro nikt np. nie chce uczynić z Polski monarchii (czego ja bym chciała) to mam nie głosować?

Ej Halo napisz więcej, o tym czego byś chciała,
może ktoś z nas się przyłączy.

Ad 3. Nadal czekam na konkrety w sprawie skandalicznej biedy, która była a już nie ma.


Halo nie odpowiada, to ją wspomogę.

Koniec biedy objawił się w ten sposób, że te skandalicznie biedne dzieci mogą jeździć konno, a przed 500+ nie mogły. Wobec tego można wyciągnąć wniosek, że skandaliczna bieda to brak środków na jazdę konną.

To jest dopiero demoralizujące - zabieranie jednym, żeby inni mogli za zabrane jeździć konno. I jak nazwać pochwalanie takiego procederu?


Cyt: Jan Śpiewak ujawnia systematycznie kolejny przykład udziału układu PiS w procederze nielegalnej reprywatyzacji. Do tej pory na jaw wyszły informacje o zaangażowaniu radnych dzielnicowych PiS, którzy dorobili się na publicznym majątku. Teraz jednak aktywista miejski wytoczył przeciw Jakiemu jeszcze cięższe działa.Śpiewak bowiem ujawnił, że jeden z promowanych przez PiS kandydatów do Sądu Najwyższego jest de facto wspólnikiem handlarzy roszczeń w procesie wyłudzania od miasta nieruchomości. KLIK
Strzyga, a co się stało koniom arabskim? Genetyka im się zmieniła, czy co? Że "przestały być chlubą"?
Tak a propos logiki.

kokakola, jak każdy, mogłabym tomy napisać, czego bym chciała.

Co do biedy, to wystarczy sobie zajrzeć do roczników statystycznych.

Podsumuję, jak ja to widzę - "dyskusje światopoglądowe " na re-volcie.
1. Byłam wychowywana w duchu szacunku dla ludzi i szacunku dla najróżniejszych poglądów.
W głowie mi się nie mieści, że można kogoś potępiać - za poglądy!!! jak wy mnie potępiacie.
Za myśli, przekonania i za dawanie im wyrazu.
Nie czepiacie się tego co piszę - czepiacie się mnie(!)
Nie trzeba być wysoko wykształconym człowiekiem, by wiedzieć jakiego rzędu jest to poziom.
Bardzo chętnie bym dyskutowała, gdyby tu był choć jeden partner do dyskusji, płci dowolnej.
Ale nie ma. Gdzieś tak, pomyślmy - od 2010 roku???
Jakie to szczęście, że Konstytucja RP nadal gwarantuje wolność poglądów.
I że wszyscy damy im wyraz przy urnach wyborczych, głosując lub nie głosując.

2. Wielokrotnie pisałam, że nie wszystko mi się podoba z decyzji obecnych władz RP: ustawodawczej i wykonawczej.
Z tym, że w historii świata raczej nie było (i nie będzie, sądzę) władzy idealnej.
Ogólnie przyjęte jest, że głosuje się nie tyle za, co przeciw.
Rozumiem, drogie panie, że wy wolicie, "żeby było jak było".
Ja nie. Wg mnie nastąpiła Dobra Zmiana, bardzo dobra.
Jakość tej zmiany potwierdzają wyniki gospodarki.
I proszę nie opowiadać, że "koniunktura".
Bo ostatnio, jak była koniunktura, to pan Balcerowicz załatwił całej Polsce wbijanie zębów w tynk (słynne i pamiętne "schładzanie gospodarki).
A potem z tego poziomu nastąpił regres.

3. Nigdy nie ukrywałam, że jestem zdeklarowaną antykomunistką.
Dziwne nie jest, jestem córką dwójki żołnierzy AK.
Oczywiście, pojawia się pytanie o definicję komunizmu.
Tu można pisać tomy.
Za siebie, najkrócej:
odrzucam cały marksizm, z jego "dialektyką".
W "niedościgłym" komunizmie nie widzę Nic dobrego.
Żaden tam "błędy i wypaczenia".
Tu, zresztą, nie ma co dyskutować: komunizm został uznany za system zbrodniczy.
Odrzucam, konsekwentnie - neomarksizm, także w przebraniu liberalnym.

I tak zupełnie prywatnie: nigdy, przenigdy nie zagłosuję na partię, ani na osobę, która:
a) zabrania innym się modlić
b) uderza w znaczenie rodziny
c) uważa, że "Bóg, honor, ojczyzna" to coś śmiesznego, anachronicznego, żenującego czy... "faszystowskiego".
W związku z czym nie mam dużego wyboru 🙂

Bez odbioru.
I tak zupełnie prywatnie: nigdy, przenigdy nie zagłosuję na partię, ani na osobę, która:
a) zabrania innym się modlić - a która partia zabrania? Jak na razie PiS z państwa świeckiego próbuje zrobić katolickie (narzucanie religii, kupa kasy z naszych kieszeni idzie na kościoły, ilość godzin religii jakby to był przedmiot ścisły, itp.
b) uderza w znaczenie rodziny no PiS uderza, bo rodzinę można tworzyć z osobnikiem tej samej płci, rodziny chcąc posiadać dzieci decydują się na InVitro, mogą żyć w nieformalnych związkach i to nie zależnie, czy się jest wierzącym, czy nie. Poza tym, z gwałcicielem nigdy nie stworzy rodziny... PiS rozdziela ze szkół dzieci niepełnosprawne z nauczaniem indywidualnym, dając im odczuć, że są gorsze, niepełnowartościowe... najlepiej je zamknąć w domach, niech nie psują wizerunku idealnego państwa
c) uważa, że "Bóg, honor, ojczyzna" to coś śmiesznego, anachronicznego, żenującego czy... "faszystowskiego". - dla nikogo nie jest to śmieszne, śmieszne są organizacje takie jak ONR, które fanatycznie starają się zwykłym obywatelom pokazać swoją wyższość stwarzając niepotrzebnie negatywne emocje. Nie mogą iść do kościoła i wielbić Pana a nie paląc race wykrzykują faszystowskie hasła? Ja się tych ludzi boję, bo większość wojen była w imię wiary... wiary w cokolwiek... np fanatycznych przywódców

Może najwyższy czas przerzucić utrzymanie kościoła na wiernych? Zobaczymy ilu w kraju mamy katolików.

Ale co tu dużo gadać, jeśli się słucha pazernego ojca Tadeusza, a słowa np. Papieża Franciszka, które nie są po myśli naszego kościoła, odrzuca... odrzuca się także słowa innych księży, którzy nauczają aby kochać bliźnich i przebaczać. Żyć wg przykazań. 

Katolik nie może być antysemitą, antygejem, antykimkolwiek. Bycie antyktosiem oznacza, że pogardzamy drugim człowiekiem, a tego robić nie wolno
ŚP. Ks. Jan Kaczkowski


Rządy, które karzą za wieszanie koszulek z napisem KONSTYTUCJA, a  happeningiem nazywają wieszanie zdjęć opozycjonistów na szubienicach, to nie są dobre rządy.
halo, Megane powiedziała już chyba wszystko, ja tylko dodam, że nikt nie uważa patriotycznych haseł za faszystowskie. Ale neofaszystowskie czy neonazistowskie organizacje, które wycierają sobie tymi hasłami mordy to jest poważny problem a nie młodzi, dumni patrioci  😉
Mogę Ci za to powiedzieć co jest faszystowskie. Pomysł PISu o wprowadzeniu podatku "dla singli", o którym ostatnio była mowa. Geneza tego podatku to lata 30 i Mussolini i faszystowskie Włochy. Do świetnych wzorców wracamy po prawie 100 latach.
halo,
Ad 1 - W naszym kraju konstytucja nie gwarantuje niczego. Prezydent i rząd wielokrotnie na nią nasikał.
Ad 2 - Tak, tak, mamy świetną koniunkturę. Jak w Wenezueli. Ale oni mają ropę naftową, a jak skończyli przez rozdawnictwo?
Ad 3 - No tak, zawsze trzeba wcisnąć rodziców z AK, babcię z Oświęcimia a inni to tylko dziadkowie z Wehrmachtu. Tylko że teraz mamy kato-komunizm wprowadzany już nie tylnymi, ale frontowymi drzwiami.
Iran (i nie tylko Iran) lata 70


Iran teraz


I jeszcze dalej.
Ad a - zabraniacie się innym modlić. W publicznej szkole mojego dziecka wisi krzyż. Moje dziecko LAT 7 zostało POBITE, bo nie chodzi na religię. Przez cudowne katolickie aniołki. Te dzieci wyniosły to z domu takiego jak Twój - pełnego jadu i nienawiści.
Ad b - bo jak mąż nie bije to żonie wątroba gnije, to chyba o to uderza chodzi? Bo katolicko-przaśnie, tak to wygląda?
Ad c - wyczerpała Megane. Banda kiboli, którzy nie wiedzą po co im 44. I jkobus, wielki katolik, który kazał strzelać do łodzi.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 sierpnia 2018 14:47
halo, szkoda, ze Cie logiki nie uczono i samodzielnego myślenia, zamiast tego psuedowychowania.

Tak, wyprzedaż koni po niskich cenach, brak przemyślanej hodowli i straty finansowe, utrata marki i rozpoznawalności w świecie. To są pieniądze, prestiż, pula genetyczna, ktora sie rozprzedaje, tytanie logiki.
mnie zastanawia jeszcze ten wzrost gospodarczy wg halo. Podniesienie wynagrodzeń i podniesienie jednocześnie cen nie jest chyba wzrostem gospodarczym? Pamiętam czasy kiedy pączek kosztował z 5 tysięcy a na półkach w spożywczakach stał tylko ocet  😂
Jak mi się żyje na wsi? W 2015 roku za tonę węgla płaciłam 550 złotych, rok później 700, w zeszłym roku 800, a wynagrodzenie mi się nie zwiększyło.
Nie dostaję 500+ a płacę, jakbym od państwa jakąś daninę dostawała. Masło droższe, chleb droższy,pasze dla koni droższe, karmy dla psów i kotów też a mi się nic nie polepsza.
Co więc interesują mnie jakieś wskaźniki?
A jak się polepszyło rolnikom? Niektórzy jeszcze nie otrzymali dopłat.
No jest po prostu tęczowo-cukierkowo

O rany, faktycznie przypomniałyście mi jak to jkobus kazał strzelać do łodzi... ja pier***e, co trzeba mieć we łbie  😵
Strzyga, a co się stało koniom arabskim? Genetyka im się zmieniła, czy co? Że "przestały być chlubą"?
Tak a propos logiki.

kokakola, jak każdy, mogłabym tomy napisać, czego bym chciała.

Co do biedy, to wystarczy sobie zajrzeć do roczników statystycznych.

Podsumuję, jak ja to widzę - "dyskusje światopoglądowe " na re-volcie.
1. Byłam wychowywana w duchu szacunku dla ludzi i szacunku dla najróżniejszych poglądów.
W głowie mi się nie mieści, że można kogoś potępiać - za poglądy!!! jak wy mnie potępiacie.
Za myśli, przekonania i za dawanie im wyrazu.
Nie czepiacie się tego co piszę - czepiacie się mnie(!)
Nie trzeba być wysoko wykształconym człowiekiem, by wiedzieć jakiego rzędu jest to poziom.
Bardzo chętnie bym dyskutowała, gdyby tu był choć jeden partner do dyskusji, płci dowolnej.
Ale nie ma. Gdzieś tak, pomyślmy - od 2010 roku???
Jakie to szczęście, że Konstytucja RP nadal gwarantuje wolność poglądów.
I że wszyscy damy im wyraz przy urnach wyborczych, głosując lub nie głosując.

2. Wielokrotnie pisałam, że nie wszystko mi się podoba z decyzji obecnych władz RP: ustawodawczej i wykonawczej.
Z tym, że w historii świata raczej nie było (i nie będzie, sądzę) władzy idealnej.
Ogólnie przyjęte jest, że głosuje się nie tyle za, co przeciw.
Rozumiem, drogie panie, że wy wolicie, "żeby było jak było".
Ja nie. Wg mnie nastąpiła Dobra Zmiana, bardzo dobra.
Jakość tej zmiany potwierdzają wyniki gospodarki.
I proszę nie opowiadać, że "koniunktura".
Bo ostatnio, jak była koniunktura, to pan Balcerowicz załatwił całej Polsce wbijanie zębów w tynk (słynne i pamiętne "schładzanie gospodarki).
A potem z tego poziomu nastąpił regres.

3. Nigdy nie ukrywałam, że jestem zdeklarowaną antykomunistką.
Dziwne nie jest, jestem córką dwójki żołnierzy AK.
Oczywiście, pojawia się pytanie o definicję komunizmu.
Tu można pisać tomy.
Za siebie, najkrócej:
odrzucam cały marksizm, z jego "dialektyką".
W "niedościgłym" komunizmie nie widzę Nic dobrego.
Żaden tam "błędy i wypaczenia".
Tu, zresztą, nie ma co dyskutować: komunizm został uznany za system zbrodniczy.
Odrzucam, konsekwentnie - neomarksizm, także w przebraniu liberalnym.

I tak zupełnie prywatnie: nigdy, przenigdy nie zagłosuję na partię, ani na osobę, która:
a) zabrania innym się modlić
b) uderza w znaczenie rodziny
c) uważa, że "Bóg, honor, ojczyzna" to coś śmiesznego, anachronicznego, żenującego czy... "faszystowskiego".
W związku z czym nie mam dużego wyboru 🙂

Bez odbioru.


Jak to bez odbioru?
Halo chora jesteś? Przecież to wbrew Twojej naturze, Ty musisz udowadniać swoje RACJE!

Nie chciałam pisać,
bo myśli wiele w każdym z nas,
nie każdy je zrozumie tak jak byśmy chcieli, ale....
Halo! Nikt się nie czepia Ciebie, czepia się Twoich wywodów!!!!
Wszystko powyższe dla mnie to stek bzdur, łącznie z BÓG, HONOR I OJCZYZNA w obecnym układzie, (przeszłym też).
A stwierdzenie: Ogólnie przyjęte jest, że głosuje się nie tyle za, co przeciw
PRZECZY TWOJEJ INTELIGENCJI!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się